|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mleko po prvem rojstnem dnevu
27.6.2008 16:14:30   
temboli1
Pozdrav,
zanima me, kako ste začele dajat kravje mleko, ko je otrok dopolnil eno leto, ali ste takoj zamenjale adaptiranega v vseh obrokih?

Naša punca ima dva obroka adaptiranega mleka še, kmalu bo eno leto stara, pa nisem ravno prepričana, ali naj ji kar takoj zamenjam oba obroka za alpsko mleko, tudi mi ni jasno koliko mleka (navadnega) sploh naj popije.

Vaše izkušnje vaše, prosim.

Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Mleko po prvem rojstnem dnevu
27.6.2008 17:41:49   
lex
Jaz sem ji v adaptirano mešala kravje zraven. Naprimer 1 dan je dobila 30 ml kravjega + aptamil ostalo itd.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu temboli1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Mleko po prvem rojstnem dnevu
27.6.2008 20:19:05   
Naja30
Moja se je nehala dojit pti 11m in takrat sem ji začela dajat najprej navadno mleko, pol pa kar kmalu alpskega.

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Mleko po prvem rojstnem dnevu
27.6.2008 21:59:23   
mojsoncek
Nas se je nehal dojit pri dobrih desetih mesecih. In ker je sel ze takoj z enajstimi meseci v vrtec, sem mu kar takoj dala KM. V vrtcu imajo tako ali tako samo KM in smo kar sprobali, ce bi se slucajno pojavila kaksna alergija.

Drugace pa postopno zamenjaj in opazuj, ce bodo kaksni znaki alergije.


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Mleko po prvem rojstnem dnevu
28.6.2008 0:06:52   
massylou
Lahko res postopoma probaš, kot je rekla mojsoncek.
Drugače pa ni panike, če ni alergik.
Naša je imela po 7. mesecu obdobje stagniranja v rejenju in rasti (smo bili na minimumu) in ni hotla niti slišat o kakem adaptiranem mleku. Pa sem ji dala enkrat za probat malo navadnega mleka po žlici, pa ji ni bilo nič (tega ne rabite prakticirat doma, ker bi tudi sama odsvetovala).

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Mleko po prvem rojstnem dnevu
6.7.2008 13:34:49   
Nina00
Postopno zamenjaj. Ni nič narobe, če še nekaj časa po 1. rojstnem dnevu pije tudi adaptirano mleko. Ti pa vsaj na začetku svetujem, da ji daješ nehomogenizirano mleko (alpsko je homogenizirano). Potem pa po lastni presoji. Sin ima 1,5 let in doma vedno pije nehomogenizirano mleko, na izletih pa dobi tudi že alpsko, ker ga imamo lahko s seboj in ga lahko pije po slamici.

(odgovor članu massylou)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Mleko po prvem rojstnem dnevu
6.7.2008 21:30:28   
Paštetka
v kravljem mleku sem kuhala že nekje od 10 meseca.

Adaptirano mleko je pa pil zjutraj vse do 2. leta.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Nina00)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Mleko po prvem rojstnem dnevu
11.7.2008 8:19:50   
honey
Naš je začel s KM po 6. mesecu. Takrat sem ukinila aptamil in to je bilo to. Začela sem direktno z Alpskim mlekom 1,5 in ni bilo nikoli nobenih težav. Nastale pa so enkrat, ko mu je tašča, ki ga je čuvala zjutraj kakšno urico, ko sem morala k zdravniku, dala za jesti mleko in kruh in to domače mleko. Pa je bil takrat že star več kot 1 leto, ampak je imel revež 3 dni tako drisko, da je bilo joj. Pa preden sem jaz ugotovila, od česa jo ima user posted image  Kakšne alergije na KM pa k sreči ni imel.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Mleko po prvem rojstnem dnevu
11.7.2008 11:51:30   
SNAKE23
mi smo tud začeli po 7. mesecu kar z domačim KM, ker je mleko domače, krave tudi niso hranjene z nekimi krmili, ne z siliranim ali baliranim senom,..pač pa samo z suho travo in malo res malo krmil.
raje sem ji uvajala to, kot pa alpsko, k je v njem polno konzervansov,...ejev,...

tud na pediatrični ko smo bili(pri 3. mesecih) sm tam spoznala tri mamice katerih otroci so po alpskem mleku dobili alergijo,...po domačem pa ne.

lp

_____________________________

doma me osrečuje naša mala pikica!

Sreča, tako majhna, da jo lahko držiš v naročju, a hkrati tako velika, da napolni tvoje življenje z ljubeznijo!---najina mala!

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Mleko po prvem rojstnem dnevu
11.7.2008 12:02:24   
lilka
Mi smo začeli s kravjim mlekom pri 11 mesecih, ker je malo za tem šla v vrtec. Najprej sem ji dajala gris in riž na kravjem mleku, potem pa postopno najprej zjutraj v flaško nekaj časa, potem pa še zvečer s tem, da sem ga najprej redčila z vodo vedno manj in manj, sedaj pri 15 mesecih pa pije kar alpsko.

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu SNAKE23)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Mleko po prvem rojstnem dnevu
13.7.2008 17:32:42   
Anonimen
Ker ni imela nobene reakcije na jogurte, sir in skutke, sem ji pri desetih mesecih začela hrano postopno pripravljat z razredčenim kravjim mlekom. Razredčenim pa zato, da ni imel tako močnega okusa.

(odgovor članu temboli1)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Mleko po prvem rojstnem dnevu
13.7.2008 21:45:32   
Peli
Za začetek skuhaj kakšno polento ali gres na kravjem mleku, pa se bo navadil.

Kar pa se tiče kupljenega ali domačega kravjega mleka je veliko boljše domače mleko - če veš kaj tiste krave pojejo (od katerih mleko dobiš). Kupljeno pa je boljše pasterizirano mleko - kot trajno mleko (Alpsko), saj se s sterilizacijo v njem uničijo vitamini...
Mi smo "začeli " s kravjim mlekom malo pred 5. mesecem - pa ni se meni mudilo - le mali ni hotel več mleka pit, in sm poskusila tudi s kravjim, no pa se ni ravno obneslo...še danes mu ne gre dol.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Mleko po prvem rojstnem dnevu
14.7.2008 18:08:59   
Nina00
Honey, za otroke vsaj do treh let je priporočljivo polnomastno mleko in ne posneto - 1,6% maščobe!

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Mleko po prvem rojstnem dnevu
14.7.2008 22:43:03   
janca
Pri osmih mesecih alpsko mleko 3,5 vendar mešan v kašice. To je bli zvečer. Ostali obroki so bili brez mleka. Pri enem letu nehal piti mleko in jesti mlečne izdelke.  Star je dve leti in ne pije mleka, ena skutka s pretvezo na 14 dni. Tok ga lah okol prnesem. Pri enem letu itak lahko že vse je in pije. No, izjema so mehurčki in papricirane jedi. 

(odgovor članu temboli1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?