|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   priimek otroka?
21.9.2008 13:08:08   
moyca
hej!
Z očetom otroka ne živiva skupaj, a se oba strinjava, da bo otrok (ko se rodiuser posted image ) imel očetovpriimek.
A so v zvezi s tem lahko kakšne komplikacije? A jaz enostavno povem ime, priimek otroka, to se vpiše v roj. list in to je to al kako???user posted image user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: priimek otroka?
21.9.2008 13:17:58   
ZvezdicaZaspanka
Tudi midva nisva poročena, sicer živiva skupaj, a jaz nisem želela, da bi otroka imela dva priimka in sem se odločila, da bosta imela le očetovega. To lahko urediš na CDS, takrat ko bosta šla podpisat oz. uredit očetovstvo. Nas so že takrat vprašali kako se bosta otroka pisala...ime smo pa sporočili po rojstvu in potem so nam poslali rojstni list.

(odgovor članu moyca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: priimek otroka?
21.9.2008 13:20:22   
Doll
V porodnišnici poveš

(odgovor članu ZvezdicaZaspanka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: priimek otroka?
21.9.2008 13:51:37   
piamaria
Najin ima oba- stvar rešena!

_____________________________

Imejmo se radi- živimo za jutri :)

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: priimek otroka?
21.9.2008 15:06:24   
srki
Pred rojstvom otroka greš na CSD, kjer sestavijo zapisnik o priznaju očetovstva, tam poveš, kako se bo otrok pisal. Vendar traja potem kar nekaj časa, da dobiš rojstni list, vsaj pri meni, je že 3 tedne, pa ga še sedaj nimam. V porodnišnico pride matičar oz. neka njihova delavka, vsaj tako so meni rekli na oddelku, kjer izdajajo rojstne liste, kjer vzamejo samo podatke o otroku, podatke o očetu pa posreduje CSD, ko jih UE zaprosi za zapisnik o priznaju očetovstva. Ne vem pa, zakaj so ga meni poslali, brez da bi bil vpisan oče otroka, potem pa zraven še dopis z obrazložitvijo. Mar bi poslali samo dopis, da čakajo še ta zapisnik.

Eh, preveč klobasamuser posted image

(odgovor članu piamaria)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: priimek otroka?
21.9.2008 15:39:23   
klavdiy4
čaw..

Tudi midva nisva poročena in sva šla že ta mesec urejat na CSD papirje o priznanju očetovstva, čeprav imam PDP komaj 24.11.... Na CSD-ju sva morala oba podpisati izjavo očeta in izjavo matere...Na koncu pa nama je tamkajšna uslužbenka še prebrala odlomek o dodelitvi priimka...Ta odlomek lahko briše iz zapisnika,če se starša še nista dogovorila o  priimku.. Najprej sva hotela, da bi imel otrok oba priimka, vendar pa imava oba zelo dolga, zato sva se skupaj odločila, da bo imel očetovega.. je tudi potem manj dela, če se poročiva, da mu ni treba spreminjati priimka in vseh dokumentov..
Na koncu sva dobila vsak po en izvod , enega je dobila UE in eden je šel v spis.. Svojega moram nesti s seboj v porodnišnico, da mi ne bo treba toliko časa čakati na rojstni list in da se mu oče že napiše gor...

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: priimek otroka?
21.9.2008 16:40:48   
bskrle
Moraš pa vedeti, da sama z otrokom ne boš mogla čez meje, ker se z otrokom različno pišete. Morala boš meti ob sebi otrokov rojstni list.
Oče tudi ne koristiti bolniške, če je prijavljen na drugem naslovu kot otrok.

(odgovor članu klavdiy4)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: priimek otroka?
21.9.2008 17:42:39   
Mišni
A jaz enostavno povem ime, priimek otroka, to se vpiše v roj. list in to je to al kako???


Ja, točno, to je to.

Ko poveš v porodnišnici matičarki, lahko daš katerikoli priimek hočeš, tudi kakšen čisto tretji. Ampak to res samo takrat, prvič. Ker če pa hočeš pozneje kdaj spreminjat, morata pa vedno dati privoljenje mati in oče.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu moyca)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: priimek otroka?
21.9.2008 19:54:39   
jajula
IZVIRNO SPOROČILO: srki

Pred rojstvom otroka greš na CSD, kjer sestavijo zapisnik o priznaju očetovstva, tam poveš, kako se bo otrok pisal. Vendar traja potem kar nekaj časa, da dobiš rojstni list, vsaj pri meni, je že 3 tedne, pa ga še sedaj nimam. V porodnišnico pride matičar oz. neka njihova delavka, vsaj tako so meni rekli na oddelku, kjer izdajajo rojstne liste, kjer vzamejo samo podatke o otroku, podatke o očetu pa posreduje CSD, ko jih UE zaprosi za zapisnik o priznaju očetovstva. Ne vem pa, zakaj so ga meni poslali, brez da bi bil vpisan oče otroka, potem pa zraven še dopis z obrazložitvijo. Mar bi poslali samo dopis, da čakajo še ta zapisnik.



tudi mi smo šli pred rojstvom uredit na  CDS, v porodnišnici smo samo povedali ime in priimek otroka. potem smo v treh dneh domov dobili rojstni list. no tam ni napisan kdo je oče, ker na UE potrebujejo zapisnik s CDSja. rojstni list pa zato takoj da lahko urejaš morebitne dokumente (zdravstvena, davčna št.,..), potem sem v roku 1meseca dobila še rojstni list, kjer je bil notri zapisan tudi oče otroka.

< Sporočilo je popravil jajula -- 21.9.2008 19:55:22 >

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: priimek otroka?
21.9.2008 20:50:55   
moyca
IZVIRNO SPOROČILO: bskrle

Moraš pa vedeti, da sama z otrokom ne boš mogla čez meje, ker se z otrokom različno pišete. Morala boš meti ob sebi otrokov rojstni list.
Oče tudi ne koristiti bolniške, če je prijavljen na drugem naslovu kot otrok.



...zakaj pa oče ne more koristiti bolniške(a to misliš tistih nevemkolk dni dopusta, ki ga lahko koristi do 3. leta otroka?), če je prijavljen na drugem naslovu kot jaz??Kaj pa če prijavi začasno bivališče pri meni?

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: priimek otroka?
21.9.2008 22:09:30   
tabi
medva nisva poročena,oba otroka imata očetov priimek in ne nobenih komplikacij ni če pred rojstvom uredita očetovstvo.pač prvi roj.list pride brez vpisanega očeta po tednu pride pa še enkrat z vpisanim očetom,če pa ga ne dobiš(kot v mojem primeru)greš na UE-je brezplačen.

Oče lahko koristi ves očetovski dopust in tudi tistega neplačanega pač pa ne dobi bolniške ko otrok zboli pa ti ne moreš na bolniško(ko si po porodniški že v službi)takrat pa se prijavite na skupen naslov ali vsaj začasno

_____________________________

Moder je človek,ki se uči od drugih.Mogočen je tak,ki je zadovoljen s tem kar ima.Bogat pa je ta,ki prave prijatelje ima.

(odgovor članu moyca)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: priimek otroka?
21.9.2008 23:15:40   
lelaval
Moraš pa vedeti, da sama z otrokom ne boš mogla čez meje, ker se z otrokom različno pišete. Morala boš meti ob sebi otrokov rojstni list.


Moji otroci se pišejo po njihovem očetu, midva nisva poročena, živiva in prijavljena sva na istem naslovu, pa do sedaj ni bilo nikakršnih komplikacij na meji (pa velikokrat potujem sama z njimi). Rojstnih listov sploh ne jemljem s sabo.


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: priimek otroka?
21.9.2008 23:41:08   
Spark
IZVIRNO SPOROČILO: bskrle

Moraš pa vedeti, da sama z otrokom ne boš mogla čez meje, ker se z otrokom različno pišete. Morala boš meti ob sebi otrokov rojstni list.
Oče tudi ne koristiti bolniške, če je prijavljen na drugem naslovu kot otrok.



Bskrle ima prav. Glede na to, da ne živita skupaj z otrokovim očetom, bi se jaz raje odločila za svoj piimek. Lahko, da boš kdaj kam šla in ti bodo na meji komplicirali in zahtevali kake dodatne dokumente.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: priimek otroka?
22.9.2008 3:01:59   
Kerensa*
Z otrokom greš LAHKO sama čez mejo, četudi nimata enakih priimkov in/ali naslovov, je pa res, da je PAMETNO (ne pa NUJNO) imeti s sabo otrokov rojstni list, kjer piše, kdo sta njegova starša.

Kako se bo otrok pisal, poveš matičarki v porodnišnici. Ti se lahko pišeš npr. A, otrokov oče B, za otroka pa določiš priimek Ž. Nihče te v porodnišnici ne bo vprašal, zakaj je tako. Matičarka bo edino vprašala, če se otrokov oče s tem strinja. Ti poveš, da se, ona vpiše priimek Ž in stvar je rešena. Za kakršnekoli kasnejše spremembe pa potrebuješ pisno dovoljenje otrokovega očeta, s katerim morata skupaj obiskati pristojno UE in za spremembo priimka (ali dopis še enega) plačati (trenutno) 46€ + menjava osebnih dokumentov v roku enega meseca.

Oče, ki je svojega otroka priznal (če z otrokovo materjo NI poročen), LAHKO koristi tako očetovski dopust, kot tudi bolniški dopust za otroka, ne glede na to, kje ima kdo stalno in/ali začasno bivališče. V kolikor ste družina oz. v kolikor starša NE izjavita, da NISTA (več) par, potem STE družina. Pojm DRUŽINA ni odvisen od bivališč, zaposlitev, priimkov in podobnega. Tako JE v zakonu, čeprav včasih oz. kar večinoma zaradi tega (predvsem zaradi bolniške) nastajajo komplikacije. OBA starša sta ENAKOVREDNA starša in NI zakona, ki bi določal, kateri od staršev mora prvotno vzeti bolniško za otroka. Vse je odvisno od DOGOVORA med staršema in delodajalec na to NIMA nobenega zakonskega vpliva (v nasprotnem primeru je lahko sankcioniran).

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: priimek otroka?
25.9.2008 18:26:00   
15.7.
sem poročena in imam oba priimka, mali ima sam njegovega, pa tudi ce ne bi bila porocena in zivela skupaj bi tudi imel sam njegov priimk

_____________________________

...18.12.2007 sva postala presrečna starša najinemu čupavemu Klemnu..

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: priimek otroka?
27.9.2008 11:47:10   
arabela*
Vseeno je,kateri priimek ima otrok.
Naša prva ima moj priimek,tadruga pa njegov.Pa nikjer nihče nič pa vpraša zakaj.Pač je tako.Sicer pa lahko ščasoma tud spremenišuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu 15.7.)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: priimek otroka?
2.10.2008 23:05:29   
tinas
tako kot so že nekatere povedale:

otrok lahko ima takšen priimek kot želiš, ni nujno, da je očetov ali materin. moja ima oba priimka, tako kot jaz, pa čeprav sva z njenim očetom poročena. sva se pač tako odločila. to sem povedala matičarki v porodnišnici. in to je to. te nihče ne vpraša zakaj ta priimek.

kar se tiče prehoda meje: če se otrok ne piše enako, seveda ne more nihče vedet če je res tvoj ali si ga ukradel. user posted image zato ti lahko mogoče kdaj zatežijo in je fajn imet rojstni list s sabo.

kar se tiče koriščenja bolniške: NIHČE (niti mama), ki nima enakega naslova kot otrok, ne more zanj dobit bolniške. to piše v vseh čakalnicah zdravstvenih domov. pri nas imava midve s hčerjo različen naslov (seveda živimo skupaj), vendar jaz porodniške ne rabim, ker sem sama svoj šef user posted image

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: priimek otroka?
3.10.2008 4:54:46   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: tinas
NIHČE (niti mama), ki nima enakega naslova kot otrok, ne more zanj dobit bolniške. to piše v vseh čakalnicah zdravstvenih domov.

V čakalnicah lahko piše tudi, da Zemlja ni okrogla... v Zakonu je drugače... citiran člen je kopiran na neki drugi temi na tem forumu (naj poišče, kdor želi)... dejstvo pa je, da velika večina, vključno z zdravstvenimi delavci, tega ne ve... tako, da ko in če pristojno osebo o tem podučiš, enostavno nima druge izbire, kakor pa upoštevati zakon... če pobrskate po Internetu, boste našle tudi zahtevek za presojo ustavnosti tega zakona (bil je spremenjen)... nekdo je vložil pobudo zaradi diskriminacije... starša sta namreč enakovredna in njuna pravica in dolžnost do skrbi za bolnega otroka ne smeta biti pogojena z bivališčem, v kolikor so starši in otrok dejansko družina... in točno to je navedeno kot razlog, zakaj so zakon spremenili... velika večina pa ima v glavi še vedno starega, ki je veljal najbrž ne dosti manj kakor od 2. svetovne vojne dalje. user posted image

(odgovor članu tinas)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: priimek otroka?
12.10.2008 14:08:38   
mimi84
Moji otroci se pišejo po njihovem očetu, midva nisva poročena, živiva in prijavljena sva na istem naslovu, pa do sedaj ni bilo nikakršnih komplikacij na meji (pa velikokrat potujem sama z njimi). Rojstnih listov sploh ne jemljem s sabo.
Zeloooo priporočam, da mamice, katerih otroci imajo očetove priimke, nosijo rojstni list s seboj! Jaz sem imela problem pri prekoračitvi meje iz tretje države! Skoraj me niso hotli spustit domov, ker ima sin očetov priimek, pa moj naslov! Ima biomertični potni list, pa so vseen kompliciral! Tok da stane vas nič ne, če med osebne dokumente dodate rojstni list! Nikoli ne veš na katero nogo je ustal mejni organ!!!   user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: priimek otroka?
12.10.2008 15:57:32   
ronja
Mislim, da morata it skupaj podpisat očetovstvo, kjer se oba strinjata, da je on oče in tam oba napišeta, da se strinjata s tem, kakšen priimek bo imel otrok in potem to oni avtomatsko tako napišejo na rojstni list, ko se otrok rodi in sporočiš še ime (prej nočejo vedet imena, tudi če ga imaš, ker pač niso ziher, če bo res pravega spola;). Vsaj tako je bilo lani.

(odgovor članu moyca)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: priimek otroka?
12.10.2008 16:00:33   
ronja
srkib, nam so že prej na csd in mš razložili, da pri neporočenih pač pošljejo dva zapisnika: prvi brez očeta in potem še enega z očetom, ker majo baje pač prvega nekaj avtomatično... Čeprav sva midva dobila samo enega že z očetom gor (mogoče zato, ker sva že pred porodom uredila očetovstvo - no, to je bilo urejeno itak že 9 mesecev prejuser posted image , ampak uradno mislimuser posted image ) ali pa se jim je zdel res tapravi, heheuser posted image

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: priimek otroka?
12.10.2008 22:21:51   
atanja
problemi so če greš malo ven iz evrope. Preverjeno. in to te kar ornk zaslišjo če nimaš rojstnega lista...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: priimek otroka?
15.10.2008 16:57:26   
poli*
hmm, kaj se pa naredi v situaciji, če recimo starša pred rojstvom podpišeta to očetovstvo in se s tem odločita da bo otrokov priimek po očetu (XX). Tik pred rojstvom (nekaj tednov prej) pa se iz tehtnih razlogov premislita in oba odločita, da bo otrokov priimek po mami (yy)... a potem ob rojstvu povesta ta novi priimek in potem spremenita odločbo na csd, ali se pove stari priimek in se ga kasneje spremeni?

(odgovor članu atanja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: priimek otroka?
15.10.2008 18:50:41   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

srkib, nam so že prej na csd in mš razložili, da pri neporočenih pač pošljejo dva zapisnika: prvi brez očeta in potem še enega z očetom, ker majo baje pač prvega nekaj avtomatično... Čeprav sva midva dobila samo enega že z očetom gor (mogoče zato, ker sva že pred porodom uredila očetovstvo - no, to je bilo urejeno itak že 9 mesecev prejuser posted image , ampak uradno mislimuser posted image ) ali pa se jim je zdel res tapravi, heheuser posted image

Saj pri nama je bilo isto, to sva že pred rojstvom otroka uredila, pa s sabo v P sem imela ta zapisnik, zato ne vem, zakaj so tako komplicirali, ali so mislili, da ta zapisnik ni pravi....kaj pa vem. No, sedaj imamo itak že vse, od roj. lista, do DŠ in zdravstvene kartice.

Da je on oče, pa itak ne moreš zgrešituser posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: priimek otroka?
16.10.2008 19:34:27   
Nončika
Midva sva uredila šele po otrokovem rojstvu. moj namreč z vsem preveč odlaša, posebej z papirologijo. je navajen da vse uredim jaz. mala je v porodni dobila očetov priimek. prvi roj. list je bil brez očeta, samo jaz sem bila navedena. user posted image user posted image  in to je mojega malce razkurilo. no in naslednji dan sva šla na upravno enoto in uredila vse. podpisala očetovstvo. jaz da mu dovolim, on pa da prevzame. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

3 datumi v mojem življenju: 2.8.2005, 24.10.2009 in 22.5.2010.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?