|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Patronažni obisk pri 5mesecih
9.3.2005 13:11:24   
žiža
Včeraj smo dopolnili 5 mesecev in danes smo imeli na obisku patronažno sestro, ki je prišla z namenom da pove malo o hrni.
Takole je povedala:
:sloncek: Po 5 mesecu (se pravi sedaj) začnem z zelenjavo (2/3 zelenjave + 1/3 krmpirčka) To naj uvajam 2-3 tedne potem pa sadne kašice in sokci. Med kašico lahko zmeljem mal otrošega piškotka brez glutena, kuhan riž ali kosmiče.
:sloncek: No po 6 mesecu začnemo z juho V katero lajko nadrobim žemljico al pa dam notri riž, testenine Barila (ker so brez glutena). Pijemo lahko že kakao in žitno kavo (proja)ter jemo mlečni gres.
:sloncek: 7 mesec: skutke,, meso in 2x na teden po pol jajčnega rumenjaka, ki ga zmešaš v kakšno jed
:sloncek: 8 mesec: cel rumenjak 1x na teden, kuhano zelje zmečkano s kromirjem (menda dobro za prebavo) in čokolešnik
V 9mesecu pa naj otrok sedi za mizo s starši in je TA PRAVO KOSILO
No tako takole nekako se bomo začeli hraniti pri nas. Če nam kaj ne bo pasalo bomo črtali, če bo pa kaj posebno fest dišalo pa na novo uvedli na jedilnik.
lp :rozica: žiža
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Patronažni obisk pri 5mesecih
9.3.2005 13:16:27   
Jančika_
Tole z Barillo mi je pa čudno. Gor piše, da so iz pšeničnega zdroba. Pšenica vsebuje gluten.:zmeden::zmeden::zmeden: Tudi žemljica vsebuje gluten. Ali imam napačne predstave?

(odgovor članu žiža)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Patronažni obisk pri 5mesecih
9.3.2005 13:23:24   
žiža
Barila naj bi bile edine brez glutena :zmeden:
za žemljice pa skor ne bi verjela da ga nimajo.
ma kr se tele hrane tiče je povsod ena velika zmeda, ker vsak svojo goni, kaj je dobro pa kaj ni dobro. Sej pravim, da bom bolj ali manj po svoji presoji delala pa mislim da nimam kej dost falit.

(odgovor članu žiža)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Patronažni obisk pri 5mesecih
9.3.2005 13:34:18   
piščanc
gluten je v vsaki hrani iz pšenice (pa še drugih žit), tako da dvomim, da ga Barilla ne bi imela, če pa bi že bilo tako, potem bi gor to tudi pisalo za tiste, ki ne smejo uživati glutena, en poseben znakec je, prečrtana pšenica
lahko pa da imajo posebne testenine tudi brez glutena, ker obstaja moka brez glutena, ampak se strinjam, je ena velika zmeda
pa veliko :love:

(odgovor članu žiža)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Patronažni obisk pri 5mesecih
9.3.2005 13:51:01   
dory
Cimmanj komplicirat pa bo..sej cez en mesec bo pa tud gluten ze loh pol boste pa kuhal za vse enak pa je...bolj kompliciras slabs je...

(odgovor članu žiža)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Patronažni obisk pri 5mesecih
9.3.2005 13:52:52   
Miško
Hmmm

Tudi mi smo imeli danes patronažno po istih opravkih, ampak sem ji lahko samo povedala, da naš Matija noče nič jesti. Sem imela tako dober načrt, kako ga bom do šestega meseca navadla jest,pol bom pa šla malo delat, vsaj za 4 ure, ker jaz nisem za doma čepet. Pa me mulc bojkotira, ko mu začnem mahat z žlico pred nosom, tišči usta skup ali pa vse z jezičkom ven pomeče. Pa še enkrat mu je bilo slabo od banane in je bruhal. Tko, da se samo dojimo in očitno se bomo do šole, hehe... Nič preveč načrtov ne delat.

LP

Miško&Matija

(odgovor članu žiža)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Patronažni obisk pri 5mesecih
9.3.2005 14:04:29   
Ajsha
Verjetno se je patronažna zmotila - Barilla so brez JAJC, in nikakor ne brez glutena. Prav tako tudi mlečni zdrob vsebuje gluten in seveda žemljice...

LP!

(odgovor članu žiža)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Patronažni obisk pri 5mesecih
9.3.2005 14:31:00   
Seven*
Hecno. V posvetovalnici ti pa recejo dojiti do 6 meseca in nic drugega. Tele patronazne bi bilo treba pocasi zamenjat..

Meni je moja povedala:

:hudicek: Jej zgance, da bos imela mleko.

:hudicek: Pri 6 mesecih pocasi dajaj pomarancni sok in malo sokeca limone na jabolka.

:hudicek: Kadarkoli sem omenila, da je imel krce je rekla: Morate paziti kaj jeste, sploh vse surove zelenjave in sadja se izogibat (a dojenca mati naj kar crkne al kaj, sploh ce je taksna ki skoraj ne je mesa)

:hudicek: Rekla je, da naj gremo ven sele 14 dni po porodu (rodila sem v lepem soncnem vremenu junija)

(odgovor članu žiža)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Patronažni obisk pri 5mesecih
9.3.2005 16:02:42   
dory
Bullshit tele patronazne...so ena pravila,sploh kar se tice kravjega mleka,pa glutena,pa enega pocasnega uvajanja hrane...sam drgac pa mislim,da bi se mamice mogle ravnat po svoji vesti

(odgovor članu žiža)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Patronažni obisk pri 5mesecih
9.3.2005 16:05:57   
filipinka
Meni se tudi zdi, da vsaka na svoj mlin vodo vleče!:ups: Jaz ga polno dojim, sem mu pa že dajala enkrat dnevno-par žličk-sveže iztisnjenega jabolkovega sokca (3 tedne), jutri bom začela k jabolčnemu dodajat še korenčkovega. Meni se zdi najbolj smiselno začet z majhno količino sokcov, da se otrok sploh navadi na okus. ker mamino mleko je tudi tekoče, pa še tako zelo dobro je!:racka: kaj mu čem naenkrat vsilit v usta nov okus, pa še nekaj gostega!:ups:

(odgovor članu žiža)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Patronažni obisk pri 5mesecih
9.3.2005 21:29:05   
Anja167
Meni se tudi zdijo tile nasveti malo čudni...

(odgovor članu žiža)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Patronažni obisk pri 5mesecih
9.3.2005 21:47:14   
Anonimen
lep pozdrav
ko se že tako ubadate katera živila vsebujejo gluten naj vam povem, da vsa hrana vsebuje gluten, razen hrana, ki jo pridelajo in obdelajo brez glutena. tudi koruzni zdrob, ki ga kupite v trgovini ima gluten. če se vam ljubi pogledat pojdite na tole starn
http://www.drustvo-celiakija.si/

(odgovor članu žiža)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: Ko tvoj otrok ne mor...
Partner me je odložil pred porodnišnico, prepričan, da bo mene in najinega princa pobral tri dni kasneje. V porodnišnici...
Telo po porodu: Štiri resnice in ena laž
O spremembah, ki jih pusti nosečnost na telesu ženske se veliko govori. Ženske predvsem zanima, kako jih lahko omilijo o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?