|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  192 193 [194] 195 196   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Oktober 2008
22.9.2008 13:59:26   
janja 27
aloha

da vas pozdrvaim preden šibam po tamalo v vrtec
danes se smejem ja k mi je reku nedeljo v soboto bom pa čist out tle po stanovanjuuser posted image user posted image no sej ni mus da v nedeljo rodim sam tko po g obrazu se mi kr mal sanja da me bo dal na uz in spet rekel joj je težka 4300 pa bo mal težje rodit kr greva v porodnouser posted image user posted image user posted image ah ma bo žeuser posted image user posted image user posted image

ja veki v dveh urah in to prvič user posted image user posted image user posted image upam da najdeš cajt z ans oktoberke in napišeš porodno zgodbicouser posted image user posted image

vianne bravo za zvezdice, dajadada pri 1000 dobiš 4 tko da hit hituser posted image user posted image na materinski je pa tko kot je blo tri leta nazaj dobr da se nisem odločila da hodim še tjauser posted image user posted image

timnala ne vem kaj anj ti svetujem jaz imam jogi v košku, a ni bilo nič zraven zibke ponavadi pride no ne vem ker jaz mam košek star 40 letuser posted image user posted image
sarcy če te glava tolk boli pa pokliči g kaj in kako , moja soseda je rodila isti dan k jaz 13.12 punčko in to na svoj rojstni dan in to tud s carskim....smo jo hecali daje šparovna k bo sam enkrat žuruser posted image user posted image

ja nč ura je dve jaz gre v avto in gas
papa



_____________________________

13.12.2005 se nama je pridružila MANCA (3890g, 52cm)
02.10.2008 se nam je pridružila METKA (4010g, 53cm)

(odgovor članu timnala)
Neposredna povezava do sporočila: 4826
   RE: Oktober 2008
22.9.2008 14:00:28   
laknerš
timnala jest mam tudi v zibki peno za v zibko pa ni bila tako draga (tam okrog 15e) sem pa dala nad rjuho še tetra pleničko lahko bi pa tudi brisačko pa jo lahko večkrat na teden zamenjaš pa ne bo panike za tistih nekaj mesecev. se strinjam da se ne splača kupovat jogija. so too much dragi.

(odgovor članu laknerš)
Neposredna povezava do sporočila: 4827
   RE: Oktober 2008
22.9.2008 14:04:51   
laknerš
aja še nekaj me zanima a ste vse ki ste noseče drugič ali več delale na novo šolo za starše. midva je nisva, ker sva kr mal pozabla nanjo pa me zdaj skrbi da mojega nebi spustili k porodu zraven. v lj je obvezno imet ne vem pa če drugič in več tudi.

(odgovor članu laknerš)
Neposredna povezava do sporočila: 4828
   RE: Oktober 2008
22.9.2008 14:23:05   
sonček75
laknerš-tudi midva sedaj nisva hodila,pa mi je pušenjak rekel ,da ni obvezna,samo malo več plačaš,velja pa tudi potrdilo od prvega poroda,če ga imaš še.

(odgovor članu laknerš)
Neposredna povezava do sporočila: 4829
   RE: Oktober 2008
22.9.2008 14:52:55   
mbd0411
user posted image user posted image user posted image user posted image Sploh nisem opazila,da imam jaz tudi eno zvezdico več.user posted image user posted image user posted image user posted image
Kaka čveka semuser posted image .Torej zdaj so tri.user posted image
Glede glavobola.Zakaj pa ne smeš vzet lekadola?????Sarcy?
Jaz mam pritisk 120-130/85-95.Pa bi naj bil zdaj ok.Verjetno si bolj suhica???No,ker jaz nisem.user posted image Zdaj pa grem na priprave za pregled pri G.
Se javim,ko se vrnem.


_____________________________

Prvi sonček se je rodil 4.novembra 2001 (4080g 51 cm)
Drugega pa smo težko dočakali 20.oktobra 2008 (3420g 51cm)

(odgovor članu sonček75)
Neposredna povezava do sporočila: 4830
   RE: Oktober 2008
22.9.2008 15:04:15   
sarcy21
Hipertenzija v nosečnosti ni zaželjena torej čez 90 ni dobr

_____________________________

13.10 2008 smo dobili sinčka Marka
20.8.2010 smo dobili hčerkico Najo
1.4.2013 pa se nam je pridružil še fantek Žan


(odgovor članu mbd0411)
Neposredna povezava do sporočila: 4831
   RE: Oktober 2008
22.9.2008 15:05:37   
*tedy*
Čestitke punce k ste že rodile, sm vam kar molo fouš k jest bi tud že radauser posted image user posted image user posted image . Ah, sej bo kmalu. SEm bila na kontroli in imam neko vnetje in je treba najprej to pozdravit, da ne bi priporodu tamala kej dobila. Sicer sem pa odprta že skor 4 cm in upam dabo res kmalu naš dan Duser posted image user posted image

Laknerš jest sem šla glih danes plačat porod oz. prisotnost pri porodu. NIsem najdla tistega potrdilao opravjljenem tečaju za mojega  izpred 4 let in je rekla da ni panike, cena je ista 16, ...eurov in  moraš samo potrdilo o plačilu imeti s seboj. Ni nič komplicirala. Sicer pa imajo v računalniku in če bi hotela bi lahko pogledala za nazaj. V LJ. dela blagajna od 8-14.

Janja  pregled imam 29.9 in verjetno boš ti takrat že držala svojo štručko. Torej če se ne oglasiš pomeni da si rodilauser posted image user posted image user posted image

Uživajte in lep dan

(odgovor članu mbd0411)
Neposredna povezava do sporočila: 4832
   RE: Oktober 2008
22.9.2008 15:10:12   
ZalaTM
Pozdravček vsem,...

joj vidim da imamo vse podobne težave in da se finale res bližajo user posted image user posted image ,...pa saj jaz že komaj čakam,...user posted image mi pritiska dol da me vse boli, hrbtenica pa tudi, komaj hodim okoli,...ne vem skoraj se mi ne zdi več to normalno in tudi pri prvem otročku sploh nisem mela teh problemov,...zdaj pa boli ko hudič,...joj pa še nekaj je,...pri prvem porodu sem fasala hemeroide,...in zdaj ko zgleda da otrok tolk pritiska dol so se mi naredili nazaj in to zdaj boli ko ne vem kaj,....mažem z modolexom pa ne pomaga, najbolj me je strah kaj bo s tem ko bo pri porodu nastal še večji pritisk ,...ajej,....kriza.

Vidim da ste ene že kar lepo pripravljene, popadki , odpiranje,...jaz sem imela prejšnji teden v sredo CTG, ker mi je otrdeval trebuh, ampak so bili popadki minimalni, tako da imam spet v četrtek 25.10. bomo videli takrat kaj bo,...ni me pa nič vaginalno pregledal zdaj nazadnje tko da ne vem kolk sem kaj odprta oz. kaj se sploh dogaja tam spodaj, jaz imam sicer občutek, da bo vsak čas ven prišel,....hehe,....ampak ne grem nikamor, sem se od prvega zaklela, da v drugo ne grem prekmalu v porodno, ker so mi pri prvem popadki čisto minili in tudi odpirala se nisem, pa je bil potem porod narejen čisto na silo, kar pa ne priporočam,...

nič lepo se imejte, grem malo počiti, ko ravno moj razgrajač spi in imam malo priložnosti,....

papa M.

_____________________________

12.7.2006 - se je rodil najin sonček Gašper, 24.10.2008 pa je k nam prišla še princeska Nika

(odgovor članu mbd0411)
Neposredna povezava do sporočila: 4833
   RE: Oktober 2008
22.9.2008 15:23:09   
maserati
Oj,

marička ste pridne. Se vidi, da smo zdaj že vse doma... Jaz prejšnji teden nisem skoraj nič spala, zdaj pa že dva dni pridno noter prinašam. Se mi kar na storilnosti pozna, sem mnogo bolj uspešna. user posted image

Jaz moram zdaj še stanovanje sfiniširat, konec tedna se pa lotim dojenčkovih cotk, vozička in lupinice. Imam še vse od prej, pa je treba malo preprat vse skupaj. Me pa tile lažni popadki kar v paniko spravljajo, samo bi bilo fino, če bi malček še nekaj časa notri počakal, ker gre mož konec tedna na službeno potovanje... Pa še vso kozmetiko in plenice moram nakupit.

Sem si pa jaz sposodila knjigo Izziv poroda, ker mi na tečaj spet ne bo uspelo it. Mi je pa taprvič precej pomagala ta knjiga. Zdaj je še ena nova, od ene ameriške babice, samo je v naši knjižnici nimajo. naslov je pa nekaj v smislu: Ženske to zmoremo, se ne spomnim natančno... Baje je super.

Super da ste me spomnile, da moram še plačat prisotnost očeta... da ga ne bojo pred vrati pustiliuser posted image

Aja, vsem, ki ste že ponosne mamice iskreno čestitam. Uživajte s svojimi malčki.


(odgovor članu *tedy*)
Neposredna povezava do sporočila: 4834
   RE: Oktober 2008
22.9.2008 15:33:25   
laknerš
kaj pa moreš met sabo da plačaš prisotnost. a lahko vplača kšn drug

(odgovor članu maserati)
Neposredna povezava do sporočila: 4835
   RE: Oktober 2008
22.9.2008 16:00:59   
jana84
živjo!
Vas nimam časa prebrat, ker se ravno odpravljam na pregled...Javim kako in kaj ko pridem domov, ali mogoče celo jutri, ker grem še na en rojstni dan potem...
fajn se imejte, jaz grem poslušat našega/našo nagajivčka/nagajivko

papa

(odgovor članu laknerš)
Neposredna povezava do sporočila: 4836
   RE: Oktober 2008
22.9.2008 16:39:29   
ZalaTM
A plačat morte prisotnost očka??? V Trbovljah mi2 prvič nisva nič plačala, zdaj pa ne vem, mogoče je kaj drugače že. Nisva pa tudi ne zdaj v drugo nič materinske obiskovala, ker nama je G rekel da ni treba, da je še vse isto, čeprav me je kar malo strah da ne znam pravilno dihat, saj to itak ne vem če sem sploh prvič znala hehe,....tko da,...

baj, baj, M.

_____________________________

12.7.2006 - se je rodil najin sonček Gašper, 24.10.2008 pa je k nam prišla še princeska Nika

(odgovor članu jana84)
Neposredna povezava do sporočila: 4837
   RE: Oktober 2008
22.9.2008 16:50:25   
Lovely
Veki, čestitke za Timoteja! user posted image  Kok mi je lepo tako novico prebrat! In to 2 uri... Uau.

Sarcy21, nimaš kaj zgubit če pokličeš dr, samo bolj mirna boš. In ziher bo vse OK, boš videla.

LP



_____________________________

Lovely

(odgovor članu laknerš)
Neposredna povezava do sporočila: 4838
   RE: Oktober 2008
22.9.2008 17:15:34   
janja 27

user posted image

1. oktober
 
user posted image    Petrca* (3user posted image 3user posted image ) pr. ?  user posted image   LJ 31 let
       user posted image   user posted image
user posted image    sonček75 (5user posted image 1user posted image )pr.? (posvet o CR 24.09.08)
     
 user posted image 33 let user posted image user posted image
user posted image    nineva (3user posted image 2user posted image )  pr. user posted image MB 30 let user posted image user posted image




2. oktober

user posted image      blanka1 (2user posted image ?user posted image )pr.  user posted image user posted image   MB 23 let
       user posted image   ( user posted image   - Sven ali user posted image   - Fiona )
user posted image     levinjaa (2user posted image 2user posted image ) pr 29.9.08  user posted image LJ user posted image   
        30 let user posted image  
user posted image     nosečnica (1user posted image 1user posted image ) pr. ? user posted image user posted image   LJ user posted image
user posted image     Acjom (2user posted image 1user posted image ) pr.24.09.08 user posted image 23 let
        LJ
 user posted image   user posted image
user posted image     valla(2user posted image 2user posted image )pruser posted image LJ 28 let user posted image  user posted image
user posted image      laknerš(2user posted image 2user posted imageuser posted image v porodno 25.09.08 user posted image user posted image user posted image


     
   
 
4. oktober
 
user posted image    coccinella (1user posted image 1user posted image ) UZ + CTG 22.09.08 user posted image
         Domžale  user posted image   user posted image   29 let 
user posted image     B.M. (1user posted image 1user posted image ) bolnica user posted image MB
         user posted image  
- Matic user posted image
  
  
 
 
5. oktober
 
user posted image    tanja29 (1user posted image 1user posted image ) .pr.24.09.08 user posted image   user posted image - Manca
        
29 let user posted image
user posted image     kala28 (?user posted image ?user posted image ) pr.?  user posted image user posted image user posted image

 
 
 
6.oktober
 
user posted image    jana_k (2 1 ) .pr. 22.09.08 user posted image user posted image   Vipava
       
 user posted image  
23 let
user posted image     cvetka31 (?user posted image ?user posted image
user posted image     freja (3user posted image 2user posted image )  user posted image user posted image user posted image
  
 

7. oktober
 
user posted image      Zvezda17 (1user posted image 1user posted image ) pr.1.10.08 user posted image user posted image user posted image
         Idrija 25 let

 
 
 
 
8. oktober
 
user posted image     Liza01 (2user posted image 2user posted imageuser posted image   user posted image
 
 
 
9. oktober
 
user posted image     timnala (1user posted image 1user posted image ) pr.26.09.08 user posted image user posted image Mozirje 27 let
        ( user posted image - Nac ali user posted image - Ajda user posted image
user posted image    Miskolina4455 (2user posted image 1user posted image ) pr.user posted image LJ user posted image
        
31 let user posted image (user posted image - Nik ali user posted image - Lara )

user posted image      dajadada (2user posted imageuser posted image ) pr. 29.09.08user posted image user posted image user posted image  
 
 
 
 
10 oktober
 

user posted image     jolly123 (1user posted image 1user posted image ) pr.? user posted image    KR  27 let user posted image user posted image
user posted image     barby (1user posted image 1user posted imageuser posted image user posted image user posted image   KR 23 let
user posted image     SAFIRA (2user posted image 1user posted image ) user posted image user posted image user posted image
user posted image      M_mojca (1user posted image 1user posted image ) pr.+ CTG 2.10.08 user posted image Trbovlje
          24 let user posted image user posted image CE
user posted image      strunfika (?user posted image ?user posted image ) user posted image user posted image user posted image

 
 
 
12. oktober
  
user posted image      sarcy21 (1user posted image 1user posted image ) pr. 25.09.08
          user posted image user posted image - Mark user posted image
user posted image      zeko (1user posted image 2user posted image user posted imageuser posted image user posted image   user posted image -user posted image   ; user posted image -user posted image
  
 
 
 
13. oktober
 
user posted image    Rendi (1user posted image 1user posted image ) pr+ CTG 25.09.08  user posted image   KP 29 let
       user posted image   user posted image - Eneja
user posted image     mbd0411 (2user posted image 2user posted image ) pr.22.09.08 user posted image   CE user posted image 35 let    user posted image
user posted image     janja27 (5user posted image 2user posted image )bolnica 28.09.08 user posted image PO user posted image 30 let user posted image
user posted image     klavdija27 (1user posted image 1user posted image ) pr.? user posted image user posted image user posted image
  
  
  
 
14.oktober
 
user posted image     corti (1user posted image 1user posted image ) pr. 30.09.08
       user posted image Domžale user posted image
25 let user posted image - Hanna
user posted image     maserati (3user posted image 2user posted image )pr. 01.10.08 user posted image user posted image user posted image




15.oktober

user posted image    "talcy" (2user posted image 1user posted image ) UZ + CTG 26.08.09 user posted image  user posted image 24 let user posted image
user posted image     ajetam (1user posted imageuser posted image )   user posted image user posted image   user posted image 22 let
user posted image      Mandek (1user posted image 1user posted image ) pr.? user posted image 25 let  CE user posted image   user posted image




16. oktober

user posted image      Kaštrun (2user posted image 2user posted image )pr.+CTG 03.10.08user posted image 27 let user posted image user posted image
user posted image      ZalaTM (2user posted imageuser posted image )  user posted image user posted image user posted image  




17. oktober

user posted image     vianne (2user posted image 1user posted image ) CTG  25.09.08  user posted image  
         Pivka user posted image   31 let user posted image
user posted image     billa (1user posted image 1user posted image ) pr.user posted image obala 33 let user posted image user posted image
user posted image     tejčika29 (1user posted image 1user posted image ) pr. 23.09.08 user posted image CEuser posted image user posted image





18.oktober

user posted image     Maska (2user posted image 1user posted image ) pr. ? user posted image LJ 29 let user posted image  user posted image





19 oktober

user posted image      Lena35 (4user posted image 2user posted image ) pr.23.09.08 user posted image 36 let user posted image user posted image
user posted image      afnica mala (4user posted image 1user posted image ) pr.+ CTG 22.09.08 user posted image   LJ user posted image  




20.oktober

user posted image      bluster (2user posted image 1user posted image ) pr.? user posted image LJ 40 let user posted image user posted image
user posted image      škorpion (2 2 ) pr. ? user posted image user posted image   CE
          28 let user posted imageuser posted image - Nik ali user posted image - NIka)
user posted image      sanelaa (1user posted image 1user posted image ) pr.? user posted image   Velenje
           
26 let user posted image user posted image
user posted image      sean (1user posted image 1user posted image ) pr.user posted image Nova Gorica 20 let user posted image user posted image




21.oktober

user posted image      barbara33 (1user posted image 1user posted image ) pr.user posted image   32 let
          user posted image - ZALA user posted image
user posted image       Bodočamami(1user posted image 1user posted image )pr.? user posted image Ptuj user posted image user posted image




22.oktober 

user posted image      Natali07 (2user posted image 2user posted image ) pr. 22.09.08 user posted image   33 let
         user posted image KR user posted image
user posted image      jerikou (1user posted image 1user posted image ) pr. 25.09.08
         user posted image 26 let user posted image user posted image




24.oktober

user posted image      PikicaStonoga (1user posted image 1user posted image ) pr. + CTG 07.10.08
         user posted image   user posted image 28 let LJ user posted image PDP 02.11.08
user posted image       sončnica24 (1 user posted imageuser posted image )pr.26.09.08: 10.10.08
          CTG - 17.10.08: 24.10.08; 1.11.08  user posted image user posted image user posted image 25 let



25.oktober

user posted image     "tedy" (3user posted image 3user posted image pr. 29.09.08
        user posted image   LJ user posted image 37 let user posted image
user posted image      Urška// (2user posted image 2user posted image ) pr.  user posted image   MB
          
29 let user posted image
user posted image     stunfek (3user posted image 2user posted image ) pr.01.10.08 user posted image Vransko (INDIJA) 
         35 let  user posted image - Abhay (abaj)user posted image  
user posted image      minca_n (1user posted image 2user posted image   user posted image )  user posted image user posted image   21 let
          user posted image - 
user posted image - Zoja   user posted image   -  user posted image -Nia
user posted image      Lučka1 (1user posted image 1user posted image ) pr.24.09.08 user posted image
           LJ  user posted image 30 let
 user posted image




30.oktober

user posted image    wateshine (1user posted image 1user posted image ) pr. 22.09.08  user posted image  user posted image   user posted image
         Šmatrno pri Litiji 
20 let
user posted image     Freha (1user posted image 1user posted image ) pr. ?  user posted image   user posted image  user posted image
user posted image      Anny (2user posted image 2user posted image ) pr.user posted image user posted image Jesenice
user posted image      lovely (1user posted image 1user posted image ) pr.02.10.08 user posted image user posted image   user posted image







 
VSEH SREČK user posted image   NAS JE  66 user posted image user posted image user posted image user posted image

pričakujemo 68 user posted image

trenutno razmerje:

                user posted image    21
                user posted image    18
                user posted image   29



user posted image      gibi
user posted image        presenečenje če nočete vprašati za spol




kaj potrebujemo za porodnišnico :

Dokumenti:
* zdravstvena kartica
* napotnica za porodnišnico
* napotnica za reševalno vozilo
* izvidi
* materinska knjižica
* potrdilo o udeležbi očeta na materinski šoli
* osebni dokument
* poročni list (lahko kopijo)

Osebna higiena:
*
zobna ščetka
* zobna pasta
* nevtralen deodorant
* vazelin za ustnice
* milo
* glavnik
* krema
* vložki (bombažni npr. vir80)
za tiste ki so šivane baje da so boljši Vir nature saj se šivi tako ne zatikajo v vložek
* Multi mam lanolin
* mrežaste spodnje hlačke za enkratno uporabo
* nastavek za dojenje Avent - najmanjši
* mobirel + polnilec, foto, energijsko čokoladico
plavalni obroč ( šlauf)

Oblačila:
* po želji svoj kopalni plašč
* spalno srajco (najbolje da se odpenja od spredaj)
* nogavice
* copate

spodnje hlačke

  Pripomočki za dojenje:
* nedrček za dojenje (2x)
* prsne blazinice

Oprema za novorojenčka (prinese očka na dan odhoda)
*
4 tetra plenice
* 3 plenice za enkratno uporabo
* povijalno plenico
* žabice
* majčki
* bombažno kapico
* jopico
* odejico
* copatke
* avtosedež
* tolažilna duda
* rokavičke


KAJ POTREBUJEMO ZA NOVOROJENČKA:

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=2302780&mpage=154&key=

user posted image
user posted image
user posted image
11.07.08  mamici SNESKA  ( 32 let, LJ ) user posted image   VITA  790 g in 35 cm


user posted image
25.08.08  mamici LANA34  (35 let, ) user posted image MATIC 980 g in ? cm



user posted image



10.09.08 mamici VEKI_222 (29 let, Trbovlje ) user posted image TIMOTEJ 2630 g in 48 cm


user posted image


19.09.08 mamici JOLIE ( 29 let, NM ) user posted image TEA  1650 g in 44 cm





_____________________________

13.12.2005 se nama je pridružila MANCA (3890g, 52cm)
02.10.2008 se nam je pridružila METKA (4010g, 53cm)

(odgovor članu janja 27)
Neposredna povezava do sporočila: 4839
   RE: Oktober 2008
22.9.2008 17:17:48   
janja 27
sem mogla popravit seznamček ker sem se zmotila pri veki pri cm nejega Timoteja ups..je bil tiskarski škrat....

jutir pa imata pregled:


   user posted image    tajčika29


_____________________________

13.12.2005 se nama je pridružila MANCA (3890g, 52cm)
02.10.2008 se nam je pridružila METKA (4010g, 53cm)

(odgovor članu Lovely)
Neposredna povezava do sporočila: 4840
   RE: Oktober 2008
22.9.2008 17:22:10   
janja 27
ne vem kaj mi je danes pa včerajuser posted image user posted image user posted image ke neki
v glavnem jutri imata pregled:


    user posted image     tejčika29
    user posted image     Lena35



in mogoče gre tud katera na user posted image user posted image user posted image user posted image

zala tm sej nas na šoli za starše pri manci sploh niso učili dihat pa sej veš da samo telo diha k moreuser posted image user posted image mene tud mal skrbijo hemeroidi ker pri manci po porodu je bla štala user posted image user posted image sedaj sem si nabalva mucofalk..je že na omariciuser posted image user posted image

_____________________________

13.12.2005 se nama je pridružila MANCA (3890g, 52cm)
02.10.2008 se nam je pridružila METKA (4010g, 53cm)

(odgovor članu janja 27)
Neposredna povezava do sporočila: 4841
   RE: Oktober 2008
22.9.2008 17:23:16   
*talcy*
SARCY21 imam tud jaz visok pritisk in še beljakovine na vodi in so mi rekli da če do srede ne bo bolje gremo rodit .... če bo pa glava bolela pol pa naj ne čakam srede naj pridem prej ... tako da ti toplo priporočam pokliči in vprašaj ....

men se je naš user posted image  pa nekam umiril .... saj se kobaca ma se mi zdi da ne več tako ... a še kateri ..???

(odgovor članu sarcy21)
Neposredna povezava do sporočila: 4842
   RE: Oktober 2008
22.9.2008 18:33:41   
*tedy*
Laknerš jest nisem imela nič s seboj razen denarjauser posted image user posted image poveš ime in priimek očeta in naslov, ter svoje ime in priimek. Jest sem rekla da je bil na tečaju dec2004 in to je to. Brez vseh komplikacij samo plačaš. Po mojem gre lahko kdorkoli, jest imam itak preglede vsak teden v porodnišnici in sem šla danes.

talcy men se je naša punca tud čist umirila in sem bla včeri kar panična, potem sem pa kr mal trebuh premikala in sem jo zbudila. Pa zadnje dni sploh se ne zbudi 10 krat na dan. Zgleda da ima tud ona že vsega dovolj. CTG je bil ok danes (no, razen preveč popadkov) tako da mi je lažje. Je pa mirna že zadnjih 4-5 dni, ker prej je razgrajala tud cel dan sploh nisem mogla verjet da nič ne spi. Ker pravijo da kao 80% spiuser posted image user posted image .

(odgovor članu *talcy*)
Neposredna povezava do sporočila: 4843
   RE: Oktober 2008
22.9.2008 18:35:23   
jolly123
Moj je tudi nekam miren danes, ni bilo 10 -krat. Mogoče se tudi oni pripravljajo za ven. 

(odgovor članu *tedy*)
Neposredna povezava do sporočila: 4844
   RE: Oktober 2008
22.9.2008 18:37:33   
jana84
Se javljam s pregleda...Tokrat me je pa malo "prestrašil" naš user posted image . No, naj povem lepo po vrsti.
Najprej me je priklopla na CTG in meni se je med snemanjem zdelo zelo glasno utripanje našega dojenčka. Potem sem se malo obrnila, da sem videla številke utripa od dojenčka in tisto, ki meri jakost popadkov. No, in utrip našega user posted image  se je zelo spreminjal, od cca.130 do skorj 190 udarcev na minuto. Potem je prišla pogledat moj G kaj je CTG posnel in ni bila nič kaj zadovoljna z utripom našega user posted image ...In smo šle še na UZ, kjer je pogledala, kako je s plodovnico - jo je še veliko in normalno obarvana, posteljico - že zelo zelo zrela in s pretoki skozi poprkovino - tudi super, še zelo močni. No, potem je še enkrat poslušala na UZ utrip našega user posted image  in je bil normalen. Potem me je še enkrat priklopla na CTG za 10 minutk in utrip našega user posted image  se je umiril.
Zgleda da je bil nekaj prestrašen ali kaj da mu je user posted image  tako utripal.
No in zaradi tega malce čudnega utripa mi je naročila, da naj me jutri moj predragi možiček pripelje ponovno, da me priklopijo na CTG, da vidimo kaj pravi naš otroček. No, jutri so samo sestre tam, ker je G na dopustu do ponedeljka, tako da če bo kaj sumljivega na CTG-ju mislim, da me bodo kar v porodnišnico poslali. Srčno upam, da bo vse v redu, ker imam namreč v četrtek rojstni dan in bi ga rada praznovala še v enem kosu...

Hja, popadkov CGT ni zaznal, no nekaj blagega dogajanja je bilo (cifre so se cel čas premikale tam od 3-10, potem so malce poskočile na 15, ko je našemu user posted image  močno user posted image  utripal, pa so bile cifre od popadkov tudi tam do 24). Je potem rekla G da nekaj malega se že lahko zazna, vendar to ni še popolnoma nič za se bat...

G mi je naročila, naj lepo spremljam kaj se dogaja z našim user posted image  in če bo karkoli naj se oglasim... Vprašala me je še, če se mi slučajno zdi, da je bil danes user posted image  kaj bolj nemiren kot ponavadi. Meni se je zdelo popolnoma isto kot do zdaj, lepo se je premetaval po trebuhu, brcal tudi tako da nisem dala nobene posebne pozornosti na njegovov obnašanje....
Po moje se je ponovno hotel pokazati na UZ, naš fotomodel, kot se je že enkrat, ko ni hotel pokazati srčnega utripa...
Jaz se počutim fajn, sicer je res, da me je malce stisnilo, ko je rekla G, da je nekaj čudnega z utripom...Potem ko sem drugič ležala na mizi za CTG, sem kar čutila kako mi je meni srček bolj razbijal, ampak sem si rekla, da se moram pomirit, da se bo tudi user posted image ...

Tako, za seznam torej naslednji pregled imam v ponedeljek, 29.9.2008, naslednji CTG pa jutri (23.9.). Če bo pa karkoli drugače pa upam da vam lahko sporočim. Če pa ne sporočim ničesar, sem mogoče v porodnišnici user posted image .

< Sporočilo je popravil jana_k -- 22.9.2008 18:45:47 >

(odgovor članu *talcy*)
Neposredna povezava do sporočila: 4845
   RE: Oktober 2008
22.9.2008 18:51:09   
vianne
A ve boste zibeljke in posteljice prej napravile ali šele ko boste prišle iz porodnišnice? Baje, da stara vraža pravi naj se ne bi prej našitmalo ker prinaša nesrečo. 

(odgovor članu jana84)
Neposredna povezava do sporočila: 4846
   RE: Oktober 2008
22.9.2008 18:57:24   
vianne
Ah glede teh potrdil iz šole za starše... mislim, da s tem prav malo pretiravajo. Pa kaj jih naši partnerji toliko potrebujejo? Pa saj ne bodo sami izpeljali poroda... pa saj so le tam s teboj, te bodrijo, tolažijo, lajšajo bolečine z masožo, poljubčki.... samo, da se komplicira.
V Postojni ne zahtevajo nobenega potrdila, pristojnost pri porodo pa se seveda plača. Pa kaj se sploh danes ne plača.... vsi plačujemo dodatno zdravstveno kot, da ga ne bi.

(odgovor članu vianne)
Neposredna povezava do sporočila: 4847
   RE: Oktober 2008
22.9.2008 19:00:17   
ZalaTM
Vianne jaz imam že postavljeno od nedelje, se nisem mogla zadržat, mi je pa že prvič tašča takoj povedala, da to se kao ne sme,...ampak ne vem,...kakor verjameš v vraže,....če kakšne 3 tedne prej postavimo po moje da ni panike,....

_____________________________

12.7.2006 - se je rodil najin sonček Gašper, 24.10.2008 pa je k nam prišla še princeska Nika

(odgovor članu vianne)
Neposredna povezava do sporočila: 4848
   RE: Oktober 2008
22.9.2008 19:12:05   
Tejčika29
Jolie - čestitke za Teo user posted image user posted image user posted image
Veki - čestitke za Timoteja user posted image user posted image user posted image

Uživajte in cartajte svoje dojenčke!!!

Tako pridno pišete da sem vas od petka komaj prebrala...

Štunfek - se podpišem pod tvoje zahteve na porodu, če bo le vse gladko teklo.

Naj vam povem, da od petka pijem čaj malinovih listov 2x na dan, ker potem pri porodu povzroča naravne popadke in ni potrebno toliko umetnih ali le-ti sploh niso potrebni. Včeraj sva z mojim prvič masirala presredek (nič groznega), začela sva tudi user posted image da malo raztegnemo in se pripravimo na porod. Malo meditacije in telovadbe zjutraj pa včasih spustim, ker sem enostavno lena.

Meni čas tako hitro teče in se kar ne morem sprijaznit da se bliža čas poroda. Se bo treba skulirat.

Sicer pa me še nič ne tišči, boli, tudi trebuh mi ne otrdeva, nič. Edino user posted image  me brca pod rebra, tudi noči super prespim, tako da se ne smem pritoževati.

Vianne in ostale - tudi jaz imam to bež vrečo za ven, vzela pa sem najmanjšo številko in mislim, da bo za to zimo zdržala. Sicer imam vse pripravljeno, zibelko bom postlala ko pridem domov, prej nima smisla, da se prah nabira na njej, že tako se nabira, ko stoji v sobi. Saj samo rjuho napnem in posteljem in obrobo naštimam.

Jutri pa pregled, mislim da CTG-ja ne bom imela, ker G ni nič rekla, ko sem bila nazadnje na pregledu! Javim kako je bilo!


(odgovor članu vianne)
Neposredna povezava do sporočila: 4849
   RE: Oktober 2008
22.9.2008 19:13:29   
mbd0411
Živjo!

Evo mene iz pregleda.Ja,danes me je pa pregledala.Koooomaj sem se spravila na tisti stol.Nič ni komentirala.Naredila je kratek uz,na hitro.Vse je v redu,user posted image tako kot mora bit velik.Pogovarjali sva se malo okoli tega in še malo o volitvah....
Naslednji pregled imam 2.10. in bom imela že CTG.Napotnico mi je dala.To je to.



_____________________________

Prvi sonček se je rodil 4.novembra 2001 (4080g 51 cm)
Drugega pa smo težko dočakali 20.oktobra 2008 (3420g 51cm)

(odgovor članu ZalaTM)
Neposredna povezava do sporočila: 4850
Stran:   <<   < Prejšnja stran  192 193 [194] 195 196   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  192 193 [194] 195 196   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?