|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   LCD televizor - nasveti na kaj pozoren
21.7.2008 14:02:25   
tinkatonka
Skurilo nama je TV in zdaj imava "izgovor" da kupiva LCD. user posted image

Pa je tok ponudbe, pa tok te v štacuni hitro okrog obrnejo, da kakšnga prav dragega kupiš, jaz bi pa mal nasvete kaj se splača in kaj ne. In na kaj biti pozoren. Sem čisti laik, tak da nimam pojma o ločljivosti, diagonalah in podobno.  Kaj je dobro in kaj ne?? Katere firme?

Prosim za nasvete??

LP Tina

_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: LCD televizor - nasveti na kaj pozoren
21.7.2008 14:40:15   
FORZA

IZVIRNO SPOROČILO: tinkatonka

Skurilo nama je TV in zdaj imava "izgovor" da kupiva LCD. user posted image


Prosim za nasvete??

LP Tina

Naš tv je tut skurilo, pa ne enga kar dva user posted image
Kupila sva LCD PHILIPSuser posted image
Lahko ti povem, da ga imamo kar nekaj časa in smo zelo zadovoljni. Pa še cenovno je bil kar ugoden proti drugim firmam.
Nasvet pa katerega koli boš kupila ga zavaruj. Midva sva kupila v big bangu, kjer ti ponudijo zavarovanje SE ZGODI se splača, sploh, če so majhni otroci.
Drugače sem jas tut laikuser posted image za te zadeve

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: LCD televizor - nasveti na kaj pozoren
21.7.2008 19:12:55   
rainbow
evo nasvet mojga moža:
mora imeti čim večjo svetilnost (nad 500), čim večjo ločljivost (1920krat1080-to je za 40inčni), čim večji kontrast (recimo 33000), čim boljšo osvetljevanje (manj kot 8milisekund), pa full HD zaslon, pa čim večji vidni kot (nad 178 stopinj).



_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu FORZA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: LCD televizor - nasveti na kaj pozoren
22.7.2008 8:21:00   
tinkatonka
Hvala.

Lp Tina

_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: LCD televizor - nasveti na kaj pozoren
22.7.2008 13:49:15   
Nixxon
Samo opomba: osveževanje 8 milisekund, ne osvetljevanje.

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: LCD televizor - nasveti na kaj pozoren
22.7.2008 14:32:42   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: rainbow

evo nasvet mojga moža:
mora imeti čim večjo svetilnost (nad 500), čim večjo ločljivost (1920krat1080-to je za 40inčni), čim večji kontrast (recimo 33000), čim boljšo osvetljevanje (manj kot 8milisekund), pa full HD zaslon, pa čim večji vidni kot (nad 178 stopinj).




Ful HD zaslon je ta hip še totalno brez veze, ker v nadaljnih vsaj 5 letih, če ne še več nobena TV postaja ne bo sposobna proizvajat ful HD signala. HD redy je vrh glave zadost. Treba se je zavedat, da so spoti, ki se vrtijo na ful HD TVjih v izložbah posneti v ful HD tehniki prav za takšno reklamno predvajanje. Ob priklopu po možnosti analognega TV signala(beri kabelske) bi imela pa oba televizorja identični sliki, tako HD redy, kot ful HD, ki je pa neprimerno dražji.
Sam bi predvsem pogledal, koliko priključkov ima TV in seveda za kakšno ceno se prodaja, pa mogoče kontrast in odzivnost, pa vidni kot. Treba je poiskat eno zlato sredino med temi parametri in ceno. Meni je bolj važno, da ima TV nekaj HDMI priključkov, pa nekaj scart priklčjučkov in 8,5 milisekunde odzivni čas, kot pa da ima ta čas pod 8 milisekund in vsakeha samo po en priključek. Znamka pa v bistvu sploh ni pomembna, ker trenutno le dva proizvajalca na svetu proizvajata LCD zaslone.
Sam sem kupil TOSHIBO, leto dni star model znižano iz 2500 ojrov na 900. Je pa človek kar malo razočaran, ko priklopi kabelsko na 107 ekran, ker se vidijo vse napake v sliki. Sam tko pač je.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 22.7.2008 14:35:44 >

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: LCD televizor - nasveti na kaj pozoren
22.7.2008 14:37:07   
kalbo
Samo opomba: osveževanje 8 milisekund, ne osvetljevanje.


Kle si pa tud ti v zmoti. Odzivni čas je to in ne osveževanje.

(odgovor članu Nixxon)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: LCD televizor - nasveti na kaj pozoren
25.7.2008 8:55:00   
Nixxon
Pri klasični TV je bilo to osveževanje slike, oziroma posameznega piksla (po kolikem času je bil določen piksel, oziroma posledično cela slika, spremenjena). Jaz bi to razumel tudi kot odzivni čas.

Se motim?

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: LCD televizor - nasveti na kaj pozoren
25.7.2008 9:16:32   
bumerang
Mene pa nekaj drugega zanima.
Mi imamo doma še navadno anteno in kabel na tv (ja, ja, tudi taki predpotopneži smo še user posted image ) in baje, da LCD predvaja tak signal veliko slabše kot stare katodne tv.
Kamorkoli človek gre in si tv ogleduje, predvajajo vsi kak superkvalitetni dvd, posnet prav za to priložnost, v najboljšem primeru pa so priklopljeni na kabelsko. In je seveda slika fenomenalna.

Torej, je slika preko navadne antene res toliko slabša?

Jaz bi namreč tudi imela nov tv ampak takega s 47'', da je za ornk. user posted image  
Kak predlog?

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Nixxon)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: LCD televizor - nasveti na kaj pozoren
25.7.2008 12:28:02   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Nixxon

Pri klasični TV je bilo to osveževanje slike, oziroma posameznega piksla (po kolikem času je bil določen piksel, oziroma posledično cela slika, spremenjena). Jaz bi to razumel tudi kot odzivni čas.

Se motim?



Ni čist tko. Pri klasični TV oziroma pri katodni cevi je tud mirujoča slika utripala s 100 oziroma s 50HZ, kar pomen, da se je osvežila 100 ali 50 krat v sekundi. V resnici se je tokrat v sekundi osvežila vsaka druga vrstica, da se je zreduciralo utripanje. Pri katodni cevi zato ni prišlo do zamegljenosti hitre slike, ker je pač oko vse skupaj sestavilo kod eno gibanje.
Pri LCDju je pa ravno v tem problem, da ne utripa in zato hitra slika postane neostra, ker LCD ni sposoben slediti hipnim spremembam. In to je odzivni čas. Krajši je odzivni čas, bolj ostra bo hitra slika.


< Sporočilo je popravil kalbo -- 25.7.2008 12:31:03 >

(odgovor članu Nixxon)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: LCD televizor - nasveti na kaj pozoren
25.7.2008 12:37:18   
kalbo
Torej, je slika preko navadne antene res toliko slabša?


Ni slabša, sam LCD prikaže vse napake, ker je pač večji.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: LCD televizor - nasveti na kaj pozoren
25.7.2008 14:06:33   
ninataja
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ful HD zaslon je ta hip še totalno brez veze, ker v nadaljnih vsaj 5 letih, če ne še več nobena TV postaja ne bo sposobna proizvajat ful HD signala. HD redy je vrh glave zadost. Treba se je zavedat, da so spoti, ki se vrtijo na ful HD TVjih v izložbah posneti v ful HD tehniki prav za takšno reklamno predvajanje. Ob priklopu po možnosti analognega TV signala(beri kabelske) bi imela pa oba televizorja identični sliki, tako HD redy, kot ful HD, ki je pa neprimerno dražji.

Jaz pa imam HD kanale in tudi Full HD plazmo (prej sem sicer imela HD ready, a sem menjala) in slika je super. user posted image  Ne vem zakaj po defoltu bi bilo totalno brezveze. Cena med Full in Ready se ne razlikujejo, kvečjemu kdor ima še Ready je povečini star model. user posted image

_____________________________

Za cilj si vedno izberi luno. Saj če padeš še vedno pristaneš med zvezdami.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: LCD televizor - nasveti na kaj pozoren
25.7.2008 15:39:31   
bumerang
Kalbo, kje pa si dobil TV s takim popustom?

Nekaj si na hitro ogledujem...
a mi zna kdo razložit, zakaj je tale LCD npr. 1500€
http://www.mimovrste.com/artikel/1350100919/lcd-tv-sprejemnik-lg-47lg5000

tale pa npr. 2800€
http://www.mimovrste.com/artikel/1350088530/lcd-tv-sprejemnik-philips-47pfl9732d

Pa ima prvi odzivni čas 5ms, drugi pa 8.

Če mi še kdo razloži pojem "dinamični oz. statični kontrast" bom tudi hvaležna.
Zakaj je nekje označen kot 30.000 ali 50.000:1 nekje pa 1200:1 (ali 1800:1)?



_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu ninataja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: LCD televizor - nasveti na kaj pozoren
28.7.2008 7:37:42   
kalbo
Prvi je samo HD redy, drugi je pa ful HD. Pa tadrug ima še čitalec spominskih kartic, surround in ostalo kramo. Moj televizor sem dobil pa v Harvey Normanu.


(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: LCD televizor - nasveti na kaj pozoren
28.7.2008 7:41:09   
kalbo
Jaz pa imam HD kanale in tudi Full HD plazmo (prej sem sicer imela HD ready, a sem menjala) in slika je super. Ne vem zakaj po defoltu bi bilo totalno brezveze. Cena med Full in Ready se ne razlikujejo, kvečjemu kdor ima še Ready je povečini star model


Na prste ene roke lahko prešteješ ful HD kanale. Da se pa cene ne razlikujejo pa nebi rekel. Že primera, ki ju je bumerang navedla, med njima je kar ogromna razlika, celih 1300 ojrov. Za tri kanale v ful HD tehniki gledat mal velik denarja.

In nisem rekel da je full HD brez veze, saj to je prihodnost, sam zdaj je za to še prezgodaj. Treba počakat še par let.

(odgovor članu ninataja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: LCD televizor - nasveti na kaj pozoren
28.7.2008 13:51:47   
bumerang
Kalbo, pa je vredna razlika? Mislim, glede same kvalitete slike?
Čitalca ne rabim, surround tudi ne (ker imamo domači kino s stereo sorround).
Kako ocenjuješ tale LG? Cena je namreč kar všečna.

Si ga kupil v Harveyu takrat, ko imajo tiste odprodaje do -70%? Sem vedno mislila, da s tistega ni možno česa fajn potegnit razen če koga ne poznaš in ti da stvar na stran.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: LCD televizor - nasveti na kaj pozoren
28.7.2008 14:28:59   
kalbo
Čist tko po domače in to je seveda moje skromno mnenje. Če bi mel keš, bi mel seveda ful HD TV. Sam realnost je pač taka, da ta hip večina programov niti slučajno ne oddaja take kvalitete, kot jo je ful HD TV sposoben prikazat. Plus tega je pa pri teh stvareh malo počakat, ker kar je zdaj super truper dobro in drago bo čez eno leto zastarelo, pol pa pač kupiš pol leta star model, pa maš nekaj srednjega.
Poglej moj TV recimo, leto dni nazaj je bil 2800 EUR, jest sem ga dobil pa za 800 EUR.

Tistemu LG nič ne manjka. Bi pa vseeno pogledal še kaj kar ima več priključkov.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: LCD televizor - nasveti na kaj pozoren
28.7.2008 17:21:53   
bumerang
V mojem primeru je en scart in ena video-avdio povezava + antena čisto dovolj. Na TV imamo vezan domači kino in DVD snemalec s trdim diskom.
Kaj pa se še lahko veže?

Ampak kaj user posted image  ko našo katodno tv noče in noče pobrat. Ima že krepko čez 15 let pa še vedno dela. Meni je pa škoda denarja za novo, če stara še dela. user posted image

Pa če se preko antene gleda je baje na neke standarde treba pazit, ker bodo v Sloveniji eni, v svetu pa drugi.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: LCD televizor - nasveti na kaj pozoren
28.7.2008 23:47:57   
david
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang
Pa če se preko antene gleda je baje na neke standarde treba pazit, ker bodo v Sloveniji eni, v svetu pa drugi.

Če bo TV namenjen spremljanju prizemnega HD signala v Sloveniji in ne želiš kupovati dodatne opreme, potem mora imeti vgrajen DVB-T sprejemnik s podporo za MPEG-4. Podpora za MPEG-4 je pomembna, ker ima večina DVB-T sprejemnikov samo podporo za MPEG-2. Osebno pa se mi podpora za DVB-T MPEG-4 zdi še najmanj pomemben faktor pri izbiri.

Drugače pa še par mojih pripomb in izkušenj:

- za gledanje navadnega (torej ne-HD) signala, kot npr. kabelske TV, DVDjev in podobno je menda plazma TV boljša izbira kot LCD. Plazma ima svoje slabosti, rok trajanja ni ena izmed njih (kar je sicer pogost očitek). Slabosti pa imajo seveda tudi LCDji.

- FullHD je za marsikoga uporaben že zdaj - HD filmi, Playstation 3, PC igre. TV programov pa je zaenkrat na voljo res bolj malo.

- razlika med FullHD in HD Ready na 40" TVju pri gledanju iz razdalje 3m menda ni opazna.

- ne kupuj TVja s premalo diagonalo. Nekomu, ki je navajen gledati 70cm iz treh metrov se lahko zdi 82cm dovolj. Meni se zdi 94cm (37") minimum, vse kar je več je boljša izbira.

Še kaj bi se dalo napisat, malo pobrskaj še po tehničnih forumih in straneh. Preveč pa ne komplicirat... Se mi zdi da so v praksi razlike veliko manjše kot na papirju. Proizvajalci itak na veliko manipulirajo s tehničnimi podatki...

d.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?