|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  190 191 [192] 193 194   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Oktober 2008
21.9.2008 9:38:16   
janja 27
ojla

jaz sem pa danes spet spala k ubita...do pol devetihuser posted image user posted image user posted image
jutri imam pregled zato sem si šal sfrizirat spodaj in ne vboste verjete mi je celo lepo uspelo brez problemovuser posted image user posted image še noge sem obrila tko da sem sveže obrita in skopana dišim k sam user posted image tamala še spi user posted image user posted image sej sedaj k sem se usela pred računanik bo priracala iz posteljeuser posted image user posted image user posted image živ žav je že mim no sej ga itak vsako nedeljo prespiuser posted image user posted image

danes pa mam 6 obletnico poroke madona k gre hitro vendar moj možek dela cel dan pride komaj ob pol sedmih tko da mi je obljubil da greva na večerjo oz. gremo midva vedno našega škratka seboj vzemevauser posted image user posted image včeraj pa sva bla kao 11 let skup sej veste k se praznuje en mesec leto dve pol pa se kr mal pozabiuser posted image user posted image tko da uhhh mineva čas,
danes sem tud 6 let v hiški ker sva na poročno noč prvič tukaj prespala user posted image user posted image no spet nakladamuser posted image user posted image user posted image

stunfek aja samoplačniško je dol potem pa ja no , sej v avstraliji je isto, te gledajo sto na uro , tam pa prakticirajo epiduralno mende jo doib vsaka razen če vpraša da je neče....no saj tko so mi obe sestrične povedele k so rodile upam da držiuser posted image user posted image ,
jaz sem imela tri šive in sem bila k roža je res da me je šival 10 minut ( nisem mogla verjetnda mam sam tri šive ) ma me je lepo zašil, jaz sem tud šive hladila z vodo zvečer sem se kopala z mlaćno vodo, vložek sem si pa kr ko sem ga šla tamenjat mal pomočila pod vodo je pasalo k sam user posted image , na posteljo pa sem potem vrgla brisačo da ni bilo vse mokro....kaj bom sedaj počela nimam pojmauser posted image user posted image user posted image  
je pa res superca da nisi šivan sam kaj češ meni niti rekla ni da me bo prerezala sej če bi mi bi me kapuser posted image user posted image se bojim dat kri v laboratoriju kaj šele kaj večuser posted image user posted image sam čutla sem zarezo pol sem čist pozabla ker je bla manca kmalu zunaj in seveda k ga jo vidiš vse pozabiš, potem se sploh nisem obremenjevala s porodom posteljice ker sem malo non stop gledala k so jo vagali in umivali itd....
ja nič glede na to da sem sama vas pridem še kaej pogledatuser posted image user posted image


_____________________________

13.12.2005 se nama je pridružila MANCA (3890g, 52cm)
02.10.2008 se nam je pridružila METKA (4010g, 53cm)

(odgovor članu stunfek)
Neposredna povezava do sporočila: 4776
   RE: Oktober 2008
21.9.2008 10:06:07   
mbd0411
Snufek,hvala!Upam,da se imaš lepo.Iz Vranskega jih pa kar nekaj poznam.
Laknerš,lepo,da si vsaj ti spala.Jaz neuser posted image .
Janja27,čestitam za obletnico.
jaz sem tud včeraj izvajala neke akrobacije glede sfriziranosti tam spodaj,pa je blo kar klavrnouser posted image Sem se urezala.Malo a je peklo kotuser posted image .Jutri pa morda pregleduser posted image .Ali pa tudi ne.Bomo videli,saj imam čudno uro:16-16:30-morda ctg...
danes se lepo imejte pa vas morda zvečer še kaj obiščem.


_____________________________

Prvi sonček se je rodil 4.novembra 2001 (4080g 51 cm)
Drugega pa smo težko dočakali 20.oktobra 2008 (3420g 51cm)

(odgovor članu laknerš)
Neposredna povezava do sporočila: 4777
   RE: Oktober 2008
21.9.2008 10:20:11   
timnala
Heja user posted image !

Moram rect, da sama se tud kar nekako spim..enkrat ali nobenkrat grem na wc ponoci, to je pa tudi vse. Vcasih se res bolj zgodaj zbudim, drugace pa vsaj spim ponoci.. user posted image
Menile ste se glede porodnega nacrta..jaz tudi zelim ene par stvari, ceprav ne vem, ce bom glih kaj velik komplicirala okoli tega - pac bi rada, da mi cimbolj cuvajo presredek, da mi ne dajo nc umetnega, dokler sama ne prosim za to, da mi ne pospesujejo popadkov in da se porod odvija cimbolj naravno, ne pa da bo vse zivcno okol mene in bodo vsi hiteli.. (seveda to naj vse velja, dokler je detece ok, ce se kaj zakomplicira, naj nardijo tak, da bo za dete prav). Pa tudi jaz bi mela rajse, da mi ga ne umijejo, ampak samo obrisejo malo, ker je ze tak porod en sok za user posted image , ne pa da te se potem umivajo in drgnejo..skratka, ko bomo pa na tem, bomo pa videli, kako bo slo vse skupaj. Upam, da cimbolj hitro, naravno in da ne bom razocarana nad osebjem in postopkom. Sploh zdaj, ko berem knjigo Modrost rojevanja in vidim, kaj vse se da oz. kaj vse je sposobno zensko telo..samo cas in pozornost mu je treba dat!

Cestitke tudi Jolie za deklico!!! user posted image user posted image user posted image

Pocasi se bo pa zacelo nabirat oktoberckov..fino to... user posted image

Me pa vsake tolko zagrabi razmisljanje, a bo vse v redu z detetom pa kr mal zivcna postanem, ce ne cutim gibov kaksne 2, 3 urce itd..verjetno zdej, k smo res v finisu, te se bolj vse skrbi..al bi me moralo manj user posted image  
Se pa zdej nimam pripravljene torbe za porodnisnico, ker se nimam pripravljenih cotk (zlikanih in zlozenih) za dojencka, ker se nimam do konca narejene previjalne..in me to jezi!!! grrr...mam rada stvari ful prej postimane, tule se pa kr nekak vse vlece in mi ena stvar ustavlja drugo.. ampak mi moj vedno pravi..vse se bo urihtalo prav cas.. Upam! user posted image

To je to, lepo nedeljo vam zelim,
timnala

_____________________________

Nace je moja velika ljubezen v malem...

(odgovor članu mbd0411)
Neposredna povezava do sporočila: 4778
   RE: Oktober 2008
21.9.2008 11:11:36   
vianne
Najprej dobro jutro...

... če bodo manjkale kakšne črke vmes naj povem, da mi nagaja računalnik. Na tipkovnici mi določenih tipk ne prime. Čeprav za enkrat kaže da se je stanje popravilo.

Najprej Janja27 čestitke ob obletnici!!!user posted image

Kar se tiče danes mojega spanja... je bilo na nuli. Celo noč me je sililo na bruhanje (sumim, da nisem prav prebavila čebule, saj sem jedla okisane paradajze s čebulo), potem so se začela otrdevanja trebuha in te neznosne bolečine v križu in spodnjem delu trebuha... spalo se mi je pa takooo. Ah bo boljše!

Še dobro, da imam jutri CTG in upam, da me bo moj g. tudi kaj pregledal ker tile lažni popadki so vedno bolj pogosti in hudi. In upam, da se bova zmenila če bom imela CR. Ker če ga bom imela si želim, da je on zraven. Kar se pa tiče želj ob morebitnem naravnem porodu: želim si, da bi mi dovolili prosto gibanje in me ne bi takoj priklenili na posteljo, da bi mi sestra pazila presledek, pa vakuma si tudi ne želim... kako bo pa na koncu user posted image

Danes bova z mojim imela očiščevalno akcijo po stanovanju. Če slučajno kmalu odrinem... na koncu bom še čez rok user posted image . Vglavnem meni bodo pripadala lažja dela, sam pa bo pomil potleh, posesal... ja, ja priden možek. Ga moram kar že sedaj pohvaliti!!!user posted image

Za našega miškota imam, vsaj upam, ta nujno že pripravljeno. Danes če bo čas bo moj zložil tudi posteljico za v sobo. V dnevni bom imela zibeljko in previjalno, v sobi pa posteljico. Jo je včeraj prebarval in preštimal še svojo. Le nov jogi sva kupila v Pikapolonici. Če bo potrebno še kaj dokupiti pa bom mojega poslala... se bo vse videlo sproti. Pa saj nam bodo tudi naše mame kaj pomagale...

No se vam še kaj oglasim tekom dneva. Lepo preživite nedeljo!!! Sedaj je moj prišel s kafeta in greva v akcijo.

(odgovor članu timnala)
Neposredna povezava do sporočila: 4779
   RE: Oktober 2008
21.9.2008 11:32:26   
*talcy*
OJLA punce .... jojj ste pa hude s tem pisanjem ... sicer mi je ratalo vse prebrat ma sem kar rabila neki časa ....
ste se pogovarjale o prašku in nekem kisu?? prvič slišim ... jaz se s tem ne bom obremenjevala ker ne poznam nobene tod okol da bi prala s kakšnim posebnim praškom .... če bo alergija se bomo pa pozanimali ....
--se mi pa prav smilte tiste k ne morste spat ... jaz spim kot top ... od 23 do 6 pol na wc pa povlečem nekje do 10 user posted image  .....
... aja čestitke jolie in njeni punčki user posted image user posted image user posted image  .. čimveč zdravja in lepih trenutkov obema.....
no pa še moj pregled v petek  ni bil ravno vzpodbuden .... CTG ok nič popadkov srček lepo bije ... imam pa beljakovine na vodi a ima še katera to????baje ni dobro za otročička .... pa visok pritisk 145/96 .... moram si merit vsak dan .. zjutraj je mal nižji zvečer pa spet visok .... mi je rekla če bo pritisk tak gremo v sredo rodit user posted image  me je kar panika ej .... drugač je pa naš user posted image aktiven tko kot mora bituser posted image user posted image user posted image  ....
no pridem jutri kaj gor ko bom doma po 11 dneh ... zdaj sva z možekom pri mami in mi sestrična mal sposodi ta rač. da vas mal preberem in se mal potožim še jazuser posted image  ....
bode dobro

aja še stunfek da odgovorim glede mer  jaz sem jih imela v 34t 3d kar krepko preveč ... AC 33
stegnenica 71 teža nekje 2900 je kar precej velik ta naš user posted image  za glavo se točno ne spomnim sam vem da je velikauser posted image  .l... uživaj ....

(odgovor članu vianne)
Neposredna povezava do sporočila: 4780
   RE: Oktober 2008
21.9.2008 17:05:01   
janja 27
IZVIRNO SPOROČILO: janja 27


user posted image

1. oktober
 
user posted image    Petrca* (3user posted image 3user posted image ) pr. ?  user posted image   LJ 31 let
       user posted image   user posted image
user posted image    sonček75 (5user posted image 1user posted image )pr.? (posvet o CR 24.09.08)
     
 user posted image 33 let user posted image user posted image
user posted image    nineva (3user posted image 2user posted image )  pr. user posted image MB 30 let user posted image user posted image




2. oktober

user posted image      blanka1 (2user posted image ?user posted image )pr.  user posted image user posted image   MB 23 let
       user posted image   ( user posted image   - Sven ali user posted image   - Fiona )
user posted image     levinjaa (2user posted image 2user posted image ) pr 29.9.08  user posted image LJ user posted image   
        30 let user posted image  
user posted image     nosečnica (1user posted image 1user posted image ) pr. ? user posted image user posted image   LJ user posted image
user posted image     Acjom (2user posted image 1user posted image ) pr.24.09.08 user posted image 23 let
        LJ
 user posted image   user posted image
user posted image     valla(2user posted image 2user posted image )pruser posted image LJ 28 let user posted image  user posted image
user posted image      laknerš(2user posted image 2user posted imageuser posted image v porodno user posted image user posted image user posted image


     
   
 
4. oktober
 
user posted image    coccinella (1user posted image 1user posted image ) UZ + CTG 22.09.08 user posted image
         Domžale  user posted image   user posted image   29 let 
user posted image     B.M. (1user posted image 1user posted image ) bolnica user posted image MB
         user posted image  
- Matic user posted image
  
  
 
 
5. oktober
 
user posted image    tanja29 (1user posted image 1user posted image ) .pr.24.09.08 user posted image   user posted image - Manca
        
29 let user posted image
user posted image     kala28 (?user posted image ?user posted image ) pr.?  user posted image user posted image user posted image

 
 
 
6.oktober
 
user posted image    jana_k (2 1 ) .pr. 22.09.08 user posted image user posted image   Vipava
       
 user posted image  
23 let
user posted image     cvetka31 (?user posted image ?user posted image
user posted image     freja (3user posted image 2user posted image )  user posted image user posted image user posted image
  
 

7. oktober
 
user posted image     Veki_222 (1user posted image 1user posted image   ) .pruser posted image user posted image user posted image  
         
Trbovlje 29 let   
user posted image      Zvezda17 (1user posted image 1user posted image ) pr.? user posted image user posted image user posted image
         Idrija 25 let

 
 
 
 
8. oktober
 
user posted image     Liza01 (2user posted image 2user posted imageuser posted image   user posted image
 
 
 
9. oktober
 
user posted image     timnala (1user posted image 1user posted image ) pr.26.09.08 user posted image user posted image Mozirje 27 let
        ( user posted image - Nac ali user posted image - Ajda user posted image
user posted image    Miskolina4455 (2user posted image 1user posted image ) pr.user posted image LJ user posted image
        
31 let user posted image (user posted image - Nik ali user posted image - Lara )

user posted image      dajadada (2user posted imageuser posted image ) pr. 29.09.08user posted image user posted image user posted image  
 
 
 
 
10 oktober
 

user posted image     jolly123 (1user posted image 1user posted image ) pr.? user posted image    KR  27 let user posted image user posted image
user posted image     barby (1user posted image 1user posted imageuser posted image user posted image user posted image   KR 23 let
user posted image     SAFIRA (2user posted image 1user posted image ) user posted image user posted image user posted image
user posted image      M_mojca (1user posted image 1user posted image ) pr. 02.10.08 user posted image Trbovlje- CE
          24 let user posted image user posted image

 
 
 
12. oktober
  
user posted image      sarcy21 (1user posted image 1user posted image ) pr. 25.09.08
          user posted image user posted image - Mark user posted image
user posted image      zeko (1user posted image 2user posted image user posted imageuser posted image user posted image   user posted image -user posted image   ; user posted image -user posted image
  
 
 
 
13. oktober
 
user posted image    Rendi (1user posted image 1user posted image ) pr+ CTG 25.09.08  user posted image   KP 29 let
       user posted image   user posted image - Eneja
user posted image     mbd0411 (2user posted image 2user posted image ) pr.22.09.08 user posted image   CE user posted image 35 let    user posted image
user posted image     janja27 (5user posted image 2user posted image )pr.22.09.08 user posted image PO user posted image 30 let user posted image
user posted image     klavdija27 (1user posted image 1user posted image ) pr.? user posted image user posted image user posted image
  
  
  
 
14.oktober
 
user posted image     corti (1user posted image 1user posted image ) pr. 30.09.08
       user posted image Domžale user posted image
25 let user posted image - Hanna
user posted image     maserati (3user posted image 2user posted image )pr. 01.10.08 user posted image user posted image user posted image




15.oktober

user posted image    "talcy" (2user posted image 1user posted image ) UZ + CTG 24.09.08 user posted image  user posted image 24 let user posted image
user posted image     ajetam (1user posted imageuser posted image )   user posted image user posted image   user posted image 22 let
user posted image      Mandek (1user posted image 1user posted image ) pr.? user posted image 25 let  CE user posted image   user posted image




16. oktober

user posted image      Kaštrun (2user posted image 2user posted image )pr.+CTG 03.10.08 user posted image 27 let user posted image user posted image
user posted image      ZalaTM (2user posted imageuser posted image )  user posted image user posted image user posted image  




17. oktober

user posted image     vianne (2user posted image 1user posted image ) CTG  22.09.08  user posted image  
         Pivka user posted image   31 let user posted image
user posted image     billa (1user posted image 1user posted image ) pr.user posted image obala 33 let user posted image user posted image
user posted image     tejčika29 (1user posted image 1user posted image ) pr. 23.09.08 user posted image CEuser posted image user posted image





18.oktober

user posted image     Maska (2user posted image 1user posted image ) pr. ? user posted image LJ 29 let user posted image  user posted image





19 oktober

user posted image      Lena35 (4user posted image 2user posted image ) pr.23.09.08 user posted image 36 let user posted image user posted image
user posted image      afnica mala (4user posted image 1user posted image ) pr.+ CTG 22.09.08 user posted image   LJ user posted image  




20.oktober

user posted image      bluster (2user posted image 1user posted image ) pr.? user posted image LJ 40 let user posted image user posted image
user posted image      škorpion (2 2 ) pr. ? user posted image user posted image   CE
          28 let user posted imageuser posted image - Nik ali user posted image - NIka)
user posted image      sanelaa (1user posted image 1user posted image ) pr.? user posted image   Velenje
           
26 let user posted image user posted image
user posted image      sean (1user posted image 1user posted image ) pr.user posted image Nova Gorica 20 let user posted image user posted image




21.oktober

user posted image      barbara33 (1user posted image 1user posted image ) pr.user posted image   32 let
          user posted image - ZALA user posted image
user posted image       Bodočamami(1user posted image 1user posted image )pr.? user posted image Ptuj user posted image user posted image




22.oktober 

user posted image      Natali07 (2user posted image 2user posted image ) pr. 22.09.08 user posted image   33 let
         user posted image KR user posted image
user posted image      jerikou (1user posted image 1user posted image ) pr. 25.09.08
         user posted image 26 let user posted image user posted image




24.oktober

user posted image      PikicaStonoga (1user posted image 1user posted image ) pr. + CTG 07.10.08
         user posted image   user posted image 28 let LJ user posted image PDP 02.11.08
user posted image       sončnica24 (1 user posted imageuser posted image )pr.26.09.08: 10.10.08
          CTG - 17.10.08: 24.10.08; 1.11.08  user posted image user posted image user posted image 25 let



25.oktober

user posted image     "tedy" (3user posted image 3user posted image pr. 22.09.08
        user posted image   LJ user posted image 37 let user posted image
user posted image      Urška// (2user posted image 2user posted image ) pr.  user posted image   MB
          
29 let user posted image
user posted image     stunfek (3user posted image 2user posted image ) pr.01.10.08 user posted image Vransko (INDIJA) 
         35 let  user posted image - Abhay (abaj)user posted image  
user posted image      minca_n (1user posted image 2user posted image   user posted image )  user posted image user posted image   21 let
          user posted image - 
user posted image - Zoja   user posted image   -  user posted image -Nia
user posted image      Lučka1 (1user posted image 1user posted image ) pr.24.09.08 user posted image
           LJ  user posted image 30 let
 user posted image




30.oktober

user posted image    wateshine (1user posted image 1user posted image ) pr. 22.09.08  user posted image  user posted image   user posted image
         Šmatrno pri Litiji 
20 let
user posted image     Freha (1user posted image 1user posted image ) pr. ?  user posted image   user posted image  user posted image
user posted image      Anny (2user posted image 2user posted image ) pr.user posted image user posted image Jesenice
user posted image      lovely (1user posted image 1user posted image ) pr.02.10.08 user posted image user posted image   user posted image







 
VSEH SREČK user posted image   NAS JE  66 user posted image user posted image user posted image user posted image

pričakujemo 68 user posted image

trenutno razmerje:

                user posted image    21
                user posted image    19
                user posted image   28



user posted image      gibi
user posted image        presenečenje če nočete vprašati za spol




kaj potrebujemo za porodnišnico :

Dokumenti:
* zdravstvena kartica
* napotnica za porodnišnico
* napotnica za reševalno vozilo
* izvidi
* materinska knjižica
* potrdilo o udeležbi očeta na materinski šoli
* osebni dokument
* poročni list (lahko kopijo)

Osebna higiena:
*
zobna ščetka
* zobna pasta
* nevtralen deodorant
* vazelin za ustnice
* milo
* glavnik
* krema
* vložki (bombažni npr. vir80)
za tiste ki so šivane baje da so boljši Vir nature saj se šivi tako ne zatikajo v vložek
* Multi mam lanolin
* mrežaste spodnje hlačke za enkratno uporabo
* nastavek za dojenje Avent - najmanjši
* mobirel + polnilec, foto, energijsko čokoladico
plavalni obroč ( šlauf)

Oblačila:
* po želji svoj kopalni plašč
* spalno srajco (najbolje da se odpenja od spredaj)
* nogavice
* copate

spodnje hlačke

  Pripomočki za dojenje:
* nedrček za dojenje (2x)
* prsne blazinice

Oprema za novorojenčka (prinese očka na dan odhoda)
*
4 tetra plenice
* 3 plenice za enkratno uporabo
* povijalno plenico
* žabice
* majčki
* bombažno kapico
* jopico
* odejico
* copatke
* avtosedež
* tolažilna duda
* rokavičke


KAJ POTREBUJEMO ZA NOVOROJENČKA:

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=2302780&mpage=154&key=

user posted image
user posted image
user posted image
11.07.08  mamici SNESKA  ( 32 let, LJ ) user posted image   VITA  790 g in 35 cm


user posted image
25.08.08  mamici LANA34  (35 let, ) user posted image MATIC 980 g in ? cm



user posted image


19.09.08 mamici JOLIE ( 29 let, NM ) user posted image TEA  1650 g in 44 cm



_____________________________

13.12.2005 se nama je pridružila MANCA (3890g, 52cm)
02.10.2008 se nam je pridružila METKA (4010g, 53cm)

(odgovor članu janja 27)
Neposredna povezava do sporočila: 4781
   RE: Oktober 2008
21.9.2008 17:06:48   
janja 27
no fino sem pozabla zbrisat citiraj tko da bomo mele bel seznamček danesuser posted image user posted image user posted image
hvala vse za čestitkeuser posted image user posted image


jutri pa nas ima pregeld kar cel bataljon :


   user posted image      coccinella
   user posted image     jana_k
   user posted image     mbd0411
   user posted image     janja27


_____________________________

13.12.2005 se nama je pridružila MANCA (3890g, 52cm)
02.10.2008 se nam je pridružila METKA (4010g, 53cm)

(odgovor članu janja 27)
Neposredna povezava do sporočila: 4782
   RE: Oktober 2008
21.9.2008 17:09:23   
janja 27
ups prezgodaj potrdilauser posted image user posted image
pa še enkrat


jutri nas ima pregled cel bataljon


   user posted image     coccinella
   user posted image     jana_k
   user posted image     mbd0411
   user posted image     janja27
   user posted image     vianne
   user posted image     afnica mala
   user posted image     Natali07
   user posted image     "tedy"
   user posted image     wateshine


ne bom pisala katere sej veste same mate user posted image


_____________________________

13.12.2005 se nama je pridružila MANCA (3890g, 52cm)
02.10.2008 se nam je pridružila METKA (4010g, 53cm)

(odgovor članu janja 27)
Neposredna povezava do sporočila: 4783
   RE: Oktober 2008
21.9.2008 17:10:45   
janja 27
tko sedaj sem mela 5 minutk cajta zvečer grem na večerjo jutri pa se oglsim po pregledu ga mam ob 9.30 h

lep večer oz. še popoldan vsemuser posted image user posted image


_____________________________

13.12.2005 se nama je pridružila MANCA (3890g, 52cm)
02.10.2008 se nam je pridružila METKA (4010g, 53cm)

(odgovor članu janja 27)
Neposredna povezava do sporočila: 4784
   RE: Oktober 2008
21.9.2008 17:27:21   
vianne
Hej pa kje ste vse... jaz imam sedaj očiščevalno pavzo. Moj je šel s psom na sprehod in mi je zabičal naj ta čas počivam... ja, ja jaz pa na računalnik.
Sva bila oziroma je bil on zelo priden jaz sem bolj nadzirala pa kaj malega postorila. Imava še za kakšno urico dela potem pa cartanje na kavču in bo konec nedelje.

Če se ne oglasim več vam želim mirno in brezskrbno noč...

user posted image

(odgovor članu *talcy*)
Neposredna povezava do sporočila: 4785
   RE: Oktober 2008
21.9.2008 22:37:02   
strumfika
oj! jaz tud oktoberka! 10.10. rokuser posted image

(odgovor članu Grace)
Neposredna povezava do sporočila: 4786
   RE: Oktober 2008
22.9.2008 6:25:25   
laknerš
DOBRO JUTRO DRAGICE!
Evo še ena grozna noč je za nami. Ne vem a vse tako slabo spite ker če se to ne bo hmal nehal mene  potem ko bom lahko spala ene tri dni ne bo iz postle, pol nas pa še čakajo otroci in to zbujanje tako da nadaljnih 6mesecev brez spanja.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Ja no sej bo bolš bomo mogle potrpet za naše srčke pa srčice kaj smo jih pa hotl met. Bomo pol vse pozabil ko tistega pikca vidiš ob sebi pol nisi nič več zaspan.

(odgovor članu strumfika)
Neposredna povezava do sporočila: 4787
   RE: Oktober 2008
22.9.2008 7:21:59   
PikicaStonoga
Dobro jutro tudi od mene! Jaz še kr nekako spim. Sicer se nekajkrat zbudim zana wc in komja vstanem, ker me vse kosti bolijo pa križ, ampk potem spez nazaj zaspim. Ko se zjutraj zbudim, pa težko nazja zaspim, ampka to tud zato, ker imam polno glavo, tisoč opravkov čez dan ...
Kako ste dekleta? Katera iz začetka seznama že tik pred porodom? :)
Mene pa zanima, če je katera med vami, ki razmišlja, da bi šla prje v službo in bi del dopusta za nego in varstvo otroka izkoristil ati in bil doma (zaradi narave dela ali iz kakšnih drugih razlogov)?

Pa lep dan!
PikicaStonoga

(odgovor članu laknerš)
Neposredna povezava do sporočila: 4788
   RE: Oktober 2008
22.9.2008 7:26:45   
mbd0411
Jutro!
Danes nas je pa veliko za pregled.Jaz ga imam komaj popoldan.
Ponoči me je vse bolelo.Od medenice,trebuha...vse me je tiščalo in nič mi ni pasalo.Še obrnit se nisem mogla.Sem včeraj verjetno malo pretiravala,ko sem delala na volitvah in sem ves dan bolj sedela pa še zvečer se je zavleklo,ko smo čakali na izzide.Malemu je bilo na koncu res že vsega dovolj.Še dobro,da je mimo.
Se javim še popoldan iz pregleda.
Strumfika iz kje pa si?Oz.kje boš rodila???


_____________________________

Prvi sonček se je rodil 4.novembra 2001 (4080g 51 cm)
Drugega pa smo težko dočakali 20.oktobra 2008 (3420g 51cm)

(odgovor članu laknerš)
Neposredna povezava do sporočila: 4789
   RE: Oktober 2008
22.9.2008 7:47:43   
laknerš
mene pa samo nekaj zanima. a mogoče še katero bolijo rebra oz tam nekje okol. me zanima če je to normalno ker mene boli tolk da ne morem spat na boku na hrbtu pa itak ne ker potem ne morem normalno dihat, me začne kar mal dušit pol pa spim kr napol v sede. je to normalno al je kaj narobe. mogoče samo vsi notranji organi pritiskajo na pljuča al kaj podobnega.

Pregled 25.9. 2008 ob 8.15, če ga dočakam.user posted image

(odgovor članu mbd0411)
Neposredna povezava do sporočila: 4790
   RE: Oktober 2008
22.9.2008 8:12:40   
sončnica24
Dobro jutro, ste se razpisale od petka ste bile prav pridne. Danes bo očitno tak zaspan dan je zunaj tako oblačno in grdo, nič kaj lepo. No saj mene čaka en kup cotik za zlikat tako da mi dolg čas ne bo. Včeraj zvečer je user posted image tako brcal da je user posted image reko če bo ven pogledal sploh se ni umiriluser posted image .  Je pa super da se premika potem vsaj vem da je vse v redu, ker je drugače dokaj miren. Upam da se po porodu to ne bo spremenilo in da bo ostal priden.

Jolie čestiteke za Leo in veliko cartanja vama oz. vam želim pa upam da hitro pridete domov user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu laknerš)
Neposredna povezava do sporočila: 4791
   RE: Oktober 2008
22.9.2008 8:17:36   
jolly123
IZVIRNO SPOROČILO: *talcy*


no pa še moj pregled v petek  ni bil ravno vzpodbuden .... CTG ok nič popadkov srček lepo bije ... imam pa beljakovine na vodi a ima še katera to????baje ni dobro za otročička .... pa visok pritisk 145/96 .... moram si merit vsak dan .. zjutraj je mal nižji zvečer pa spet visok .... mi je rekla če bo pritisk tak gremo v sredo rodit user posted image  me je kar panika ej .... drugač je pa naš user posted image aktiven tko kot mora bituser posted image user posted image user posted image  ....



Beljakovine v urinu in visok pritisk je znak preklampsije. Ali kaj zatekaš? Jaz sem bila zdaj v porodnišnici zaradi tega, vendar sem imela vodo v redu, nisem imela beljakovin, pritisk je bil tak kot tvoj, včasih še višji, pa zatekala sem. Vem pa da če bi imela še beljakovine, bi razmislili o tem, da me pošljejo rodit, takole pa vidiš sem še 2 v 1.
Sicer pa tudi če boš šla prej rodit, ej bo vsaj prej te agonije konec...saj imaš že od vsega začetka nekaj...

IZVIRNO SPOROČILO: PikicaStonoga

Mene pa zanima, če je katera med vami, ki razmišlja, da bi šla prje v službo in bi del dopusta za nego in varstvo otroka izkoristil ati in bil doma (zaradi narave dela ali iz kakšnih drugih razlogov)?



Jaz razmišljam o tem, ampak samo zato, ker bom menjala službo in si bom prej začela iskat, da se mi ne bo treba vrnit na staro delovno mesto, potem pa odvisno kdaj bom dobila. Mož pa verjetno ne bo šel na porodniško, ker si tega ne moreva privoščiti, bova pokombinirala z babicami da bodo malo čuvale do odhoda v vrtec.

(odgovor članu *talcy*)
Neposredna povezava do sporočila: 4792
   RE: Oktober 2008
22.9.2008 9:11:14   
Lovely
Dobro jutro,
najprej iskrene čestitke Jolie za Teo. Bravo! user posted image

Jaz imam tudi ful težavo zaspat ker se nikakor ne morem naštimat. Nič mi ne ustreza, noben položaj. Poskušam na boku pa gre za bolj kratek čas, večinoma sem tudi polsede k tudi težje diham, ne samo zaradi pritiskanja v rebra ampak imam tudi ful zamašen nos in mi gre ful na živce k težje diham - a ma katera kak trik, verjetno Operil ne smemo user posted image  uporabljat?

Glede porodniške pa bom videla kako bo v službi, če bo potreba bo tudi ta scenarij z očijem doma moral it v prakso, vendar verjetno ne več kot 1 mesec.

Danes likanje, mogoče frizer, definitivno pa držanje nog skupaj, ker je moj dragi odpotoval na Švedsko za 3 dni in se seveda do četrtka nič ne sme zgoditi brez njega... upam, da bo temu tako, mamo še čas do konca oktobra...

Lep dan vsem, če ma katera kako dobro idejo za kosilo bo pa tudi super.

Lovely

_____________________________

Lovely

(odgovor članu jolly123)
Neposredna povezava do sporočila: 4793
   RE: Oktober 2008
22.9.2008 9:17:07   
levinjaa
Pozdrav tudi od mene. Jaz se vsako noč zbudim okrog 4h in sem potem budna do pol šestih. Sem se zdaj že kar navadila in me ne moti več, sploh ker sem doma in potem popoldne lahko vse nadoknadim. Ponoči pa berem in jem in uživam v popolnem miru :))
Sicer pa še nič ne kaže, da bi se kaj kmalu kaj zgodilo ... čakamo in držimo pesti user posted image

(odgovor članu Lovely)
Neposredna povezava do sporočila: 4794
   RE: Oktober 2008
22.9.2008 10:04:21   
Dajadada
Oh, kdaj sem jaz nazadnje spala do 9ih, 10ihuser posted image Sem vam majčken fouš. Včasih kar pogrešam tisti mir in brezskrbnost, ko še nismo imeli otročka. Kaj bo šele zdaj, ko bomo imeli dvauser posted image Ampak ko dobiš poljubček in ko se mali stisne k tebi, pozabiš na spanje in poležavanje in z veseljem odpreš učke in se mu posvetišuser posted image

(odgovor članu levinjaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4795
   RE: Oktober 2008
22.9.2008 10:10:07   
zvezda17
ojla user posted image user posted image
jaz sem pa mela preglet 19.9 in mi je naredila vaginalni preglet je rekla da se je ze dobro dol spustiv otrocek z glavico da sem ze odprta malo in da je vrat lepo zmehcan
na ctg mi je tudi kazalo popadke to bi bilo cudno ce jih ne bi bilo ker me ze dva meseca stiskajo in otrdeva trebuh
tako da jaz veselo odstevam dneve in cakam kdaj se bo lotilo zares
in upam da se bo vse lepo koncalo da bo otrocek zdrav druge zadeve bomo pa ze nekako prestale ANE!
naslednji preglet imam 1.10 ce ne bom ze kje drugje takrat
jaz komaj cakam naso strucko
pa se to tiste ki vas skrbi teza malih meni je namerla ginekologinja v 35 tednu AC 33,4
FL 68,9 IN TEZO 3077g tako da bo kar konkretn otrock
zredila sem se pa do sedaj 14 kg
do pdp je pa se 17 dni
res lepo da gre h koncu a po svoje nas kar malo stiska a?
ali boste vse imele ob sebi partnerja jaz nevem ce bo doma ker je na spediciji
tako da bo se pestro
kako ste pa zrihtale flaske pa dudke ali je potrebno to najprej prekuhat v vreli vodi par minut
ali je dovolj samo v parnem sterilizatorju
lep pozdrav



(odgovor članu jolly123)
Neposredna povezava do sporočila: 4796
   RE: Oktober 2008
22.9.2008 10:20:31   
zvezda17
VIANNE
ali vas je bilo v cetrtek veliko na soli ali ne
jaz nisem mogla prist ker se nisem pocutila ok
premisljujem ce bi sla jutri pa se mi vedno manj da vozit z avtom po teh nasih kljukah predenj kam prides
ali so kaj pametnega povedali ali je vseen saj pride itak patronana potem
nevem kaj bi
mej se lepo

(odgovor članu zvezda17)
Neposredna povezava do sporočila: 4797
   RE: Oktober 2008
22.9.2008 10:50:12   
vianne
IZVIRNO SPOROČILO: zvezda17

VIANNE
ali vas je bilo v cetrtek veliko na soli ali ne
jaz nisem mogla prist ker se nisem pocutila ok
premisljujem ce bi sla jutri pa se mi vedno manj da vozit z avtom po teh nasih kljukah predenj kam prides
ali so kaj pametnega povedali ali je vseen saj pride itak patronana potem
nevem kaj bi
mej se lepo


Bilo nas je toliko da smo lahko vsi sedeli v sejni sobi...
Kaj nam je kaj povedalal... hmm pokazala široko povijanje, kopanje dojenčka, pokomentirala oblačila za naše miškote, malo razložila o kozmentiki za novorojenčka, opisala obiske patronažne... če se ti splača iti ne vem. Saj je bilo kar zanimivo pa vendar nič takega kar že ne veš ali pa si lahko prebereš v kakšni knjigi o nosečnosti in novorojenčkih.

(odgovor članu zvezda17)
Neposredna povezava do sporočila: 4798
   RE: Oktober 2008
22.9.2008 11:09:48   
vianne
Jaz sem danes že iz CTG-ja. Kot ponavadi je zaznal popadek ali dva... v četrtek (25.09) ponovi igro. Bomo imeli pa carski rez. Kdaj, ne vem. Dokler se našemu miškotu še dobro godi v trebuhu moramo potrpežjivo čakati razen seveda če mi odteče voda. G. je rekel, da upa da bomo zdržali vsaj še do konca meseca... bomo videli. Tile popadki so iz dneva v dan hujši, daljši in bolj pogosti...
Me je pa novica da bo carski kar malo šokirala in sem se v avtu zjokala... moram vse skupaj prespati pa bo v redu.

Drugače pa se pridružujem klubu nespečnic. Tudi jaz zeeelo slabo spim. Kaj naj rečem za tolažbo. Bo bolje ... toda kdaj user posted image

Jaz bom izkoristila porodniško do konca in po tem nekako razmišljam, da bi šla delati le po štiri ure do otrokovega tretjega leta starosti. Vmes pa upam, da bi si našla kakšno drugo službo ker tu kjer sem sedaj je eno veliko sranje.

Včeraj sva z mojim vse lepo pospravila. Danes pa me čaka peglanje. Nekaj sem že tudi dala prati saj bi rada imela več ali manj vse poštimano preden odrinem.

Janja27 a v Postojnski porodnišnici partner vzame tvoja oz. moja oblačila domov in ti jih ob odhodu ponovno prinese? Da vem da naštimam šeeno torbo.

Pa tiste, ki ste že rodile... kolko se mi bo zmanjšal trebuh po porodu? Sprašujem ker ne vem ali naj si potem za domov naštimam še vedno nosečniške hlače ali lahko že kakšne svoje. Verjetno bi bilo najbolje kakšno trenirko na zavezovanje.

Sedaj pa si grem skuhat koruzo... sva jo z mojim natrgala danes za domov. Saj nisva veliko oškodovala ... samo dve koruzi user posted image

(odgovor članu vianne)
Neposredna povezava do sporočila: 4799
   RE: Oktober 2008
22.9.2008 11:22:23   
vianne
Za tiste ki bomo imele fantke sem zasledila zanimiv članek o higieni dečkovega penisa. Na šoli za starše nam o tem niso nič razložili... morda pa bo katero še zanimalo:

Običajno je ob rojstvu kožica spolovila pri dečku prilepljena na glavico penisa s plastjo celic. V naslednjih petih letih se kožica naravno loči od glavice brez naše pomoči. To pospešijo še normalne erekcije v otroški dobi, lahko že v dobi dojenčka, ki raztegujejo kožo. Na splošno kožica zahteva minimalno, toda pravilno oskrbo, ki jo najprej izvajamo starši, kasneje pa pravilne nege naučimo še otroka.

PRAVILNO ČIŠČENJE
V prvem letu penis le čistimo kožice ne raztegujemo namenoma samo toliko, da opravimo higieno. Nazaj jo potegnemo kolikor gre, brez vsakršnega pritiska samo toliko, da očistimo beli sirček, ki ga imenujemo smegma. Smegma je skupek mrtvih kožnih celic, ki se normalno luščijo z glavice penisa in obdajajo kožico celo življenje. To lahko vsak večer ali na 2 dni med kopanjem s curkom vode. Nikakor ne uporabljamo mila, ker lahko povzroča draženje in otekanje. Po čiščenju moramo vedno kožico potisniti nazaj spet v prvotni položaj. Zbirek smegme, ki ga lahko vidimo ali čutimo pod kožico penisa in leži prilepljeno nanjo, pustimo pri miru, saj se bo izluščil sam, ko se bo kožica pomaknila nazaj. Razen v primeru, če bi lulček zgledal vnet, rdeč in boleč obiščemo zdravnika. Pri čiščenju ne potiskamo kožice močno nazaj na silo, ker se lahko zatakne in jo ne moremo vrniti v prvotni položaj, kar lahko privede do močno zatekle glavice penisa (parafimoza). Če se to zgodi moramo kožico čim prej vrniti v prvotni položaj, na lulček damo zelo mrzle obkladke in poskusimo potisniti kožico nazaj, če ne gre je potreben obisk pri zdravniku. V prvem letu je dovolj, če je kožica na glavici penisa odprta toliko, da curek seča lahko nemoteno odteka. Popoln pomik priraščene kožice se zgodi sam počasi med raztegovnjem pri higieni, pa tudi dečki kasneje, ko se "igrajo" pripomorejo k temu. Po enem letu lahko kožico raztegujemo v topli vodi, ki jo še bolj zmehča, vendar še vedno ne na silo. Ne skrbite na rednih pregledih vas bo pediater spraševal koliko in kako je s kožico, ter tudi pogledal, tako da bodo navodila in ukrepi v primeru zaraščene kožice (adhezije) in preozke(fimoza) v skladu z otrokovim stanjem.

ADHEZIJE
V zadnjem desetletju so potrdili uspešno pospešitev popolnega pomika kožice z mazanjem s kortokosteroidnimi mazili štiri do šest tednov, vendar navadno po otrokovem 3 letu starosti. Za to zdravljenje se najraje odločamo, če je kožica docela ali delno zaraščena (adhezije), če po tej kuri kožica še vedno ne gre nazaj jo na hitro potegne urolog. Po tem posegu ima otrok lahko bolečine pri odvajanju seča, lahko se pojavi tudi blaga krvavitev. Malčku dajemo na penis hladne obkladke in izvajamo higieno, čez kakšen dan ali dva pa med kopanjem že sami poskušamo potegniti kožico.

FIMOZA
Fimoza je preozka kožica spolovila. Povzroči lahko zaporo odvajanja seča in bolečine. To stanje je redko in ga lahko razreši le operacija (obrezovanje ali cirkumizacija, plastika perpucija). Zapleti so zelo redki, pojavljajo se v obliki kožnih okužb, krvavitev, brazgotinjenja ali zapletov zaradi anastezije. Posledice so bolečina pri odvajanju seča, zato tudi tukaj dajemo obkladke. Zaplete zaradi okužb preprečujemo s spiranjem spolovila po vsakem odvajanju seča.



(odgovor članu vianne)
Neposredna povezava do sporočila: 4800
Stran:   <<   < Prejšnja stran  190 191 [192] 193 194   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  190 191 [192] 193 194   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Kamasutra za nosečnice: najboljši položaji...
Mnoge ženske ugotovijo, da se njihov spolni nagon med nosečnostjo poveča! Odkrijejo pa tudi, da je logistika lahko nepri...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?