|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Glivice v ustih
25.9.2008 16:19:44   
*zoe*
Hello,

danes smo bili pri pediatru in je ugotovil, da ima user posted image glivice v ustih user posted image . Dobili smo kremo Daktarin, zdej me pa zanima koliko časa traja zdravljenje in ali je možno da se ponavlja? Glivice so ponavadi trdovraten problem.

Sploh ne vem, kako jih je dobil, glede na to, da jih nima nihče izmed nas user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Glivice v ustih
25.9.2008 17:09:33   
Pikapolonica_
Nam se je nekje po treh dneh uporabe daktarin gela stanje izboljšalo, vem pa da sem mu dala še vseeno naslednja dva dni čisto po malo, če bi se slučajno kje kaj skrivalo.

(odgovor članu *zoe*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Glivice v ustih
25.9.2008 17:12:48   
Doll
Daktarin kremo uporabljaš 14 dni.Čeprav jih ne vidiš še ne pomeni,da jih ni in je treba maziti,ker v nasprotnem primeru pridejo nazaj.
tako da mazanje 14 dni!!!!!!
mažeš otrokova usta in svoje bradavicemče dojiš!!

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Glivice v ustih
25.9.2008 17:32:02   
*zoe*
Koliko gela ste mu pa namazale po ustih? Tista priložena žlička je za slona ubit.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Glivice v ustih
25.9.2008 17:33:04   
*zoe*
Aja, a so vas kaj dojke bolele ali pekle?

(odgovor članu *zoe*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Glivice v ustih
25.9.2008 17:44:57   
Doll
Ne niso.
Če ima otrok glivice v ustih,jih imaš tudi ti na dojkah oz. bradavicah ;)

(odgovor članu *zoe*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Glivice v ustih
25.9.2008 17:53:51   
2.2.
to ni nič zaskrbljajoče. glivice ima skoraj vsak dojenček. moja je imela čist malo tako da smo mazali samo 2 dni. je pa prešnji teden dobil moj mož, pa se ni nalezel od hčerke, ker hčerkica je to imela kot dojenček-lani. pač pride, mož je dobil od močne angine.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Glivice v ustih
26.9.2008 13:11:35   
*medica*
naš mali je tud dobil te glivice pa je P rekla da je to normalno pri dojenčkih da jih večina faše..smo dobil daktarin in je rekla da trikrat na dan po 1cm dam na dudo in to pet dni zaporedoma..ja tiste žličke so pa res ubijalskeuser posted image ..aja zginlo mu je takoj naslednji dan..samo smo pač dajal še naprej ..sej če se bo pa še enkaj pojavlo bo pa spet terapija..

(odgovor članu 2.2.)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Glivice v ustih
26.9.2008 13:55:22   
Soncnica Sandra ***
nem so tudi vsi govorili, da so glivice pa smo mazali več kot mesec dni in ni blo nč bolje, potem pa je P ki je nadomešala napo P ugotovila, da so samo tako močne oblogice od mleka, ki jih daktarin še bolj veže nase user posted image

_____________________________

VSAKA MAMA JE PRAVA MAMA,
DANA ZA SREČO IN NA VESELJE.
PRAVA. IN ENA SAMA.
ZA VSE ŽIVLJENJE.
(T.PAVČEK: MAMA)
-------------------------------------
Manca, 01.05.2008 ob 19.12
Aljaž, 01.05.2012 ob 04.51

(odgovor članu *medica*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Glivice v ustih
26.9.2008 18:03:31   
*zoe*
Evo smo čli danes nazaj k pediatru (svojemu, včeraj je ena nadomeščala), ker je mali dobil hude reakcije na Daktarin - ful je bruhal in dobil milijon rdečih pikic po celem telesu, tako da so takoj ukinili Daktarin. Pol je pa še kao rekel, da sploh nima glivic user posted image  Dobili smo tudi napotnico za v bolnico, v primeru, da se stanje s to alergijo poslabša user posted image . Do sedaj se kar dobro drži in ne bruha, ampak pikice pa verjetno ne bodo tko kmal zginile.

A ima katera podobno zgodbo?

(odgovor članu Soncnica Sandra ***)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Glivice v ustih
27.9.2008 21:50:52   
Soncnica Sandra ***
Lahko da ima samo zelo močne obloge od mleka, tako kot jih je imela moja punčka.
 
Če pikici ne bodo zelo kamlu izginile kar v bolnico, rajši se pejte pokazat, da ne bo kaj narove!!!!

_____________________________

VSAKA MAMA JE PRAVA MAMA,
DANA ZA SREČO IN NA VESELJE.
PRAVA. IN ENA SAMA.
ZA VSE ŽIVLJENJE.
(T.PAVČEK: MAMA)
-------------------------------------
Manca, 01.05.2008 ob 19.12
Aljaž, 01.05.2012 ob 04.51

(odgovor članu *zoe*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Glivice v ustih
28.9.2008 13:12:14   
*zoe*
Napotnico za v bolnico že imamo, bruha ne več, ampak pikice pa ne izginejo tako da bomo šli jutri zjutraj veretno kar v bolnico se pokazat pol pa bo kar bo. Se res ni za hecat. Boljše it zastonj kot da je pol kej narobe.

(odgovor članu Soncnica Sandra ***)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Glivice v ustih
28.9.2008 13:13:19   
*zoe*
A vajina punči je pa dobro prenešala Daktarin in ni imela nobenih reakcij?

(odgovor članu Soncnica Sandra ***)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Glivice v ustih
28.9.2008 16:43:24   
tonks
IZVIRNO SPOROČILO: *zoe*

A vajina punči je pa dobro prenešala Daktarin in ni imela nobenih reakcij?


Tudi za mojo je ena pediatrinja rekla, da ima glivice in predpisala daktarin. Belo je bilo samo po jeziku. Nisem uporabljala, pa je zdaj ko je stara 6 tednov vse v redu (beri rdeč jezik). Mogoče kdaj vseeno malo pretiravajo s prehitrim predpisovanjem.

Se je pa pri moji stanje izboljšalo, ko sem začela s kakšno žličko čaja s kamilic na dan. Mogoče spremeni pH v ustih. Nisem pa zihr, lahko da je povezava samo slučajna.

(odgovor članu *zoe*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Glivice v ustih
28.9.2008 21:36:55   
Soncnica Sandra ***
IZVIRNO SPOROČILO: *zoe*

A vajina punči je pa dobro prenešala Daktarin in ni imela nobenih reakcij?


ja najina Manca je dobro prenašala Daktarin, ampak se mi je pa prav smilila, ko mi je P rekla, da moram bolj grobo mazat, da očitno preveč na rahlo mažem, potem se mi je parkrat začela dobesedno davit, ker ji je šlo na bruhanje po temu, nato pa sem *P*O*P*I*Z*D*I*L*A* in ji ga nisem več dajala pa je šlo stanje na boljše
Je pa res, da mogoče tudi čaj pomaga, tako kot je že ena pred tem napisala
 
Dobro opravita jutri!!!
SREČNO!!!!

_____________________________

VSAKA MAMA JE PRAVA MAMA,
DANA ZA SREČO IN NA VESELJE.
PRAVA. IN ENA SAMA.
ZA VSE ŽIVLJENJE.
(T.PAVČEK: MAMA)
-------------------------------------
Manca, 01.05.2008 ob 19.12
Aljaž, 01.05.2012 ob 04.51

(odgovor članu *zoe*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Glivice v ustih
28.9.2008 21:47:28   
Doll
Sploh ni res da je treba grobo mazat ;)
Samo daš na dudico ali pa z prstom lepo vmasiraš v usta in to je to

(odgovor članu Soncnica Sandra ***)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Glivice v ustih
2.10.2008 12:23:56   
*zoe*
No, mi smo zaradi Daktarina pristali v bolnišnici. Od nedelje do včeraj ni mogel user posted image  kakat in bolj ko sem jim pravila, da je to od Daktarina, ker je po tem dobil te štose, manj so mi verjeli. Pol so pa naredili teste in je bilo vse ok (hvala bogu). Pa ne da bi mu dali kako odvajalno sredstvo - ne - so ga pustili, da se je vse te dni napenjal ko user posted image  in na koncu se mu je na srečo prebava sama odprla, tako da smo šli včeraj domov. Rekli so pa tudi, da nima glivic user posted image .  Eni tako, drugi drugače.

Samo da je zdej vse ok, pa bo.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Glivice v ustih
9.10.2008 14:40:10   
pikolina66
tudi mi smo dobili daktarin oralni gel, ker je imel bele obloge po jeziku, jaz sem mislila, da je samo mleko, nič pikic ni bilo videti. pa tudi neko kremo daktarin za ritko, ker je imel majhno rdečo pikico na ritki, je P rekla, da gre mogoče za glivice. no, po dveh dneh mazanja (2x na dan) je ritka postala tako rdeča in vneta, da sem nehala mazat. ne vem no, lahko da sploh niso glivice samo mlečne obloge.

koliko pa je normalno da imajo oblog po jeziku?

(odgovor članu *zoe*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Glivice v ustih
9.10.2008 19:17:35   
katra55
Tudi mi smo dobili Daktarin zaradi oblog na jezičku, ki pa po enem mesecu mazanja niso izginile. Zgleda da so bile samo obloge od mleka.
Mi je potem drug P rekel, da če gre za soor so obloge po celih ustih in ne samo po jezičku. Ologe pa zgledajo kot skutka.
LP

(odgovor članu pikolina66)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Glivice v ustih
14.10.2008 10:45:33   
Anonimen
Daktarin kremo uporabljaš 14 dni.Čeprav jih ne vidiš še ne pomeni,da jih ni in je treba maziti,ker v nasprotnem primeru pridejo nazaj.
tako da mazanje 14 dni!!!!!!
IZVIRNO SPOROČILO: Doll

user posted image user posted image user posted image  Očitno res vsak pediater dela po svoje in daje neka svoja navodila.
Meni je rekla P da dajem Daktarin v usta 7 dni, eno žličko, ki je priložena.
Halooo,sem pa prebrala navodila v škatli, pa piše, da damo majhnemu dojenčku 1/4 žličke. In koga potem poslušat??
Včasih moraš res narediti po občutku in poslušati sebe..

(odgovor članu Doll)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Glivice v ustih
14.10.2008 19:11:07   
Marisha
Živjo,

ne vem, če pomaga, ker user posted image  šele pričakujem, ampak sem se spomnila, da so v starševski šoli omenili, da če posumimo, da ima otrok glivico v ustih naj ne začnemo takoj z Daktarinom, ampak naj prej poskusimo z mlačno sladkano vodo. Vodo prekuhaš ji dodaš malo žličko sladkorja in nato narahlo z gazico čistiš ustno votlino (to ponavljaš parkrat na dan) .

Meni se je nasvet zdel zanimiv in ga bom tudi uporabila, če bo potrebno.

Lep pozdrav,

Marisha

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Glivice v ustih
14.10.2008 19:17:50   
Doll
Kopiram z pediatrije:
Daktarin oralni gel jamljite vsaj 2 tedna 4x dnevno po 1,25 ml

(odgovor članu Marisha)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?