|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   4-urni delavnik-bolniška
8.5.2008 23:53:47   
Polynesia
Živjo.

Zanima me, kako je s 4-urnim delavnikom in če imam prav.
Vem da dobiš malico in prevoz, 4 ure imaš plačano 100%, 4 ure pa 90% (bolezen) in teh 4 ure dobi firma povrnjeno od ZZZS??

Pa še kako je glede dopusta...če izrabljam dopust v času 4-urnega delavnika...ali zoper dobim 4 ure plačano 100%, 4 ure pa 90% in spet povrne država, ali je kako država, ker ne verjamem da kar prekiniš, ne vem, če mi lahko katera pomaga??

Upam da sem razumljivo napisala kaj me zanima.

Hvala vsem.


< Sporočilo je popravil Polynesia -- 8.5.2008 23:54:29 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 4-urni delavnik-bolniška
9.5.2008 8:40:24   
aluš
Ti misliš, da si sicer zaposlena za 8 ur, od tega si 4 ure na bolniški.

V tem primeru je tako:

- prvih 30 delovnih dni bolniške (cca en mesec in pol) ti plača delodajalec in je to tudi komplet njegov strošek (pri nas je to 80% PLAČE). Od 31. delovnega dneva dalje ZZZS refundira delodajalcu izplačano bolniško v višini 90% tvoje povprečne plače iz preteklega leta-refundira celotno bruto plačo od boleznine plus prispevke, torej mu nisi več strošek. 
- malica in prevoz ti pripadata normalno po delovnih dnevih.
- 1 dan dopusta v tvojem primeru pomeni 4 ure dopusta, 4 ure bolniške, ker ne moreš kar prekinjat bolniške. To pomeni, da si v tem primeru na slabšem. Ker dopust imaš plačan 100%, bolniško pa 90%. Ampak ne gre drugače.  

(odgovor članu Polynesia)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 4-urni delavnik-bolniška
9.5.2008 9:21:59   
benika
prvih 30 delovnih dni bolniške


A si ti sigurna, da bo tole držalo? Ker meni se zdi da po 30. dneh in ne po 30. delovnih dneh.

(odgovor članu aluš)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 4-urni delavnik-bolniška
9.5.2008 11:50:58   
aluš
benika, sigurno je 30 delovnih dni. To potem v bistvu pride skoraj en mesec in pol, če računaš, da ima mesec v povprečju dobrij 21 delovnih dni.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 4-urni delavnik-bolniška
9.5.2008 12:39:17   
Polynesia
Aluš hvala ti, sej se mi je zdelo da je tako, da bom med dopustom na slabšem.

Vprašala pa bi še tole, sej če delaš po 4-ure ni treba čakat 31.delovnih dni da ti povrne država 4-ure a je tako...to je samo pri polni zadržanosti z dela kot sem recimo sedaj in je bil v torek 06.05. 31.delovni dan in od takrat sem na strošek države.
Sem mislila da pri 4-urnem delavniku ti takoj povrnejo stroške?!?!

(odgovor članu aluš)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 4-urni delavnik-bolniška
9.5.2008 13:22:22   
aluš
Če si bila najprej na bolniški za 8 ur, sedaj si pa za isti razlog (torej imaš na bolniškem listu pod prvi dan zadržanosti še vedno isti datum kot pri mesec bolniške), potem gre normalno naprej, samo da je zdaj pač bolniška samo za 4 ure. Saj potem ti lahko iz teh štirih ur spet spremenijo (če bo sreča oz. če nimaš že do nastopa porodniške odločbe) na 8 ur bolniške.

Ne glede na to ali si na bolniški 8 ur ali 4 ure, prvih 30 del. dni gre v breme delodajalca.

< Sporočilo je popravil aluš -- 9.5.2008 13:23:27 >

(odgovor članu Polynesia)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 4-urni delavnik-bolniška
9.5.2008 13:33:37   
Polynesia
Aha a tako gre.

Do 21.05. sem na bolniški, nato pa grem delati, ampak mi je G nekaj omenil da bom verjetno kmalu morala delati po 4-ure če ne bom zdržala, v kar zelo močno dvomim da bom...ampak bomo videli, ne bi rada prehitevala, bom najprej poskusila delati po 8ur če pa ne bo šlo pa po 4.urce.
Še enkrat ti hvala.

(odgovor članu aluš)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?