|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: E vitamin
26.6.2008 8:15:26   
Dali*
Čestitam EnaNobena!!!

Tudi me se ti bomo kmalu pridružile.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: E vitamin
26.6.2008 11:35:42   
tejč76
Tudi jaz čestitam enanobena. Upam, da je pomagal vitamin e.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Dali*)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: E vitamin
26.6.2008 12:13:46   
Anonimen
Hvala punce! user posted image

(odgovor članu tejč76)
  Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: E vitamin
30.6.2008 14:17:12   
Dali*
Midva z mojim dragim sva oba začela oba jemati Evitol. Pa bomo videli. Res pa je, da vzameva 1 - 2 tabletki na dan. Ne ravno 3. Je pa vseeno boljše kot nič.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: E vitamin
2.7.2008 19:06:18   
Arual
Živjo.
Mene pa nekaj zanima, bla sem v lekarni in sem želela imet vitamin E, pa je rekla farmacevtka, da se ta vitamin naj ne bi sam jemal ker to lahko škodi mamici oziroma nosečnici.  Sedaj me zanima kaj ve menite o tem?

_____________________________

Vsak poraz je nov izziv za zmago.

ZMAGA JE NAGRADA ZA TISTEGA,KI VSTRAJA TOLIKO CASA,DA PREMAGA BOLEČINO....

(odgovor članu Dali*)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: E vitamin
2.7.2008 21:57:51   
Anonimen
Preberi tukaj in tukaj.

Kolikor sem prebrala naj bi škodovalo samo predoziranje na dolgi rok, če ga jemlješ res veliko, ampak če v Evitolu piše, da lahko poješ do 3 tablete na dan, potem to še ni predoziranje  in sploh ga najbrž ne bi jemala na dolgi rok? In edin problem pri tem je, da preveliko jemanje na dolgi rok privede do zmanjšanja vitamina A, D in K.

In če ima nosečnica med nosečnostjo premalo vitamina E in ga tudi otrok nima od kje jemati se lahko zgodi, da imajo novorojenčki izrazito premajno telesno težo (manj kot 1,5 kg).

Torej ga lahko, ampak zmerno.

(odgovor članu Arual)
  Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: E vitamin
2.7.2008 22:04:21   
Felicita
vitamin E v odmerkih nad 1000 mg dnevno deluje kot antikoagulant - preprečuje strjevanje krvi (kar lahko povzroči krvavitve etc). v normalni dnevni hrani (uravnoteženi seveda) se ga dobi cca 300 mg, potem je pa na vsakem da si sam izračuna, kako blizu meji 1000 mg bo šel.
aja, pa seveda, treba je zaužit dovolj maščobe, ker je E v maščobi topen vitamin (in ne, zaloge ne štejejo user posted image )


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: E vitamin
3.7.2008 9:50:47   
Arual
Hvala vam za te informacije. Jaz sem si sedaj kupla Centramed Mami, pa je tud vitamina E notr 20 mg.

Lp

_____________________________

Vsak poraz je nov izziv za zmago.

ZMAGA JE NAGRADA ZA TISTEGA,KI VSTRAJA TOLIKO CASA,DA PREMAGA BOLEČINO....

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: E vitamin
8.7.2008 10:44:25   
maliva
Pozdravljene!

Bom se tudi jaz pridružila - za drugega otročka sva se odločila že lani septembra in sva doslej bolj ali manj dosledno delala na njem, neuspešno.

Ena je omenila olje pšeničnih kalčkov - kakšna je pa v olju vsebnost E vitamina?

_____________________________

Če smrdiš po opicah, še nisi Tarzan.

(odgovor članu Arual)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: E vitamin
8.7.2008 12:35:59   
giotti
Maliva,
zelo me veseli, da želiš pridobiti ta vitamin preko naravne oblike.

100 ml torej 1 dcl olja vsebuje 225 mg vitamina E, dnevna potreba za odrsalega človeka pa je samo 10 do 15 mg.

Sicer pa najdeš ta vitamin tudi v olivah, avokadu, vseh oreščkih, semenih, rastlinksih oljih, špinači, skratka tako malo ga potrebujemo in v tako raznovrstni hrani se nahaja, da ni prav nobene potrebe po vnosu sintetičnega vitaminskega dodatka v obliki tablet ter podpiranju bajno bogate farmacevtske industrije.

Srečno. 

(odgovor članu maliva)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: E vitamin
8.7.2008 12:49:18   
giotti
IZVIRNO SPOROČILO: EnaNobena

In če ima nosečnica med nosečnostjo premalo vitamina E in ga tudi otrok nima od kje jemati se lahko zgodi, da imajo novorojenčki izrazito premajno telesno težo (manj kot 1,5 kg).

Torej ga lahko, ampak zmerno.



Takšni primeri se pri nas, v našem podnebju, ob raznovrstni prehrani, praktično ne dogajajo. Če ima čisto povprečna nosečnica premalo tega vitamina, potem je nekaj bolezensko narobe, da telo ne zna absorbirati tega vitamina in ji tudi umetni dodatki ne bodo pomagali. Skratka, ni skrbi v našem okolju, da bi prišlo do pomankanja. Je pa res, da mora farmacevtska industrija prodajati svoje izdelke in vitaminski dodatki, pri katerih ni nevarnosti, da bi prišlo do prevelikega vnosa oziroma, kjer velja logika, škodi nikomur ne, so še največja zlata jama za dobiček. Samo prepričaš ljudi, kako nujno potrebni so vitamini A, E, B, folna... za prednosečke, nosečke, doječe mamice, in dobiček je zagotovljen. Pa ni problem v tem, ker to ne bi bilo res, vse je res, vse te vitamine nujno potrebujemo, vendar je problem v tem, da se premalo govori in podpira vnos vitaminov preko nam najbolj naravane oblike, to je hrane!

Pa vsem srečno, s tifoli, eleviti, evitoli ali pa brez njih, z bio pridelanim sadjem, zelenjavo, oreščki in semeni ter polnozrnatimi izdelki.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: E vitamin
10.7.2008 10:59:23   
dini
Oj kolk pa stanejo te tablete E vitamin?

_____________________________

NIKOLI NE REČI NIKOLI!!!!

(odgovor članu Dali*)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: E vitamin
10.7.2008 11:16:13   
Anonimen
cca. 5€ pride 30 tablet. Če jemlješ 2/dan za en mesec potem potrebuješ dve škatli (10 €)

(odgovor članu dini)
  Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: E vitamin
10.7.2008 11:21:27   
dini
Hvala, upam da res kej pomaga kot pravijo, po kolikem času se pa vidijo rezultati od tega?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: E vitamin
10.7.2008 11:30:27   
Anonimen
Rezultati se težko vidijo, razen user posted image . Baje naj bi E vitamin obnavljal celice ali nekaj podobnega.

(odgovor članu dini)
  Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: E vitamin
10.7.2008 11:39:10   
dini
Ti jih tudi jemlješ?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: E vitamin
10.7.2008 11:44:46   
Anonimen
Ja, občasno.

(odgovor članu dini)
  Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: E vitamin
10.7.2008 11:47:24   
dini
Sej če jih usak dan ni nč narobe, ne?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: E vitamin
10.7.2008 12:20:49   
Anonimen
ne. Lahko jih jemlješ po 3/dan.

(odgovor članu dini)
  Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: E vitamin
10.7.2008 12:27:05   
dini
Aha, ok hvala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 95
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Pojdi na:





Motnje menstrualnega ciklusa so precej pog...
Vsaka ženska obdobje pred menstruacijo in med njo doživlja drugače. Motnje menstrualnega ciklusa so različne in pogoste....
Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?