|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prošnja za delo v šolstvu
2.7.2008 16:42:11   
Rožica I
Potrebujem prošnjo za delo v šolstvu. Če je katera tako prijazna, bi jo prosila za kak vzorec prošnje oz. ponudbe , ki bi mi ga poslala na mail user posted image .
Sem pregledala iskalnik- dosti govora o tem, vzorca pa nikjer user posted image .

Hvala, punce user posted image !

rozicamak@gmail.com

< Sporočilo je popravil Rožica I -- 2.7.2008 16:44:35 >


_____________________________

ROŽICA
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prošnja za delo v šolstvu
2.7.2008 16:52:30   
Anonimen
Oprosti, tega pa ne razumem. Prošnja je prošnja, ali jo naslavljaš na šolstvo ali kam drugam. Pomembno je, da se držiš temeljnih načel pisanja prošnje za delovno mesto in da si v teh okvirih toliko izvirna, da bodo v tebi prepoznali potencial. Če ti pa tega ne uspe, te pa žal ne vidim v šolstvu. Srečno!

(odgovor članu Rožica I)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prošnja za delo v šolstvu
2.7.2008 18:11:07   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: Miša99

Če ti pa tega ne uspe, te pa žal ne vidim v šolstvu. Srečno!

----------------
Ah, Miša99, saj vendar nisi toliko naivna, da misliš, da me bodo vzeli zaradi napisane prošnje. Vzeli me bodo, če bom imela svetovno srečo, da bosta prva dva konkurenta odstopila. Imata pa oba veze, jaz pa, žal, ne in je razpis v bistvu na lokalni ravni in ga, recimo niti na zavod ne pošljejo.
Tako da jaz že dolgo več ne verjamem, da ljudi sprejemajo na podlagi njihove prošnje.
Sem pa vseeno ostala idealist v srcu, kar mi bo zelo koristilo pri delu z otroci. In takrat jim bom govorila, da svet ni črno/bel, ampak da je vmes milijon odtenkov sive!

P.S.: In če me ti ne vidiš v šolstvu, to zame sploh ni relevantno user posted image .

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prošnja za delo v šolstvu
2.7.2008 18:12:09   
Rožica I
Mama_Milchy- najlepša hvala user posted image !

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prošnja za delo v šolstvu
2.7.2008 20:13:09   
Anonimen
Tako da jaz že dolgo več ne verjamem, da ljudi sprejemajo na podlagi njihove prošnje.

No, delam v šolstvu, pa vem - sem bila parkrat v komisiji pri izbiri in sem kot prvo najprej pogledala prošnjo - to je v bistvu prvi feeling, ki ga dobiš o človeku in ga izločiš iz množice stotih, šele nato sledi razgovor in preizkus znanj. Je že res, da jih nekaj pride samo po vezah in  kaj dosti na to se ne da vplivat. Sama, če imam to možnost se izogibam vez, ker imaš s tem navadno potem samo "štalo".


Sem pa vseeno ostala idealist v srcu, kar mi bo zelo koristilo pri delu z otroci. In takrat jim bom govorila, da svet ni črno/bel, ampak da je vmes milijon odtenkov sive!

Lepo, da si idealist, ampak žal je osnova za različne variacije sivih še vedno črna in bela. Tako pač to je.

P.S.: In če me ti ne vidiš v šolstvu, to zame sploh ni relevantno .
Nič ne de, kaj  je zate relavatno, dejstvo je, da si pač osebno ustvarim neko mišljenje, žal če mi nekdo sprašuje, kako se napiše prošnja, je to negativno.




(odgovor članu Rožica I)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prošnja za delo v šolstvu
2.7.2008 20:46:06   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: Miša99

P.S.: In če me ti ne vidiš v šolstvu, to zame sploh ni relevantno .

Nič ne de, kaj  je zate relavatno, dejstvo je, da si pač osebno ustvarim neko mišljenje, žal če mi nekdo sprašuje, kako se napiše prošnja, je to negativno.

--------------------------
Imaš pravico, da misliš, kot pač misliš user posted image .
Če se te prav spomnim, sem te imela za precej razumno žensko, ki se ne vtikuje kar vse povprek, kot je dandanes navada na forumu user posted image .
In če si še enkrat prebereš moj prvi post, boš razumela, da nisem prosila za mnenje. Zato te pač, prosim, da ne smetiš po temi.

Lahko pa mi pišeš na ZS, če želiš user posted image .





_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prošnja za delo v šolstvu
2.7.2008 20:46:41   
Rožica I
Punce, hvala vam user posted image !

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prošnja za delo v šolstvu
2.7.2008 20:56:31   
mama_milchy
Malenkost; upam, da ti prav pride....

Srečno user posted image user posted image

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prošnja za delo v šolstvu
2.7.2008 21:13:39   
darja72
Rožica I oprosti, da smetim temo, ampak količina nadutosti, ki veje iz posta Miše99 me kar malček ujezi.
Sicer pa ti želim, da najdeš delo tebi po meri.

_____________________________

Kogar ni, ga ne pogrešamo!

(odgovor članu mama_milchy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prošnja za delo v šolstvu
3.7.2008 8:24:47   
Rožica I
O, hvala za dobre želje, Darja72 user posted image ! Tudi tebi vse dobro!

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu darja72)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prošnja za delo v šolstvu
3.7.2008 8:39:15   
Anonimen
Lahko pa mi pišeš na ZS, če želiš

Forum je v izhodišču javen in kar mislim povem naglas in javno, ZS uporabljam v celi svoji 5 letni RR "karieri" samo s parimi uporabnici.

Če si me imela za razumno žensko, je to čist oK slišat, tudi povečini se ne vtikujem po temah gor in dol. Žal mi pa takšne zadeve "dvignejo" pritisk. Saj razumem, če bi nek "stric", ki se bi želel zaposliti kot delavec v gradbeni firmi  prosil, da mu naj povem, kako se napiše prošnja OK. Da pa to sprašuje nekdo, ki ima po vsej verjetnosti univerzitetno izobrazbo in se namerava zaposliti v šoli user posted image user posted image user posted image ?  Sem vedno zagovarjala, da so raziskave o funkcionalni nepismenosti prenapihnjene, in da verjetno izhajajo tudi "funkcionalne nepismenosti" tistih, ki jo generično producirajo, ampak za napisati prošnjo človek ne potrebuje izpolniti nobenega obrazca.
Mogoče iz mojega posta res veje nadutost, ampak to resnično ni bil moj namen. Osnove pisanja prošnje so me naučili že pri trinajstih letih v osnovni šoli in očitno kar dobro (do sedaj sem napisala že kar nekaj prošenj, in so bili  sedaj odgovori še vedno pozitivni). Ne mislim tukaj pisanje prošenj za delavno mesto, pač pa tudi druge oblike - npr. javljanje na razpise, itd.  Skratka želim še enkrat poudariti, da mora biti tvoja prošnja tako izvirna, da vsaj, ko boš čez čas poklicala naslovnika in ga povprašala, kako se zadeva odvija, bo le-ta takoj, ko se mu predstaviš, vedel kdo kliče. To pomeni, da si na dobri poti...

< Sporočilo je popravil Miša99 -- 3.7.2008 8:41:10 >

(odgovor članu darja72)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prošnja za delo v šolstvu
3.7.2008 11:40:15   
Dadi
Tako da jaz že dolgo več ne verjamem, da ljudi sprejemajo na podlagi njihove prošnje.


No prvič: ne piše se več prošnje, zato kr odpikaj s tem izrazom. Namreč je vloga ali ponudba za delo.
Drugič: ja kr zaradi vloge so me sprejeli in me poklicali, čeprav takrat še nisem imela niti diplome. Nobenih vez in poznanstev. tko da se še dogaja.
Tretjič: ne obupaj

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prošnja za delo v šolstvu
3.7.2008 13:53:14   
LoCa
ma čaki, ne štekam v čem je problem. mislim, da vsi vejo kako napisat prošnjo, ljudi pa zanima, kako napisat DOBRO prošnjo.
ja ne vem, js je nisem znala napisat: vedela sem kako mora zgledat, vsebina je pa, oprostite, nekaj čisto drugega. univerzitetna gor al dol.
vloge se še piše, ampak je odvisno od tega, KAM pišeš. in sej se dogaja, da niso veze posredi, večinoma pa so. meni se je to tudi zgodilo(brez vez), samo sem samo za eno leto, ker pač nadomeščam nosečnico. **** pa pol,a ne user posted image

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Prošnja za delo v šolstvu
3.7.2008 14:29:49   
Anonimen
da vsi vejo kako napisat prošnjo, ljudi pa zanima, kako napisat DOBRO prošnjo

Sorry, ampak ona je spraševala, kako se napiše prošnja za šolstvo user posted image user posted image user posted image   in ne - kako se napiše dobra prošnja.  Ob njenem vprašanju sem pomislila, pa kaj user posted image  ali imajo morda že za to morda kakšne "muštre" ali kaj. 
Ja, in če že praviš, da ljudje vedo, kako se napiše prošnja, ti povem, da sem jih videla nešteto. Človek po branju le-tega  pogosto ne ve, ali bi se ob njih jokal ali smejal. Celo za delovno mesto informatika sem uspela videti prošnjo, ki je bila napisana na roko in na črtastem papirju. 

< Sporočilo je popravil Miša99 -- 3.7.2008 14:30:21 >

(odgovor članu LoCa)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Prošnja za delo v šolstvu
3.7.2008 14:39:04   
LoCa
ja lej miša, ti govoriš s stališča osebe z druge strani. ko človek začne prvo službo iskat pač ne ve kako se lotit. in itak da ne moreš napisat iste prošnje za gospodarstvio kot za šolstvo, ja pač se je slabo izrazla. ma ne boš verjela da obstajajo muštri user posted image , samo ti pač  preveč ne pomagajo.
pa tut vem, da ljudje pišejo skropucala. samo ti povem, da imam samo sebe za nekoga ki zna napisat dobre tekste, ampak ko sem pa prvo prošnjo pisala sem pa samo sedela in nisem vedela aboslutno nič, kaj napisat od točke, kjer se končata ime in končana šola. ZATO KER NISEM HOTLA SKROPUCALA. vedela sem, kako naj bi zgledala prošnja, ker je ful enostavno it na net in zbrskat primere. to zna vsak. problem se pa pojavi, ko je treba zase napisat nekaj, ka ne bo samo dobro izpadlo meni, ampak predvsem pa delodajalcu. in ja, to pa ni lahko.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Prošnja za delo v šolstvu
3.7.2008 15:01:35   
Anonimen
OK, vredu imam morda danes malce bolj slab dan... pač mi določene zadeve ne potegnejo in mi verjetno ne bodo, čeprav sem vmes razmišljala, da morda so se časi res spremenili, glede na to, da zadnjič v službi poslušam, da ustanavljajo Karierni center za študente. Pa najprej nisem bila čisto "sure", zakaj vraga ga rabijo in me potem ozavestijo s tem, da bodo organizirali seminarje na teme, kako pisati  življenjepise, pa poslovni bonton, pa dobro prošnjo za službo, itd.

(odgovor članu LoCa)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Prošnja za delo v šolstvu
5.7.2008 15:40:32   
Anonimnica
Mogoče bi si pa ti odgrnila tančico z oči in dojela, da večinoma dobivajo službe po vezah in poznanstvih. Ne glede na to, kaka je prošnja. LE mali odstotek ljudi ima srečo, da je izbran samo zaradi prošnje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Prošnja za delo v šolstvu
6.7.2008 7:45:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimnica

Mogoče bi si pa ti odgrnila tančico z oči in dojela, da večinoma dobivajo službe po vezah in poznanstvih. Ne glede na to, kaka je prošnja. LE mali odstotek ljudi ima srečo, da je izbran samo zaradi prošnje.


Očitno sem jst v tem odstotkuuser posted image
Ko sem jst iskala službo( do sedaj 2x)...po končani porodniški jo bom spet iskala, sem imela res super izkušnje.
Zmeraj sem bila povabljena na razgovor, feedback je bil odličen in na koncu sem se odločala med 3 službami na enkrat, brez kakršnihkoli vez in poznanstev.

Tudi jst mislim, da je dobra prošnja oz. sedaj ponudba za delo eden izmed ključnih dejavnikov, da na koncu dobiš delo...seveda se je potem treba čim bolje izkazati in predstaviti na razgovoru, ampak , če delodajalca ne pritegne prošnja potem je čisto vseeno , če je človek še ne vem kako sposoben, saj se neiti predstaviti ne more.

Jst sem po teh dobrih izkušnjah ful pridobila na samozavesti in mi iskanje službe predstavlja izziv,nimam več treme in prepričana sem v uspeh.

Želim samo povedat, da ni vse v vezah in poznanstvih in da se splača potrudit in napisati dobro ponudbouser posted image

Tebi rožica pa želim, da napišeš čim boljšo pundbo in , da ti uspeuser posted image

< Sporočilo je popravil poopsika -- 6.7.2008 7:50:25 >

(odgovor članu Anonimnica)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?