|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   NOVA----STARA
8.3.2005 13:30:16   
POLY77
No pa še eno vprašanje od mene,zanima me ali je še kje kakšna, ki ni jemala folne kisline? Jaz je nisem, pa me zdaj skrbi, da nisem naredila kaj narobe, ker povsod tolk piše o njej. G.mi je ni nič omenil.Kont.tabletk ne jem že 3 leta. Na začetku sem imela probleme, tako kot sem zasledila že med vami-krvavitve oz. nekaj rjavega, potem je bilo ok, do 11 tedna, ko sem mislila da me bo kap, ko sem spet začela krvaveti. Na urgenci so rekli, da je vse ok in da ne vejo zakaj krvavim, zdaj pa me zanima a lahko "pričakujem" še kakšno tako presenečenje???
Komaj že čakam, da bom začutila prve gibe, kolk časa še??

POLY&:duda:16 5/7
Neposredna povezava do sporočila: 1
   NOVA----STARA
8.3.2005 13:40:52   
Anonimen
Folna kislina je postala aktualna nekaj casa nazaj, vcasih se tega ni jedlo pa so bli otrocki in mamice zdravi!:ups:

Na zacetku so pravli jemat do 3mesca nosecnosti, zdaj nekateri g. priporcajo ze do konca.Nevem meni se ne zdi nic narobe da jih ne jemljes oz. jih nisi.:)

Ce si noseca prvic lahko gibe pricakujes okrog 20-22tedna:sloncek:, ceprav nekatere cutijo ze prej(jaz sem jih cutla 17t2d):bravo:.Ce si noseca v drugo ali vec pa seveda prej, zal pa o tem nevem povedat.;)

(odgovor članu POLY77)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   NOVA----STARA
8.3.2005 13:50:07   
wawa
Sama jo sicer jemljem, ker so mi tako svetovali....a vseeno se že nekaj časa sprašujem naslednje.....

Kako so pa naše babice in mamice rodile zdrave otroke brez folne kisline???:zmeden2::zmeden2::zmeden2:


(odgovor članu POLY77)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   NOVA----STARA
8.3.2005 13:50:07   
wawa
Sama jo sicer jemljem, ker so mi tako svetovali....a vseeno se že nekaj časa sprašujem naslednje.....

Kako so pa naše babice in mamice rodile zdrave otroke brez folne kisline???:zmeden2::zmeden2::zmeden2:


(odgovor članu POLY77)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   NOVA----STARA
8.3.2005 13:57:51   
saba
moja sestra je prvič rodila pred 4 leti - ni pila folne kisline
drugič je rodila pred enim letom in pol - in tudi pila folne kisline


otroka sta zdrava kot dren

jaz sem pila folno 1 mesec prej in nato do 12t nosečnosti, potem sem pa premehala

lp
saba

(odgovor članu POLY77)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   NOVA----STARA
8.3.2005 13:59:29   
kofetek2010
Pred 9 leti ni nihče omenjal, da je potrebno extra dodajat folno kislino, tako da je tudi jaz nisem jamala in je bilo s sinom vse OK.


lp
jana73

(odgovor članu POLY77)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   NOVA----STARA
8.3.2005 13:59:44   
nita

Tut jaz razmišljam takole: moja mama ni jedla tablet folne kisline, pa sem čisto zdrava in normalna :bravo:.

Mogoče pojej malo več temno zelene zelenjave in to bo to.

Glede gibov pa tako: jaz sem jo začela čutit nekje od 16 t naprej, večina pa nekje v 20 t. Seveda je pa to čisto odvisno od posameznice. Verjetno bo kmalu.

L.P. Anita:rozica:

(odgovor članu POLY77)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   NOVA----STARA
8.3.2005 14:02:55   
tinica
Jaz tudi nisem jemala folne kisline pa je bilo z otrokom vse OK-ej.

(odgovor članu POLY77)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   NOVA----STARA
8.3.2005 14:11:25   
Sara3
Moja sestra, ki je rodila pred 5. leti niti ne ve kaj je folna kislina in zakaj jo je dobro jemati, kaj pa šele naše mame (pa smo tukaj, a ne???). Nečakinja pa je zdrava in živahna kot en majhen:hudicek:.

Brez skrbi.

(odgovor članu POLY77)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   NOVA----STARA
8.3.2005 15:36:01   
dejčka2
Jaz je ne jemljem, pa pri obeh prejšnjih nosečnostih jih tudi nisem. Zdravnik je rekel, da bi jo naj jemale pred načrtovano nosečnostjo pa še potem do treh mesecev.:)

(odgovor članu POLY77)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   NOVA----STARA
8.3.2005 16:05:20   
Olivija
finta je samo v tem, da je boljša preventiva kot kurativa. Zakaj ne bi na vse možno načine preprečila možnost, da bi bilo z mojim otrokom kaj narobe.

Priznam, poznam osebo, ki je kadila celo nosečnost in je s punčko vse ok, samo a bom zaradi tega kadila?

Poznam tudi primer, ko ima fantek težave s hrbtenico, mogoče je bilo pa le krivo pomanjkanje folne kisline.

LP

PS: to je samo v razmislek, ker sem zelo pozno ugotovila, da sem noseča, tudi jaz nisem že od začetka jemala folne kisline.

(odgovor članu POLY77)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   NOVA----STARA
8.3.2005 16:14:38   
Anonimen
Folno kislino jemljejo samo ženske, ki načrtujejo nosečnost. Vse tiste, ki pa so zanosile ne ravno načrtovano, pa ne. Med njimi sme bila tudi jaz. Pa je seveda vse O.K.

(odgovor članu POLY77)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   NOVA----STARA
8.3.2005 16:28:29   
Zea
Folna kislina je edini vitamin za katerega je dokazana koristnost s kliničnimi študijami za nosečnost! Omogoča pravilno zapiranje nevralne cevi pri zarodku (to se zgodi med 24. in 27. dnem nosečnosti). Če pri tem pride do napak ponavadi zarodek odmre. Če so napake blažje pa gre za motnje živčevja glave in hrbtenice.

Pri ženskah, ki so jemale k. tabletke pred zanositvijo je jemanje f.k. pomembno, ker estrogeni znižujejo nivo folata v telesu. Ampak v treh letih se je to verjetno že normaliziralo.

Ni pa seveda nujno, da si imela pomankanje folne kisline, ker je nisi dodatno jemala - lahko jo pa še vedno - škodit ti ne more.

(odgovor članu POLY77)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   NOVA----STARA
8.3.2005 20:06:08   
Meceno
:nosecka: so ti dodobro povedale zakaj jemati folno kislino oz. ni nič narobe če jo nisi .
Sama sem načrtovala :nosecka:in sem zato jemala folno kislino do 12.tedna .
Glede presenečen z krvavitvijo sem jo na začetku oz v 10.tednu in 4.dni imela tudi sama (kljub jemanju folne , ki nima nobene povezave seveda ) ,..., sem imela hematom,ki je v treh dneh bil neviden ;)
Čim manj razmišljaj o tem kaj se je zgodilo oz presenečenja ne smejo biti več !
Bebo sem kljub prvi :nosecka: že čutila v 18.tednu in sigurno jih boš ti tudi kmalu :sloncek::sloncek:
Poly77 veselo :nosecka: oz vsem :nosecka: pa lepo praznovanje za DAN ŽENA in vsaki :rozica::rozica::rozica::rozica:

Lp Meceno + :duda:

(odgovor članu POLY77)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?