|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  13 14 [15] 16 17   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 14:13:22   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80
...gospod Bog je iz rebra, ki ga je vzel človeku, naredil žensko in jo pripeljal človeku....WTF??? ( ja sej, prov je človeku, če bi žrtvoval nogo namest rebre, bi pa mogoč dobil kej več kot "samo" žensko...)

Namesto, da bi iz napisanega razumela, ne rebro ampak dejstvo, da sta mož in žena eno, ti je stvar pomembnejša, rebro ali noga. Res ti mora biti težko če tako čutiš. Užaljeno in zagrenjeno. Ampak to je tvoja odločitev.Jasno da si potem užaljena.

Da pa se vsako življenje prične po ženski, lahko razumeš kot nekaj slabega. Si pač verjetno k temu nagnjena. To, da se vsako življenje začne po ženski je za mene nekaj veličastnega in zato ni pomembno rebro ali noga.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 351
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 14:15:45   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80
zame je splav nesprejemljiv, kar pa ne pomeni, da obsojam kogarkoli, k ne misli tako. o obsojanju sem že povedla svoje. vsak živi svoj lajf, dela kot se mu zdi prav in nosi posledice svojih dejanj.

Torej ne osojaš nekoga ki ubije? Kaj pa tistega, ki ubije 1 dan starega otroka?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 352
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 14:18:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80
...gospod Bog je iz rebra, ki ga je vzel človeku, naredil žensko in jo pripeljal človeku....WTF??? ( ja sej, prov je človeku, če bi žrtvoval nogo namest rebre, bi pa mogoč dobil kej več kot "samo" žensko...)

Namesto, da bi iz napisanega razumela, ne rebro ampak dejstvo, da sta mož in žena eno, ti je stvar pomembnejša, rebro ali noga. Res ti mora biti težko če tako čutiš. Užaljeno in zagrenjeno. Ampak to je tvoja odločitev.Jasno da si potem užaljena.

Da pa se vsako življenje prične po ženski, lahko razumeš kot nekaj slabega. Si pač verjetno k temu nagnjena. To, da se vsako življenje začne po ženski je za mene nekaj veličastnega in zato ni pomembno rebro ali noga.



aha, da bi odgovoril na vprašanja, ti ni, ne ti boš zdaj rajši iskal dlako v jajcu in to tako zavzeto da ne vidiš bistva...kaj me je zmotlo pri zgornji izjavi ? dejstvo da se razlikuje med človekom žensko...tebi to verjetno ni padlo v oči...zato se v oklepaju tudi norčujem iz tega, da če bi pa človek se bil pripravljen odpovedati čemu več kot rebri, bi pa mogoče tudi dobil kaj več, kot samo žensko....ti je zdej jasno? in ne vpikuj se v moje izjave, ker si več kot očitno prekratekuser posted image ne da se mi vsake moje besede zdej tolmačit, da boš ti razumel da sem neki hotla mal cinično/slobno/itd. povedat...

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 353
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 14:19:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80
zame je splav nesprejemljiv, kar pa ne pomeni, da obsojam kogarkoli, k ne misli tako. o obsojanju sem že povedla svoje. vsak živi svoj lajf, dela kot se mu zdi prav in nosi posledice svojih dejanj.

Torej ne osojaš nekoga ki ubije? Kaj pa tistega, ki ubije 1 dan starega otroka?



ne, ne obsojam...sem že povedala da nisem poklicana za obsojanje...ti pa zgleda da si, verjetno je sam bog sestopil iz oblakov in ti dal to moč?

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 354
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 14:23:20   
taja27
ena božjanska, da mal napetost razbijem med vami:

s pesmijo te kolnem in poljubljam
lahkotno ubijam ribe v tvoji strugi
in vedno znova znova te izgubljam
ti večno moj in večno drugi

ev



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 355
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 14:24:50   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: *TaMiKaaaa*
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
tretji dan od mrtvih vstal;

..predvsem v to kar sem povdarila NE!!

Potem tudi vse ostalo nič ne pomeni. Če jezus ni vstal od mrtvih (zdej ali je glih tretji dan ali ne je nepomembno - tam kjer ni časa se težko meri čas), potem ne veruješ v odrešenje. Niti ne veruješ v to, da je Bog izpolnil svojo obljubo. Pomeni, da Bog obljubo ne drži, pomeni da laže, ..... Če to ne veruješ, je prazna tvoja vera.

Je pa res. To je najtežje verovati. In vendar za to verovanje so gladko umirali. Ker v neki točki verovanje preide v spozanje, ve'denje, izkušnjo. Malo je tistih ki verujejo brez dokaza, zato je pisano:

Jn 20,29
Jezus mu je rekel: »Ker si me videl, veruješ? Blagor tistim, ki niso videli, pa so začeli verovati!«

In teh je po moje res malo. Mene ni med tistimi, ki niso videli.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 356
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 14:25:32   
tanikaa
Bolano.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 357
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 14:29:00   
tehnofil
dejstvo da se razlikuje med človekom žensko

Seveda se. Saj sta moški in ženska različna. Nikoli ne bosta enakopravna. Razen če misliš, da bo moški kdaj rojeval. user posted image

Imate pa težave vsi, ki ste nagnjeni k POMEMBNOSTI. V resnici pa ne vidite, da ima vsaka stvar svoj namen, da eno brez drugega ne gre. In v verigi je najpomembnejši najšibkejši člen.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 358
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 14:36:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

Bolano.


....da tole še kar trajauser posted image

(odgovor članu tanikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 359
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 14:37:50   
tanikaa
Ja, traja in traja. In vsi vse najbolje vedo. user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 360
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 14:47:17   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80
ne, ne obsojam...sem že povedala da nisem poklicana za obsojanje...

Kaj pa tistega, ki tvojega otroka klofne?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 361
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 14:51:04   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: poopsika

IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

Bolano.


....da tole še kar trajauser posted image

Ja, in zakaj? Debata je čisto na nivoju ... mnogo bolj kot kašna o Damjanu Murku. Tisto je šele bolano za moje pojme.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 362
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 15:01:08   
nejcko
Ampak bolj ko berem debato, bolj mi je jeasno eno:
Ula80 kot nasprotnica RKC je naštela vsaj 10 pozitivnih stvari na račun le-te, vere, duhovnikov, vernikov
Tehnofil kot zagovornik RKC pa pri "nasprotnem polu niti ene. Ta podatek je dovolj zgovoren.

O splavu bi pa rekla tole. Bog je dal človeku svobodno voljo, kajne Tehnofil!!!, torej mu je dal možnost izbire.
Četudi nisi zagovornik splava, moraš vendarle priznati, da je možnost izbire od Boga dana, in on bo presodil o pravilnosti izbire. Pomembno je le, da je dana možnost izbire - to nam je dal celo sam bog!

Tisti, ki verjame v svetost življenja, pač ne bo nikoli in pod nobenim pogojem šel delat splava, pa če je 1000x legalen in dovoljen;
tisti pa, ki se je odločil drugače, ki mogoče ni tako prepričan v svetost življenja, pa naj le ima možnost izbire. Itak bo "plačal" po smreti - kaj se potem ti sekiraš.
Tudi bog je človeku (pardon, ženskiuser posted image ) nastavil skušnjavo, v skušnjavo in pred izbiro je pošiljal vse svoje izbrance, postavljal jih je pred krute odločitve. In odločili so se po svoji vesti. Jasno je, kaj vsakega čaka, torej jaz tukaj ne vidim problema. svobodna volja, od boga dana potegne za seboj odgovornost. Sodil bo pa na koncu On; ne ti, ne jaz, ne Ula ...

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 363
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 15:14:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

dejstvo da se razlikuje med človekom žensko

Seveda se. Saj sta moški in ženska različna. Nikoli ne bosta enakopravna. Razen če misliš, da bo moški kdaj rojeval. user posted image

Imate pa težave vsi, ki ste nagnjeni k POMEMBNOSTI. V resnici pa ne vidite, da ima vsaka stvar svoj namen, da eno brez drugega ne gre. In v verigi je najpomembnejši najšibkejši člen.



s tabo res neki ni vredu...kje piše razlika med moškim in žensko? piše med ČLOVEKOM in ŽENSKO....ženska je kaj, če ni človk...no, jst sm tele, a ne...se pravi smo vse ženske telice al kaj, če nismo ČLOVEK?

ma daj, trgaš moje besede iz konteksta in se neki duvaš...sm ti rekla, da si prekratek...nisi pa na eno moje vprašanje odgovoru, še zmeri ne....nimaš kaj rečt a ne...

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 364
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 15:47:19   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
Ta podatek je dovolj zgovoren.

Tema ni enostavna, zato kratkih odgovorov ni možno dajati v smislu pogovora za šankom. Navrženo je bilo mnogo očitkov. Vzet je en. Pa ne. Še pet novih boste navrgli, ker tega enega ne morete predelati. Predelati pa ga ne morete zato, ker je končni rezultat vašega stališča bolan. In to veste. Zato je vsako vaše sklepanje načrtno, ne pa logično.

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
Bog je dal človeku svobodno voljo, kajne Tehnofil!!!, torej mu je dal možnost izbire.
Četudi nisi zagovornik splava, moraš vendarle priznati, da je možnost izbire od Boga dana, in on bo presodil o pravilnosti izbire. Pomembno je le, da je dana možnost izbire - to nam je dal celo sam bog!
Tisti, ki verjame v svetost življenja, pač ne bo nikoli in pod nobenim pogojem šel delat splava, pa če je 1000x legalen in dovoljen;

V isti sapi ko priznavate svobodno voljo, jo z očitanjem cerkvi, da je proti splavu odvzemate in vsiljujete svojo. Dvojna merila. Za sebe vam je jasno o svobodni volji a  v vseh očitkih pričakujete da bo cerkev, seveda zaradi vaših očitkov, zavrgla svojo vrednoto. Zakaj? Ker ima nekdo problem. In zato naj ubije, ker ima problem? Pa če to ni višek sprevrženosti moderne družbe, svobode.

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
tisti pa, ki se je odločil drugače, ki mogoče ni tako prepričan v svetost življenja, pa naj le ima možnost izbire. Itak bo "plačal" po smreti - kaj se potem ti sekiraš.

Merila Nejcko. Merila. Sva že dovolj predebatirala o tem. Imaš dvojna merila. Za morilca 1 teden starega otroka zahtevaš kazen, za morilca otroka, ki se še ni rodil - živ pa je, pa se sklicuješ na "plačal".

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 365
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 16:59:08   
Freycha
tehnofil ti si en bebec






a je cool, če se spravim na tvoj nivo? A greva zdej naprej?user posted image

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 366
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 17:18:22   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil


V isti sapi ko priznavate svobodno voljo, jo z očitanjem cerkvi, da je proti splavu odvzemate in vsiljujete svojo. Dvojna merila. Za sebe vam je jasno o svobodni volji a  v vseh očitkih pričakujete da bo cerkev, seveda zaradi vaših očitkov, zavrgla svojo vrednoto.

Jaz ne zahtevam niti ne pričakujem, da bi Cerkev zavrgla svoja merila. Naj jih ima, a naj jih ne vsiljuje drugim. Lahko v svojih hramih o tem grehu poučuje svoje vernike, lahko se tudi javno izrazi proti splavu, moti pa me, da to njeno merilo postane "merilo" večini oz. da so vsi na nek način prisiljeni v sprejemanje njenega merila.

Merila Nejcko. Merila. Sva že dovolj predebatirala o tem. Imaš dvojna merila. Za morilca 1 teden starega otroka zahtevaš kazen, za morilca otroka, ki se še ni rodil - živ pa je, pa se sklicuješ na "plačal".

Motiš se, Tehnofil - nimam dvojnih meril. Seveda bi za morilca en dan starega otroka zahtevala kazen, saj je to človeško bitje, ki je javno-pravno priznano kot tako. V naši državi pa 10 tednov star zarodek ni priznan kot človek, zato javno-pravno splav ni sporen. Če bi zame osebno bil sporen, ga ne bi šla delati, v sebi bi prezirala ženske, ki ga naredijo, vendar za njih ne bi zahtevala kazni, ker je formalno-pravno niti ne morem. Bi pa srčno upala oz. verjela, da bo taka ženska plačala kazen za tak smrtni greh.
 
In ko že govorimo o svetosti življenja ... reci mi, Tehnofil, si vegetarjanec? Kajti tudi živali so živa bitja, višje razvita živa bitja. Mar njihovo življenje ni sveto?
In rastline ...?



Veš, Tehnofil, jaz sem samo človek. Delam napake in grešim. Trudim se živeti in delati dobro, čim bolj dobro in v skladu s svojimi prepričanji. Svoj dolg bom pač plačala, tega se zavedam, kakor se zavedam, da sem zmotljiva ... zato ne pridigam, ne vsiljujem svojih prepričanj drugim in v prvi vrsti ne sodim, ... kajti na koncu bo tako ali tako sojeno tudi meni.



(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 367
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 17:42:31   
tehnofil
Na navržene stvari:
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha
zakaj pa ženski ne pusti kontracepcije, da ne zanosi? zakaj ne sme delati splava, če je v hudi stiski? zakaj ji ne da osnovnih človekovih pravic? zakaj mora ženska služiti moškemu, moški jo mora imeti samo rad? pa še bi lahko naštevala........

Odgovorim z argumenti.

To je pa odgovor.
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha
Tehnofil ti si en bebec


Ti s tega nivoja ne moreš. To je nivo tvojega stališča.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 368
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 17:50:05   
Freycha
Tehnofil, a ti si čisto zdrav? Mislim.... je s tabo vse ok? Toliko sovraštva, toliko žaljivk, podcenjevanja, itd... kot najdem pri tebi, bi težko rekla, da res iz tebe veje ljubezen in sočutje, razumevanje in pomirjenost samemu s sabo. Bi človek še podvomil, da tako globoko veruješ v boga, kot praviš.

Mislim, da nimaš problema slučajno, da te vsa ta vprašanja, ki jih postavljamo in vse trditve, ki jih napišemo v tebi zbujajo resnico, pred katero si je težko zapirati oči in te to boli?

Ker če ne...... potem res ne razumem, kako si lahko tako žaljiv in tako ponižuješ vse tiste, ki imamo drugačno mišljenje.

Praviš, da so naše izjave neutemeljene, pa da nimamo pojma. A niso to, kar smo napisali ena gola dejstva? Al se mogoče lažemo? Kaj trdiš, da lažemo in kar smo napisali, ni res? Si res upaš kaj takega reči? Al boš priznal, da je vse, kar je napisano res, samo nekateri bi radi take zadeve raje potuškali, da se o tem ne bi govorilo.

In naj prvi vrže kamen tisti, ki ni kriv......

Kako lahko mene obtožiš za privrženca splava, čeprav sploh ne veš, ali se s splavom strinjam ali ne? Govorila sem samo, kje so ženske zatirane s strani Crkve. Po drugi strani pa ne obsojaš božje otroke; božje poslance - duhovnike iz katerih bi morala veti le ljubezen in razumevanje. Čut po dobroti, pomoči in želja po boljše jutri..... so pa pedofili, ki izkoriščajo, posiljujejo in spolno nadlegujejo, jih psihično uničujejo in zaznamujejo veliko hujše kot je krst za celo življenje. Ne samo, da jih ti ne obsojaš. Sam cerkveni vrh jih čuva, skrije, umakne... torej poskrbi, da za tako nagnusno dejanje niso obsojeni. Kako lahko?? Kako lahko potem z dvigneno glavo rečeš, da si pripadnik tako gnusni organizaciji, ki vse to omogoča in dopušča?

Kako moraš biti pripadnik take gnusne organizacije, kjer so dokazano našli okostja komaj rojenih otrok v kleteh in katakombah samostanov.

Kako moraš biti pripadnik take gnusne organizacije, ki je v imenu Boga pobila par miljonov ljudi?

Kako moraš biti pripadnik take gnusne organizacije, kjer se duhovniki ne smejo poročiti, ne smejo imeti partnerjev, ne smejo ljubiti (češ, da potem boga ne bodo dovolj ljubili) in jim s tem odvzamejo osnovno človekovo pravico?

Kako moraš biti pripadnik take gnusne organizacije, kjer potem taki duhovniki svetujejo o zakonskem življenju, o ljubezni med partnerji, če sami tega niso nikoli izkusili?

Kako moraš biti pripadnik take gnusne organizacije, ki prepoveduje kontracepcijo in se v Afriki rojeva na tone otrok, za katere ni ne vode, ne hrane, ki so prepuščeni sami sebi in smrti?

Kako moraš biti pripadnik take gnusne organizacije, ki prepoveduje kontracepcijo, da se otroci že rojevajo z virusom HIV, da se bolezen in vse ostale spolno prenosljive bolezni prenašajo?

Kako moraš biti pripadnik take gnusne organizacije, kjer se vrh valja v denarju in blišču, njegovi podaniki pa nimajo za kruh in vodo?

To, dragi tehonfil so dejstva. Pa ne rečt, da nimam pojma, ker moraš biti slep in butast, da kaj takega izustiš........


(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 369
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 17:50:23   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
Ula80 kot nasprotnica RKC je naštela vsaj 10 pozitivnih stvari .....
Tehnofil kot zagovornik RKC pa pri "nasprotnem polu niti ene. Ta podatek je dovolj zgovoren.

No, pri Uli nisem naštel 10 stvari. Pri sebi sem naštel vsaj eno stvar (če ne štejem, da nimam namena ponavljati razlago Colta - ker ste pismeni in znate brate, le razumeti nočete).
To kaže o kredibilnosti tvoje analize.  Tudi podatke, ki se dajo prešteti se prilagodi , samo da bi lahko podkrepili svoje izjave.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 370
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 17:51:34   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

Na navržene stvari:

Ti s tega nivoja ne moreš. To je nivo tvojega stališča.



no vidiš.... jaz te sprašujem, da mi pojasniš s stališči in ti to odgovoriš? Po drugi strani si si pa sam dovolil, da si me žalil in poniževal.

Da te ni sram!

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 371
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 17:55:17   
ZARA
Upam da Bog ne bere te debate.

< Sporočilo je popravil ZARA -- 28.3.2008 17:57:32 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 372
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 17:56:17   
Freycha
nič bat... če ni v materialni obliki, tut črk verjetno ne pozna user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 373
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 18:00:33   
ZARA
A - ha. user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 374
   RE: Vera v Boga
28.3.2008 18:12:59   
Njuškalo
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

nič bat... če ni v materialni obliki, tut črk verjetno ne pozna user posted image



Samo ti maš pa res en poseben veselje, da se delaš norca iz Boga a ne?user posted image

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 375
Stran:   <<   < Prejšnja stran  13 14 [15] 16 17   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  13 14 [15] 16 17   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?