|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   antidepresiv in dojenje
23.5.2008 18:43:22   
kodrana
meni je psihiater kljub dojenju predpisal antidepresiv. ima katera izkušnje s tem?

_____________________________

sanje so se uresničile..
13. 5. 2008 sva dobila najlepše darilo.. Taro
26.10. 1010 pričakujemo še en zakladek.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: antidepresiv in dojenje
23.5.2008 19:21:46   
petja
Meni so zaradi poporodne depresije predlagali antidepresive, ampak mi je zdravnica takoj rekla, da bi morala nehati dojiti. Jaz mislim, da ne smeš dojiti in jesti antidepresive.

_____________________________

Lp, petja

(odgovor članu kodrana)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: antidepresiv in dojenje
23.5.2008 19:57:18   
Seven*
Povej mi kaj ti je napisal in ti povem ce lahko dojis. Ce gre samo za antidepresiv potem lahko ponavadi dojis. Imam doma knjigo Register zdravil in ti lahko takoj povem

Zelo redka so zdravila ob katerih NE SMES dojit.


Tako da..

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu petja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: antidepresiv in dojenje
23.5.2008 20:35:07   
kodrana
zdravilo je cipralex (escitalopramum). spada med dokaj varna zdravila. v tretjo skupino. ni ravno med najvarnejšimi, niti med najnevarnejšimi. rizik je manjši, ampak..
trenutno sem se odločila, da tega ne bom jemala. bom poskusila raje s pogovorom.. za hude primere imam pa helex v zelo nizkem odmerku. po dojenju ga imam namen vzet. itak se zelo hitro izloča iz telesa in bo do naslednjega podoja že kar večina izločen.


_____________________________

sanje so se uresničile..
13. 5. 2008 sva dobila najlepše darilo.. Taro
26.10. 1010 pričakujemo še en zakladek.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: antidepresiv in dojenje
24.5.2008 7:37:44   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: kodrana

zdravilo je cipralex (escitalopramum). spada med dokaj varna zdravila. v tretjo skupino. ni ravno med najvarnejšimi, niti med najnevarnejšimi. rizik je manjši, ampak..
trenutno sem se odločila, da tega ne bom jemala. bom poskusila raje s pogovorom.. za hude primere imam pa helex v zelo nizkem odmerku. po dojenju ga imam namen vzet. itak se zelo hitro izloča iz telesa in bo do naslednjega podoja že kar večina izločen.



Če ti je psihiater predpisal antidepresiv, je sigurno fajn, da ga jemlješ. Bolje za otroka in tudi tebe, ker bo tvoje razpoloženje boljše. Jaz bi na tvojem mestu dojila in jemala zdravila. Citaloprami pa so dokaj varna oblika antidepresivov.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu kodrana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: antidepresiv in dojenje
24.5.2008 8:31:26   
petja
Men ni nič več jasno, me prav zanima, kakšne konjske tablete so hotli meni dati, ker mi je res takoj zatežila, da bi morala nehati dojiti. Če bi vedela, da lahko dojim zraven, bi bilo tisto leto 100x lažje zame. Tako pa nisem vzela tablet in se eno leto borila z depresijo.

Matr jim zdravniško!

_____________________________

Lp, petja

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: antidepresiv in dojenje
24.5.2008 8:36:42   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: petja

Men ni nič več jasno, me prav zanima, kakšne konjske tablete so hotli meni dati, ker mi je res takoj zatežila, da bi morala nehati dojiti. Če bi vedela, da lahko dojim zraven, bi bilo tisto leto 100x lažje zame. Tako pa nisem vzela tablet in se eno leto borila z depresijo.

Matr jim zdravniško!


petja, dosti zdravnikov "kar tako" reče da moraš nehat dojit in niti ne pogleda v knjige. Sem sama doživela na svoji koži tole dejstvo. Je pa res, da je nekaj tudi takšnih kjer je to zagotovo potrebno.

V knjigi Register zdravil republike slovenije imaš razpredelnico, kjer so noter označena zdravila po klasifikaciji glede na tveganje ob nosečnosti in dojenju. Nekje je tudi link. Bom poiskala.



_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu petja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: antidepresiv in dojenje
24.5.2008 8:45:41   
willma
Meni je pomagala uporaba naravnega izdelka.
Šentjanževka je ta čudežna rastlina, ki dobro deluje kot antidepresiv.
Eden od izdelkov (ki sem ga jaz uporabljala) se imenuje Deprim. To so tablete stisnjene iz suhe šentjanževke.

(odgovor članu kodrana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: antidepresiv in dojenje
24.5.2008 8:52:50   
jolly123
helex pa raje uporabljaj v čim manjših količinah, ti pomaga v trenutku ampak ni antidepresiv. Se ga lahko zelo hitro navadiš in potem ne moreš brez njega. Poslušaj psihiatra in raje jemlji cipralex, če je rekel da lahko dojiš potem ni panike. Pa jemlji antidepresiv vsaj 6 mesecev in ko boš nehala ne nehaj kar naenkrat ampak postopoma. 

(odgovor članu willma)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: antidepresiv in dojenje
24.5.2008 8:58:23   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: willma

Meni je pomagala uporaba naravnega izdelka.
Šentjanževka je ta čudežna rastlina, ki dobro deluje kot antidepresiv.
Eden od izdelkov (ki sem ga jaz uporabljala) se imenuje Deprim. To so tablete stisnjene iz suhe šentjanževke.


Deprim vsebuje premale količine ekstrakta, da bi pomagal ob res pravih depresijah. Je pa res, da se šentjanževka v tujini veliko uporablja, vendar pri nas ni preparatov, ki bi vsebovali zadostne količine učinkovine. Edino v tujini. Poleg tega se Deprim umika iz prodaje.

Jaz bi vsekakor jemala antidepresiv. Moraš pa vedeti, da je to tek na dolge proge in ne bo pomagal takoj, rabi svoj čas. Te pa ne rabi bit strah, ker so moderni antidepresivi zelo varna zdravila.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu willma)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: antidepresiv in dojenje
24.5.2008 9:45:03   
kodrana
hvala za odgovore.
imam tudi povišan krvni tlak. sedaj po zdravilih je nižji in tudi tesnoba v prsih je manjša. vseeno bi raje poiskusila brez antidepresiva. se mi zdi vse skupaj prehitro. tudi dete je staro komaj 10dni. nekaj tega gre tudi v mleko. nočem tvegat.
cipralex je drugo, kot citaloprami.. kaj ne? citaloprami so bolj varni od cipralexa. so boljša alternativa. nekaj sem že brskala in iskala na to temo.
res se mi zdi, da bom zaenkrat zmogla. poiskusila bi.


_____________________________

sanje so se uresničile..
13. 5. 2008 sva dobila najlepše darilo.. Taro
26.10. 1010 pričakujemo še en zakladek.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: antidepresiv in dojenje
24.5.2008 23:48:36   
Pia77
IZVIRNO SPOROČILO: kodrana

cipralex je drugo, kot citaloprami.. kaj ne? citaloprami so bolj varni od cipralexa. so boljša alternativa. nekaj sem že brskala in iskala na to temo.


med cipralexom (escitalopram) in citalopramom ni neke strašne razlike... če se kaj spoznaš na kemijo; escitalopram je samo levosučna oblika molekule, ki je (bolj) učinkovita, medtem ko je citalopram zmes levo- in desnosučnih molekul. Bolj je fora v koncentracijah spojin kot v različnih neželenih učinkih.

(odgovor članu kodrana)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: antidepresiv in dojenje
25.5.2008 8:09:16   
kodrana
Pia hvala. kemija ni moje področje.
danes bom vzela prvo polovičko. ker res ne bo šlo.
upam,da bo kmalu bolje.
dojila bom, pa bomo videli. v skrajnem primeru bom čez dan dodajala, popoldan in ponoči ter zjutraj pa dojila, ko ne boveč toliko velike koncentracije zdravila v mleku.
hvala vsem.


_____________________________

sanje so se uresničile..
13. 5. 2008 sva dobila najlepše darilo.. Taro
26.10. 1010 pričakujemo še en zakladek.

(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: antidepresiv in dojenje
25.5.2008 10:02:13   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: Pia77

IZVIRNO SPOROČILO: kodrana

cipralex je drugo, kot citaloprami.. kaj ne? citaloprami so bolj varni od cipralexa. so boljša alternativa. nekaj sem že brskala in iskala na to temo.


med cipralexom (escitalopram) in citalopramom ni neke strašne razlike... če se kaj spoznaš na kemijo; escitalopram je samo levosučna oblika molekule, ki je (bolj) učinkovita, medtem ko je citalopram zmes levo- in desnosučnih molekul. Bolj je fora v koncentracijah spojin kot v različnih neželenih učinkih.


user posted image

Kodrana, ti pa kar jej tako kot je predpisal zdravnik.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: antidepresiv in dojenje
31.10.2009 8:25:36   
Perlica76
Pozdravljene!!

Tudi sama imam problem z depresijo in zato me zdaj muči vprašanje,če lahko jemljem antidepresiv Paroxat med dojenjem.To zdravilo mi je namreč predpisal nevrolog in sem ga jemala pred nosečnostjo,počutila sem se fantastično,torej mi je ful pomagalo.Potem sem zanosila in s Paroxatom prekinila,zdaj pa me zanima,če greta skupaj Paroxat in dojenje,ker v navodilih nič direktno ne piše.
Upam da pokuka še katera na to temo in mi pomaga z odgovorom,nasvetom...

Hvala in lp!

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...
Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?