|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  39 40 [41] 42 43   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Da ne bomo smetile...
25.8.2008 23:01:41   
cien
Ufffff.....midva ga bova bl skrivaj nazdravla....sej ves zakaj...

Ja spoznala sva se pa v parizu, on je tam studiru z bratom jest sm sla pa nov let prazovat....user posted image


_____________________________

Rania 8.1.2006

Amal 14.2.2008

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 1001
   RE: Da ne bomo smetile...
25.8.2008 23:08:32   
amaya
UUUUU, nehaj...to je pa usoda pravim jaz user posted image

_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu cien)
Neposredna povezava do sporočila: 1002
   RE: Da ne bomo smetile...
25.8.2008 23:09:28   
Anonimen
In naenkrat **** ni več aktualna...

(odgovor članu amaya)
  Neposredna povezava do sporočila: 1003
   RE: Da ne bomo smetile...
25.8.2008 23:12:25   
cien
Ja jaz čakam njen odgovor....

_____________________________

Rania 8.1.2006

Amal 14.2.2008

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1004
   RE: Da ne bomo smetile...
25.8.2008 23:24:00   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Kaj pa Islam pravi na tole?...

Ah daj no, saj veš odgovor: ta pač ne upošteva oz. ne živi po Islamu. Konec debate.

Za posameznika mi je to že jasno, ampak tam je takšna zakonodaja... kar pomeni, da je kaj takšnega legalno dovoljeno vsem... TA "logika" me zanima... ni nobene zaščite otrok al' kaj?... ja kam pa naj se zlorabljen otrok obrne, če po zakonu sploh ni bil zlorabljen? user posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 1005
   RE: Da ne bomo smetile...
25.8.2008 23:51:22   
Anonimen
Ojla cien,

Žal še nisem utegnila, kaj dosti po netu poiskat, me pa zanima ali bereš arabsko?

No ti bom povedala po domače če je prav :

Kafeel:

KSA ima nek poseben zakon po katerem ima ali žena ali otroci ali pa tuji delavci vedno nekoga ki se imenuje kafeel.
Recimo moj bratranec dela tam in stanuje dost blizu tebe, on če je hotel k nam v Jiddah je vedno moral prej dobiti dovoljenje od svojega Kafeela. Se pravi vsak premik -potovanje pa čeprav je znotraj države in čeprav je odrasel moški.
Ta zakon pa ne velja samo za zaposlene, predvsem velja za žene in otroke.

No na to sem pomislila ko si rekla da si imela probleme z potovanjem toda se mi je zdelo, da če imaš tuji potni list potem verjetno to zate ne velja.
Ker v Egiptu ni tega zakona in se ženske prosto gibljejo in potujejo sem se danes pozanimala kako je s tem pri vas.

In sicer ti ne moreš nikamor tudi če imaš tuj potni list brez dovoljenja tvojega Kafeela, ki pa je tvoj mož. Še manj pa otroci. Zato ti nisi mogla takrat odpotovati in zato ti čist nič ne pomaga če imaš potni list na varnem.

Sedaj sama bi se morda še lahko kako izmuznila,ker v tvojem potnem listu ne piše da si poročena. Razen če sta se poročila v KSA ali pa če je dal vpisati poroko, potem si v računalniku.
Toda če prideš na mejo z otroci  bodo hoteli videti dovoljenje...

Toliko na kratko. Vem katastrofalni zakoni in ne vem od kje jih jemlejo, tako kot je ena tukaj napisala moški so si v vseh sistemih v vseh religijah kar nekako naredili da imajo vse pod kontrolo.

Jaz vaše zakone tako v grobem poznam zato te občudujem, ker jaz kot muslimanka ne bi mogla tam živeti ti pa ki ti je še težje furaš. Kapo dol pred tabo...

Aja, kaj pa bivanje kako imaš urejeno imaš vizo za koliko let?

No kako teško je potovati sem zaenkrat našla samo tole, ampak nima veze z tabo bom pa poiskala več če želiš . KLIK

Tudi vsi zaposleni pri tvojem možu rabijo dovoljenje, da potujejo ne samo ti in otroci.

Glede imen sem te hotela vprašat:

Kako pa je ime vpisano na njihovem rojstnem listu? In kako v potnih listih? Praviš da imajo samo eno ime, ampak to je nemogoče. Mislim da morajo imeti vsaj dva lastno ime in pa potem ime očeta al kako imate to vi?

Če bi bil tvoj mož Mohamed vi moralao pisati vsaj Amal Mohamed, torej ima dva imena.
Ali imate vi tisto pripono bin vmes?

No meni se je prav tako kot tebi zdelo grozno dati vsa ta imena v slovenski potni list in smo skrajšali vzeli smo za priimek samo zadnje moževo ime...
Vendar pri njih pa je tako kot je prav za njih, da otroka ne bi izstopala. Tako kot sva iskala primerna imena za Slovenijo in Egipt sva tudi iskala najboljšo rešitev s temi imeni za Slo. in za Egipt...

Kdo bi si mislil, kakšne probleme vse imamo me a ne?user posted image user posted image  Še z imeni se zaplete...

Glede mleka:

Sem šla prav na eno škatlo ki jo imam še iz Egipta pogledat in Milupa je polnjena na Nizozenskem, tako kot mleko v Sloveniji ki se prodaja v Muller drogerijah.Osebno menim da je to mleko polnjeno na nizozemskem kvalitetnejše od slovenskih ( tistih ki se prodajajo v slovenskih trgovinah), ki so polnjena v Nemčiji.
Skratka jaz bi na tvojem mestu kar zaupala temu mleku.

Medtem ko kašice...a joooj, katastrofa, suša v izbiri vsaj kar se Egipta tiče.

Me pa še zanima...oprosti no ko tok sprašujem ampak mi je fajn se s tabo pogovarjat ker se mi zdi da me bolje razumeš, saj si vendar v arabskem svetu in vidiš kako je tam...

Ker si ob morju: A vi se kopate v kopalkah? Ker v Jiddahu se ne. Med tem ko v Egiptu prosto po Prešernu...

(odgovor članu cien)
  Neposredna povezava do sporočila: 1006
   RE: Da ne bomo smetile...
26.8.2008 0:05:13   
Anonimen
Cien:

Mi pa sploh ni jasno na osnovi česa imajo oni ta zakon o potovanju? Tako kot tisto z avtomobili...Ker naprimer sem našla tole ko ena punca sprašuje če sme sama na pot :

KLIK

In ji šeh lepo pravi med drugim:

It is for these reasons that we find that a number of eminent scholars from both the Maliki and Shafi`i schools have ruled that a woman can travel without a mahram as long as she can find a safe company.

Today in counties where law and order prevail, we can be reasonably assured of a woman's safety and security especially in airplanes and public transportation networks. As some scholars have rightly pointed out, these conditions are vastly superior in terms of safety and security than the perilous and unpredictable conditions of a remote desert especially in the past.

So I do not find anything wrong for you to undertake this journey if you have to...
 
 
Še vedno pa iščem če je kje opisan kak tebi podoben primer...Je vse eno mal težje ker ta zakon, da ne sme žena potovat nikoli in nikdar brez dovoljenja velja samo v Saudovi arabiji, če se ne motim in nima glih neke podlage v Islamu.

No tole zgoraj kot sem rekla nima glih veze s tabo ampak samo toliko, da pač malo veš o veri svojega moža...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 1007
   RE: Da ne bomo smetile...
26.8.2008 0:19:35   
Anonimen
Cien:

Evo našla tole je kopirano iz tukaj:

Women considering relocating to Saudi Arabia should be keenly aware that women and children residing in Saudi Arabia as members of a Saudi household (including adult American-citizen women married to Saudi men, adult American-citizen women who are the unmarried daughters of Saudi fathers, and American-citizen boys under the age of 21 who are the sons of Saudi fathers) are considered household property and require the permission of the Saudi male head of their household to leave the country.  Married women require their husband’s permission to depart the country, while unmarried women and children require the permission of their father or male guardian.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 1008
   RE: Da ne bomo smetile...
26.8.2008 7:46:04   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

In naenkrat **** ni več aktualna...


Zelo konstruktiven prispevek.

**** ne da ni več aktualna, ker je kar nekaj vprašanj ostalo neodgovorjenih, ampak verjetno imamo vse, no, če ne vse pa vsaj jaz, toliko spoštovanja do nje kot do matere in njenih obveznosti, da enega in istega vprašanja, ki ni bilo odgovorjeno, ne zapisujemo trikrat po vrsti.

Pa **** ti zdaj pišeš točno to kar sem jaz pisala 40 strani. user posted image

Cien, to o kopalkah (pa še o čem) sem te že jaz prej vprašala.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1009
   RE: Da ne bomo smetile...
26.8.2008 8:14:02   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: ****
Zato se ne mislim več pogovarjat o Islamu, jaz vem kaj je in vi veste zase. Nimam več energije, pa čeprav je vsakemu jasno da obnašanje določenih posameznikov ni religija pa vseeno moram kar naprej trobit eno in isto.


O islamu se ni potrebno vec pogovarjati, vendar je potrebno za zakljucek povdariti, da se ne gre o obnasanju dolocenih posameznikov, temvec o islamski praksi ali serijatskih ( verskih) zakonov v kar lepem stevilu drzav in kar krepkih milionih posameznikih.

Meni se očitajo moje napake v obnašanju ko mi sem in tja res že poka film... Ja, kdo pa sem jaz? Navaden človek, grešnik...nisem noben mesija poslan od Boga, sem samo človek.


Tudi tisti milioni posameznikov so gresniki. In trditev, da ker ne naredijo **** po pravilu ( ki ga ti jemljes kot ekskluzivno islamskega - pravi islam)  ni musliman, tesko drzi vodo.  Od njih to ne naredi nic manj muslimane, gresnike pa. Posebej , ce so v svoji intimi, globoko prepricani, da ravnajo v skladu z bogom in za boga.
Izkljucnost ti je lastna. In izkljucnost , da ni druge ali je musliman ( po tvoji sodbi, kaj je muslimansko, kaj ni) ali ni musliman, je kot princip prenesena na tebe. In kot princip po katerem sodis o muslimanstvu in nemuslimanstvu, ti sama ne sodis v muslimane. Ce pa si, potem se sprijazni, da so tudi drugi samo ljudje in gresniki - tudi v islamu in da zadeva ni tako enostavna, kot bi jo rada predstavila in presodila.
IMO napak v obnasanju ni. Je lastno in je kakrsno je. Ko pa po dolocenem obnasanju sodis o verski pripadnosti cloveka, preizkusi sodbe prvo na sebi. Samo v tem kontekstu je tvoje obnasanje tukaj in IMO na preizkusnji. Ali tvoje sodbe zdrzijo tvoje obnasanje.

Človek, ki je bil pripravljen povedati svojo zgodbo tujcem, svoje občutke in svoja videnja... zraven pa imam slučajno ( ker me to pač zanima in že 7 let molim glave v tovrstno literaturo) nekaj malega znanja o Islamu in tudi tega sem bila pripravljena deliti...Kaj se je zgodilo se lahko bere na vseh teh straneh..


S tvojimi obcutki in videnji nihce nima tezav. Ima pa s tvojo generalizacijo in prenosom tvojih obcutkov in videnja na celoten islamski svet.


_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1010
   RE: Da ne bomo smetile...
26.8.2008 8:39:52   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: ****
Še vedno pa iščem če je kje opisan kak tebi podoben primer...Je vse eno mal težje ker ta zakon, da ne sme žena potovat nikoli in nikdar brez dovoljenja velja samo v Saudovi arabiji, če se ne motim in nima glih neke podlage v Islamu.


Mogoce aksen primer najdes tam, kjer so primeri zensk, ki jih ti jemljes kot laznjivke, ker kaj takega v islamu ni mogoce in so to stvari eventualno nekih posameznikov. Pa KSA je islamska drzava, KSA je celo serijatska drzava in celo v KSA zivijo zenske, ki so se vedno (kljub tvojemu negiranju, da drzava s taksno ureditvijo bila islamska), zenske v islamu. Zenske v islamu ne samo po svoji verski pripadnosti, temvec zgolj po mestu zivljenja, zakonskih partnerjev ...

No tole zgoraj kot sem rekla nima glih veze s tabo ampak samo toliko, da pač malo veš o veri svojega moža...


Sprememba koordinatov, vendar meni ljuba. S tem stavkom si priznala/potrdila, , da je nekdo musliman, tudi ce po tvoji presoji ni musliman. In tudi, da je odpadla teorija, da "devijantno" obnasanje nasproti (po tebi)zacementiranih pravil islama, ki muslimana naredijo muslimana (ali si, ali nisi druge ni), se vedno  ne odrecejo clovekovo vero in versko pripadnost.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1011
   RE: Da ne bomo smetile...
26.8.2008 9:39:32   
cien
Neeeeeee, napišem celo klobaso pol pa We are sorry.......user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

No povzetek....

Bumerang sorry ker sm pozabla odgovorit glede plaže...ja tuki se morjo domačinke komat oblečene oz. dobi se taka plavalna obleka, kar pa ne velja za turistke vendar le na hotelskih plažah ki so kako naj se izrazim izolirane....tu se turistke normalno kopajo v kopalkah vendat itak niti slucajno zgoraj brez....če se pa hoče turistka kopat izven hotelske plaže ( to ne priporočamo in jih posvarimo da majo lahko probleme) potem mora bit oblečena oz. nekje so to rešili tako da so plaže ločene za ženske in moške, vendar tega pri nas ni....sicer pa razmeroma redko vidis domačinko da bi se kpala, ponavadi ležijo na plaži in samo gledajo otroke ki so v vodi...

Ja moja otroka mata srednje ime od habibija, ki ga uporabljata kot priimek oz. zamene in zahodni svet je to priimek Khurram tko da jah maš prov v bistvu imata 2  imena če smo natančni....

Moja viza exit-reentry visa moj lubi je pa moj sponzor, mogoče si to mislila?  Sva že pred potovanjem uredila da imam njegovo neomejeno dovoljenje za potovanje z ali brez otrok....zakaj se je zakompliciralo ne vem....neki kao da to ne more bit neomejena pravica da rabi za vsako potovanje sproti mi dovolit da grem....no s tem se se danes ukvarjamo da bi mela neomejeno pravico vendar gre tuki vse toooooooook počas da adijo pamet....urejamo tud da ce se lubiju kej zgodi da lahko zapustim drzavo neodvisno od volje njegove druzine samo se tud se ni nic resilo.....

Tko da ja zavarovala sm se na najboljsi mozen nacin...TRENUTNO....

Mal sm pa ti zamerla ker si rekla da me habibi ljubi vendar ne kot bi me ljubil evropejec? Zakaj ne samo zato ker ima denar? Al zato ker je savdijec? Sm mogoce jaz kej vzela iz konteksta oz. razmela narobe? če sm se ti opravicujem, samo jest sm tko razumela....

Ves on je 8 let živel v parizu in to ga je naredilo taksnega kaksen je....nikol mi ni reku žale besede, pomagu mi je da sm se aklimatizirala tuki, spoštuje me in ja tud on misli da so nekateri zakoni tle pa res privleceni iz rokava....

Tud tast je tak, tko da ce ne bova mogla uredit da svobodno grem z otroki ce se njemu kej naredi pol bo on moj sponzor....njega se ne bojim.... bom svobodno lahko sla....bojim se njegovih stricev oni so bolj kako bi rekla za časom....

lp




_____________________________

Rania 8.1.2006

Amal 14.2.2008

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 1012
   RE: Da ne bomo smetile...
26.8.2008 10:47:29   
F*R*U
Moram priznati, da me je ta tema čisto prevzela. In včeraj sem vse prebrala od začetka pa do konca, ponoči sem premlevala, zdaj pa sem se odločila, da moram tud jaz kaj napisati.
 
Najprej naj povem, da sem bila vzgojena v krščanski veri, tudi otroci so kristjani. Pa vendar mi moja vera ne da nekega zadovoljstva. Mislim, da ni tisto pravo. Islam se mi v svoji filozofiji zdi veliko bolj iskren, čist.
 
Narobe se mi zdi le to, da so si nekateri narodi, predvsem pa posamezniki prikrojili Islam malo po svoje. Najbolj me šokirajo razno razne napisane življenske zgodbe; npr. Ne dam svojega otroka, Živa zažgana,...
Ampak saj to ni pravi Islam ali pač??

Za CIEN pa se mi je porodilo eno vprašanje. Berem kako so ženske "odvisne" od moških, po drugi strani pa si taščo opisala kot, da ima ona vse niti v rokah. Kaj pa tast - nima pri vsem skupaj nič besede?
 
Kakorkoli... CIEN in **** želim vama veliko lepih trenutkov, izkušenj predvsem pa sreče v življenju (za **** se ne bojim, ampak Cien ti pa bodi previdna, predvsem pa bodi pogumna in upam ,da te arabski svet ne bo prizadel takrat, ko boš to najmanj pričakovala). Srečno!
 


_____________________________

Človek je kot morje, gladino vidiš, globine ne.

(odgovor članu cien)
Neposredna povezava do sporočila: 1013
   RE: Da ne bomo smetile...
26.8.2008 10:54:43   
cien
Ja tasca ona samo veliko laja user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image sicer ko pa gre cez mejo jo pa tast utisa z enim samim pogledom...je strupenjaca in me ne mara kar tud jasno pokaze....

_____________________________

Rania 8.1.2006

Amal 14.2.2008

(odgovor članu F*R*U)
Neposredna povezava do sporočila: 1014
   RE: Da ne bomo smetile...
26.8.2008 11:20:01   
daddy
Cien, relacija tašča - snaha je tudi pri nas, v ne - islamski državi precej podoben .... v veliki večini se ne medsebojno ne marajo in imajo ene druge za strupenjače, če drugače ne, pa v mislih .... tak da, temu najbrž ni kriv Islam user posted image user posted image

(odgovor članu cien)
Neposredna povezava do sporočila: 1015
   RE: Da ne bomo smetile...
26.8.2008 11:25:09   
Anonimen
Komentiram in dodajav v rdeči

IZVIRNO SPOROČILO: F*R*U

Moram priznati, da me je ta tema čisto prevzela.
Tudi meneuser posted image

Najprej naj povem, da sem bila vzgojena v krščanski veri, tudi otroci so kristjani. Pa vendar mi moja vera ne da nekega zadovoljstva. Mislim, da ni tisto pravo. Islam se mi v svoji filozofiji zdi veliko bolj iskren, čist.
 
Se strinjam, tudi jaz in moji otroci smo krščeni v RKC, pa mi katoliška vera ne daje tiste dopolnitve oz. popolnosti, da bi ji lahko predano sledila. Zato že nekaj let živim po načelu, vzami to kar ti najbolj odgovarja oz. ti je bližje. Izpopolnjujem se, pravzaprav veliko berem in sledim drugim veram, ki so bližje moji duši.

 
Narobe se mi zdi le to, da so si nekateri narodi, predvsem pa posamezniki prikrojili Islam malo po svoje. Najbolj me šokirajo razno razne napisane življenske zgodbe; npr. Ne dam svojega otroka, Živa zažgana,...
Ampak saj to ni pravi Islam ali pač??

Tudi RKC je ogromno zapisov brisala iz Biblije, ker so se bali, da jim le-ti ne bi bili v korist med verniki.

Za CIEN pa se mi je porodilo eno vprašanje. Berem kako so ženske "odvisne" od moških, po drugi strani pa si taščo opisala kot, da ima ona vse niti v rokah. Kaj pa tast - nima pri vsem skupaj nič besede?
 
Kakorkoli... CIEN in **** želim vama veliko lepih trenutkov, izkušenj predvsem pa sreče v življenju (za **** se ne bojim, ampak Cien ti pa bodi previdna, predvsem pa bodi pogumna in upam ,da te arabski svet ne bo prizadel takrat, ko boš to najmanj pričakovala). Srečno!
 
Se strinjam. Tudi mene bolj skrbi za Cien kot za ****.
****, se trudi razumet njihove zakone in išče luknje v njih, kar ji bo pripomoglo v primeru, če bi morala Egipt zapustit, veliko več možnosti ima za srečen konec.
Sicer pa obema, SREČNOuser posted image user posted image


(odgovor članu F*R*U)
  Neposredna povezava do sporočila: 1016
   RE: Da ne bomo smetile...
26.8.2008 12:07:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang


Zelo konstruktiven prispevek.

**** ne da ni več aktualna, ker je kar nekaj vprašanj ostalo neodgovorjenih, ampak verjetno imamo vse, no, če ne vse pa vsaj jaz, toliko spoštovanja do nje kot do matere in njenih obveznosti, da enega in istega vprašanja, ki ni bilo odgovorjeno, ne zapisujemo trikrat po vrsti.

Ne vem katera vprašanja bi to bila?

Pa **** ti zdaj pišeš točno to kar sem jaz pisala 40 strani. user posted image

Bumerang, jaz že 40 strani pišem ,da ni vse kar se dogaja v arabskem svetu Islam. Ampak se mi res ne da več ,ker če 40 strani ni dovolj še naslednjih 20 ne bo.
Zakon o katerem sem poveda cien, namreč nima veze z Islamom.

Pa še nekaj ti imam za povedat. Veš tam nekje nazaj je bilo zapisano da si se kako v tej temi izkazala in bla, bla...Upam, da si nisi kaj k srcu vzela in bom še svoje mnenje povedala. Midve sva se že velikokrat zapletle v debate, redko se strinjava pa te kot sogovornika zelo cenim in tistih opazk, ki so šle na tvoj račun ne razumem. Da skrajšam: u are cool user posted image user posted image

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 1017
   RE: Da ne bomo smetile...
26.8.2008 12:12:29   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: ****

Da skrajšam: u are cool user posted image user posted image


She IS cool, v vseh najboljših pomenih tega. Pa ostali tud user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1018
   RE: Da ne bomo smetile...
26.8.2008 12:36:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: cien

Neeeeeee, napišem celo klobaso pol pa We are sorry.......user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Zgodilo se mi je ravnokar isto!!user posted image user posted image  Pa pejmo jovo na novo...



Ja moja otroka mata srednje ime od habibija, ki ga uporabljata kot priimek oz. zamene in zahodni svet je to priimek Khurram tko da jah maš prov v bistvu imata 2  imena če smo natančni....

aha , tudi na savdijskih rojstnih listih?

Moja viza exit-reentry visa moj lubi je pa moj sponzor, mogoče si to mislila?  Sva že pred potovanjem uredila da imam njegovo neomejeno dovoljenje za potovanje z ali brez otrok....zakaj se je zakompliciralo ne vem....neki kao da to ne more bit neomejena pravica da rabi za vsako potovanje sproti mi dovolit da grem....no s tem se se danes ukvarjamo da bi mela neomejeno pravico vendar gre tuki vse toooooooook počas da adijo pamet....urejamo tud da ce se lubiju kej zgodi da lahko zapustim drzavo neodvisno od volje njegove druzine samo se tud se ni nic resilo.....

Tko da ja zavarovala sm se na najboljsi mozen nacin...TRENUTNO....

No to si pa uredu zrihtala. In tako je prav.user posted image  ( tudi po Islamu bi tako moralo biti)

Mal sm pa ti zamerla ker si rekla da me habibi ljubi vendar ne kot bi me ljubil evropejec? Zakaj ne samo zato ker ima denar? Al zato ker je savdijec? Sm mogoce jaz kej vzela iz konteksta oz. razmela narobe? če sm se ti opravicujem, samo jest sm tko razumela....

Ja, popolnoma narobe si razumela.
Bom poskusila razložiti z besedami čeprav težko. Arabci ko ljubijo ljubijo tako močno da se to pozna na vsaki kretnji na vsaki besedi v vseh dejanjih skratka. Ti prav gotovo veš kaj imam v mislih. Prosim reci, da sedaj razumeš?
 
Edino kar bi mi lahko zamerila je tisto, da če komu povem tvojo zgodbo, kot moj bratranec (po možu seveda) ne verjame. Veš po čem mi je bilo kristalno jasno, da te "noro "ljubi, alhamdolilah.
Ker če bi enemu savdijcu žena rekla da ni Boga, bi jo če ne ubil, pa vsaj pri priči ločil.
Zato zopet ne mi zamerit toda upam, da bo ta ljubezen vedno tako močna ali pa da  najdeš lepoto Islama, inshallah.
 
Pravzaprav povej no kako je bit žena muslimanu? Ali si res tako, zatirana in ponižana in trpinčena kot pravijo... ( to je seveda samo šala, na račun miselnosti,ki prevladuje na tem forumu user posted image  )

Ves on je 8 let živel v parizu in to ga je naredilo taksnega kaksen je....nikol mi ni reku žale besede, pomagu mi je da sm se aklimatizirala tuki, spoštuje me in ja tud on misli da so nekateri zakoni tle pa res privleceni iz rokava....

Veš enim ne pomaga niti celo življenje v tujini, ko pridejo domov pozabijo vse. Tvoj habibi je HB open mind in to je to. Saj če ne bi bil itak ne bi vzel tujke za ženo, tako pa si je morda prav želel, ženo ki mu bo blizu tudi po pameti. Tvoj habibi je čist super, dečko iz napisanega in ponavlajm zelo te ljubi.user posted image

Tud tast je tak, tko da ce ne bova mogla uredit da svobodno grem z otroki ce se njemu kej naredi pol bo on moj sponzor....njega se ne bojim.... bom svobodno lahko sla....bojim se njegovih stricev oni so bolj kako bi rekla za časom....


Ne skrbi ti za tasta...tašča naj te skrbi. V javnosti bo morda celo tiho, že samo če jo bo mal grdo pogledal...toda doma mu bo pa znala najedat in nekatere ženske,ki nimajo kaj dosti drugega dela v življenju se izurijo, da moža obrnejo tako da ne samo naredi, kar njim paše ampak celo misli, da je to njegova ideja.
 
Jaz ti svetujem, da imaš z njo dober odnos. Najboljši možni bo samo dobro zate. In verjemi mi tašče so povsod pain in the as, tudi moja je en trubleamker, čeprav je moja tašča name nadvse ponosna in me hoče povsod sabo vlečt in razkazovat kot novi bmw...user posted image user posted image . Ampak ima neke arabske navade,ki pač ne gredo z mano v štric poleg pa še nekaj karakternih lastnosti,ki mi tudi niso glih po meri.
Toda saj pravim, jaz jo prenašam po najboljših močeh in pa sedaj jo imam že naštudirano in grem po principu bolje preprečiti kot zdraviti...user posted image user posted image
 
Nisi mi odgovorila če znaš arabsko? Se vsaj učiš?
 
In pa edino, ampak res edino kar se mi zdi da bi lahko poleg tašče ogrozilo tvojo srečo je pač 2,3 in 4 žena.
Žal je za to urediti prepozno in edino kar ti svetujem na tem področju je, ker si rekla da veliko misliš o tem, da odmisliš. (Če bi bila muslimanka bi tukaj dopisala in prosiš Boga da ti ne da testa katerega nisi sposobna prenesti ... tako pa v Boga ne verjameš user posted image .
 
In veš name ne smeš bit jezna ... Vem da sem čisto preveč odkrit človek in bi bilo bolje velikokrat da sem tiho, predvsem pametneje. Ampak ne morem iz svoje kože.user posted image user posted image
 
Zdaj pa copy /paste da ne bo spet sorry....bla, bla.





(odgovor članu cien)
  Neposredna povezava do sporočila: 1019
   RE: Da ne bomo smetile...
26.8.2008 12:37:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: daddy

IZVIRNO SPOROČILO: ****

Da skrajšam: u are cool user posted image user posted image


She IS cool, v vseh najboljših pomenih tega. Pa ostali tud user posted image .


user posted image user posted image user posted image  ja IS....

(odgovor članu daddy)
  Neposredna povezava do sporočila: 1020
   RE: Da ne bomo smetile...
26.8.2008 13:08:57   
Vijoličarka
Tudi sama z velikim zanimanjem spremljam to debato. Ne vem, kdaj sem nazadnje brala tako zanimivo razpravo na internetu.

Zanimivo, kako se je obrnilo. **** je zapela hvalo Islamu - ampak teoretičnemu Islamu, mnogi razpravljalci so se predvsem posvetili praksi. In če eden govori o jabolkih, drugi pa o hruškah, je včasih težko.

Razumem ****, čeprav se sama v življenju nikoli ne bi tako odločila. Vsekakor pa imam odprte oči in vidim, da je Islama, tistega pravega, pravzprav v svetu zelo malo. Ima **** zanimiv pristop - nekako ji gredo bolj na jetra ljudje, ki razpravljajo o muslimanskih farizejih, kot pa tisti, ki v resnici mečejo slabo luč na njeno vero. In kot je videti, je takih precej več, kot pravih muslimanov, ki si vsekakor zaslužijo vse spoštovanje.

**** lahko samo čestitam, ona je do konca izpolnila 'pomagaj si sam in bog ti bo pomagal' in si vzela najboljše od obeh svetov, ki jima pripada.

****, zanima me, če se muslimani, ki živite Islam, čutite dolžni, da opozorite tiste, ki se imajo za muslimane in počnejo grozote. Kako jih sprejemate? Sama ima žal občutek, da ste bolj jezni na nas, nevernike, ki vas mešamo vse poprek, kot pa na njih.

Zanimivo se mi zdi tudi, izhajam iz Nevinega prispevka, da Mohamed ni zahteval, da bi se ženske pokrivale. Ampak Vahabizem, katerega glavno poslanstvo naj bi bilo prav vrnitev k Mohamedovemu načinu živlenja, pa razglaša čisto nekaj drugega. In ker je Vahabizem doma prav v KSA, kjer je Meka, zraven pa še veliko denarja, se prav ta način hoče na veliko širiti.

Kairo je svetovljansko mesto. Ta prostor je od nekdaj bil tak. Zato verjamem, da si tam svobodna.  Vendar nekoč je imel npr. tudi Iran zelo visoko razvito kulturo, pa vsi vemo kaj se je zgodilo. Ali je možno, da se zgodi kaj takega v Egiptu? Kakšen državni udar ali kaj podobnega in na glavi bi ti poveznili burko ali vsaj tančico.  Kako se stvari sučejo pri vas? Mislim, ena stvar je nositi ruto - to so v bistvu ves čas nosile tudi naše babice, druga stvar pa je imeti kos blaga pred usti ali celo pred očmi.

Pa še iz čistega firbca: rekla si, da je bila poroka s tvojim možem dogovorjena. Kdo jo je pa dogovoril? Si se ti želela poročiti, pa so ti našli moža ali se je on želel poročiti, pa se je kdo spomnil, da bi mu bila lahko ti primerna žena?

Ta izjava, da te tašča razkazuje okoli, kot nov BMW, je res dobra.user posted image   Mar to pomeni, da te ima tašča rada in te spoštuje?  Kako pa družina gleda na tvojega prvega sina? Ker je prestopil v Islam, mu je to najbrž v veliko pomoč. Ali je on, ker je tvoj sin, pa čeprav ne sin moža, tudi član družine?

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1021
   RE: Da ne bomo smetile...
26.8.2008 13:42:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: F*R*U

Moram priznati, da me je ta tema čisto prevzela. In včeraj sem vse prebrala od začetka pa do konca, ponoči sem premlevala, zdaj pa sem se odločila, da moram tud jaz kaj napisati.
 
Najprej naj povem, da sem bila vzgojena v krščanski veri, tudi otroci so kristjani. Pa vendar mi moja vera ne da nekega zadovoljstva. Mislim, da ni tisto pravo. Islam se mi v svoji filozofiji zdi veliko bolj iskren, čist.
 
Problem je po mojem v Cerkvi kot instituciji. Zato se mi najbolj pomembno zdi, da v takem primeru verjameš v Boga in v svoje dobro srce. Kam te pot zanese v iskanju pa je predvsem tvoja odločitev in pa seveda stvar tega v kaj verjameš...

 
Narobe se mi zdi le to, da so si nekateri narodi, predvsem pa posamezniki prikrojili Islam malo po svoje. Najbolj me šokirajo razno razne napisane življenske zgodbe; npr. Ne dam svojega otroka, Živa zažgana,...
Ampak saj to ni pravi Islam ali pač??
 
Te zgodbe so tok Islam kot je katolištvo ,če bi nekdo od izrabljenih otrok napisal knjigo z naslovom: " Posiljeval me je duhovnik".
To dejanje je počel celo kot katoliki pravijio nekdo ki je v Božji službi in naj bi bil za zgled, pa vsi vemo da to z Jezusom in temu kar uči njegov nauk nima nič.
 
 




Za CIEN pa se mi je porodilo eno vprašanje. Berem kako so ženske "odvisne" od moških, po drugi strani pa si taščo opisala kot, da ima ona vse niti v rokah. Kaj pa tast - nima pri vsem skupaj nič besede?
 
Dobro opazuješ. Res je tako vsaj pri nas v Egiptu moški so samo v javnosti capo di banda, doma pa je čist druga pesem. Najbolj me jezi ko se z nekom- moškim nekaj zmeniš in je vse o.k. in super potem pa ko je 2 uri  al pa mal več doma, te pokliče in ni več vse o.k. in super. Le zakaj??user posted image
 
No jaz ne maram biti šef in imava z možem kar enakopraven odnos jaz sicer bolj malo delam v njegovem poslu, pa vseeno sodelujem in  sem o vsem na tekočem kaj se dogaja vendar glavno besedo pa ima le on in on pa bolj malo gospodinji in skrbi za dom pa je vseeno na tekočem kaj se doma dogaja in glavno besedo okoli tega imam jaz...
Skratka poiskala sva ureditev ki  obema odgovarja.

 
Kakorkoli... CIEN in **** želim vama veliko lepih trenutkov, izkušenj predvsem pa sreče v življenju (za **** se ne bojim, ampak Cien ti pa bodi previdna, predvsem pa bodi pogumna in upam ,da te arabski svet ne bo prizadel takrat, ko boš to najmanj pričakovala). Srečno!
 
Hvala. In enako želim tebi.user posted image

 

Hvala


(odgovor članu F*R*U)
  Neposredna povezava do sporočila: 1022
   RE: Da ne bomo smetile...
26.8.2008 13:45:38   
Anonimen
Teja27:

Tudi tebi hvala in ti želim enako. user posted image user posted image  

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 1023
   RE: Da ne bomo smetile...
26.8.2008 14:15:02   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: ****
Edino kar bi mi lahko zamerila je tisto, da če komu povem tvojo zgodbo, kot moj bratranec (po možu seveda) ne verjame. Veš po čem mi je bilo kristalno jasno, da te "noro "ljubi, alhamdolilah.
Ker če bi enemu savdijcu žena rekla da ni Boga, bi jo če ne ubil, pa vsaj pri priči ločil.
Zato zopet ne mi zamerit toda upam, da bo ta ljubezen vedno tako močna ali pa da  najdeš lepoto Islama, inshallah.

 
Se malo bom sitna, vendar ne razumem najboljse:
 
Cienin moz ni savdijec?

Ali je savdijec in zopet operiramo z generalizacijami in predsodki?

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1024
   RE: Da ne bomo smetile...
26.8.2008 14:52:23   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: ****

Odgovarjam v rdečem.

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Zelo konstruktiven prispevek.
Tole se nanaša na Bakfarka.

**** ne da ni več aktualna, ker je kar nekaj vprašanj ostalo neodgovorjenih, ampak verjetno imamo vse, no, če ne vse pa vsaj jaz, toliko spoštovanja do nje kot do matere in njenih obveznosti, da enega in istega vprašanja, ki ni bilo odgovorjeno, ne zapisujemo trikrat po vrsti.

Ne vem katera vprašanja bi to bila?
Eh, tisto vprašanje o tem, zakaj ne piše v Koranu, da tudi ženska lahko ofrca moškega, če sta enakovredna. Pa ne mi spet napisat, da nista enaka, ker tega nikoli nisem trdila, in ne mi razložit s stavkom "Zato, ker je Bog tako rekel.".
Pa nisi odgovorila kaj bi naredila, če bi v Sloveniji obstajali verski zakoni, in bi ti ob odhodu iz države ne pustili vzeti s sabo sina. Ok, si rekla, da bi se borila, ampak to ni odgovor, ker ti ne bi nič pomagalo. Kot ne pomaga materam nemuslimankam, ki jim otroke vzamejo.
Med tem časom sem dobila potrjeno še eno informacijo. Ne vem, kako je v ostalih državah, ampak če bi živela v Italiji, sina s seboj ne bi smela odpeljati.
Pa tvoj odgovor "Tukaj sem, poiščite me." na vprašanje o tem, kaj če bi kristjani tudi morili tiste, ki iz vere izstopijo, me je pustil odprtih ust. Ker lahko je tako pisat, če veš, da ti nihče nič ne more, ampak so ljudje na svetu, ki se bojijo za svoje življenje vsako minuto pa temu niso nič krivi. Samo v tem, da so se rodili v napačnem koncu sveta.

Pa **** ti zdaj pišeš točno to kar sem jaz pisala 40 strani. user posted image

Bumerang, jaz že 40 strani pišem ,da ni vse kar se dogaja v arabskem svetu Islam. Ampak se mi res ne da več ,ker če 40 strani ni dovolj še naslednjih 20 ne bo.
Zakon o katerem sem poveda cien, namreč nima veze z Islamom.
****, jaz vem da ti to pišeš in sem to razumela že pri prejšnjih debatah pred meseci in ti resnično verjamem, da je to res, in ti tudi verjamem, da ti živiš tako kot pišeš. V nobeno od dveh stvari ne dvomim.
Ampak od tega, kar ti trdiš, je potrebno narediti korak naprej, sicer pogled na žensko v islamu ni realen. Mi pa govorimo o položaju ženske v islamu.
 
Point mojega pisanja je v tem, da ženskam, ki živijo v muslimanskih državah, prav nič ne pomaga, če je Koran napisan drugače, ker ne živijo po Koranu ampak po lokalnih vrednotah, ki so marsikje tudi uzakonjene. Torej ima pravo prevlado nad Koranom. Pa tudi tam, kjer pravo žensk ne postavlja v podrejen položaj, imajo večjo veljavo navade in običaji, ki spet prevladajo Koran.
 
Kar ima Koran s tem, je to, da v Koranu piše, da, spet si bom sposodila frazo, "moški lahko okrca žensko" (in ne obratno) to je pa bistvo vsega in iz tega izhaja vse ostalo. In ker je to temelj tvoje vere, se vera živi na tak način. 
 
Pa še nekaj ti imam za povedat. Veš tam nekje nazaj je bilo zapisano da si se kako v tej temi izkazala in bla, bla...Upam, da si nisi kaj k srcu vzela in bom še svoje mnenje povedala. 
Ah, Mičino mnenje o meni me je spravilo samo v smeh.
 
Midve sva se že velikokrat zapletle v debate, redko se strinjava pa te kot sogovornika zelo cenim in tistih opazk, ki so šle na tvoj račun ne razumem. Da skrajšam: u are cool user posted image user posted image  
Saj ni res user posted image , ponavadi sva se kar strinjali, če se tema ni nanašala ravno na vero. Opazke na moj račun pa se nanašajo na eno že davnaj začeto temo, ki je očitno še vedno živa.
 


Kar se pa pisanja dolgih tem tiče.
VEDNO preden stisnete gumb potrdi, označite celotno napisano besedilo (ali pa ctrl+A) in potem ctrl+c (copy). Tako bo vse, kar ste pisale, ostalo v clipboardu za rezervo.


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1025
Stran:   <<   < Prejšnja stran  39 40 [41] 42 43   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  39 40 [41] 42 43   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?