|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Lulček- na pomoč
6.7.2008 12:29:06   
2 Sraki
Saj vem, da je že precej napisanega na to temo, vendar vseeno.
Pri našem 16 m malčku nam je slučajno ratalo potegniti kožico čez glavco. Kožice nismo pretrgali, na notranji strani pa je bila rdeča. Na notranji strani smo očistili z fiziološko vso "belo" kremasto snov, ki ne spada tja. Glavico je imel temno rdeče barve.
Kaj sedaj?
Mali joka vsakič, ko se polula. Ali je potrebno iti k pediatru (danes samo na urgenci), ali čistiti, mazati z bepantenom in počakati, da se zadeva "pocajta".
Tudi mož ni kaj dosti v pomoč, ker je bil že kot mali operiran.
Kaj ste naredile ostale?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Lulček- na pomoč
6.7.2008 12:39:19   
Lidy
Našemu je zdravnik potegnil kožico čez. Glavica je bila rdeče barve, nekako tako kot opeklina. Dva dni ga je peklo ko je hodil lulat potem pa je bilo ok. Spiranje s kamilico in obvezen poteg kožice dol vsak dan da se ne zalepi nazaj. Po 3-4 dneh rdečica izgine.
Ja nekatere so tudi mazale z bepantenom, no mi nismo.
Mislim, da ne bi smelo biti nič narobe, po tvojem opisu pri vašem zgleda tako kot pri našem po "strokovnem" posegu user posted image

(odgovor članu 2 Sraki)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Lulček- na pomoč
6.7.2008 13:47:26   
Kranjcanka
Nas je pediater ze pri prvih pregledih opozoril, da je dobro, ce se pri omivanju na vsake toliko casa potegne kozico cez glavico, zato, da ne bi bila pretesna in zato, da se lepo ocisti. To prakticiramo, nikoli ni nic vneto, gre brez tezav. Niti malemu ni posebej neprijetno. Nic nismo mazali.

Lp

(odgovor članu Lidy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Lulček- na pomoč
6.7.2008 13:58:57   
dory
Pusti pri miru..zadeva se bo v dnevu dveh sama sanirala...

Jst sem enkrat potegnila tkole kožico...je celo malo zakrvavel..po dveh dneh se je samo poštimalo, brez krem in vsega...

(odgovor članu Kranjcanka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Lulček- na pomoč
6.7.2008 21:23:32   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: dory

Pusti pri miru..zadeva se bo v dnevu dveh sama sanirala...

Jst sem enkrat potegnila tkole kožico...je celo malo zakrvavel..po dveh dneh se je samo poštimalo, brez krem in vsega...



se strinjam. Nič mazat

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Lulček- na pomoč
7.7.2008 12:42:53   
pikipu
Mi tudi vlečemo kožico dol, ker je preozka. Urolog mi je dal tak nasvet, kadar postane lulček rdeč: mazanje z Bepantenom ali olivnim oljem (prepreči stik kože z urinom in posledično pekočino in bolečino), spiranje s kamilicami, bombažne pleničke. Pri nas pomaga. Edino bombažnih pleničk nimam, sem pa začele uporabljati tiste iz Mullerja in je OK, zdaj ko je toplo, pa je kar brez njih.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Lulček- na pomoč
9.7.2008 14:17:41   
NATAŠI
mi vsak dan v banji med kopanjem potegnemo kožico ... prej mu je pa zdravnica tud ob vsakem pregledu in je vse ok (za enkrat)

(odgovor članu pikipu)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Lulček- na pomoč
9.7.2008 21:03:39   
atanja
Evo da kle vprašam. PRed enim mesecem na rpegledu je zdravnica potegnila kožico in ga je mal bolel kljub temu da jaz to sem delala. No zdaj pa sem en mesec pozabla in sem danes poskusla pa je očitno se mu nekaj zaleplo ker ne gre NIČČČ dol. Ali naj vsak dan kga kopam pa mal pa mal dol potegnem al kaj... ful sem jezna nase....

(odgovor članu NATAŠI)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Lulček- na pomoč
10.7.2008 7:16:28   
NATAŠI
uf težko je reči, ker mi smo to delali res pri vsakem kopanju, vsak dan. Daj pokliči svojo P in jo vprašaj ...

(odgovor članu atanja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Lulček- na pomoč
10.7.2008 10:17:32   
pikipu
Atanja: vsak dan, čisto vsak dan mu vleči kožico dol. Bolj ko boš to redno delala, manj bosta imela s sinekom težav (bolečina, rdečina,....). Meni je urolog rekel, da se s kožico "telovadi" do 5 leta starosti, vsakič ko ga negujemo (beri umivamo, previjamo). Če namreč pozabiš, se kožica zalepi nazaj in moraš spet od začetka.

Jaz mu jo potegnem dol vsak večer po kopanju in ob vsakem previjanju. No, zdaj bo imel čez tri tedne dve leti in zna že sam. user posted image

(odgovor članu NATAŠI)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Lulček- na pomoč
10.7.2008 12:21:51   
BarbaraE
Nam je pa zdravnica rekla, da je zadosti 1x na teden. Ima pa sine 15. mesecev.

(odgovor članu pikipu)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Lulček- na pomoč
10.7.2008 19:58:43   
atanja
A potem je še čas da uredimo zadevo. Hvala vam ker sem se ustrašla da bomo mogl it k zdravnici

(odgovor članu BarbaraE)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Lulček- na pomoč
12.7.2008 21:28:17   
2 Sraki
No pri nas se je vse rešilo. Smo dobili antibiotično mazilo, ker je bila vsa zadeva malce vneta in po treh dneh se je resnično precej umirilo. Za vse, ki ne veste, pa je prav da veste, da je treba vlečt dol vsak dan in lepo umit.

(odgovor članu atanja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?