|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Sušilni stroj
14.9.2008 10:07:25   
saraja
Da ali ne? In katerega?

Se odločam za nakup, pa potrebujem vaše minuse in pluse!

Saraja

_____________________________

Samo pravi prijatelj si upa povedati prijatelju tisto resnico, zaradi katere ne bo več njegov prijatelj!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Sušilni stroj
14.9.2008 10:22:16   
janja 27
definitivno   DA  user posted image user posted image user posted image
glede nakupa znamke ti ne znam svetovat ker jaz ga mam že 6 let(gorenje) in mi še super dela user posted image user posted image moram potrkat na les...user posted image user posted image pa sedaj so sigurno boljš modeli kot je moj k je že star


_____________________________

13.12.2005 se nama je pridružila MANCA (3890g, 52cm)
02.10.2008 se nam je pridružila METKA (4010g, 53cm)

(odgovor članu saraja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Sušilni stroj
14.9.2008 10:59:03   
Anonimen
Sušilni stroj je zakon! Ampak ne skupaj s pralnim strojem, morata biti nujno ločena.
Sama imam zdaj eno leto in pol Gorenjevega in sem super zadovoljna.

(odgovor članu janja 27)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
14.9.2008 12:27:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Sušilni stroj
14.9.2008 14:32:18   
karin412
Sušilni imamo samo za belo perilo. Meni se je že kar nekaj drugega perila skrčilo - sem recimo pižamo stran vrgla. Imamo stroj od Gorenja, star je 3 leta, ki pa se mi ne zdi preveč ok - plenice racmane mi suši tudi po 3 ure na maksimalni temperaturi.
Jaz bi raje kupila najdražjega, pa znamke Bosch ali kaj podobnega.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Sušilni stroj
14.9.2008 14:37:58   
Dashenka
Če imate stisko s prostorom za sušenje perila na zraku potem DA, če ne potem za moje pojme ni nujno potreben gospodinjski pripomoček.

Gre nemreč za energetsko zelo potratno zadevo - eno sušenje porabi približno 2x toliko energije kot eno pranje pri 60st.
Zato so sušilci, če že ne iz ekonomskih razolgov, pa vsaj iz ekoloških, dokaj nesprejemljiva zadeva.

(odgovor članu saraja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Sušilni stroj
14.9.2008 15:06:06   
kofetek2010
definitivno ja - mi imamo že drugega (prvi nam je služil skoraj 10 let); sedaj imamo 8 kg Candy, ki je energijski razred B (meni se tako velik ful obnese, ker imam 9 kg pralni stroj Hoover). Sušim na senzor, tako, da perilo ni čisto nič zmečkano in ga samo lepo ven zložim in mi ni potrebno likat.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Sušilni stroj
14.9.2008 18:58:13   
janja 27
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

Gre nemreč za energetsko zelo potratno zadevo - eno sušenje porabi približno 2x toliko energije kot eno pranje pri 60st.
Zato so sušilci, če že ne iz ekonomskih razolgov, pa vsaj iz ekoloških, dokaj nesprejemljiva zadeva.




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

verjetno bejba še ni probala sušilca, sicer pa vsaj ma svoje mnenjeuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

13.12.2005 se nama je pridružila MANCA (3890g, 52cm)
02.10.2008 se nam je pridružila METKA (4010g, 53cm)

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Sušilni stroj
14.9.2008 19:04:07   
Anonimen
Imava Whirlpoola, na senzor.
Likam ne, dlake gredo dol(pri pranju ne gredo vse)...

Zavedam se da je sušilec z vidika ekologije slaba stvar. Ampak meni resnično olajša vsakdanjik. Se tolažim da se oddolžim naravi s tem ker imam res zelo varčen avto in ostale aparateuser posted image

(odgovor članu janja 27)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Sušilni stroj
14.9.2008 19:42:49   
Dashenka
IZVIRNO SPOROČILO: janja 27

IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

Gre nemreč za energetsko zelo potratno zadevo - eno sušenje porabi približno 2x toliko energije kot eno pranje pri 60st.
Zato so sušilci, če že ne iz ekonomskih razolgov, pa vsaj iz ekoloških, dokaj nesprejemljiva zadeva.




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

verjetno bejba še ni probala sušilca, sicer pa vsaj ma svoje mnenjeuser posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image  Kaj beja, stara koka.
Saj ne rečem, da v njemu, kdaj kaj ne posušim. Ampak perilo na zraku posušeno, je čisto nekaj drugega, kot cote iz sušilca. Sušilci so za bolnice, domove upokojencev in hotele. Saj z leti boš mogoče tudi ti to pogruntala.user posted image user posted image user posted image



(odgovor članu janja 27)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Sušilni stroj
14.9.2008 20:13:48   
Dream
Definitivno DA. Sicer ga imam šele nekaj več kot pol leta, vendar sem ga že toliko uporabljala, da vem kako in kaj. Znamka je pa Gorenje - ravno sedaj sem sušila vse cunjice za prihajajočega user posted image  (vključno z racmankami), pa nimam prav nobenih pripomb.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Sušilni stroj
14.9.2008 20:22:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka
Ampak perilo na zraku posušeno, je čisto nekaj drugega, kot cote iz sušilca.


Ja posušene brisače na zraku so kljub uporabi mehčalca trde, oprane brez mehčalca in posušene v sušilcu so pa mehke ful. Poleg tega mi sušilec pozimi fino kopalnico ogreje in mi ni treba centralne ali pa kaloriferja laufat, pa še destilirane vode za likalnik imam na pretek user posted image . Kaj je potem bolj ekološko?

(odgovor članu Dashenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Sušilni stroj
14.9.2008 20:33:52   
Dashenka
Ja posušene brisače na zraku so kljub uporabi mehčalca trde, oprane brez mehčalca in posušene v sušilcu so pa mehke ful. Poleg tega mi sušilec pozimi fino kopalnico ogreje in mi ni treba centralne ali pa kaloriferja laufat, pa še destilirane vode za likalnik imam na pretek . Kaj je potem bolj ekološko?


DŽIZUSuser posted image
Saj ne morem verjet kakšne ene kvasite.
To da greješ kopalnico z sušilnim strojem je pa res too much.
A namesto ogrevanja kuhinje raje vse 4 električne plošče in še pečico za nameček prižgeš.

Sušenje perila v sušilcu je, razen v primeru velike prostorske stiske,  ignorantsko in ekološko neosveščeno obnašanje.




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Sušilni stroj
14.9.2008 20:48:08   
janja 27
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka


user posted image user posted image user posted image  Kaj beja, stara koka.
Saj ne rečem, da v njemu, kdaj kaj ne posušim. Ampak perilo na zraku posušeno, je čisto nekaj drugega, kot cote iz sušilca. Sušilci so za bolnice, domove upokojencev in hotele. Saj z leti boš mogoče tudi ti to pogruntala.user posted image user posted image user posted image





sej tud jaz nisem tolk mlada veš...user posted image user posted image vendar po moje ma vsaj pol slovenije sušilca neglede na prostor ali ekološko gledano in brisače so defintivno bolj mehke kot na zraku posušene.....user posted image user posted image
jaz več k pol stvari ne likam user posted image user posted image pa tud tukaj potem kao elektiko prišparam user posted image user posted image
glede plenic(tetra) na zrak posušenih in in v sušilcu pa ni primerjave, jaz  tiste k sem jih na zraku posušila sem mogla likat če ne so ble trde k sam user posted image , s sušilca pa sem jih zložila in dala v omaro....




(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Sušilni stroj
14.9.2008 23:11:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

Ja posušene brisače na zraku so kljub uporabi mehčalca trde, oprane brez mehčalca in posušene v sušilcu so pa mehke ful. Poleg tega mi sušilec pozimi fino kopalnico ogreje in mi ni treba centralne ali pa kaloriferja laufat, pa še destilirane vode za likalnik imam na pretek . Kaj je potem bolj ekološko?


DŽIZUSuser posted image
Saj ne morem verjet kakšne ene kvasite.
To da greješ kopalnico z sušilnim strojem je pa res too much.
A namesto ogrevanja kuhinje raje vse 4 električne plošče in še pečico za nameček prižgeš.

Sušenje perila v sušilcu je, razen v primeru velike prostorske stiske,  ignorantsko in ekološko neosveščeno obnašanje.



Džizus ja user posted image
Zakaj naj bi bilo pa to too much? Itak pa nisem napisala, da jo grejem, ampak pač prilično dogrevam oz. koristno porabim stranski učinek sušenja ... sem pač zmrznjene sorte in pozimi rabim ornk toplo kopalnico, tak da če imam cote za posušit, sušilca zalaufam zvečer preden se grem tuširat, če pa cot ni pa laufa kalorifer. In kje si potem ti razbrala da na kurjavi šparam tako da pečico prižgem?? Halo!
Poleti pa cote tako ali tako na balkonu sušim, pozimi imam pa tako finega eklološkega soseda, ki se celo zimo na iverko greje in zasmraja celo naselje ... tak da bi cunje res blazno lepo dišale.

(odgovor članu Dashenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Sušilni stroj
15.9.2008 8:20:36   
honey
Definitno JA. Sicer smo v hiši, kjer imamo veliko prostora, ampak pozimi mi odtehta čez vse. Poleti res da sušim ves čas zunaj (sicer perem čez vikend - poceni elektrika) in potem posušim na zraku, ampak pozimi in ob deževnih vikendih mi pa še kako pride prav sušilni stroj. Kar se tiče skrčenega perila, je tako, da moraš malo paziti, kaj daješ notri. Recimo kakšna oblačila nižjega oz. srednjega cenovnega razreda operem približno 2x ali 3x, preden jih dam v sušilni stroj, pa se ne krčijo več.

Imam Zanussi s senzorjem suhosti in sem zelo zadovoljna z njim. Slišala pa sem že za Gorenje (ne vem sicer, za kateri model) od sodelavke, da ji suši perilo tudi po 3 ali 4 ure, pa še vedno ni suho. Tako da ne vem, kaj in kako je z Gorenjevimi sušilci. Drugače pa sploh, če imaš majhne otroke, veliko odtehta, pa še likati mi ni treba user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Sušilni stroj
15.9.2008 8:22:55   
orhideja75
IZVIRNO SPOROČILO: honey

Definitno JA. Sicer smo v hiši, kjer imamo veliko prostora, ampak pozimi mi odtehta čez vse. Poleti res da sušim ves čas zunaj (sicer perem čez vikend - poceni elektrika) in potem posušim na zraku, ampak pozimi in ob deževnih vikendih mi pa še kako pride prav sušilni stroj. Kar se tiče skrčenega perila, je tako, da moraš malo paziti, kaj daješ notri. Recimo kakšna oblačila nižjega oz. srednjega cenovnega razreda operem približno 2x ali 3x, preden jih dam v sušilni stroj, pa se ne krčijo več.




enako tudi jaz.
si sploh ne predstavljam več, da bi bili brez njega. imamo pa ga že 13 let (gorenjevega)



_____________________________

Moji fantje so moj zaklad. :) Brez njih bi bil svet prazen.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Sušilni stroj
15.9.2008 8:45:58   
k1
whirlpoolovega. pa reskiraj za a ali b razred in zamik sušenja (raba nočnega toka itd...)..., in  tipko 7 čut . sem zelo zadovoljna

(odgovor članu orhideja75)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Sušilni stroj
15.9.2008 19:01:17   
upajoča
Da sigurno je to dobra zadeva, priporočam Simensa, super stvarca, suši super, je dokaj varčen in punce je kondenzatorski- to pomeni da vodo spusti v posodo, ki jo potem lahko porabiš namesto destilirane za likalnik ali kaj drugega, ali pa jo zliješ stran. Malo več reskiraj pri denarju in se ti bo obrestovalo tudi na perilu.,
lp upajoča

(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Sušilni stroj
16.9.2008 7:08:33   
Natyy
Saj ne rečem, da v njemu, kdaj kaj ne posušim. Ampak perilo na zraku posušeno, je čisto nekaj drugega, kot cote iz sušilca. Sušilci so za bolnice, domove upokojencev in hotele. Saj z leti boš mogoče tudi ti to pogruntala.


Se podpišem pod to. Sicer ga imam GORENJE. Dobila pred dvema letoma za darilo a v tem času ga nisem uporablila niti desetkrat.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Sušilni stroj
16.9.2008 8:14:57   
Eca
Mi smo januarja letos kupili Whirlpoola, ker imamo v hiši plesen od vlage. Za nas je to edina rešitev sušenja perila v zimskem času.
Naš sušilec suši 7kg naenkrat, ima senzor 7.čut in nikoli ne suši več kot 2,5ure. PErilo je super mehko in velikokrat ni potrebno niti likanje.
Jaz ga toplo priporočam, sploh če imaš majhne otroke in plenice.

Se pa strinjam s predhodnicami, da se "stranksi učinki" dajo pametno uporabit kot npr. voda za likanje, ogravanje kopalnice.....pa pomoje ena profi likalna postaja z odsesalno desko (to imam sama) porabi več elektrike kot sušilec, ki je v energijskem razredu A.

Lp, Eca


_____________________________

Mene pa kamin greje...

(odgovor članu Natyy)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Sušilni stroj
16.9.2008 8:28:37   
kofetek2010
IZVIRNO SPOROČILO: Eca

Mi smo januarja letos kupili Whirlpoola, ker imamo v hiši plesen od vlage. Za nas je to edina rešitev sušenja perila v zimskem času.
Naš sušilec suši 7kg naenkrat, ima senzor 7.čut in nikoli ne suši več kot 2,5ure. PErilo je super mehko in velikokrat ni potrebno niti likanje.
Jaz ga toplo priporočam, sploh če imaš majhne otroke in plenice.

Se pa strinjam s predhodnicami, da se "stranksi učinki" dajo pametno uporabit kot npr. voda za likanje, ogravanje kopalnice.....pa pomoje ena profi likalna postaja z odsesalno desko (to imam sama) porabi več elektrike kot sušilec, ki je v energijskem razredu A.

Lp, Eca



tale tvoj sušilec pa kar dolgo suši, al ne? user posted image
Ker moj posuši v 1.uri približno 8 kil perila. user posted image  

(odgovor članu Eca)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Sušilni stroj
16.9.2008 8:48:59   
NevenkaP
IZVIRNO SPOROČILO: janja 27

IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

Gre nemreč za energetsko zelo potratno zadevo - eno sušenje porabi približno 2x toliko energije kot eno pranje pri 60st.
Zato so sušilci, če že ne iz ekonomskih razolgov, pa vsaj iz ekoloških, dokaj nesprejemljiva zadeva.




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

verjetno bejba še ni probala sušilca, sicer pa vsaj ma svoje mnenjeuser posted image user posted image user posted image



Nima veze, če ga je probala ali ne, kar je napisala, še kako drži. Sušilec ima ogromno porabo in je z ekološkega vidika neprimeren.
Ga pa kljub temu ne bi več dala od hiše. Imamo Electrolux, ne vem koliko kg, posuši hitro, ne mečka, skrčilo se ni še nikoli nič. Zadovoljna!

(odgovor članu janja 27)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Sušilni stroj
16.9.2008 10:04:21   
~Biba~
jaz ga še nimam...poudarek je na šeuser posted image verjetno bom pisala božičkuuser posted image

čak samo...ekološko potraten je...potem moram pečenko dat ven na žar pečt, namesto sesalca se vržem na vse 4; šnicle pa zakopljem na aljaski, v sneg.  sveče pa tak že mam po vsej hiši, namesto luči. Namesto tv-ja pa mam mojega dragega; samo kaj, ko se mu pa je daljinec pokvaril.


< Sporočilo je popravil ~Biba~ -- 16.9.2008 10:05:00 >

(odgovor članu NevenkaP)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Sušilni stroj
16.9.2008 12:33:51   
mirabela
IZVIRNO SPOROČILO: ~Biba~

Namesto tv-ja pa mam mojega dragega; samo kaj, ko se mu pa je daljinec pokvaril.




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  noroooooooo

(odgovor članu ~Biba~)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?