|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vrednost hemoglobina
21.4.2008 9:11:34   
sayuri
Povejte mi, kolikšno imate vrednost hemoglobina v krvi okrog 25.tedna nosečnosti?
JAz sem danes dobila izvid in me je skor kap. Vrednost je le 81 user posted image . Itak je moje počutje že skoz ena velika katasrofa....zdaj vsaj vem, zakaj user posted image . V začetku nosečnosti (8.teden) sem imela vrednost 119, zdaj pa tkole nizko user posted image

Dobila sem sirup Legofer user posted image , preštudirala sem že, s katero hrano lahko izboljšam hemoglobin...bomo videli, če bo kaj bolje.

Tiste, ki ste imele podobne težave pa kar z nasveti na plano. user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vrednost hemoglobina
21.4.2008 9:15:09   
Mišni
U, to je pa res malo, moraš pa res piti potem ta sirup. Pa s C vitaminom, ker veže železo.

Jaz sem imela vedno malo pod 100 hemoglobin, pa je zdravnik kar kompliciral, da me bo v porodnišnici zadržal. Ker mi kljub tabletam ni šlo gor, pa je mislil, da jih ne jemljem, bebec.

(odgovor članu sayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vrednost hemoglobina
21.4.2008 9:25:29   
Jančika_
Jaz sem imela pri Kajetanu 92, pri Vasji okoli 100.

Če imaš možnost, da ti kdo iz Avstrije prinese tabletke Ferrobet, jo izkoristi. Dobijo se brez recepta, ena škatlica stane okoli 3,5€. Baje da se železo v njih veliko boljše absorbira kot karkoli, kar se dobi pri nas (to je prijateljici rekla pediatrinja).

Ampak karkoli že jemlješ, je dobro istočasno vzeti še vitamin C, nikakor pa ne zraven pojesti česa mlečnega ali kalcij, ker le-ta ovira absorbcijo železa.

(odgovor članu sayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vrednost hemoglobina
21.4.2008 9:30:06   
Tinky
Pri 25. tednih sem imela 118, res pa je, da od samega začetka pijem Centramed materna, ki vsebuje železo.

_____________________________

Teo 10.7.2008
Maja 27.7.2010

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vrednost hemoglobina
21.4.2008 9:42:22   
amor real
Jaz sem imela v 16. tednu hemoglobin 130, jemljem od 12. tedna naprej centrum materna

(odgovor članu Tinky)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vrednost hemoglobina
21.4.2008 10:04:55   
zabica26
Imela težave zadnji mesec nosečnosti in mesec dni po porodu.
Pred rojstvom sem jemala tablete, po porodu pa pila sirup Floravital in je super pomagal - priporočilo patronažne sestre.
http://www.florahealth.com/flora/home/USA/Products/R64775.htm



(odgovor članu amor real)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
21.4.2008 10:41:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zabica26)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vrednost hemoglobina
21.4.2008 10:42:57   
rozica984
Jaz sem ga imela nazadnje v 30-em tednu 131, prej pa 139 in 151. Tko da se nimam kaj pritoževat glede tega. Sem zelo vesela da je tako.

(odgovor članu zabica26)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vrednost hemoglobina
21.4.2008 10:49:14   
aluš
Jaz sem ga imela v obeh nosečnostih na meji.  Od hrane pa preverjeno pomaga: rozine (samo prej jih operi), sedaj je sezona regrada, pa soja (jaz sem delalal sojine polpete doma - iz govejega mesa, ki je tudi OK in soje).

(odgovor članu rozica984)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vrednost hemoglobina
21.4.2008 10:50:34   
marita
deci terana na dan, pa se mi je dvignilo iz 104 na 120.

(odgovor članu aluš)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vrednost hemoglobina
21.4.2008 11:22:36   
marty5
Jaz sem ga pri 28. tednih imela 104 in sem dobila Legofer - 3 žlice dnevno. Prejšnji teden sem spet dala kri in bomo videli, če se je kaj dvignilo....Po moje pa ne, ker je moje počutje obup user posted image

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu marita)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vrednost hemoglobina
21.4.2008 12:01:12   
srki
U, Sayuri, to pa res ni veliko. Jaz ga imam tam okoli 130-135, včasih celo več.

V prvi nosečnosti sem ga imela samo enkrat bolj nizkega, pa sem jedla veliko suhega sadja, predvsem marilic. Pa seveda sveže sadje.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vrednost hemoglobina
21.4.2008 12:10:33   
janjček
jaz imam vedno okoli 132, pa ne jemljem nobenih dodatkov, tako da nimam nobenih problemov. je pa res, da je vse po vrsti, ne pazim kaj dosti na prehrano, tako kot sem prvič, kar se izogibam hrabi, ki povzroča zgago

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vrednost hemoglobina
21.4.2008 12:38:36   
srki
Če imaš 132 ne rabiš nobenih dodatkov, ker imaš dovolj visok hemoglobin. Verjeto bi ti rekli, da jih melji, če bi imela spod 120, mislim  da je to mejna vrednsot.


(odgovor članu janjček)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vrednost hemoglobina
21.4.2008 12:42:06   
tatam
Sayuri zgleda da user posted image user posted image kar pobirajo železouser posted image .Jaz sem mela v user posted image vedno okoli 80-90 kljub Retaferju.Po porodu pa mi je še padlo na 75!!V porodnišnici so mi dali neke tablete-nimam pojma kak se jim reče...
Ti pa kar pridno pij sirup!!Tudi pomaga!!Vsaj enim..

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vrednost hemoglobina
21.4.2008 12:45:32   
Anonimen
Uf, to je pa res malo. Sama ga imam že celo user posted image  nad 130.user posted image
Spodnja meja pa je 120 za ženske.

Pridno pupaj sirup, pa regrat pejt nabirat, dokler še ne cveti s polno paro.user posted image  user posted image

(odgovor članu tatam)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vrednost hemoglobina
21.4.2008 12:50:29   
Janice1
jaz pa sem pila Endovital - sirup rdeče pese im medu. Zelo priporočam in nisem jedla nobenih tablet, hemoglobin pa je bil od 123 do 130.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vrednost hemoglobina
21.4.2008 12:54:38   
pavlyna
ojla!
jst sm mela celo nosečnost 140-150 ob vsakem pregledu.
pol mi je pa v 36. tednu vrednost padla na 106 kljub temu,da nisem nič spremenila prehrane,in so mi dali femur lek za te 4 tedne in se je dvignila vrednost na 125.


(odgovor članu Janice1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vrednost hemoglobina
21.4.2008 13:11:13   
2.2.
jaz sem ga pa imela izpod normale okoli 70

(odgovor članu pavlyna)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
21.4.2008 13:33:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu 2.2.)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Vrednost hemoglobina
21.4.2008 13:35:19   
sayuri
Hvala vsem za nasvete. user posted image
ZAgotovo bom vnesla v prehrano več zelene zelenjave, suhega sadja, rdečega mesa, regrada... Po vsem tem mi je bilo zelo slabo, zato sem se temu izogibalauser posted image  in zgleda da so zdaj posledice tu.
Sok Endovital imamo doma - (mi je kar nerodnouser posted image , ker tega dobimo kolkr hočmo - mama namreč za njih peso prideluje) - (kako gre že tisto "kovačeva kobila je vedno bosa" user posted image ).

PA tale Ferrobet bom že kako iz Avstrije dobila.user posted image  

Tatam, zgleda, da dvojčki res poberejo popolnoma vse. user posted image

Ful ste mi pomagale z nasveti user posted image

(odgovor članu 2.2.)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Vrednost hemoglobina
21.4.2008 14:18:38   
srki
Ja, Sayuri, je res tisto o kovačevi kobiliuser posted image .

(odgovor članu sayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Vrednost hemoglobina
21.4.2008 14:33:22   
pikica_30
Spodnja mejna vrednost za odrasle je 120, za nosečnice pa 110 (tako je rekla moja G).

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Vrednost hemoglobina
21.4.2008 16:47:13   
Olivija
za pretvorbo železa v hemoglobin je pomemben tudi vitamin B12. Jaz sem imela enkrat tako katastrofalne rezultate, da sem dobivala 3  tedne injekcije s tem vitaminom, pa to v nenosečem stanju.

Med nosečnostjo so mi  pa pomagali Floradix tableti z železom - tudi Hg je bila vedno nad 115 (kar je zame že zelo velik uspeh).

(odgovor članu sayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Vrednost hemoglobina
21.4.2008 18:44:04   
Bonnie_RR
Js sem imela po porodu ful probleme s tem. Mislim, da so bile vrednosti nekje okrog 80 (ali še manj) - ker sem imela še precej nizek pritisk, so me kar pazili. 3x na dan sem morala pit legofer, občutno izboljšanje pa je bilo šele po 2 flašah transfuzije. Po tem sem nekaj dni še jemala legofer, potem je bilo pa ok.

Pred porodom pa s tem nisem imela problemov.

Lp

< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 21.4.2008 18:45:13 >


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Resnična čudežna zgodba: Vaš sin ne bo pre...
photo
Na vhodu bolnišnice je mamo pričakala zdravnica in ji povedala, da sin, star en teden, ne bo preživel.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?