|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: število ur dnevno v vrtcu
11.4.2008 9:23:59   
emaa
Včeraj je bilo na Svetu o problematiki vrtcev, jaz na primer med Domžalami in Ljubljano nimam nikjer možnosti za vrtec, ker so vsi prepolni in lahko samo upam, da bom v vsaj enem, kjer sem oddala prošnjo dobila mesti za fanta. 

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: število ur dnevno v vrtcu
11.4.2008 9:27:36   
frutka_
In kaj so rekli? Bodo kaj gradili na novo? Ne gledam te oddaje.user posted image

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: število ur dnevno v vrtcu
11.4.2008 9:36:45   
emaa
O tem, da se bodo novi vrtci gradili niso nič rekli, so pa opozorili na neskladje med tem kar država nalaga občinam in kaj  občine lahko, pa kako se manipulira, da se dobi dovolj točk za vpis v vrtec. Sem že jaz tudi enkrat imela debato na naši občini glede vrtcev, ker res ne vem, a mislijo, da bo eden od staršev pustil službo, da bo otroke pazil, ker jaz npr. druge možnosti kot vrtec nimam, privatno varstvo je pa zame absolutno predrago.
Jaz sme oddajo kar na 24ur pogledala, je na prvi strani.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: število ur dnevno v vrtcu
11.4.2008 17:16:43   
mavo
Jančika: vidim, da spremljaš kar nekaj tem na forumu. Zdi se mi, da moram spet mal dodati informacij, ker vidim, da je tema vrtcev še kar vroča. Groza, koliko staršev se ubada s tem problemom. Mene že zdaj skrbi, pa imam šele čez teden in pol rok.
V glavnem varianta vrtec in varuška ne pride v poštev, ker sva z mojim poročena, imava solidne plače in po izračunu padeva v 6.razred za plačilo vrtca, poleg tega pa še varuško plačat in poravnat vse kredite (pred dvema letoma sva kupila stanovanje v Celju). Mislim da bi se zalomilo, ker krediti se nikjer ne upoštevajo kot olajšava, zdaj še pri dohodnini ne več. Do zdaj sva vsaj dohodnino dobila nazaj, ker sva imela olajšavo stanovanjske kredite in šolnino za izredni študij. Letos sva pa oba morala dohodnino doplačati. Človek bi se kar zjokal. Pa naj še kdo reče, da ta država vzpodbuja mlade družine!
Najbolj žalostno je to, da ne morem reči, da imava slabe dohodke, pa si tega ne moreva privoščit. Tako je, če ne moreš ostati doma in si moraš sam kupiti stanovanje. Pa izobrazba je tud draga, če nisi redni študent. No, pa to bomo že nekako pregurali, saj so naši starši tud morali. Bolj mi je hudo, ker bom verjetno primorana toliko ur dnevno pustit otroka v varstvu. Mož dela na Brniku, delavnik je fiksen od 7:30 do 15:30, poleg tega pa povprečno dvakrat tedensko še dežura od 8:00 do 20:00. Jaz delam v Cerkljah ob Krki (pri Krškem) isto od 7:30 do 15:30. On porabi poleg tega še uro petnajst, jaz pa uro in pol za vožnjo v eno stran! Torej to pride pri meni odsotnost 11 ur dnevno, pri njem pa malo manj. Tu je najin problem.
Rešitev, ki se mi kaže na vidiku je ta, da mi bodo poskusili najti mesto v Ljubljani po končani porodniški. Zdaj pa iščem predvsem možnosti, ki bi nama omogočili ostati v Celju, ker bi glede na gužvo na cesti še vedno porabila skoraj 10 ur, če bi hotela imeti otroka tukaj, v Ringa raji ali kje blizu. Ena varianta je delavnik za 7 ur, kar je po mojem tudi edina opcija za 9 urno varstvo. Druga varianta pa je seveda tista, ki jo je predlagala Thor o najemu stanovanja v Lj. To bi šlo, samo najemnina bi bla verjetno enkrat višja, kot bi jo midva lahko iztržila v Celju.
Aja, pa sam še to dodam: moje dete bo imelo eno babico v Slovenj Gradcu, drugo pa v Škofji Loki, tako da tudi na tem področju ne bo neke dodatne pomoči. Saj kdaj pa kdaj že gre, vendar ne morem pa od njih zahtevati, da bi se vsakodnevno vozili tako daleč.
Ampak ostajamo pozitivni. Vesela sem takega odziva, ki ga je izzvalo moje vprašanje. Groza, kako veliko takih nas je s podobnimi težavami. Mislim, da bi nas še Slak lahko uporabil v Trenjih, ko mu bo zmanjkalo novih izzivov.
Hvala za vse ponujene rešitve in borite se še naprej!

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: število ur dnevno v vrtcu
11.4.2008 18:13:22   
Rubin.
O pismo, to je pa res zakomplicirana situacija.
Pa pravijo, kako je Slovenija mala, ampak pri vas pa so res skoraj vsi konci v igri.
In kako boš rešila nastalo situacijo?

< Sporočilo je popravil Rubin. -- 11.4.2008 18:14:34 >

(odgovor članu mavo)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: število ur dnevno v vrtcu
11.4.2008 18:24:56   
mavo
Saj pravim, bo že nekako. Zaenkrat bom poskušala čimprej roditi zdravega in čilega poba, pol bomo pa šli od tam naprej!

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: število ur dnevno v vrtcu
11.4.2008 19:49:22   
Jančika_
A veš, da bi se ti ponudila, da bi tvojega fantka jaz jemala s sabo iz vrtca, saj smo sosedje - ampak se še letos selimo iz Celja in upam, da bosta moja dva dobila vrtec tam, kjer bomo potem stanovali. Upam, da boš tole nekako rešila; moja mama pravi, da se nekateri problemi rešijo sami od sebe - do takrat je še nekaj časa, morda pa se res pokaže kakšna rešitev. Držim pesti.

(odgovor članu mavo)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: število ur dnevno v vrtcu
11.4.2008 20:22:24   
mavo
Ja, saj jaz tud mislim, da se bo že nekako uredilo. A vi greste pa ven iz Celja? Nama se pa Celje ful dopade in bova poskusla stvar tako rešit, da bomo lahko ostali tukaj. Sej bo..., vidim da je marsikdo pripravljen tako ali drugače priskočiti na pomoč. Lp

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: število ur dnevno v vrtcu
12.4.2008 7:33:42   
Dashenka
Pa ste res "razprostrti" pa celi Sloveniji.user posted image

Iz tega, kar si opisala, mi je pa popolnoma nerazumljivo zakaj sta la kupovat stanovanje v Celju.
To, da na cesti vsak dan preživiš nekaj ur, po možnosti še z otrokom v avtu se mi v tej mali Sloveniji zdi precej butasto.

Nenadanje nista lastnika veleposesti, ki sta jo podedovala od svojih prednikov, pač pa le stanovanja.
Stanovanje pa brez večjih tegob lahko vedno prodaš in kupiš drugega na ustreznejši lokaciji.



(odgovor članu mavo)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: število ur dnevno v vrtcu
12.4.2008 8:14:50   
bobek05
IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

Gre za to, da imam delovno mesto v LJ, kjer pa brez stalnega bivališča v občini nikakor ne morem dobiti mesta v nobenem od vrtcev.



A potem je to od občine odvisno?

V Mb to ni problem, edino višjo ceno vrtca morajo plačati, če so iz druge občine.



povsod je tako, da imajo prednost otroci, ki živijo v isti občini in šele potem pridejo na vrsto ostali (če je večje število vpisanih otrok kot je prostih mest) .. število mest v vrtcu pa je odvisno od veliko dejavnikov (vpisa otrok, koliko prostora ima vrtec, koliko oddelkov občina potrdi ...

mavo, upam, da boš lahko rešila nastali problem... kolikor je meni znano, pri nas v vrtcih (kjer delam) velja NAJVEČ 9 ur, nisem pa nikoli preverjala, če se vsi starši tega držijo... težko je, verjamem... vsi si želimo le najboljše za otroka, hkrati pa biti razumevajoči do stisk staršev... jaz osebno na srečo nimam teh problemov, ker ima mož fleksibilen urnik, če pa bi bilo odvisno od mene, pa bi bil tudi že ob 6h v vrtcu



_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: število ur dnevno v vrtcu
12.4.2008 8:31:12   
Rubin.
povsod je tako, da imajo prednost otroci, ki živijo v isti občini in šele potem pridejo na vrsto ostali



Ja sej to vem, ampak mavo je napisala, da brez stalnega prebivališča ne more dobiti dobiti mesta v nobenem vrtcu, kar pa, saj za Mb to ne drži. Ker ga v Mb lahko, dobijo, seveda, če je prostor.

Ti lahko povem, da sta v vrtcu na Teznu dva otroka, ki nista iz Mb občine, eden je iz Miklavža, drug pa iz Sl. Bistrice, kolegica pa je doma v Hočah in vozi otroka v vrtec Koroška vrata.

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: število ur dnevno v vrtcu
12.4.2008 14:47:02   
bobek05
IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

povsod je tako, da imajo prednost otroci, ki živijo v isti občini in šele potem pridejo na vrsto ostali



Ja sej to vem, ampak mavo je napisala, da brez stalnega prebivališča ne more dobiti dobiti mesta v nobenem vrtcu, kar pa, saj za Mb to ne drži. Ker ga v Mb lahko, dobijo, seveda, če je prostor.

Ti lahko povem, da sta v vrtcu na Teznu dva otroka, ki nista iz Mb občine, eden je iz Miklavža, drug pa iz Sl. Bistrice, kolegica pa je doma v Hočah in vozi otroka v vrtec Koroška vrata.


Draga moja, a na mene si pa pozabila? user posted image Ja, seveda vem kako je s tem, ampak mavo je verjetno mislila, da nima šanse, da pride not, ker vsa mesta zasedejo že tisti, ki imajo stalno prebivališče v LJ...

Rubin. kdaj se vidimo? da vam vrnemo zokne.. user posted image


_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: število ur dnevno v vrtcu
12.4.2008 20:43:00   
Bojananika
Če se prav spomnim, so v našem vrtcu- Vrtec otona župančiča v Lj rekli, da ti upoštevajo en razred manj, če imaš stanovanjski kredit?user posted image

Ja, otroka v vrtec dati po njihovih merilih je res težko. No, pri meni je super glede tega, ker imam od vrtca 5 minut do službe in do mojih staršev, tako, da zadevo super lahko peljemo. Mavo, tebi pa želim čimbolj ugoden razplet tega problema za vse vas.

Lp

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: število ur dnevno v vrtcu
20.4.2008 17:16:11   
oktoberka
V ljubljanskih vrtcih velja, da je v osnovni ceni zajeto varstvo za največ 9 ur dnevno, za dodatne ure pa ti zaračunajo. Koliko pa žal ne vem.


Točno tako! Vrec pa sam postavi ceno in ti jo zaračuna na položnici.


_____________________________

http://oktoberka.moj-album.com

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 39
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?