|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  27 28 [29] 30 31   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 12:07:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica



Vem, da nemško ne znaš, jaz pa toliko manj angleško(no malo se še spomnim, vendra mi je nemščina, kot tuj jezi bolj domača). Bom pa dala link v nemščini, ponavadi se ga da prebrati tudi v angleščini. Ni pa direktno preveden, temveč te poveže z "angleško" Wikipedijo. Bom poizkusila to, kar sem si zamislilauser posted image . Ta spodnji link je angleški.


http://de.wikipedia.org/wiki/Islamische_Religionspolizei

http://en.wikipedia.org/wiki/Mutaween

p.s. VIdim pa, da je v nemščini obsežnejši, saj ti kar za nekaj držav napiše, kakšne naloge opravlja ta verska policija. Na angleškem pa samo, kako je v Saudovi Arabiji


Hvala, bom pol ko bom imela čas mal pogledala...user posted image user posted image

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 701
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 12:10:11   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Ne, ni bilo tako. Zato se je ravno začela ta razprava. **** je posplošila in napisala, da je ženska v islamu kraljica. TOrej gre za vsako žensko ali vsaj tako visoko povprečje, da lahko uporabiš besedo "vsaka". In točno to je bilo to, ob kar sem se jaz obregnila, ker glede na prebrano, dokumentarce in podobno, je vse prej, kot tako.

In **** je pogosto izhajala iz svoje situacije, ko je opisovala islam na splošno. In to je vse prej kot relevantna slika za islam in življenje po pravilih islama.

Verjemi, da če bi opisovala samo svoje življenje v islamu, brez, da bi se dotikala posploševanja na vse živeče v tej skupnosti, se ta "klobasa" sigurno ne bi razvila tako, kot se je. Normalno, da nas je mnogo tu gor, ki bi nas zanimalo njeno življenje v Egiptu, ko pa so se njene izkušnje "premaknile" na vse ženske, enostavno temu ne more biti tako.

In še vedno sem mnenja, da niso vse ženske kraljice. Ne tukaj, ne v Egiptu, ne kjerkoli po svetu. In v tem je point. 


Potpišem vse kar si napisala.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 702
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 12:12:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: ****

Islam ni samo vera ampak je tudi ureditev. Vsebuje tudi zakonik...


Aha, samo zdravsteno podrocje je izven tega zakona. Zdaj koncno razumem.


Mič brez zamere ampak na tej temi se meni s tabo res ne da več...kar naprej ti moram ponavljaz stvari in razlagat kot kakemu otroku...

Ne vem ali je to tvoj cilj, ampak mal se mi zdi trapasto in imam feeling da načrtno provociraš...

Tokrat res zadnjič kot pokvarejena plošča:

-V Egiptu ni šeriatski zakonik zakonik po katerem bi država delovala.
-V Egiptu je zelo malo Islama še posebej pa ga skoraj da ni kar se tiče vlade in predsednika.

Posledice tega pa so vidne in občutne...ne samo na zdravstvenem sistemu ki ga itak sploh ni, ampak še marsi kje drugje...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 703
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 12:16:27   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: daddy


Podobno, kot če bi pri nas ( civilno ) pravosodje za osnovo uporabljalo kanonsko pravo?


Ne vem če je kanonsko pravo tako izpiljeno in izpopoljeno da bi se ga dalo uporabljati kot zakonik neke države?

A je??

Recimo me zanima kako je po kanonskem pravu z dedovanjem? Kaj pa ločitev? ( aja ta itak ni dovoljena).

No, kolikor sem jaz brala Biblijo... bi bila država z kaknonskim pravom "pravi raj" za ženske. user posted image

(odgovor članu daddy)
  Neposredna povezava do sporočila: 704
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 12:16:28   
Anonimen
-V Egiptu je zelo malo Islama še posebej pa ga skoraj da ni kar se tiče vlade in predsednika.


Ceprav ga ustava definira kot glavni vir zakonodajne ureditve...

Article 2
Islam is the religion of the state and Arabic its official language. Principles of Islamic law ( Shari'a) are the principal source of legislation.

No, najbrz je vlada izven ustave.
Ne vem, nisem brala cele Ustave. Naj pove kdo, ki bolje razume pravo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 705
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 12:18:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: ****

Ja, ja...imaš pravuser posted image user posted image user posted image


Pa ne, da izgubljas potrpljenje pri podajanju pravih informacij?


Ne, ne... samo vse ima svoje meje...user posted image


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 706
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 12:21:51   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: daddy


Podobno, kot če bi pri nas ( civilno ) pravosodje za osnovo uporabljalo kanonsko pravo?


Ne vem če je kanonsko pravo tako izpiljeno in izpopoljeno da bi se ga dalo uporabljati kot zakonik neke države?

A je??

Recimo me zanima kako je po kanonskem pravu z dedovanjem? Kaj pa ločitev? ( aja ta itak ni dovoljena).

No, kolikor sem jaz brala Biblijo... bi bila država z kaknonskim pravom "pravi raj" za ženske. user posted image


Ne bi vedel, močno pa dvomim, da prav hudo veliko ljudi sploh išče "raj", ne glede, ali so moški ali ženske. .... kadar in kjer se kdo počuti "rajsko", tam je zanj pač raj ( ki je v vsakem primeru zgolj prispodoba .... ne manj in ne več kot to ).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 707
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 12:26:09   
alička
IZVIRNO SPOROČILO: dadd0

IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Ne, ni bilo tako. Zato se je ravno začela ta razprava. **** je posplošila in napisala, da je ženska v islamu kraljica. TOrej gre za vsako žensko ali vsaj tako visoko povprečje, da lahko uporabiš besedo "vsaka". In točno to je bilo to, ob kar sem se jaz obregnila, ker glede na prebrano, dokumentarce in podobno, je vse prej, kot tako.

In **** je pogosto izhajala iz svoje situacije, ko je opisovala islam na splošno. In to je vse prej kot relevantna slika za islam in življenje po pravilih islama.

Verjemi, da če bi opisovala samo svoje življenje v islamu, brez, da bi se dotikala posploševanja na vse živeče v tej skupnosti, se ta "klobasa" sigurno ne bi razvila tako, kot se je. Normalno, da nas je mnogo tu gor, ki bi nas zanimalo njeno življenje v Egiptu, ko pa so se njene izkušnje "premaknile" na vse ženske, enostavno temu ne more biti tako.

In še vedno sem mnenja, da niso vse ženske kraljice. Ne tukaj, ne v Egiptu, ne kjerkoli po svetu. In v tem je point. 


Potpišem vse kar si napisala.


Točno tako! In to je Marogica napisala že tam nekje na začetku te klobase in jaz sem se že takrat strinjala z njo da ne gre pospolševati.

(odgovor članu dadd0)
Neposredna povezava do sporočila: 708
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 12:27:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: dadd0


Ali to pomeni če bi zapirali posiljenje punce, da to ne bi bilo v duhu islama?
 
Meni se tudi zdi, da v tem primeru prste ima Šejtan.



Seveda da ne!!! Tako početje nima za osnovo niti enega samega stavka v Islamu... tako početje,če seveda obstaja (inšallah, da ne obstaja) je (vsaj enkrat se strinjava ) čisto delo ljudi obsedenih s satanom.In po mojem verovanju jih bo.če to res delajo doletela pravična kazen.

Sem se pa sedaj spomnila oddaje Big Brother in tistega fanta EL Tayba, ki je opisal kako se v Sudanu ( ki ima šeriatsko pravo) kaznuje posiljevalca ali pedofila...

Vsi ostali stanovalci so se zgražali. user posted image



(odgovor članu dadd0)
  Neposredna povezava do sporočila: 709
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 12:29:43   
Anonimen
samo vse ima svoje meje...


Ko zmanjka argumentov, se postavijo meje.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 710
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 12:30:45   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: ****
Živi in pusti živeti. Jaz se ne vtikam v to kar ti verjameš in ti ne vsiljujem svojih načel in prepričanj tebi pa ni potrebno delati obratno...


Živi in pusti živeti je kar dober moto. Žal, pa ni vedno uporaben. Namreč, ali je potrebno pustiti živeti tudi zločinca, ali pa je ta deležen kazne.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 711
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 12:32:54   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: daddy

Pa ima El domy kak pomen ( se da kakorkoli prevest )? lahko, da si že napisala, pa nisem zasledil, v tem primeru sorry.


Je puščavski sadež.Za bolj podrobno razlago bom morala poprosit moža...

(odgovor članu daddy)
  Neposredna povezava do sporočila: 712
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 12:34:00   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: alička

IZVIRNO SPOROČILO: dadd0

IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Ne, ni bilo tako. Zato se je ravno začela ta razprava. **** je posplošila in napisala, da je ženska v islamu kraljica. TOrej gre za vsako žensko ali vsaj tako visoko povprečje, da lahko uporabiš besedo "vsaka". In točno to je bilo to, ob kar sem se jaz obregnila, ker glede na prebrano, dokumentarce in podobno, je vse prej, kot tako.

In **** je pogosto izhajala iz svoje situacije, ko je opisovala islam na splošno. In to je vse prej kot relevantna slika za islam in življenje po pravilih islama.

Verjemi, da če bi opisovala samo svoje življenje v islamu, brez, da bi se dotikala posploševanja na vse živeče v tej skupnosti, se ta "klobasa" sigurno ne bi razvila tako, kot se je. Normalno, da nas je mnogo tu gor, ki bi nas zanimalo njeno življenje v Egiptu, ko pa so se njene izkušnje "premaknile" na vse ženske, enostavno temu ne more biti tako.

In še vedno sem mnenja, da niso vse ženske kraljice. Ne tukaj, ne v Egiptu, ne kjerkoli po svetu. In v tem je point. 


Potpišem vse kar si napisala.


Točno tako! In to je Marogica napisala že tam nekje na začetku te klobase in jaz sem se že takrat strinjala z njo da ne gre pospolševati.


Hvala ti.user posted image  Vsaj nekdo, ki je razumel poanto.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu alička)
Neposredna povezava do sporočila: 713
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 12:36:31   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: ****

Islam ni samo vera ampak je tudi ureditev. Vsebuje tudi zakonik...


Aha, samo zdravsteno podrocje je izven tega zakona. Zdaj koncno razumem.


Ocitno tudi podrocje izobrazevanja. Podana informacija je bila, da se v islamu zenske solajo in da tu ni debate, da bi obstojale kaksne ovire. Vendar :  Egypt, literacy: definition: age 15 and over can read and write - female: 59.4% ( https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/eg.html ).

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 714
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 12:38:06   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: ****
IZVIRNO SPOROČILO: dadd0
Ali to pomeni če bi zapirali posiljenje punce, da to ne bi bilo v duhu islama?
Meni se tudi zdi, da v tem primeru prste ima Šejtan.

Seveda da ne!!! Tako početje nima za osnovo niti enega samega stavka v Islamu... tako početje,če seveda obstaja (inšallah, da ne obstaja) je (vsaj enkrat se strinjava ) čisto delo ljudi obsedenih s satanom.In po mojem verovanju jih bo.če to res delajo doletela pravična kazen.


Potem če zakonodaja nekatre islamske države kaznuje posiljene punce, ne gre za islamsko državo, prej za šejtansko državo?



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 715
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 12:38:44   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: ****

Islam ni samo vera ampak je tudi ureditev. Vsebuje tudi zakonik...


Aha, samo zdravsteno podrocje je izven tega zakona. Zdaj koncno razumem.


Ocitno tudi podrocje izobrazevanja. Podana informacija je bila, da se v islamu zenske solajo in da tu ni debate, da bi obstojale kaksne ovire. Vendar :  Egypt, literacy: definition: age 15 and over can read and write - female: 59.4% ( https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/eg.html ).


A se ti hecaš? To pa ni pravi islam. user posted image

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 716
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 12:39:12   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: dadd0

IZVIRNO SPOROČILO: ****
Živi in pusti živeti. Jaz se ne vtikam v to kar ti verjameš in ti ne vsiljujem svojih načel in prepričanj tebi pa ni potrebno delati obratno...


Živi in pusti živeti je kar dober moto. Žal, pa ni vedno uporaben. Namreč, ali je potrebno pustiti živeti tudi zločinca, ali pa je ta deležen kazne.




V tem primeru je seveda zločinec tisti, ki sam živi, ne pusti pa živeti drugim. Moto je najbrž mišljen - zastavljen tako, da bi se tega držali vsi ( utopija, sej vemo - a moto kot tak vseeno ni slab ).

(odgovor članu dadd0)
Neposredna povezava do sporočila: 717
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 12:40:11   
mateyka
sori marogica - tukaj se gre za terminologijo. islam ni vzhod, orient ali karkoli geografskega. in samo to poudarjam, da **** ni hotela enačit z islamom (ker so začele padat posiljene ženske v afganistanu ipd).
+ hotela sem samo pojasnit kaj je hotela povedat **** in ne mislim odkrivat zakaj je nastala klobasa od teme user posted image

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 718
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 12:40:22   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

samo vse ima svoje meje...


Ko zmanjka argumentov, se postavijo meje.


Meje so potrebne, sicer bi nekateri živeli svobodno. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 719
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 12:42:32   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: daddy
V tem primeru je seveda zločinec tisti, ki sam živi, ne pusti pa živeti drugim. Moto je najbrž mišljen - zastavljen tako, da bi se tega držali vsi ( utopija, sej vemo - a moto kot tak vseeno ni slab ).


Ne moto je zastavljen s strani tistih, ki jim okolje ni dovolilo da žive tako kot so oni hoteli.

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 720
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 12:43:10   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: ****

Kako lepo bi bilo, če bi se res držali tistega reka: Živi in pusti živeti.


No mimo tega pa res ne morem. Tudi, če sem napisala, da po informaciji poteka izstopa iz vere nimam več česa povedati. Ker ob misli na to, da neka mati prostovoljno vstopi v tako vero in v to spravi še svoje otroke, postanem nestrpna.

Omenjanje reka "Živi in pusti živeti" ob islamu je le šala, ne?

Pa po moje bi morali Koran malo aktualizirat. Ker danes zgleda muslimanke komunicirajo prosto brez "spremstva" moškega sorodnika po internetu z drugimi moškimi. Česar na ulici zagotovo ne počnejo.

Pravkar berem eno knjigo, ki opisuje življenje v 15. stoletju v Firencah. Skoraj neverjetno ampak  kot da bi za ženske veljali zakoni islama. user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu dadd0)
Neposredna povezava do sporočila: 721
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 12:43:52   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

sori marogica - tukaj se gre za terminologijo. islam ni vzhod, orient ali karkoli geografskega.


Tako, tudi ni bilo mišljeno iz moje strani. Kot Islam sem imela v mislih vero oz. države, v kateri se te vrste vera prakticira.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 722
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 12:48:44   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: dadd0

IZVIRNO SPOROČILO: daddy
V tem primeru je seveda zločinec tisti, ki sam živi, ne pusti pa živeti drugim. Moto je najbrž mišljen - zastavljen tako, da bi se tega držali vsi ( utopija, sej vemo - a moto kot tak vseeno ni slab ).


Ne moto je zastavljen s strani tistih, ki jim okolje ni dovolilo da žive tako kot so oni hoteli.


Tudi tole rešeto ne bo držalo vode - ali je nekdo svoboden takrat, ko se sam tako počuti, ali zgolj takrat, ko njegova svoboda zadosti merilom nekoga drugega?
  Bolj poenostavljen ( sicer pomensko enak ) moto je, da se osebna svoboda konča tam, kjer se prične osebna svoboda drugega. Zato bi lahko trdil, da posameznik nikjer na svetu ni svoboden, če ga povsod omejuje najmanj svoboda drugega posameznika.

(odgovor članu dadd0)
Neposredna povezava do sporočila: 723
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 12:52:44   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Pa po moje bi morali Koran malo aktualizirat. Ker danes zgleda muslimanke komunicirajo prosto brez "spremstva" moškega sorodnika po internetu z drugimi moškimi. Česar na ulici zagotovo ne počnejo.



Po tej logiki bi bila tudi uradna stališča RKC potrebna poštene prenove - recimo okrog kontracepcije itd itd .....

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 724
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 12:53:13   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: ****
Ne vem če je kanonsko pravo tako izpiljeno in izpopoljeno da bi se ga dalo uporabljati kot zakonik neke države?

A je??


Seveda da je, po katerem zakonu pa mislis, da deluje Vatikan?

Recimo me zanima kako je po kanonskem pravu z dedovanjem? Kaj pa ločitev? ( aja ta itak ni dovoljena).


Seveda, da se lahko locis. Je poseben postopek pred kanonskim sodiscem. In sicer, lahko se locis, ce ti je pred poroko moz zamolcal kaksno pomembno informacijo. Npr. lahko se locis, ce ti je moz zamolcal informacijo o kaksni dedni bolezni, neplodnosti itn...

No, kolikor sem jaz brala Biblijo... bi bila država z kaknonskim pravom "pravi raj" za ženske. user posted image


Za goreco vernico vsekakor bi bil pravi raj. Ker je to zivljenje za Boga in od Boga in globoko verjamem, da bi v njem uzivala, posebej ce nikoli ne bi videla kaksen drugacen odnos in kaksen drugacen nacin zivljenja.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 725
Stran:   <<   < Prejšnja stran  27 28 [29] 30 31   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  27 28 [29] 30 31   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?