|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  189 190 [191] 192 193   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Oktober 2008
19.9.2008 22:04:55   
stunfek
Cestitke jolie tudi od mene za Teo! user posted image user posted image user posted image

Mene pa malcek skrbi, da ne bo moj sinek ful gromozanski :) a je imela se kaksna meritve tam okoli 34 tedna in 4 dni...nas je bil na ta dan tezek ze 2700 gramov in glavico kao ze 33 cm....hcerka je imela ob rojstvu obseg glave 34,5 cm! Upam, da glava raste pocasi :) in da konec oktobra ne bo pretirano velika :)

jaz moram na naslednji pregled prinesti prordni nacrt - so mi dali vprasalnik kar pri zdravnici in moram reci, da je zelo spodbudno, ker te sprasujejo take reci, da vidis, da so izredno naklonjeni naravnemu porodu. med drugim npr. lahko otrocka redno osluskujejo, ce ne zelis bit priklopljen na ctg in se raje prosto gibas na okoli. res so mi ful vsec. ogledala sem si tudi porodne sobe in cel porodni blok. ful prijazne sestre in prav v redu izgleda bolnica. sem res kontent.

upam, da bomo kmalu dobile tudi kaksna porocila o porodih :)

a se kera javi, da mi da mobi cifro na zs, da lahko tudi jaz takoj sporocilo posljem in vas obvestim, ko me bo doletel srecni dogodek? :)




_____________________________

Mamica Anoushke (2002) in Akasha (2008)

Stunfek

(odgovor članu blanka1)
Neposredna povezava do sporočila: 4751
   RE: Oktober 2008
20.9.2008 6:48:44   
mbd0411
Dobro jutro!
Evo spet je konec mojega spanja.Vso noč sem malo spala,malo gledala.Sanje so bile take čudne.Vse je bilo pomešano in na trenutke se mi je zdelo kot bi bil mali pripravljen za rodit.Prav v živo občutek,ko pa sem se zbudila,predramila,sem ugotovila,da me trebuh kar fajn boli.Potem je nehalo ampak spat ne več.user posted image
Zdaj pijem kavico in jem...
Čaka me dolgi dan.Mali me pa tako brca.user posted image
Upam,da ste se ve naspale in spočile,ker jaz sem pa zdaj utrujena,da je kaj.Sem imela nočnouser posted image user posted image


_____________________________

Prvi sonček se je rodil 4.novembra 2001 (4080g 51 cm)
Drugega pa smo težko dočakali 20.oktobra 2008 (3420g 51cm)

(odgovor članu stunfek)
Neposredna povezava do sporočila: 4752
   RE: Oktober 2008
20.9.2008 7:46:46   
corti
Dobro jutro!

Tudi jaz sem bila pokonci že ob šestih! Kar ne morem spati...včas pa mi ni bilo panike potegnit tudi do 12h....da sem sama o sebe ostala ob 6h se ni zgodilo!user posted image

Danes kaže da bo spet lepo vreme! Bomo lahko šli se vsaj malo ven pretegnt na sveži zrak!

Štunfek sem ti poslala na ZS mojo telefonsko, tako da mi lahko javiš in jaz takoj sporočim dalje! Drugače pa je Janja 27 tudi dajala svojo telefonsko ravno zaradi tega!
In kako je vreme dol pri vas? Tamala uživa?

Zdaj pa grem nekaj pojesti, potem pa v LJ po trgovinah!

Lep dan, pa se še tipkamo!

(odgovor članu mbd0411)
Neposredna povezava do sporočila: 4753
   RE: Oktober 2008
20.9.2008 7:58:23   
laknerš
dobro jutro damice, kako ste kaj spale? jest sm kar dobro razen dveh sprehodov na wc sem spala celo noč. Mam občutek da odkar sem odklopla tole obremenjevanje okrog poroda oz vseh težav se počutim mnogo bolje. še vedno imam popadke ampak se vsakega posebej precej veselim saj vem da z njim pride olajšanje za moje telo in seveda dolgo pričakovano dete.user posted image user posted image

(odgovor članu corti)
Neposredna povezava do sporočila: 4754
   RE: Oktober 2008
20.9.2008 9:39:40   
jolly123
IZVIRNO SPOROČILO: laknerš

dobro jutro sotrpinke!user posted image
jest sm še vedno tu. sm šla včeraj ob pol desetih v porodnišnico pa sem rekla da sm krvavela, pa da mam visok pritisk (99/170), pa da otroka ne čutim, pa da sem odprta... uganite kaj mi je rekel dr. da naj neham paničart naj se malo pomirim pa da naj grem kr domov ker se mi še nikamor ne mudi. cel kaos.user posted image user posted image user posted image



Kaj?? Katera porodnišnica pa je to?? Mene so zaradi visokega pritiska v Kranju zadrževali skoraj 14 dni. Če pa otročka ne bi čutila, pa da bi bila še odprta in krvavela bi me poslali direkt rodit v to sem prepričana. Ker so me filali z železom za svaki slučaj, če bom morala v porodno, da ne bom preslabokrvna.
Saj ne morem verjeti kaj se dogaja, res....

No saj pri meni v teh 14 dneh se je tudi nabralo nekaj cvetk,.... tko da sem resno začela razmišljati kje bom rodila. Ljubljana mi glih ne diši, tko da mi ostanejo samo še Jesenice. V kranju me je zmotilo to, da mi je doktor predpisal neslano dijeto in nerjenje pristiska trikrat na dan, pa sem mogla sestre vsakič spomnit če ga lahko zmerijo, tko da če so mi ga enkrat zmerile je bilo super. Za jest sem pa dobila ocvrt sir in tatarsko omako, mislim to je pa res neslana dijeta, še doma ne jem tega user posted image
Včeraj so me spustili domov, ker je naš user posted image končno malo zrastel in zdaj nismo več pod mejo, ampak na spodnji meji. Čutim ga še vedno normalno čez cel dan, tko da očitno se mu še nič ne mudi ven, čeprav bi jaz najraje videla, da že pride, da bo hitro konec user posted image

(odgovor članu laknerš)
Neposredna povezava do sporočila: 4755
   RE: Oktober 2008
20.9.2008 10:22:29   
janja 27
o jolly sem te prav pogrešalauser posted image user posted image sem bla ziher da si rodila in se nam še nsi javla kako in kajuser posted image user posted image , glede bolnic je res mal šit no še posebno če tvoj g ne dela tamuser posted image
jaz pa sem spala k top razen dveh dohodov na wc pa še ta ob 4 in potem ob 7 k je moj ustal ma sem šal nazaj spat in sve s tamalo potegnile do 9.30 h sem pa imela tud jaz čudne sanje ( preveč spanjauser posted image user posted image user posted image ) da sem rodila in da je bla full suhcena in imela full full svetlo rjavih lask, pa da ni htela jest da je sam spala, pa da so mi brdavice noter zlezle..ma kr neki....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image no tko da suhncena verjetno ne bo, glede lask me pa mal skrbi če jih ne bo manca je bila full full čupa in še črne je mela k zamorcuser posted image user posted image pa tud v kožo je bla temna user posted image user posted image so me hecali če mam bosanca al pa črnca domauser posted image user posted image user posted image
stunfek sem ti poslala tud jaz številko na zsuser posted image user posted image

zdej pa šibam likat, lep dopoldan




_____________________________

13.12.2005 se nama je pridružila MANCA (3890g, 52cm)
02.10.2008 se nam je pridružila METKA (4010g, 53cm)

(odgovor članu jolly123)
Neposredna povezava do sporočila: 4756
   RE: Oktober 2008
20.9.2008 12:57:30   
vianne
jolie čestitam!!!!
Želim vam veliko sreče in družinske harmonije!

user posted image

(odgovor članu janja 27)
Neposredna povezava do sporočila: 4757
   RE: Oktober 2008
20.9.2008 12:58:41   
vianne
janja27 hvala za odgovore... se bom še kaj pozanimala. 

(odgovor članu janja 27)
Neposredna povezava do sporočila: 4758
   RE: Oktober 2008
20.9.2008 13:05:43   
laknerš
janja 27 upam da ne bom preveč sitna če te še jaz prosim za telefonsko. želim da čim prej izveste ko bom rodila, ker ne vem če bi moj znal sam na ringaraji poiskat kje se mi pogovarjamo pa napisat da sem rodila. ni najbolj računalniški tip.

(odgovor članu vianne)
Neposredna povezava do sporočila: 4759
   RE: Oktober 2008
20.9.2008 13:26:28   
coccinella
hey hey!

Joly čestitam in ti želim veliko lepih trenutkov z Teo.

[src] b0504.gif[ /src ]


< Sporočilo je popravil coccinella -- 20.9.2008 13:54:46 >

(odgovor članu vianne)
Neposredna povezava do sporočila: 4760
   RE: Oktober 2008
20.9.2008 13:43:35   
jolly123
IZVIRNO SPOROČILO: janja 27

o jolly sem te prav pogrešalauser posted image user posted image sem bla ziher da si rodila in se nam še nsi javla kako in kajuser posted image user posted image , glede bolnic je res mal šit no še posebno če tvoj g ne dela tamuser posted image



Ne nisem še rodila, čeprav sem vsak dan upala in molila, da mi nekdo tam zgoraj pošlje popadke, ker je bilo čist mukotrpno ležat tam v porodnišnici. Ampak očitno imamo še čas, se nam nikamor ne mudi.

(odgovor članu janja 27)
Neposredna povezava do sporočila: 4761
   RE: Oktober 2008
20.9.2008 14:28:38   
janja 27
ja verjamem da ti je bil šit not bit....še posebno k gre vse počasi h koncuuser posted image user posted image

jaz sem pa pol zjutraj šibala v baby center mi je kolegica za darilo nabala podlogo za povijalno mizo  pa ogledalo za v avto da bom lahko user posted image k bom vozila manco sem imela na prvem sedežu vendar takratni avto ni imel air bagov spredaj ta k ga mava pa sedaj pa ma tko da bo mogla bit odzadiuser posted image user posted image no sej ji bo manca delala družbo ampak vseeno da tud jaz kaj nadziram, sej niti ne vem če je to bil pameten nakup....moram še zmontirat oz. moj user posted image


_____________________________

13.12.2005 se nama je pridružila MANCA (3890g, 52cm)
02.10.2008 se nam je pridružila METKA (4010g, 53cm)

(odgovor članu jolly123)
Neposredna povezava do sporočila: 4762
   RE: Oktober 2008
20.9.2008 14:54:33   
Kaštrun
ČESTITKE novopečeni mamici! user posted image

pregled sem imela včeraj. tudi CTG in je bil "lep", popadkov še nobenih. kile so se mi čisto ustavile, tako da se že en mesec nisem nič zredila. sem pa imela full nizek pritisk in sicer 109/51. pregledal me ni nič, niti ni naredil UZ da bi videl če je obrnjen dol, ampak ni panike. naslednji pregled imam 3.10. (spet CTG).

porod jaz bom šla v LJ, čeprav sem iz KR. tudi G imam v LJ, pa tudi Lučko sem rodila v LJ in sem bila z vsem full zadovoljna. 

moje mnenje o porodu pri porodu čisto v vsaki P lahko doživite slabo ali pa dobro izkušnjo. vse je odvisno od babice, ki vas vodi skozi porod, pa tudi od vas. jaz vem, da ko sem prvič rodila, je ena zraven mene (v sosednji sobi čez hodnik) dobesedno "tulila in kričala" in tudi zmerjala sestro "kje hodi", ko je šla npr. pogledati kako gre meni in vem, da ji je sestra rekla, da prosi če neha, drugače bo rodila sama. jaz sem se sestri skoz "opravičevala", če se slučajno preveč derem, pa je rekla, da me še dihati komaj sliši. pa še nekaj je res. če ne boste imele "komplikacij" pri porodu in bo porod potekal "po šolsko", potem bo ok, če pa bo prišlo do "komplikacij" pa vam ne bo nikjer lahko.

čudi me sicer lakneš, da te nočejo vzeti v LJ P. kdo te je pa pregledoval? a ni bil včeraj dr. Pušenjak dežuren? maš res smolo.

pumpca za nos jaz ima TOLE, el. varuške nismo imeli, termometer pa TA. z obema sem zadovoljna.

drugače sem pa včeraj dobesedno "izmučila" svoje telo do zadnjega atoma. ko sem prišla iz pregleda, ki sem ga imela v LJ, sem popoldne vzela tamalo in sva šli v Qulandijo po par stvari in sem prišla domov okoli po 19ih zvečer. ko sem stala na miru in se premikala s kolki levo in desno je dobesedno škripalo v medenici. zvečer nisem mogla niti na levo nogo stopiti, niti nisem mogla priti normalno na stranišče, ampak sem se opirala na kuhinjski pult, na omaro, na stene... skratka katastrofa. mož mi je pomagal vstati iz stola oz. stranišča, ponoči se nisem mogla obrniti iz levega na desni bok, ampak sem mogla vstati in se obrniti, s tem da sem imela tako boleč sp. del trebuha, da sem jokala!!! vam rečem, da take bolečine še v življenju nisem imela. danes sem sicer boljše, ampak še vedno ne morem normalno hoditi.

zdaj grem malo počivati k Lučki, ki še spi. vsaj en dober izgovor user posted image




_____________________________

Otroci ne vedo, kako radi jih imajo njihovi starši,
in tega tudi nikoli ne bodo vedeli, dokler se ne bo
nad temi starši zagrnil grob ali dokler
ne bodo imeli svojih lastnih otrok.

(odgovor članu jolly123)
Neposredna povezava do sporočila: 4763
   RE: Oktober 2008
20.9.2008 18:24:37   
blanka1
lep pozdrav vsem
jaz sem se kar doma. Ze od vceraj zvecer sem imela popadke- lazne ponoci so se nehali in zopet zaceli zjutraj, ter topet nehali in sedaj so se mi zopet zaceli, sedaj res ne vem kako dolgo bo se vse to skupaj trajalo. Ni glih fajn to otrdovanje trebuha in potem ti krci. Na zacetku tedna so bili blagi krci, danes pa cutim ze mocnejse- upam da se sedaj res pripravlja in grem kmalu rodit.

Jaz sedaj ne vem ce sploh imam dovolj stvari za otroka in se sekiram kako bo z otrokom, na porod pa sloph ne razmisljam toliko. Me je bolj strah ce bo vse uredu, kot pa bolečine ki me cakajo pri porodu. Ene mamice pravijo naj se pripravim na porod ko boli ko user posted image , druge pravijo naj se prepustim- bo kak bo, sama pri sebi vem da bo bolelo, ampak si ne znam predstavljat bolecine in pravim bo kak bo. Upam da bo potekalo tako kot si zelim.
Ma katera kaksno posebno zeljo pri porodu, jaz bi rada izrazila, če je le mogoce da bi se izognila vakumskemu porodu. ME ZANIMA KOLIKO VAS BO IZRAZILO BILO KATERO ZELJO PRI PORODU?

Lepo bodite!

(odgovor članu Kaštrun)
Neposredna povezava do sporočila: 4764
   RE: Oktober 2008
20.9.2008 18:36:09   
jolly123
Moja želja pri porodu kaj pa vem, če se le da naj mi kako muzko naštimajo, da mi vsaj nekaj poje, bilo kaj. Glasba me sprošča in če bom v mislih pela zraven mi bo lažje. Čeprav ne vem ravno koliko bom takrat sposobna peti user posted image user posted image

(odgovor članu blanka1)
Neposredna povezava do sporočila: 4765
   RE: Oktober 2008
20.9.2008 19:12:23   
janja 27
jaz tud nimam nobene želje pri porodu, sedaj vem kolk boli pa me to bolj panika ker prvič ne veš katera stopnja bolečine je najhujšauser posted image user posted image jaz bi tud kako glasbo čeprav meni je šlo vse tko hitro pri manci vem da sem poslušala val 202...po moje če maš partnerja zravn se itak z njim pogovarjaš...mal se z babaco pogovarjaš, je pa res da je odvisno na kako naletiš....sreča pač
kaštrun jaz sem se tud pri porodu non stop opravičevala da sem glasna pa so se mi samo smeljali da pač kakšen gkas pa moram izpustit iz sebeuser posted image user posted image user posted image je moja kolegica babica pa mi je dostkrat povedala da ene prov kričijo in preklinjajo seks in partnerja in vse sorte user posted image user posted image user posted image

ja pač porod boli in tko je in vse preživijo, meni tud vakum ni všeč ( upam da ga ne bom imela ) sam če ne gre drugače si tudi tko pomagajo, ni pa vse odvisno od nas je odvisno tud od otročička če se spušča v kanal itd....

tko da čez dva meseca bomo vse ven iz tega in brale naše porodne zgodbeuser posted image user posted image


_____________________________

13.12.2005 se nama je pridružila MANCA (3890g, 52cm)
02.10.2008 se nam je pridružila METKA (4010g, 53cm)

(odgovor članu jolly123)
Neposredna povezava do sporočila: 4766
   RE: Oktober 2008
20.9.2008 20:40:31   
mbd0411
Živjo tudi jaz nimam nobenih želja glede poroda.
Vsaj ne posebnih.Itak si potem nekje drugje,ko gre že zares.
Če bo tako kot pri prvem bo ok,drugače pa se bomo potem sproti obremenjevali z vsem.user posted image user posted image user posted image
Želim vam mirno in sproščeno noč.


_____________________________

Prvi sonček se je rodil 4.novembra 2001 (4080g 51 cm)
Drugega pa smo težko dočakali 20.oktobra 2008 (3420g 51cm)

(odgovor članu janja 27)
Neposredna povezava do sporočila: 4767
   RE: Oktober 2008
20.9.2008 20:58:27   
stunfek
ojla....no glede zelja pri porodu :)
meni so v izbrani porodnisnici dali kar vprasanja o porodnem nacrtu imam pa kar nekaj zelja in sicer:
1. da me ne pobrijejo
2. da otrockamed porodom ne preverjajo s ctg-jem ampak z rednim osluskovanjem (zato, da se lahko vseskozi gibam)
3. da mi ne naredijo epiziotomije in mi namesto tega pomagajo s toplimi obkladki presredka in masazo s sterilnim olivnim oljem
4. da mi ne ponujajo  zadev proti bolecinam, dokler jih sama ne prosim
5. da mi ne sprozijo poroda, razen, ce je pac nujno potrebno zaradi stanja otroka
6. da mi ne pospesijo poroda z umetnimi popadki in me casovno ne omejujejo kako hitro je treba rodit
7. ce se porod zaustavi in ce je otrok bp, naj me posljejo domov :)
8. v primeru nenapredovanja, naj mi dovolijo spreminjanje polozaja...kot npr. pri zastoju ramen priporocajo, da gre zenska na vse stiri :)
9. otrocka hocem takoj, ko se rodi na trebuh
10. zelim, da pocakajo z rutinskimi posegi na otrocku nekaj casa ( a la injekcija vitamina K, kapljice v oko)
11. naj otroka le nezno obrisejo in ne skopajo - naj pustijo verniks na kozi, saj ga le ta absorbira in je koza dodatno zascitena
12. da moz prepreze popkovino :)
13. da popkovino prerezejo, ko ta neha utripat
14. da nikakor ne pospesijo izlocanje posteljice z oksitocinom ali vlecenjem ampak naj mi dajo tisti 30 minut, ce je potrebno, da pride sama ven
15. da otrocka pristavim k prsim takoj ko je to mogoce.

ve nasteto so mi odobrili in so pripravljenii 100% sodelovat. valjda, da gre lahko vse drugace, kot si clovek zamisli in nikakor ne mislim pri nicemer vztrajati ampak gre le za nek idealen scenarij :) prvic sem imela take nenavadno izkusnjo...sprozen prorod, ful sivov, klescni porod...tko, da morda se zdaj pocutim toliko bolj mocno, izkuseno in samozavestno, da vem, da nic od nastetega takrat ne bi bilo potrebno. valjda, sem tudi nastudirala ful literature in tko ...ce sem sla prvic tja precej neveda za tokrat tega vsekakor ne morem reci. bo pa zanimivo videti, kaksna bo moja izkusnja tokrat. seveda komaj komaj cakam, da porocam kako je slo :)

no, tolk o tem user posted image

hvala za telefonsko...bom potem kar janjo obvestila...janja, pa ti kmalu posljme en ta testen sms, pa mi samo odgovori, da bom vedla, da si dobila :) thanx!




_____________________________

Mamica Anoushke (2002) in Akasha (2008)

Stunfek

(odgovor članu janja 27)
Neposredna povezava do sporočila: 4768
   RE: Oktober 2008
20.9.2008 21:06:12   
janja 27
ok stunfek ni panikeuser posted image user posted image user posted image user posted image

a ti znaš indijsko al kako dol komunicirašuser posted image user posted image a jih razumeš.....meni bi se zrolalo da bi se začeli kaj pogovarjat pa jaz ne bo vedela kako in kaj no sicer imaš moža zraven ma vseenouser posted image user posted image


_____________________________

13.12.2005 se nama je pridružila MANCA (3890g, 52cm)
02.10.2008 se nam je pridružila METKA (4010g, 53cm)

(odgovor članu stunfek)
Neposredna povezava do sporočila: 4769
   RE: Oktober 2008
20.9.2008 22:36:31   
laknerš
no stunfek tkole ko razlagaš tole vse posvečanje bi šla še jest s popadki rajš na avion pa v indijo rodit kot pa k nm v ljubljano. a je sploh možno da se ti tako posvečajo, človek sploh ne more bit bolj pozorenuser posted image user posted image user posted image  za njihovo zdravstvo. samo želim da ne boš potem slučajno razočarana nad čim.

Ja kar pa se tiče mojih želja pa bi samo to da če se le da,  da me ne prerežejo ker je okrevanje po porodu prez šivov mala malica z šivi pa en sam user posted image . zdaj vem da se da roditi tudi brez rezanja in trganja tako da lepo prosim. pravijo pa da je vse odvisno od babice koliko pomaga raztegovat in podobno. bi bila zelo zadovoljna če bi dobila isto kot prvič. 

(odgovor članu janja 27)
Neposredna povezava do sporočila: 4770
   RE: Oktober 2008
20.9.2008 23:52:29   
Acjom1
Jolie, čestitke za Teo! user posted image user posted image user posted image

user posted image

(odgovor članu sarcy21)
Neposredna povezava do sporočila: 4771
   RE: Oktober 2008
21.9.2008 6:16:14   
stunfek
ja, v indiji je pac tako, da je vse samoplacnisko in posledicno skacejo okoli tebe :) saj sem tudi prvic rodila v indiji. sicer v malo bolj slabsi porodnisnici (za videt) a imela sem tako dobro poporodno oskrbo, da nisem mogla verjet.
razlika, ki jo vidim je, da se ti tukaj zdravniki posvetijo sto na uro. tudi pri nas so taki samo jaz do sedaj se nisem imela te srece, da bi kaksen tak primerek srecala :) valjda, da ne bom razocarana pa naj se zgodi kar hoce. ko pride otrocek ven je itak vse pozabljeno in takrta ni vazno ali je slo po planu ali ne.

tukaj ima porodnisnica team 5ih zdravnic. (ja, je bolj majhna) ko spoznas vseh 5 si lahko izberes dve, ki sta ti najbolj pri srcu in garantirajo, da bo ena od teh dveh s teboj pri porodu. tukaj nimajo sistema babistva a vseeno v tej porodnisnici delajo na tem in medicinske sestre prihajajo trenirat ene babice iz anglije. se mi zdi, da se ful trudijo, no. drugace pa je v indiji trend, da je vedno vec carskih rezov (veliko od njih brez medicinske podlage) in pa ogromno epiziotomij...menda kar 95%. ko sem zadnjic zadevo omenila svojemu ginekologu (ob zadnjem obisku doma), o tem in ga povprasala za mnenje o izogibanju epiziotomije - imel je zelo klasicno "main stream" mnenje rekoc, da meni, da zenske, ki nimajo prereza presredka pogosteje trpijo za inkontinenco user posted image in da se tudi v sloveniji, po njegovem mnenju pocasi nagibamo k 95%. to se bo seveda dogajalo dokler bomo zenske to dopuscale. veliko je znanstvenih dokazov, da je tole main stream mnenje malo "mim" user posted image . Ste kdaj obiskale babiski forum slovenije? tudi tam se zelo poglobljeno sprasujejo, ce je vse to rezanje res potrebno. no, ja...malo sem se razpisala. bomo videli kako bom pametna po porodu...heheheh.

sama sem imela ob prvem porodu 7 sivov, torej zelo konkretno prerezana med drugim tudi zaradi uporabe klesc pri porodu user posted image ampak moram rect, da s cudovito poporodno oskrbo (vroce kopeli za ritko vsak vecer, super oskrba sivov) me niso niti enkrat samkrat zaboleli in ko sem 4. dan zapustila porodnisnico so ze vsi sivi ven popadal. takrat so mi predlagali, da se po vsakem urinirannju umijem s cim bolj vroco vodo, kot morem (zanimivo, pri nas, kot mi je povedala kolegica, ki je rodila 4 mesece nazaj priporocajo mrzlo vodo in celo ledene obkladke) in tudi doma sem to prakticirala. moza so "usposobili", da je tudi doma skrbel za zasit predel in po enem tednu sem bila kot rozca. tko, da se tudi s sivi da prezivet :) morda je odvisno od tega kako lepo zasijejo?

ok, dovolj za zdaj :) se kar ne morem ustavit, ko zacnem pisat user posted image lepo nedeljo zelim vsem skupaj!


_____________________________

Mamica Anoushke (2002) in Akasha (2008)

Stunfek

(odgovor članu Acjom1)
Neposredna povezava do sporočila: 4772
   RE: Oktober 2008
21.9.2008 6:16:49   
mbd0411
Evo mene spet zgodnja.
Ne gre spanje in ne gre.
Lepo,da se Snufek takole javlja.Kako je pa prišla do Indije?Mislim a lužbeno ali kako drugače...Nisem ravno bila pozorna.
Upam,da bo lepa nedelja,čeprav delam,a vseeno.Je bolj prijazno,če je sonček.
Zdaj se je tudi moj user posted image zbudil.Ravno sem jih dobila pod rebra.Včasih prav boli kako mesto ,ko se preteguje.

Želim vam lepo nedeljo


_____________________________

Prvi sonček se je rodil 4.novembra 2001 (4080g 51 cm)
Drugega pa smo težko dočakali 20.oktobra 2008 (3420g 51cm)

(odgovor članu Acjom1)
Neposredna povezava do sporočila: 4773
   RE: Oktober 2008
21.9.2008 7:28:36   
stunfek
porocena sem z indijcem. zadnjih pet let smo sicer ziveli v sloveniji (na vranskem) :) konec avgusta pa smo se za nekaj casa preselili sem - tako, da bos na tekocem mbd0411 :) trenutno imam se dopust, 27.9. pa nastopim porodnisko. hvala bogu sem imela toliko dopusta, da sem lahko se pravocasno odpotovala v indijo in da se ni nic zakompliciralo v zvezi z odsotnostjo od dela. no, nazaj na delo me po vsej verjetnosti tiak ne bo ampak clovek nikoli ne ve tako, da bom odpoved dala sele mesec dni pred koncem porodniske in nic prej.

ja, najlazje se javljam v nedeljo, ko imam mozev laptop na voljo. moj je sel v franze in si moram nabavit nov racunalnik. najbrz bom sla kar na PC. zdaj laptopa ne potrebujem vec, ko nism v sluzbi. smo 3,5 ur naprej pred vami tako, da se jaz javim ze, ko vi se sladko spite - ceprav tezko govorimo o sladkem spancu zadnje case, a ne? user posted image


_____________________________

Mamica Anoushke (2002) in Akasha (2008)

Stunfek

(odgovor članu mbd0411)
Neposredna povezava do sporočila: 4774
   RE: Oktober 2008
21.9.2008 9:29:43   
laknerš
dobro jutro tudi z moje strani!
ne morte verjet ampak sem spala do sedaj. sem šla samo enkrat na wc ponoč. človek sploh ne more verjet da se lahko tako dolgo spi, se počutim kot bi bila v komi tako sem spočita. dovolj hvaljenja me boste od ljubosumja skenslaleuser posted image . je pa res da me vse boli, mam tak občutek kot bi se zaležala, kaj pa vem mogoče pa je to čisto normalno. pa otroček se še ni zbudiluser posted image user posted image  me še ni nič brcnil danes. upam da ni kaj narobe.user posted image

(odgovor članu stunfek)
Neposredna povezava do sporočila: 4775
Stran:   <<   < Prejšnja stran  189 190 [191] 192 193   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  189 190 [191] 192 193   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšne so babice v slovenskih porodnišnicah?
Ob svetovnem dnevu babic smo Ringarajine mamice povprašali, kakšne so njihove izkušnje z babicami in porodom. Z vami del...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?