|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Tiste, ki imate otroke pri verouku
8.9.2008 8:28:58   
karinka
Pri nas je včeraj župnik oznanil, da morajo otroci biti naročeni na Mavrico. Od kod mu ta ideja ne vem. Saj imajo zvezke že za verouk, no zdaj pa še to.

A je pri vas tudi tako ?

Dobro, saj naročnina ni previsoka, samo zakaj bi kar morali imeti. To mi pa ne potegne.user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Tiste, ki imate otroke pri verouku
8.9.2008 8:33:18   
puncica
jaz sicer še nimam otroke pri verouku, je pa to čist starševska odločitev al bodo imel mavrico ali ne in en župnik men ne bo diktiral da jo moram naročit, naj pa on to financira za vse otroke, pol jo pa naj otroc majo, jaz vem da ne bi bila tiho.

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu karinka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Tiste, ki imate otroke pri verouku
8.9.2008 8:49:31   
mala maja
pri nas ni nujna mavrica in bog ne daj da se še to spomneuser posted image

Pa vsa sploh lahko prisili, da imajo otroci naročeno Mavrico?

Me pa zanima koliko plačujete še poleg za kujavo, potrošni material in katehete?

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Tiste, ki imate otroke pri verouku
8.9.2008 8:53:54   
karinka
Jaz grem danes popoldan k župniku, pa bom videla koliko bo. Eni pravijo da bo vse skupaj 25 EUR. Ne vem če je ta znesek pravi.

Koliko pa plačate vi ?

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Tiste, ki imate otroke pri verouku
8.9.2008 8:55:10   
Volga
V moji vasi so pri verouku samo še štirje otroci, vse ostale je župnik s podobnimi in še večjimi "forami" in teženjem odvrnil od verouka. Pa starše tudi.


Se mi pa zdi, da pa vsaj Mavrica ni bila obvezna, je bilo pa vse drugo. tu mač.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Tiste, ki imate otroke pri verouku
8.9.2008 8:55:24   
Anja25
Pri nas je tudi bila obvezna naročnina mavrice, ker jim je dajal iz nje domače naloge.

(odgovor članu karinka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Tiste, ki imate otroke pri verouku
8.9.2008 9:10:01   
mala maja
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

V moji vasi so pri verouku samo še štirje otroci, vse ostale je župnik s podobnimi in še večjimi "forami" in teženjem odvrnil od verouka. Pa starše tudi.


sej pri nas tud ne manjka dosti, da bo takouser posted image user posted image  

Moj more letos, ker je tisti dan ko so dajali zvezke manjkal in jih ni dobil (čeprav jih je plačal) hodit v 5 in 6 razred. Sredi leta nam je katehet vrnil denar za zvezke češ da naj jih sami kupimo. ja kje nej jih pa jaz dobim, če jih on ni mogeluser posted image . Bil je neocenjen, da ne hodi k maši, imel je listke od 9 dvevnice pa od šmarnic, več kot tamal. Tamal je bil odličen, tavelik pa je padeluser posted image  res pa je da ni imel listkov(za šmarnice in devetdnevnice vseh od naše fare in mu jih tud ni hotel zamenjati za "naše listke", ker hodimo drugam k maši. In to je glavni vzrok da nes ne trpi in zato je*** maledva. enkrat smo se celo skregali, ker smo bili ri devetdnevnici v LJ in tam so dobili listek ter ovče za jaslice, tukaj pa ene listke. Mu ni hotel dati listka češ da on na to ne da ničuser posted image

In tako sedaj tavelik letos žuli dva razreda verouka. Pa da ne bo pomote, na njegovo željo. Ker se s župnikom ni dalo nič pogovort, sva pač malemu rekla naj se sam odloči ali bo hodil v oba razreda ali pa ne gre k verouku. Sprejela bova njegovo odločitev.


Je pa bilo tudi pri nas letos za drugi razred 25€ za  6 pa 42 €

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Tiste, ki imate otroke pri verouku
8.9.2008 9:57:26   
puncica
Mala maja in ti to trpiš al kaj user posted image , jaz vem kljub temu da smo verni da če bi naš župnik takole delal kot vaš bi otroke hočeš noče izpisala in bi hodila k verouku drugam ali pa sploh ne, sej pa lahko dobijo zakramente tudi drugje brez šikaniranja (sama sem bila taka da sem dobila vse v 1. letniku srednje šole, ker sem si sama želela in nikol hodila k verouku, kaj češ moji starši so bli v "rdečih" službah) in če so eni župniki tako za luno in mislijo da so bog i batina pa naj bodo, z mojimi otroci ne bo noben tako ravnal, kot vidim da je pri vas, verouk ni obvezen in otroke silit da dela 2 razreda hkrati, pa sej niso normalni no. Jaz bi na tvojem mestu urnk premislila ali je vredno otroka silit k verouku k tamu katehetu al župniku al ne vem komu, ne vem če je vredno, raj ga vpišem v glasbeno šolo al pa kvačkat če bi si to želel.


< Sporočilo je popravil puncica -- 8.9.2008 9:59:44 >


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Tiste, ki imate otroke pri verouku
8.9.2008 9:58:41   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: puncica

Jaz bi na tvojem mestu urnk premislila ali je vredno otroka silit k verouku k tamu katehetu al župniku al ne vem komu, ne vem če je vredno....


pa saj je rekla, da se je sam odločil, da bo delal dva razreda hkrati. Torej ga nič ne silijo. Bojda.


(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Tiste, ki imate otroke pri verouku
8.9.2008 10:01:44   
puncica
ja sem spregledala ker sem bla čist zaslepljena s tem čudnim župnikom user posted image , sam jaz kr dvomim da bi se otrok sam odločil da dela 2 razreda verouka ali sploh ne hodi k verouku, verjetno bi večina otrok izbrala drugo varianto, tako da dvomim da se je  otrok sam tako odločil, sicer pa ne morem sodit, ker ne poznam ozadja.




_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Tiste, ki imate otroke pri verouku
8.9.2008 10:09:31   
malenaa
sama sem učila verouk in razen učbenika ter del. zvezka NISEM zahtevala ničesar. In tudi naš župnik ne. Ponudili so samo, če bi kdo želel. in to je vse.

Pri nas se za kurjavo, katehete ne plačuje ničesar - ker je rekel župnik, da bo to šele takrat če bo takšna direktiva iz nadškofije. je pa tudi res, da smo malo večja župnija, in se te stroške pokrije iz nedeljskih nabirk.


Žal pa je res, da veliko župnikov (predvidevam da je ta tudi) ni niti malo primernih za poučevanje verouka in tako kazijo delo tistih, ki smo to opravljali s srcem in ki imamo otroke res radi. Sama sem jim velikokrat nesla kakšne sladkarije, podobice na svoje stroške seveda in mi ni niti na kraj pameti prišlo, da bi od koga kaj zahtevala. So me pa otroci sami presenetili, ko sem za dan žena in ob koncu veroučnega leta od njih dobila v zahvalo rožice.

jaz za sebe vem, da sem od njih zahtevala nalogo (če je pač ni bilo smo se pogovorili, nobene kazni), pogledala sem kako so hodili k maši - če niso, pač niso. ne moreš nekoga prisilit. drugače pa so se pač naučili kako molitev in to povedali - pač toliko ker pač more bit.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Tiste, ki imate otroke pri verouku
8.9.2008 10:11:51   
malenaa
sicer pa je itak vseeno kje so bili pri maši. meni to ni bil nikoli problem. saj jaz tudi ne grem vedno samo v eno cerkev, ampak grem rada še kam drugam.

tak, da je vaš župnik čuden. te pša naj pusti poučevanje tistim, ki jih to res veseli.

(odgovor članu malenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Tiste, ki imate otroke pri verouku
8.9.2008 10:31:23   
mala maja
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: puncica

Jaz bi na tvojem mestu urnk premislila ali je vredno otroka silit k verouku k tamu katehetu al župniku al ne vem komu, ne vem če je vredno....

pa saj je rekla, da se je sam odločil, da bo delal dva razreda hkrati. Torej ga nič ne silijo. Bojda.


ne bojda, amapk čisto res.user posted image user posted image user posted image  Pa ne bom trdila da je mali angelček, še zdaleč od tega, je nabrit in mal predolg jezik ima. user posted image
Z mojim sva se krepko skregala,  ko je rekel da nima mali kaj hodit v dva razreda, šel se je kregat k župniku, šla sem se jaz, šla sva skupaj in ni nič pomagalo.user posted image
Malemu sva prepovedala da gre k verouku. Ima spričevalo ima narejene 4 razrede (krst, prvo obhajlio) in lahko kasneje naredi preko katehumenov do konca in birmo če hoče. Tudi jaz sem naredila zakramente preko katehumenov in konec koncev živimo čisto blizu Mekinj kjer vse skupaj poteka. Čisto komot bi lahko hodil pa noče on hoče hodit v dva razreda.
In zadnjič mi je še bolj pokrov vzdignl k sem videla kolk je nesramen župnik.
Mali ima za drugi razred ob torkih ob 15h verouk, tavečji za 6 razred ob torkih ob 16h, 5 razred pa ima en ob torkih ob 15h. Lahko bi imel dve ure enkrat na teden amapk ne on mu je dal da hodi v 5 razred ob četrtkih ob 15h.user posted image   user posted image

tisto leto ko so imeli prvo obhajilo je 4 učence vrgel iz veručne ure ven, češ da so bili pri maši na koru in ne v prvi vrsti.user posted image 9 letnike je nazjal in jih vrgel ven, da so vsi objokani čakali starše. user posted image

Sicer pa brez veze, če bo zmogel  bo hodil, če ne lahko zaradi mene konča kadar hoče. Če bo jutri rekel, da ne bo hodil mu ni treba.

Hotela sem samo napisat kolk je žleh in da je tudi pri nas zelo malo otrok še pri verouku in da če bo še tako naprej ne bo nikogar več.Se pa strinjam, da je treba najti eno skupno pot med amapk tudi in bi se lahko z 10 cm premaknil na bolje, ne da se mu samo mi prilagajamo.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Tiste, ki imate otroke pri verouku
8.9.2008 16:09:22   
Arwenko
Dragi starši...ki tukaj pišete o takšnih in drugačnih zgodbah...zanima me ena stvar.
Sama nisem verna, spoštujem pa tiste ki so. Zanima me pa sledeče, v kolikor ste starši verni in stvari obvladate - zakaj jih raje tega kar uči vera ne naučite doma? Zakaj je potrebno otroke izpostavljat takšnim in drugačnim obveznostim in nekim prisilam, domačim nalogam in ne vem še čemu, če pa se lahko vere nauči tudi doma, predvsem nauči tistih vrednot, ki jih posameznikova vera prinaša, ne pa molitev in napamet in ne vem še česa. Zakaj raje z njimi zvečer skupaj ne berete o veri ali pa se z njimi o njej pogovarjate? Se mi zdi, da bi otroci imeli na tak način veliko več od vere, pa še kvaliteten čas bi preživeli s starši in s tem okrepili medsebojne odnose, kot pa da jih pošiljate, prosim oprostite izrazu "na en tečaj"?

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Tiste, ki imate otroke pri verouku
9.9.2008 7:53:36   
puncica
Mala maja, tole mi res ni jasno, da otrok sam hoče hoditi k takem župniku, ki otroke tako šikanira, a je možno da se ga boji in zarad tega tja hodi, a jim ta župnik govori da se bodo cvrli v peku, če ne bodo hodili v verouku, a je možno da so mu oprali možgane in se zarad tega boji nehodit k verouku, ker pač ne bo šel v nebesa pač pa v pekel, jaz samo še na to pomislim, ker se mi zdi čudno da bi otrok sam hotel hoditi v 2 razreda verouka? Jaz bi se vseeno zelo temeljito pogovorila s sinom in zbezala iz njega zakaj tako hoče?

In ja malenaa tako si jaz predstavljam verouk, kot si ti pisala, nekoga, ki ima rad otroke, ki jih ne kaznuje zarad tega ker so sedel na koru in ne v prvi vrsti, ki jim predstavi vero kot nekaj lepega ne pa da teži zakaj nima listka iz njihove fare in res so nekateri nesposobni in ni čudno da je potem tako kot je.




_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Tiste, ki imate otroke pri verouku
9.9.2008 10:45:54   
mala maja
puncica pojma nimam zakaj hoče hodit v dva razreda. Danes imata prvič verouk oba in bomo videli kako bo. 

In ja verjetno jih teroriziora ali straši???user posted image   Pri nas tamal noče it, tavečji bi pa v dva razreda hodil. Sicer pa nič čudnega, ko je bil manjši je po cele dneve v dnevni sobi maševaluser posted image no šel se je župnikauser posted image  in človek bi še resno verjel da nekoč bo župnik. Ko pa pride nekam na obisk pa ne reče dober dan amapk bog daj.user posted image  Upam da je samo pubertetauser posted image user posted image user posted image

In ja tudi jaz si predstavljam tak verouk kot pravi malenaa

< Sporočilo je popravil mala maja -- 9.9.2008 10:46:42 >

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Tiste, ki imate otroke pri verouku
9.9.2008 12:12:03   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: mala maja

puncica pojma nimam zakaj hoče hodit v dva razreda. Danes imata prvič verouk oba in bomo videli kako bo. 

In ja verjetno jih teroriziora ali straši???user posted image   Pri nas tamal noče it, tavečji bi pa v dva razreda hodil. Sicer pa nič čudnega, ko je bil manjši je po cele dneve v dnevni sobi maševaluser posted image no šel se je župnikauser posted image  in človek bi še resno verjel da nekoč bo župnik. Ko pa pride nekam na obisk pa ne reče dober dan amapk bog daj.user posted image  Upam da je samo pubertetauser posted image user posted image user posted image

In ja tudi jaz si predstavljam tak verouk kot pravi malenaa


Koliko pa je star ta tvoj fant? 9,10 let?

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Tiste, ki imate otroke pri verouku
9.9.2008 13:21:03   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: mala maja

puncica pojma nimam zakaj hoče hodit v dva razreda. Danes imata prvič verouk oba in bomo videli kako bo. 

In ja verjetno jih teroriziora ali straši???user posted image   Pri nas tamal noče it, tavečji bi pa v dva razreda hodil. Sicer pa nič čudnega, ko je bil manjši je po cele dneve v dnevni sobi maševaluser posted image no šel se je župnikauser posted image  in človek bi še resno verjel da nekoč bo župnik. Ko pa pride nekam na obisk pa ne reče dober dan amapk bog daj.user posted image  Upam da je samo pubertetauser posted image user posted image user posted image

In ja tudi jaz si predstavljam tak verouk kot pravi malenaa

Uh ne vem no, men je res vse skupaj čudno in tole teroriziranje, ne vem no, jaz še vedno mislim da je možno da so mu tam čist opral možgane in vse čist preveč resno jemlje, mene bi na tvojem mestu resno skrbel. user posted image Drugače pa je tud moj brat hodil s plahto okol ramen in eno posodico in maševaluser posted image user posted image ampak ne tako mali, takrat je bil že okol 15-16 star in se je bol hecal in nas spravljal v smeh kot pa karkoli druzga user posted image


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Tiste, ki imate otroke pri verouku
9.9.2008 13:39:37   
Mišni
Joooj, mala maja, kako sem se pa zdajle nasmejala user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Tiste, ki imate otroke pri verouku
9.9.2008 15:19:33   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Joooj, mala maja, kako sem se pa zdajle nasmejala user posted image user posted image user posted image user posted image


in kaj je blo smešnga?


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Tiste, ki imate otroke pri verouku
9.9.2008 16:52:09   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: puncica

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Joooj, mala maja, kako sem se pa zdajle nasmejala user posted image user posted image user posted image user posted image


in kaj je blo smešnga?



Vse skupaj. Da je padel pri nerouku, pa da zdaj hodi v dva letnika, pa da ne sme dve uri zapored, ampak dva različna dneva, pa da pozdravlja bog dan, pa da mala maja upa, da je to samo puberteta ...user posted image

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Tiste, ki imate otroke pri verouku
10.9.2008 9:44:25   
mala maja
joj Mišni user posted image user posted image  če bi tio našega tavelikega poznala, se ti ne bi zdelo nič smešno. Samo upala bi da je res samo puberteta, ker zadnje leto je nevzdrženuser posted image

Sej se mu vidi da odrašča, veliko bolj odgovoren je pa priden. Samo mu pa tud take stavri hodjo včasih po glavi da bi se človek zjokal.user posted image user posted image  Meni je normalno da ko prideš na obisk ali pa domov iz šole da rečeš dober dan ne pa bog dajuser posted image  , pa da se ne cmeraša in ne zganjaš histerije ker mami noče na RDB koncert s teboj. Kolk je zdej on bogi ker ni šel, pa kolk je bogi ker se more zvečer v pižamo oblečt pa oblačila lepo zložit user posted image  . men se zdi to čist pubertetnškouser posted image

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Tiste, ki imate otroke pri verouku
12.9.2008 6:29:28   
haloze
Pri nas letos še niso začeli z veroukom,mamo pa župnika, s katerim se da vse zmenit, nima nekih for brezveznih. Mavrice nikoli ni zahtevel, da bi mogli meti naročeno in delat nalogo iz nje. Saj majo učbenik in delovni zvezek, v katerega pišejo.
Prvi razred pri nas učita dve punci, ki sta po poklicu vzgojiteljici, naslednje pa župnik.Majo ga pred poukom ali pa po njem. Razen kar me je motilo, da majo 1.razredi verouk v nedeljo zjutraj. Samo, še to je opravičljivo, ker pač vzgojiteljici drugače nista mogli.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Tiste, ki imate otroke pri verouku
13.9.2008 17:11:17   
Meggi
In kdaj imajo otroci Verouk. Mene moti, ko že za 1. rszrede dajejo verouk. In to v nedeljo po SV. MAŠI OB 8.30. Men se sko0r kozla. Še tisti dasn ko bi imel mir ti rihtajo ritem.

Bomo videli kako bo. Če ne bomo preneseli, pač ne bomo.

(odgovor članu haloze)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Tiste, ki imate otroke pri verouku
14.9.2008 21:05:48   
janca
Ja mislim, da je nekako tako. Ko je moja hči hodila še k verouku, je mobla tud biti naročena na mavrico. Vsi hočjo mal zaslužit. 

(odgovor članu karinka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?