|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   en mesec prehitro
30.9.2008 9:49:19   
Anonimen
Lep pozdrav.Imam eno vprašanje.Moja prijateljica je junija rodila punčko en mesec prehitro.Zdaj jo pa zanima,ali ji pripada daljša porodniška,glede na to,da je punčka bila nedonošenček.Razvija se normalno.Hvala vam za odgovore.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: en mesec prehitro
30.9.2008 9:52:42   
Splet.Ka
Jaz sem rodila 4 tedne pred rokom. Formalno se vse, kar je 3 tedne pred rokom in bliže roka, šteje za rojstvo ob roku. Se pravi rojstvo s 37 tedni je formalno rojstvo ob roku.

Jaz sem v porodnišnici prosila za potrdilo, da je punčka rojena s 36 tedni, in ga odnesla na CSD. Porodniško so mi podaljšali za en teden. Za več ni bilo razloga, ker v razvoju ni imela nobenih težav.

Torej naj na CSD uredi podaljšanje porodniške vsaj za tisti teden. Če pa bodo kakšne težave v razvoju, pa bo to uredila naknadno.

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: en mesec prehitro
30.9.2008 10:35:22   
Felicity
Jaz sem ravno tako rodila 1mesec prezgodaj - in so mi podaljšali za približno 1 mesec, lahko tudi da kakšen dan več (točno ne vem).

Sem rodila ravno na dan, ko naj bi se mi začel porodniški dopust. user posted image

A ja - ta mala ni imela nobenih razvojnih težav oz. kakšne fizioterapije al kaj podobnega.


< Sporočilo je popravil Felicity -- 30.9.2008 10:36:41 >

(odgovor članu Splet.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: en mesec prehitro
30.9.2008 10:36:41   
Splet.Ka
Jaz sem tudi rodila prvi dan porodniškeuser posted image . So ti kar avtomatično za en mesec podaljšali ali si še kakšne dodatne papirje imela?

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu Felicity)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: en mesec prehitro
30.9.2008 10:37:42   
Felicity
IZVIRNO SPOROČILO: Splet.Ka

Jaz sem tudi rodila prvi dan porodniškeuser posted image . So ti kar avtomatično za en mesec podaljšali ali si še kakšne dodatne papirje imela?


Ne nobenih dodatnih papirjev. Pa tudi nobenih razvojnih težav ta mala ni imela. Mogoče ker je bil 35 teden?

(odgovor članu Splet.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: en mesec prehitro
30.9.2008 11:35:53   
Šaki
podaljšajo ti za toliko kakor je bila nosečnost krajša od 'normalne' dobe.

(odgovor članu Felicity)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: en mesec prehitro
30.9.2008 16:21:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bad girl

podaljšajo ti za toliko kakor je bila nosečnost krajša od 'normalne' dobe.


Nič več. Zdaj se šteje gestacijska starost. Kolegica je rodila točno 1 mesec prezgodaj ( 1 dan porodniške) in so ji podaljšali za 8 dni.

(odgovor članu Šaki)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: en mesec prehitro
30.10.2008 14:42:39   
majar.
a to ti potem kar sami os sebe podaljšajo, al kako?
jaz sem rodila 1 mesec prehitro v 35 tednu, mi ni nihče nič povedal tak da prvič slišim za podaljšanjeuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: en mesec prehitro
30.10.2008 14:48:48   
HHH
Rodila sem v 36. tednu. Na CSD so mi rekli, da moram prinesti otrokovo odpustnico iz porodnišnice, kjer je viden PDP in dejanski datum poroda. Kar je manj kot 3 tedne pred rokom se šteje da je dete donošeno in ti ne podaljšujejo. Meni bi podaljšali za en teden, ampak sem bila prelena da bi odnesla papirje. Sami od sebe pa to ne naredijo.

(odgovor članu majar.)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: en mesec prehitro
30.10.2008 15:19:48   
majar.
dobro da vem...
bom izkoristila, nič jim ne pustim

hočem in zahtevam vse kar mi pripadauser posted image

HHH hvala za odgovoruser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu HHH)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: en mesec prehitro
31.10.2008 15:55:23   
aprilska34
Mene pa samo zanima, ali je časovno omejeno, do kdaj je potrebno urejat podaljšanje? Meni se porodniška izteče 20.03., bi morala podaljšanje že sedaj urejati? Hvala.

(odgovor članu majar.)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: en mesec prehitro
31.10.2008 17:58:53   
tosja
Če rodiš pred 37. tednom ti priada podaljšanje porodniške - vde urediš preko pediatra in ne CSD-ja

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Felicity)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: en mesec prehitro
2.11.2008 23:30:17   
mogant
na tej temi smo že pisali kako je s podaljšanjem:

http://www.ringaraja.net/forum/ponovno-pod%25porodni%C5%A1ke/m_3186181/tm.htm

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: en mesec prehitro
2.11.2008 23:46:29   
Marogica
Jaz sem rodila v 35 6/7 in so mi podaljašali za 8 oz. 9 dni, če se ne motim. Pa nič več. Je pa res, da bilo to pred skoraj 4 leti...če je še vedno tako, pa ne vem.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu mogant)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: en mesec prehitro
3.11.2008 12:16:31   
majar.
kaj pa dodatka si dobila kaj?? mislim za posemno nego??? sem slišala da ti nekaj pripada

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: Ko tvoj otrok ne mor...
Partner me je odložil pred porodnišnico, prepričan, da bo mene in najinega princa pobral tri dni kasneje. V porodnišnici...
Telo po porodu: Štiri resnice in ena laž
O spremembah, ki jih pusti nosečnost na telesu ženske se veliko govori. Ženske predvsem zanima, kako jih lahko omilijo o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?