|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  40 41 [42] 43 44   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Da ne bomo smetile...
26.8.2008 15:07:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Tudi sama z velikim zanimanjem spremljam to debato. Ne vem, kdaj sem nazadnje brala tako zanimivo razpravo na internetu.

A da je? A potem le ni 38 strani vsiljevanja in predavanja? user posted image  No, s takimi ljudmi ki se me vsaj trudijo razumeti z veseljem delim izkušnje.

Zanimivo, kako se je obrnilo. **** je zapela hvalo Islamu - ampak teoretičnemu Islamu, mnogi razpravljalci so se predvsem posvetili praksi. In če eden govori o jabolkih, drugi pa o hruškah, je včasih težko.

Ja tako nekako. Na žalost...

Razumem ****, čeprav se sama v življenju nikoli ne bi tako odločila. Vsekakor pa imam odprte oči in vidim, da je Islama, tistega pravega, pravzprav v svetu zelo malo. Ima **** zanimiv pristop - nekako ji gredo bolj na jetra ljudje, ki razpravljajo o muslimanskih farizejih, kot pa tisti, ki v resnici mečejo slabo luč na njeno vero. In kot je videti, je takih precej več, kot pravih muslimanov, ki si vsekakor zaslužijo vse spoštovanje.

A joj, da me vidiš kako se šele vnamem ko mi pride kak tak v roke ki meče slabo luč. Saj si videla, kako semn takoj prosila Cian, da povpraša tasta zakaj diskriminira hčerki če je to popolnoma proti Islamu.
Odgovor je bil da je mož rekel, da ve da ni prav ampak da je taka pač navada..
In kaj naj potem še rečem?

Zelo, me motijo ti ljudje,ki mečejo slabo luč, pa ne govorim o nas malih grešnikih ampak o takih ,ki jih opisujejo razne knjige. Čeprav še vedno mislim, da je na internetu tudi veliko antipropagande...
Toda vsaka ženska ali otrok ki je bil oškodovan in se mu je zgodilo karkoli kontra Isalma in to s strani muslimana bo poplačan. In ta musliman bo kaznovan.
Če bi bilo tako kot je prav, bi bil kaznovan že na zemlji in potem še odgovarjal pred Bogom.
 
Poglej tale članek...in povej kaj si misliš? Potem preberi prvi komentar spodaj,ki je živa resnica in povej, kaj si misliš potem?
 
Koliko ljudi pa misliš, da prebere komentar? In koliko ljudi take stvari inači z Islamom in si ustvari idejo, da je to splošna praksa?
In kako boš takim kaj dopovedal? Češ,kaj pa ti govoriš saj sem prebral ali pa videl na tv...
Ah, brezveze...
 
Ali pa tole. Kaj ostane v glavah ljudi tisti prvi del ali tisti drugi,kje je pristal oče zaradi tega?? Zraven pa še fotogarfije, ki prav delujejo na čustva. Ali pa sem samo jaz taka, da me kar zmrazi ob fotki, pa čeprav na njej prav gotovo ni ta deklica iz članka in je roka moškega samo ljubeča roka očeta...
In pa koliko člankov je, ki napišejo samo prvi del...tega kaj se je z storilci zgodilo pa ne.
 
Veš v Saudovi Arabiji so glede takih dejanj zelo striktni: Ni tam par let zapora pa jovo na novo, posilstvo se kaznuje z smrtjo brez kake možnosti popravnega izpita...Prav tako zlorabe ali mučenje pa naj bo otrok ali ženska...
 
In to je Islam. In ponavadi se ljudje obesijo pri moji miselnosti ravno na to ker zagovarjam take kazni...


**** lahko samo čestitam, ona je do konca izpolnila 'pomagaj si sam in bog ti bo pomagal' in si vzela najboljše od obeh svetov, ki jima pripada.

Ja, poskušam tako nekako peljat ja. Itak Islam uči da nobena skrajnost ni dobra. Jaz peljem po sredini pa mal slalom med slovensko dušo islamom in arabci...user posted image

****, zanima me, če se muslimani, ki živite Islam, čutite dolžni, da opozorite tiste, ki se imajo za muslimane in počnejo grozote. Kako jih sprejemate? Sama ima žal občutek, da ste bolj jezni na nas, nevernike, ki vas mešamo vse poprek, kot pa na njih.

Ne samo da se čutimo, smo dolžni jih ne samo opozoriti ampak tudi kaznovati. In tudi jih kaznujejo. V Egiptu ne javno v Savdovi arabiji pa kazni tudi smrtne izvajajo javno.
Na nevernike pa nismo jezni, pa itak ti nisi nevernik, saj verjameš v Boga. user posted image user posted image  
Za nevernike pa je vedno šansa da najdejo Boga za tiste ,ki pa vedo da delajo proti Bogu pa to še kar naprej počnejo pa nimam besed...
 
Jaz vedno opozorim če se gre za manjše stvari, ker večjih prekrškov ali kakih grozot HB še nisem bila priča.Vendar zraven tudi povem, da jaz nisem popolna , sem ravno tako grešnik in prav tako rada sprejmem vsako kritiko, jih jemljem dobronamerno in se jih potem probam otresti..
Itak je pa že Jezus rekel, kdor kaže s prstom na nekoga naj se zaveda, da ostali 4 prsti kažejo na njega samega. Tako, da mislim, da je treba opozarjati, nikakor pa se ne sme pozabiti, da smo tudi sami polni napak in je treba delat tudi in največ na sebi. Saj pred Bogom bomo stali vsak zase in štelo bo samo naše dobro.


Zanimivo se mi zdi tudi, izhajam iz Nevinega prispevka, da Mohamed ni zahteval, da bi se ženske pokrivale. Ampak Vahabizem, katerega glavno poslanstvo naj bi bilo prav vrnitev k Mohamedovemu načinu živlenja, pa razglaša čisto nekaj drugega. In ker je Vahabizem doma prav v KSA, kjer je Meka, zraven pa še veliko denarja, se prav ta način hoče na veliko širiti.

Že pred Mohamedom ( kar dokazujejo freske in slike Marije Jezusove matere in drugih žensk tistega časa) so se ženske oblačile tako. In ker je Bog vedel kaj se bo zgodilo je poslal v Koranu da naj bo ženska spodobno oblečena. In to pomeni pokriti lasje ( baje so lasje naravni okras vsake ženske) , obraz je prost in pa dlani so vidne ter stopala.In tako oblačenje je po Islamu. Tista ženska,ki si zakriva obraz, nosi rokavice in nogavice, da se ne vidi niti košček kože to lahko počne ni ji pa treba. V Savdovi arabiji je pa tako oblačenje kot neka narodna noša. Med tem ko v Afganistanu nosijo burke zopet ni potrebe, toda to je njihova tradicija.
 
Jaz se oblačim tako kot je zapisano, pa tudi če grem kamorkoli drugam...Vem da delam prav in nihče me ne bo silil v nekaj kar mi ni treba.


Kairo je svetovljansko mesto. Ta prostor je od nekdaj bil tak. Zato verjamem, da si tam svobodna.  Vendar nekoč je imel npr. tudi Iran zelo visoko razvito kulturo, pa vsi vemo kaj se je zgodilo. Ali je možno, da se zgodi kaj takega v Egiptu? Kakšen državni udar ali kaj podobnega in na glavi bi ti poveznili burko ali vsaj tančico.  Kako se stvari sučejo pri vas? Mislim, ena stvar je nositi ruto - to so v bistvu ves čas nosile tudi naše babice, druga stvar pa je imeti kos blaga pred usti ali celo pred očmi.

M.H.M. naš predsednik ne upam napisat imena da ne pristanem v zaporu user posted image user posted image . Mogoče ima kot CIA kontrolo nad netom in bere vse kjer se pojavi njegovo ime.user posted image user posted image  No , šalo na stran enega blogarja je dal zapreti,ker je zelo grdo pisal o njem. Skratka on je diktator in ko njega ne bo, bomo "svobodno po lastni volji" spet z 101% volilno udeležbo izvolili njegovega sina. Upam, da razumeš skriti pomen v povedanem .
No, on in njegov sin in pa večina ljudi na oblasti so kar orenk skregani z Islamom... Tako močno da vahabije ali izganjajo ali pa mečejo v zapore. Tako da teško verjamem, da se bo to kdaj zgodilo.
 
Drugače pa imamo v Kairu vse malo mešano od ženske z burko pa do nikaba in rute ali pa popolnoma brez...S tem se praktično noben ne ukvarja kaj dosti, delaš kot misliš, da je prav.
 
Kar pa se tiče vahabijev, jaz se z njimi ne razumem najbolje, saj pravim nobena skrajnost ni dobra.



Pa še iz čistega firbca: rekla si, da je bila poroka s tvojim možem dogovorjena. Kdo jo je pa dogovoril? Si se ti želela poročiti, pa so ti našli moža ali se je on želel poročiti, pa se je kdo spomnil, da bi mu bila lahko ti primerna žena?

Jah on je preko prijatelja, ki je bil mnenja da bi bila midva fajn par, zvedel zame in me hotel spoznati. Ko sva se prvič videla  na eni poroki, si je po par urcah pogovora zapičil v glavo, da sem jaz tista taprava. Meni pa niti na koncu pameti ne bi prišla poroka z njim. Niti kemije ni bilo niti mi je bil všeč ali kaj podobnega...
 
No potem sva se veliko pogovarjala preko računalnika, telefonski pogovori in e-maili in mi je človek zlezel pod kožo.Ko sem mu namenila več časa in spoznala njegov karakter in pa kaj pričakuje od življenja sem tudi jaz pokapirala da to je v bistvu to kar iščem.
Potem sva se vse dogovorila. Kaj bodo moje dolžnosti in pravice in kaj bodo njegove. Popucala sva še tisto okrog mnogoženstva. Sicer egipčani imajo zelo redko več žena, toda nikoli ne veš. Zato je treba take stvari prej urediti. Skratka vse sva se zmenila.
Jaz sem zrihtala papirje ki sem jih potrebovala za poroko v Slo in šla s tem namenom v Kairo on je zrihtal vse tam. In sem ga v živo videla drugič v življenju pa sva se poročila. In bila je popolnoam prava odločitev. Je dober mož in dober oče.
Kemija pa je tudi prišla. Danes ga res iz srca ljubim in je zame najlepši in najboljši..




Ta izjava, da te tašča razkazuje okoli, kot nov BMW, je res dobra.user posted image   Mar to pomeni, da te ima tašča rada in te spoštuje?  Kako pa družina gleda na tvojega prvega sina? Ker je prestopil v Islam, mu je to najbrž v veliko pomoč. Ali je on, ker je tvoj sin, pa čeprav ne sin moža, tudi član družine?

Ja, tašča me ima rada in vse kar naredim se ji zdi prav.In potem razlaga okrog naša ... pa takole...pa takole in po mojem jo imajo že vsi polen kufer.Ker mi je prav predkratkim svakinja rekla, če je sploh kaj kar jaz ne znam user posted image ...ker mama - tašča v tem stilu razlaga naokoli. Potem pa kot sem rekla me vozi k svojim prijateljicam in potem poslušam, no ani lepa, pa pametna pa veš kako ona zna naredit to pa uno...Počutim se grozno ko vse tiste oči gledajo vate in te ocenjujejo kot kako plemensko kravo.
Sedaj sem pogruntala kako se največkrat temi izognem. Ali imam delo, ali pa ji ponudim da izkoristiva čas z nečem kar jo še bolj veseli od "čajčkanja" z prijateljicam in to je nakupovanje. Sicer me to drago pride ampak občutek je vseeno veliko boljši, kot pa sedeti nekje in biti v tako nerodnem položaju.
Mojega sina ima tašča najraje in ljubezen je obojestranska, sedaj razmišlja da bi si kar pri njej uredil sobico, da bi imel mir pred malima dvema razgrajačema in pred mano "najbolj zoprno" mamo na svetu. Puberteta..user posted image user posted image  Je pa absolutno član družine nihče v Egiptu niti ne ve da ni moj mož njegov oče, razen družina. Moj mož ga povsod predstavlja kot svojega in obratno. To se mi zdi prav, ker ne dovolim da bi občutil da je kaj manj vreden od tamalih dveh.
 
Sicer pa je tako tudi po Islamu : Mohamed saw se je poročil med drugimi ženami tudi z žensko, ki je imela otroke od prej in prav tako z ločenko in v Islamu vse kar je naredil On je že prav.            

(odgovor članu Vijoličarka)
  Neposredna povezava do sporočila: 1026
   RE: Da ne bomo smetile...
26.8.2008 15:11:51   
bumerang
Prav dosti srbsko ne znam, pravzaprav nič, ampak v ušesih mi je ostal en zelo zanimiv pregovor: Otišal je Jovo iz sela ali nije selo otišlo iz Jova.
Se bojim, da se s tem pregovorom zna razložiti težave, ki si jih nakopljejo nemuslimanke, poročene z muslimani takrat, ko se med poliže, ostane pa samo kotel. Kar se slej ko prej zgodi.


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 1027
   RE: Da ne bomo smetile...
26.8.2008 15:17:01   
cien
Ja **** zdej pa razumem....sorry za nesporazum

ja arabsko se ucim samo mi je kr tezko, ze od nekdaj nisem jezikoslovec ampak sej gre.... ana mesh batkalem arabi kwayes sam upam da nisem kaksne neumnosti napisala aja arabska pisava joooooj kdo si je to zmislu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ja poročena bit z muslimanom meni ni nč hudega...men je lepo in upam da bo tko tud ostal...

Ja trublemaker je ime pisano na kozo moji tasci, ves se ful trudim ker pac koneckoncev je mama mojmu lubiju, samo vcasih bi jo kr.....itak vse kar nardim je haram....komaj cakam da se drugi brat poroci da bo mela se eno snaho za obirat hehehe

Ja glede 2 žene pa kot sm rekla.....po toci zvonit je prepozno zdej nimam kej nardit....je pa to edina stvar ki se je bojim... samo pol pa drugac razmisljam v drugo smer, tud ce bi bla v sloveniji porocena z slovencem pa ce bi me prevaru sej naceloma je ista stvar-bila bi zelo razocarana....no sicer da te nekdo prevara al pa da se poroci se z drugo zeno ne mors cist primerjat....

Če pa na hec obrnem...bila bi prva zena pol najpomembnejsa user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image sej se hecam da ne bos resno vzela....

lp


_____________________________

Rania 8.1.2006

Amal 14.2.2008

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 1028
   RE: Da ne bomo smetile...
26.8.2008 15:20:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang



Ne vem katera vprašanja bi to bila?

Eh, tisto vprašanje o tem, zakaj ne piše v Koranu, da tudi ženska lahko ofrca moškega, če sta enakovredna. Pa ne mi spet napisat, da nista enaka, ker tega nikoli nisem trdila, in ne mi razložit s stavkom "Zato, ker je Bog tako rekel.".
 
Eh, to sem ti odgovorila, tam nekje vmes..Pejdi pogledat, boš videla. Samo odgovor te pa verjetno ne bo zadovoljiv.user posted image  In drugače ti ne znam odgovorit. Tako kot ne vem zakaj je ženska drugačna od moškega. Bog nas je tako naredil. Nismo enaki, moški imajo svoje dolžnost in svoje pravice in ženska ima druge dolžnosti in druge pravice. Moški so vedno stopnico nad nami. Zakaj mi pa sploh ni težko razumet. Samo poglobi se v žensko narav pa ti bo vse jasno. Govorim na splošno,ker so povsod izjeme seveda.


Pa nisi odgovorila kaj bi naredila, če bi v Sloveniji obstajali verski zakoni, in bi ti ob odhodu iz države ne pustili vzeti s sabo sina. Ok, si rekla, da bi se borila, ampak to ni odgovor, ker ti ne bi nič pomagalo. Kot ne pomaga materam nemuslimankam, ki jim otroke vzamejo.
Med tem časom sem dobila potrjeno še eno informacijo. Ne vem, kako je v ostalih državah, ampak če bi živela v Italiji, sina s seboj ne bi smela odpeljati.
 
Veš mislim, da bi kar ga. Ker sem bivšemu možu pustila čisto vse iz zakona sem šla samo z enim podpisanim dokumentom in overjenim pred notarjem: Da je otrok moj.
 

Pa tvoj odgovor "Tukaj sem, poiščite me." na vprašanje o tem, kaj če bi kristjani tudi morili tiste, ki iz vere izstopijo, me je pustil odprtih ust. Ker lahko je tako pisat, če veš, da ti nihče nič ne more, ampak so ljudje na svetu, ki se bojijo za svoje življenje vsako minuto pa temu niso nič krivi. Samo v tem, da so se rodili v napačnem koncu sveta.
 
Ne bumerang jaz res tako mislim.Jaz se res smrti  na tak način ali iz tega razloga ne bojim, ker verjamem da me taka smrt popelje naravnost v raj.
 
 





(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 1029
   RE: Da ne bomo smetile...
26.8.2008 15:30:58   
cien
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

Cienin moz ni savdijec?

Ali je savdijec in zopet operiramo z generalizacijami in predsodki?



moj mož je savdijec


_____________________________

Rania 8.1.2006

Amal 14.2.2008

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 1030
   RE: Da ne bomo smetile...
26.8.2008 15:32:13   
bumerang
Ne bom več citirala, ker bo potem zmeda, čeprav bo posledično moj zapis bolj zmeden, ker nimam pred seboj izhodišč.

Če mi odgovarjaš, da nas je Bog tako naredil in da je tako prav, potem s tem priznavaš, da so ženske manj vredne od moškega.
Ženska je definitivno drugačna od moškega, je pa enakovredna. In če me kdo ofrca potem imam pravico, da ga ofrcam nazaj, in/ali razložim svoj pogled na to zakaj je prišlo do dejanja zaradi katerega se je frcanje zgodilo. Če me moški razume, ok, sicer pa tudi, ker nima pravice, da me frca. Oz. če me, frcam tudi jaz njega nazaj. In sva zaradi tega kaznovana, če že, oba ali nihče.
In če priznavaš, da so ženske manj vredne od moškega, potem ne moreš hkrati trditi, da je ženska v Islamu kraljica in da je njeno življenje njeno.

Ne, v Italiji ga ne bi vzela s seboj. Ker ga ne bi mogla "prodati". Ker bi vmes stopilo sodišče za mladoletne in bi vzelo skrbništvo obema - v primeru, če bi oče podpisal, da ga lahko odpelješ.

Ja, taka smrt te MOGOČE pelje v raj (zaenkrat živim tu in zdaj in tu in zdaj zame ostaja, zato ne sprejemam obljub ampak zahtevam dejanja), ampak tvoji otroci pa bi ostali brez matere.
Je vredno?

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1031
   RE: Da ne bomo smetile...
26.8.2008 15:42:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: cien

Ja **** zdej pa razumem....sorry za nesporazum

Sem vedela da boš razumela.user posted image

ja arabsko se ucim samo mi je kr tezko, ze od nekdaj nisem jezikoslovec ampak sej gre.... ana mesh batkalem arabi kwayes sam upam da nisem kaksne neumnosti napisala aja arabska pisava joooooj kdo si je to zmislu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Čist prav si napisala. Sedi 5.user posted image  Le uči se, pa ne dat vedet tašči in ljudem v katere dvomiš koliko že znaš. Ti samo govori misharfa in se delaj neumno, tako boš v prenosti. Jaz sem tako prvo leto lepo preštudirala vse, kdo je iskren in kdo se mi smehlja, za hrbtom pa ...
 
Sicer pa ko se mi ne da kaj razlagat ali poslušat se še vedno naredim najbolj glupo na tem svetu in rečem ampak ne razumem...user posted image user posted image

Ja poročena bit z muslimanom meni ni nč hudega...men je lepo in upam da bo tko tud ostal...

inshallah

Ja trublemaker je ime pisano na kozo moji tasci, ves se ful trudim ker pac koneckoncev je mama mojmu lubiju, samo vcasih bi jo kr.....itak vse kar nardim je haram....komaj cakam da se drugi brat poroci da bo mela se eno snaho za obirat hehehe

Kaj pa delaš, da je haram? Če nisem preveč firbčna no.user posted image user posted image

Ja glede 2 žene pa kot sm rekla.....po toci zvonit je prepozno zdej nimam kej nardit....je pa to edina stvar ki se je bojim... samo pol pa drugac razmisljam v drugo smer, tud ce bi bla v sloveniji porocena z slovencem pa ce bi me prevaru sej naceloma je ista stvar-bila bi zelo razocarana....no sicer da te nekdo prevara al pa da se poroci se z drugo zeno ne mors cist primerjat....

Ah... user posted image .

Če pa na hec obrnem...bila bi prva zena pol najpomembnejsa user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image sej se hecam da ne bos resno vzela....

Jah ne boš najpomembnejša boste kar enakopravne. Al se tud tega ne držijo?






(odgovor članu cien)
  Neposredna povezava do sporočila: 1032
   RE: Da ne bomo smetile...
26.8.2008 15:45:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: cien

IZVIRNO SPOROČILO: Misek

Cienin moz ni savdijec?

Ali je savdijec in zopet operiramo z generalizacijami in predsodki?



moj mož je savdijec



Savdijec ki te zelo ljubi in gre preko vsega zate. user posted image user posted image


Veš jaz imam tega uporabnika blokiranega potem pa vidim samo v kakem citatu kot tukaj. Kadar se mi da odgovorim največkrat pa tudi v citatih kar preskočim.

So mi uporabnice foruma tako svetovale in je kar super tako. Se manj obremenjujem z stvarmi,ki niso vredne obremenovanja.

(odgovor članu cien)
  Neposredna povezava do sporočila: 1033
   RE: Da ne bomo smetile...
26.8.2008 15:47:27   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: ****
Ne bumerang jaz res tako mislim.Jaz se res smrti  na tak način ali iz tega razloga ne bojim, ker verjamem da me taka smrt popelje naravnost v raj.


Ob tem me je stisnilo v  zelodcu.  Mocno.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1034
   RE: Da ne bomo smetile...
26.8.2008 15:51:32   
cien
Glede 2 žena tuki....habibi mi je razlozu da naj bi po koranu bile vse žene enakopravne...da pa pri njih ni čisto tako, da ma prva žena privilegije...sicer ne zdej neki velikega ampak npr. ko pride druga žena k hiši ji prva žena prevali vsa dela na njo...ampak kolikor gledam okolico in se pogovarjam z ženskami so se to one same nekako postopnickale v smislu če ze nisem edina žena potem naj bom vsaj pomembnejsa od druge itd....ampak to so zgolj moja opažanja in razmisljanja...

_____________________________

Rania 8.1.2006

Amal 14.2.2008

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1035
   RE: Da ne bomo smetile...
26.8.2008 16:01:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Ne bom več citirala, ker bo potem zmeda, čeprav bo posledično moj zapis bolj zmeden, ker nimam pred seboj izhodišč.

Če mi odgovarjaš, da nas je Bog tako naredil in da je tako prav, potem s tem priznavaš, da so ženske manj vredne od moškega.

Niso manj vredne so drugačne in imajo drugačne dolžnosti od moškega.

Ženska je definitivno drugačna od moškega, je pa enakovredna. In če me kdo ofrca potem imam pravico, da ga ofrcam nazaj, in/ali razložim svoj pogled na to zakaj je prišlo do dejanja zaradi katerega se je frcanje zgodilo. Če me moški razume, ok, sicer pa tudi, ker nima pravice, da me frca. Oz. če me, frcam tudi jaz njega nazaj. In sva zaradi tega kaznovana, če že, oba ali nihče.
In če priznavaš, da so ženske manj vredne od moškega, potem ne moreš hkrati trditi, da je ženska v Islamu kraljica in da je njeno življenje njeno.

uf, pa smo spet tam.  klik - - tale bo bolj prav povedal od mene. user posted image

Ne, v Italiji ga ne bi vzela s seboj. Ker ga ne bi mogla "prodati". Ker bi vmes stopilo sodišče za mladoletne in bi vzelo skrbništvo obema - v primeru, če bi oče podpisal, da ga lahko odpelješ.

Dvomim. Ker to potem pomeni, da starši ne odločajo o otroku ampak država. Če se mati in oče ne smeta dogovoriti, da otrok gre z mamo in vmes stopi država? Potem so otroci "last" države, saj ta upravlja z njihovim življenjem kontra starševim željam?


Ja, taka smrt te MOGOČE pelje v raj (zaenkrat živim tu in zdaj in tu in zdaj zame ostaja, zato ne sprejemam obljub ampak zahtevam dejanja), ampak tvoji otroci pa bi ostali brez matere.
Je vredno?

Če si veren in je Bog najpomembnejša stvar v tvojem življenju je vredno. Z tako smrtjo pa jaz ne bi nikomur škodila, bi pa umrla za Boga...
Otroci pa lahko ostanejo brez matere tudi če danes padem po stopnicah, Bog ne daj...
So stvari na katere nimamo vpliva in treba je samo vedet ali delaš prav in ko veš da je nekaj prav potem pojdi po tej poti pa tudi če je polna trnov...

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 1036
   RE: Da ne bomo smetile...
26.8.2008 16:06:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: cien

Glede 2 žena tuki....habibi mi je razlozu da naj bi po koranu bile vse žene enakopravne...da pa pri njih ni čisto tako, da ma prva žena privilegije...sicer ne zdej neki velikega ampak npr. ko pride druga žena k hiši ji prva žena prevali vsa dela na njo...ampak kolikor gledam okolico in se pogovarjam z ženskami so se to one same nekako postopnickale v smislu če ze nisem edina žena potem naj bom vsaj pomembnejsa od druge itd....ampak to so zgolj moja opažanja in razmisljanja...


Jaz sem to z več ženami videla samo pri vas v Savdovi arabiji. In nisem imela glih prilike kaj veliko o tem zvedet v praksi.
Ampak mi pa to ni na kožo pisano. Poznam pa eno slovenko, ki je tretja žena in je popolnoma zadovoljna s tem, samo jaz z njo nimam stikov, ker se bojim, da jo kaj užalim nehote.

Ma nočem te vznemirit in raje pustiva te druge žene ob strani...Raje povej ali kaj delaš? No sedaj si zaposlena z otrokoma , kaj pa potem? Kako vidiš svoje življenje ?

(odgovor članu cien)
  Neposredna povezava do sporočila: 1037
   RE: Da ne bomo smetile...
26.8.2008 16:15:06   
cien
Za mojo taščo je vse haram kar se mene tiče....haram je kako vzgajam svoja otroka, haram je da Amal ni obrezan, haram je da sm "začarala" habibija da ji zarad mene ne ustreže več v vseh njenih kapricah ( nikol je grdo ne zavrne zgolj vljudno pove kar ma pač za povedat) haram je da ji ne pomagam ( vedno ko smo skupaj jo vprasam ce zeli kaksno pomoč, vedno je odgovor ne, nakar se na koncu ko se odpravljamo dela na smrt utrujeno ker je za vse sama, pa da ne pozabim da ma 3 hcerke ki nardijo vse namesto nje ona suka samo jezik) .....

Ves jest njej nisem nikol povedala da ne bom sprejela islama....to sva z lubijem diplomatsko zrihtala da se zdej sele ucim arabsko, pol da se bom najprej izobrazla kaj islam sploh je itd.... in me skoz kr neki sprasuje kaj ze znam

Pa glede otrok bova počas mogla neki pogruntat....nočeva jim nc vsiljevat bi rada da se sama odločita, samo glede na to da stanujemo tukaj tudi ne bi rada da otroka prevec izstopata, sploh ko bosta sla v solo...  

_____________________________

Rania 8.1.2006

Amal 14.2.2008

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1038
   RE: Da ne bomo smetile...
26.8.2008 16:24:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: cien

Za mojo taščo je vse haram kar se mene tiče....haram je kako vzgajam svoja otroka, haram je da Amal ni obrezan,

zakaj pa ni obrezan? a ti vidiš v tem kaj slabega?

haram je da sm "začarala" habibija da ji zarad mene ne ustreže več v vseh njenih kapricah ( nikol je grdo ne zavrne zgolj vljudno pove kar ma pač za povedat) haram je da ji ne pomagam ( vedno ko smo skupaj jo vprasam ce zeli kaksno pomoč, vedno je odgovor ne, nakar se na koncu ko se odpravljamo dela na smrt utrujeno ker je za vse sama, pa da ne pozabim da ma 3 hcerke ki nardijo vse namesto nje ona suka samo jezik) .....

In kaj to ona tok dela da je zmatrana? Pa kaj delajo hčerke? Predvidevam da imajo servente ali se motim?

Ves jest njej nisem nikol povedala da ne bom sprejela islama....to sva z lubijem diplomatsko zrihtala da se zdej sele ucim arabsko, pol da se bom najprej izobrazla kaj islam sploh je itd.... in me skoz kr neki sprasuje kaj ze znam

Hm.user posted image  Vseeno se ne izdaj preveč.

Pa glede otrok bova počas mogla neki pogruntat....nočeva jim nc vsiljevat bi rada da se sama odločita, samo glede na to da stanujemo tukaj tudi ne bi rada da otroka prevec izstopata, sploh ko bosta sla v solo...  

Samo ena propomba. Zate,ker si iz Slovenije kjer je veroizpoved in pa ali sploh kaj verjameš lastna izbira , kar je po mojem tudi edino prav...bo tole vprašanje nerazumljivo toda tvoj mož naj pa le razmisli:
 
Kaj se bo zgodilo z otrokom, če bo v šoli začel razlagati da ni Boga? Pa ko bo star več kot 10 let pa bo prišel ramadan? In čas molitve?
 
Ne vem no... ne živiš v državi kot jaz, ki je free.


(odgovor članu cien)
  Neposredna povezava do sporočila: 1039
   RE: Da ne bomo smetile...
26.8.2008 16:24:32   
cien
Ja zdej sta prioriteta otroka in bosta še kr neki časa....drugače pa lubiju pomagam okol hotela....predvsem rezervacije pa dobava hrane, čistil itd....je s tem ogromno dela....sicer mi ni potrebno delat samo cel ljubi dan pa tud ne morm v luft gledat... pa se tko nimam tistga nadleznega obcutka da me on zivi ceprav dejansko me...

drugace pa ja velik potujemo to nama je obema v uzitek, samo zdej je amal se tok majhen da smo bl doma...


_____________________________

Rania 8.1.2006

Amal 14.2.2008

(odgovor članu cien)
Neposredna povezava do sporočila: 1040
   RE: Da ne bomo smetile...
26.8.2008 16:31:20   
cien
IZVIRNO SPOROČILO: ****

Samo ena propomba. Zate,ker si iz Slovenije kjer je veroizpoved in pa ali sploh kaj verjameš lastna izbira , kar je po mojem tudi edino prav...bo tole vprašanje nerazumljivo toda tvoj mož naj pa le razmisli:
 
Kaj se bo zgodilo z otrokom, če bo v šoli začel razlagati da ni Boga? Pa ko bo star več kot 10 let pa bo prišel ramadan? In čas molitve?
 
Ne vem no... ne živiš v državi kot jaz, ki je free.



Ja tega se zavedava oba....zato sm tud napisala da bo treba neki pogruntat...no zaenkrat mava še čas samo bo pa treba ja...

Obrezovanje....meni osebno se mi zdi nepotrebno ampak to je čisto osebno mnenje. ko sem lubija vprasala če si zeli je otrok obrezan je reku " ja želim si da bi bil, se bolj od tega si pa želim da bi sam prsov k meni in mi reku da zeli bit obrezan...." 


_____________________________

Rania 8.1.2006

Amal 14.2.2008

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1041
   RE: Da ne bomo smetile...
26.8.2008 17:30:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: cien

Ja zdej sta prioriteta otroka in bosta še kr neki časa....drugače pa lubiju pomagam okol hotela....predvsem rezervacije pa dobava hrane, čistil itd....je s tem ogromno dela....sicer mi ni potrebno delat samo cel ljubi dan pa tud ne morm v luft gledat... pa se tko nimam tistga nadleznega obcutka da me on zivi ceprav dejansko me...

No to te čist razumem, tudi jaz moram mal migat, čeprav imam ogromno dela doma ampak se bi, če mu nebi  papirje urejala in pomagala počutila čist nekoristno. Take smo. Drugače pa jaz sem zelo rada doma. Všeč mi je da dopoldan postorim stvari, popoldan bol na easy zvečer ko pride on domov je pa itak najlepše...

drugace pa ja velik potujemo to nama je obema v uzitek, samo zdej je amal se tok majhen da smo bl doma...

Mashallah, izkoristita življenje saj s tem ni nič narobe. Mi si žal tega ne moremo privoščit, zato sem še toliko bolj vesela zate. Morda pa kdaj tudi midva uspeva Inšallah...


(odgovor članu cien)
  Neposredna povezava do sporočila: 1042
   RE: Da ne bomo smetile...
26.8.2008 20:15:22   
bumerang
Dvomim. Ker to potem pomeni, da starši ne odločajo o otroku ampak država. Če se mati in oče ne smeta dogovoriti, da otrok gre z mamo in vmes stopi država? Potem so otroci "last" države, saj ta upravlja z njihovim življenjem kontra starševim željam?


Ti bom odgovorila samo glede tega, ostalo bom komentirala kasneje.
Jaz ti pa zagotavljam, da je tako. Sem ti tudi napisala, da sem se prej pozanimala.
Ja, če so starši nori in postopajo kontra otrokovem interesu - in v otrokovem interesu zagotovo ni, da zapusti državo in okolje, v katerem je živel - država prevzame skrbništvo oz. določi skrbnika otroku. In to gre kar hitro. Imajo posebno sodišče, ki se ukvarja samo z mladoletnimi in njihovimi pravicami.
Pa še mimogrede, otrok v Italiji nima svojega potnega lista ampak je vpisan v potnemu listu staršev. Ampak le, če drugi starš to dovoli in da pristanek, da lahko prvi starš z otrokom potuje izven državnih meja brez prisotnosti drugega starša. Ta pristanek lahko kadarkoli prekliče.


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1043
   RE: Da ne bomo smetile...
26.8.2008 21:08:54   
Anonimen
drugace pa ja velik potujemo to nama je obema v uzitek, samo zdej je amal se tok majhen da smo bl doma...


Kam pa hodite na pocitnice? Kaksne navade imate tako, na splosno? A hodite recimo na izlete (tako kot npr. dolenjci na Gospodicno na golaz) ali pa v nedeljo na kremsnite na Bled user posted image , ali na piknik v naravi?
In ko gres v tujino, a imas kaksne omejitve, ce greste skupaj ali so omejitve samo, ce potujes sama?

< Sporočilo je popravil Mič II -- 26.8.2008 21:09:14 >

(odgovor članu cien)
  Neposredna povezava do sporočila: 1044
   RE: Da ne bomo smetile...
26.8.2008 21:10:33   
Anonimen
haram je da sm "začarala" habibija da ji zarad mene ne ustreže več v vseh njenih kapricah


Izgleda, da si ga res user posted image .
Ma tasca prav.

(odgovor članu cien)
  Neposredna povezava do sporočila: 1045
   RE: Da ne bomo smetile...
26.8.2008 21:36:17   
kati kati
Prebrala sem vas zato ker sem zasledila CIEN na temi februarčic.
Cien in ****-želim vama čim lepše trenutke..vsepovsod je lepo<vrjetno je pri vas zelo zelo lepo)a doma je najlepše...
lepe pozdrave



_____________________________

pa smo pihnali prvo svečko...4.2..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1046
   RE: Da ne bomo smetile...
26.8.2008 22:40:17   
cien
Lep pozdrav,

ja glede navad splošno v savdovi je tko da se dost razlikujejo glede na ekonomski položaj družine ( tko k povsod itak samo tuki se mi zdi je to se bolj vidno ker se mi zdi je malo srednjega sloja ali so revni ali pa zelo bogat ali pa zeloooooooo bogati to so tisti ki se pogovarjajo v biljonih ) Zdej revni sloj resnicno ne poznam, lahko pa nastejem par hobijev ki so dost popularni med  premožnejsim slojem

sokolarjenje... ne vem ce je pravi izraz, pac dresura sokolov
kamelje dirke, dirke z jeepi po pušcavi, velik jih hodi na dirke tud v katar


Kaj pa midva delava? Zdej ko mava otroka se večinoma njima posvečava, čeprav to ni v navadi, ponavadi skrbijo varuške za otroke ampak jest je nimam ker je nočem. Pomagam lubiju v hotelu, druzga dela pa itak nimam. Za vse ostalo gospodinjstvo skrbijo zaposleni. En dan na teden si vzameva cas samo za familijo in smo cel dan skupi. Glede izletov so tu razdalje malo vecje kot v sloveniji tako da ce imas samo en dan kaj dost nimas na izbiro. Sva pa nora na potovanja, sicer v štirih letih kokr sva skupaj sm bla velik noseca user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   no takrat mi je bl pasal pocivat kokr potovat tko da skupi sva prepotovala samo tajsko in avstralijo, naslednja destinacija je izbrana juzna afrika, ko mali malo zraste....


Aja drugač pa življenje v savdovi opisuje knjiga PRINCESS SULTANAS CIRCULE  od jean sasson, zanimivo branje je v anglescini ce je pa prevedena v slo pa ne vem,  al pa KRALJESTVO IZZA TANČICE od Carmen bin laden ona je sicer iracanka vendar je vzgojena in zivela v evropi in ko se je poročila sta se preselila v savdovo... 


_____________________________

Rania 8.1.2006

Amal 14.2.2008

(odgovor članu kati kati)
Neposredna povezava do sporočila: 1047
   RE: Da ne bomo smetile...
26.8.2008 22:44:20   
Anonimen
kamelje dirke,


Sedim danes na kosilu in se cez, cez parkirisce, sprehodi kamela user posted image user posted image .

Tako da zgleda, da postajajo popularne tudi pri nas.

Samo za intermezzo.

(odgovor članu cien)
  Neposredna povezava do sporočila: 1048
   RE: Da ne bomo smetile...
26.8.2008 22:45:44   
Anonimen
Pomagam lubiju v hotelu, druzga dela pa itak nimam.


Kaj pa recimo v hotelu, se lahko druzis z gosti?

(odgovor članu cien)
  Neposredna povezava do sporočila: 1049
   RE: Da ne bomo smetile...
26.8.2008 22:48:00   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

kamelje dirke,


Sedim danes na kosilu in se cez, cez parkirisce, sprehodi kamela user posted image user posted image .

Tako da zgleda, da postajajo popularne tudi pri nas.

Samo za intermezzo.


Tebi se pa dogaja. Imas "skrivno podporno skupino" ? user posted image user posted image user posted image

Samo za intermezzo.


_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1050
Stran:   <<   < Prejšnja stran  40 41 [42] 43 44   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  40 41 [42] 43 44   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?