|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   začasno prebivališče in dojenček
8.10.2008 19:16:08   
reckova
Lep pozdrav! Trenutno sem prijavljena doma pri starših, v februarju pa pričakujeva s fantom naraščaj. Ker se nameravava prihodnje leto poročiti bi se sedaj prijavila pri njemu začasno prebivališče (po poroki bi se le-to spremenilo v stalno). Zanima me ali smo potem na CSD-ju obravnavani kot družina, ali se štejejo tudi partnerjevi dohodki k otroškemu dodatku....in ostale s tem povezane zadeve. Hvala vsem za odgovor.

Lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: začasno prebivališče in dojenček
8.10.2008 19:21:43   
Doll
Ni pomembno kje živita. Ja ste družina

(odgovor članu reckova)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: začasno prebivališče in dojenček
8.10.2008 19:53:08   
mlinar
Čeprav boš živela pri fantu se tvoje stalno prebivališče ne bo spremenilo na CSD ste družina in fantovi dohodki se štejejo zraven sama sem imela takšen primer  vse do 8 mesca2008user posted image

(odgovor članu reckova)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: začasno prebivališče in dojenček
8.10.2008 20:12:44   
vcugmas2
Če se prijaviš pri fantu ste družina. Kar pomeni, da se vsi dohodki seštevajo tako pri otroških prejemkih kot pri kasnejšem plačilu vrtca/jasli.

(odgovor članu mlinar)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: začasno prebivališče in dojenček
8.10.2008 20:17:44   
poli*
Ker nista poročena, morata iti na csd za priznanje očetovstva... on bo koristil tudi 15 dni plačanega dopusta (predvidevam)...tako da vedo, da sta skupaj! k otroškemu dodatku se štejejo tudi partnerjevi dohodki... mislim, da se ne bi šteli samo v primeru, če bi se ti prijavila kot mati samohranilka.

Torej, ni važno, kje boš prijavljena- v vsakem primeru se bodo šteli tudi njegovi dohodki.

< Sporočilo je popravil poli* -- 8.10.2008 20:18:56 >

(odgovor članu vcugmas2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: začasno prebivališče in dojenček
8.10.2008 22:55:41   
Kerensa*
Ne glede na to, kje bosta prijavljena (stalno in/ali začasno) ti in otrok, boste obravnavani kot družina, v kolikor bo tvoj partner otroka priznal za svojega in v kolikor bosta v izogib nepotrebnemu plačevanju preživnine izjavila, da sta izvenzakonski par... po poroki pa teh "problemov" ne bo več... kot družino pa se vas šteje že zdaj, ko si ti noseča... povsod moraš vpisovati tudi partnerjeve dohodke, saj sta par.

(odgovor članu reckova)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: začasno prebivališče in dojenček
8.10.2008 23:01:55   
Anonimen
Eno vprašanje za vmes: Ali je to, da imava izvenzakonsko skupnost, treba bilokje prijaviti ali it kam podpisat? Ali se za izvenzakonsko skupnost smatra, če izvenzakonski partner prizna očetovstvo in se ga pač ne terja za preživnino?

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: začasno prebivališče in dojenček
9.10.2008 20:52:44   
poli*
Izvenzakonske zveze ni treba nikamor prijavit. Če nisi poročen in on prizna očetovstvo sta avtomatsko v izvenzakonski skupnosti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: začasno prebivališče in dojenček
9.10.2008 21:12:07   
Anonimen
Aha ... hvala! user posted image

(odgovor članu poli*)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: začasno prebivališče in dojenček
9.10.2008 21:42:47   
sunny24
Jst bi pa neki vprašala...Jst sem prijavljena še na starem naslovu, s fantom živiva v najemniškem stanovanju na črno (ki je v istem bloku, kot je on prej živel in je na tem naslovu prijavljen). Torej, jst se sem ne morem prijavit niti za začasno prebivališče (bi se najemnina nam povečala za 200 evrov).

No, in zdej me zanima, kam naj prijavim otroka-na svoj stari naslov ali na partnerjev in če pač partnerju pripada  očetovski dopust in vse ostalo.

Upam, da sem opisala situacijo kolkrtolko razumljivo. Hvala za odgovore!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: začasno prebivališče in dojenček
9.10.2008 22:36:09   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: poli*
Izvenzakonske zveze ni treba nikamor prijavit. Če nisi poročen in on prizna očetovstvo sta avtomatsko v izvenzakonski skupnosti.

Tole pa ne drži... če oče prizna otroka za svojega, to pomeni samo, da prizna otroka za svojega, ne pa, da je tudi par z otrokovo materjo in da so posledično v kompletu družina... prijava izvenzakonske zveze je potrebna za vse večje državne inštitucije v RS... predpisanega obrazca ni... dovolj je prosto po Prešernu napisana izjava obeh partnerjev, da se smatrata za izvenzakonska partnerja iz sledečih razlogov (katere potem navedeta) in nato podpise overita na UE (vsebino pa overja samo notar)... papir je potem pravno-formalno veljaven.

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: začasno prebivališče in dojenček
9.10.2008 22:39:53   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: sunny24
Jst sem prijavljena še na starem naslovu, s fantom živiva v najemniškem stanovanju na črno (ki je v istem bloku, kot je on prej živel in je na tem naslovu prijavljen). Torej, jst se sem ne morem prijavit niti za začasno prebivališče (bi se najemnina nam povečala za 200 evrov).

Saj se lahko prijaviš brez vednosti lastnika stanovanja... stopiš do inšpektorja za bivališča na vaši UE in mu razložiš situacijo... v kolikor boš že videti, da ne lažeš, te bo sam prijavil takoj, v kolikor pa bo kaj podvomil, bo pa opravil ogled na terenu, kar pomeni, da bo prišel pogledat, če si res tam... dejstvo je namreč, da prijava bivališča najemnika ali kogarkoli drugega ne vpliva na lastništvo stanovanja... najem na črno je pa seveda druga situacija... lastnik stanovanja bo v roku 60 dni (ZUP) pisno obveščen o tvoji prijavi... tako, da - naslednjič najemajte stanovanje z urejeno dokumentacijo.

(odgovor članu sunny24)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: začasno prebivališče in dojenček
10.10.2008 0:46:31   
sunny24
Kerensa, hvala za odgovor, ampak ne bom se prijavila sem, saj 500 evrov za najemnino je pa preveč tudi za 3 sobno stanovanje.

Mene sam zanima, kam naj otroka prijavim...na moj stari naslov (kjer sem še vedno prijavljena) ali na naslov od fanta, ki je isti, kjer zdej mi2 živiva (stanovanje je v istem bloku) in ali fantu pripadajo vse pravice.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: začasno prebivališče in dojenček
10.10.2008 1:30:20   
Kerensa*
Prijaviš ga lahko na svoj naslov ali na partnerjev naslov, ampak pametnejše je, da ga na svojega... razlogov za to je mali milijon user posted image .

Drugače pa je sedaj (mislim, da od lani, nisem pa 100%-no prepričana) tako, da prijava bivališča ni več samo na naslov, ampak je v večstanovanjskih stavbah na stanovanje... dam primer, da bo bolj razumljivo... na Ulici Mičke Paterne 1 stoji enostanovanjska hiša... osebe, ki živijo v njej, imajo na osebni izkaznici naslov Ulica Mičke Paterne 1, v evidencah na UE pa je označeno, da je to hiša (imajo povezavo s katastrom)... na Ulici Mičke Paterne 2 stoji dvo-stanovanjska hiša... osebe, ki živijo v pritličju te hiše, so v stanovanju št. 1, osebe, ki živijo v 1. nadstropju, pa so v stanovanju št. 2... oboji imajo na osebni izkaznici naslov Ulica Mičke Paterne 2, ampak na UE pa je označeno, da je g. Levanko Rukič v stanovanju št. 1, g. Desanko Šakić pa v stanovanju št. 2... na Ulici Mičke Paterne 3 je pa 90-stanovanjska stolpnica... vsi, ki v njej živijo, imajo na osebni izkaznici napisano Ulica Mičke Paterne 3, ampak na UE je za vsakega posebe označeno, v katerem stanovanju je... tako, da če te kdo išče (MNZ, DURS in podobni nebodijihtreba), bo vedel, na katera vrata potrkati, četudi nimaš priimka ne na domofonu, ne na vratih. user posted image

(odgovor članu sunny24)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: začasno prebivališče in dojenček
10.10.2008 12:34:30   
M_mojca
Zdeva je res super razložena!
Mene pa zanima še to, KDAJ lahko dojenčka prijaviš na začasni naslov? Moj bo imel stalni naslov po meni, jaz pa imam tudi začasno bivališče pa ne vem kdaj ga lahko prijavim? A šele takrat, ko dobim njegovo osebno izkaznico (ker sem za ureditev le-tega zase potrebovala osebno!)?
Hvala!


_____________________________

23.10.2008 je na svet pokukal najin pikec po imenu Nik

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: začasno prebivališče in dojenček
10.10.2008 13:31:57   
poli*
IZVIRNO SPOROČILO: mlinar

Čeprav boš živela pri fantu se tvoje stalno prebivališče ne bo spremenilo na CSD ste družina in fantovi dohodki se štejejo zraven sama sem imela takšen primer  vse do 8 mesca2008user posted image

Kerensa- reckova je spraševala predvsem zaradi otroškega dodatka. In tu se 100% štejejo tudi vsi njegovi dohodki, ker je on oče tega otroka. Če pa bi hotela, da se to ne šteje, bi se mogla prijavit kot mati samohranilka (posledično tožit tega očeta) in šele to bi pomenilo, da niso družina in niso v izvenzakonski skupnosti.
Vem, ker imam zelo podobno situacijo sama.

(odgovor članu mlinar)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: začasno prebivališče in dojenček
11.10.2008 17:32:45   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: poli*
IZVIRNO SPOROČILO: mlinar
Čeprav boš živela pri fantu se tvoje stalno prebivališče ne bo spremenilo na CSD ste družina in fantovi dohodki se štejejo zraven sama sem imela takšen primer  vse do 8 mesca2008user posted image

Kerensa- reckova je spraševala predvsem zaradi otroškega dodatka. In tu se 100% štejejo tudi vsi njegovi dohodki, ker je on oče tega otroka. Če pa bi hotela, da se to ne šteje, bi se mogla prijavit kot mati samohranilka (posledično tožit tega očeta) in šele to bi pomenilo, da niso družina in niso v izvenzakonski skupnosti. Vem, ker imam zelo podobno situacijo sama.

Hja, drži... v kolikor mati ne trdi, da je samohranilka, se dohodki partnerja (pa naj bo to otrokov oče ali pa novi partner) štejejo zraven pri otroškem dodatku... jaz sem imela še bolj blesavo situacijo... z bivšim možem sva šla narazen leta 2003 in ker se je razveza (na tožbo) vlekla do leta 2006, so mi pri otroškem dodatku za sina, ki ga imam z novim partnerjem (torej 2. otroka) hoteli računati dohodke bivšega moža, ker še nisem bila uradno ločena in ker mi novega partnerja niso priznavali ne kot partnerja, ne kot otrokovega biološkega očeta, temveč samo kot sostanovalca... mater, kako sem pi*dila, ej... no, ampak smo rešili zadevo... drugače pa, če bi trdila (ona), da je samohranilka, ni treba, da očeta toži... sporazum je ena zelo zaželjena zadeva. user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: M_mojca
KDAJ lahko dojenčka prijaviš na začasni naslov?

Takoj, ko dobiš rojstni list, lahko na UE zaprosiš za otrokovo osebno izkaznico. In istočasno, v istih 5-ih minutah, mu lahko prijaviš še začasno bivališče. Kar pomeni nekje cca. 3. dan po rojstvu (ko greš iz porodnišnice, greš še na matični urad, da ti rojstni list dajo takoj - no, OK, en dan prej se moraš po telefonu najaviti, ampak to lahko narediš že iz porodnišnice - vsaj jaz sem v LJ naredila tako).

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: začasno prebivališče in dojenček
11.10.2008 18:27:29   
Anonimen
Ja, po tanovem se v bloku piše pri prijavi tudi številka stanovanja.user posted image  

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: začasno prebivališče in dojenček
11.10.2008 20:06:14   
poli*
Začasno- res je, da je treba napisat še številko stanovanja v bloku. To smo pa mi urejali 3 dni nazaj user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: začasno prebivališče in dojenček
11.10.2008 20:27:02   
M_mojca
Kerensa, hvala za odgovor!!
Tole za stanovanje pa nisem vedela. No, jaz sem urejala za hišo, tako da ni panike. Je pa dobra informacija!


_____________________________

23.10.2008 je na svet pokukal najin pikec po imenu Nik

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: začasno prebivališče in dojenček
13.11.2008 21:55:10   
akin
Tudi jaz imam eno vprašanje na podobno vižo...
Namen sem imela po rojstvu otroka njega prijaviti na isti naslov kjer bo imel stalno prebivališče njegov očka. Jaz se žal morda še par let na tem naslovu ne bom mogla prijaviti za stalno (pustimo zdaj razloge za to), bom pa tam prijavilazačasno prebivališče. Zanima pa me naslednje. Katero oz. čigavo prebivališče se upošteva pri uveljavljanju pravice za pomoč/darilo občine novorojenčkom in katero pri prijavi za vrtec? Glede na to, da bomo praktično vsi živeli v eni občini (čeprav bom jaz imela sicer stalno prebivališče formalno v drugi) bi namreč veliko raje vse stvari opravila tam, ne vem pa, če je to možno. Se pri takšnih stvareh gleda stalno prebivališče otroka ali matere?

Najlepša hvala za odgovor!

(odgovor članu M_mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: začasno prebivališče in dojenček
13.11.2008 22:34:53   
birdy
IZVIRNO SPOROČILO: akin

Tudi jaz imam eno vprašanje na podobno vižo...
Namen sem imela po rojstvu otroka njega prijaviti na isti naslov kjer bo imel stalno prebivališče njegov očka. Jaz se žal morda še par let na tem naslovu ne bom mogla prijaviti za stalno (pustimo zdaj razloge za to), bom pa tam prijavilazačasno prebivališče. Zanima pa me naslednje. Katero oz. čigavo prebivališče se upošteva pri uveljavljanju pravice za pomoč/darilo občine novorojenčkom in katero pri prijavi za vrtec? Glede na to, da bomo praktično vsi živeli v eni občini (čeprav bom jaz imela sicer stalno prebivališče formalno v drugi) bi namreč veliko raje vse stvari opravila tam, ne vem pa, če je to možno. Se pri takšnih stvareh gleda stalno prebivališče otroka ali matere?

Najlepša hvala za odgovor!


Darilo od občine-nekje imajo da mora bit prijavljen EDEN od staršev, nekje je odvisno samo od prebivališča novorojenca.
Za vrtec se večinoma spet gleda da je vsaj EDEN od staršev prijavljen v željeni občini, oziroma novorojenec (pri nama je za oboje moral biti vsaj en od naju prijavljen).
Kar se tiče otroških stvari (otroški dodatek, po možnosti dodatek za nego otroka, če ga, upam sicer da ne,  boš rabila) se ureja na csd-ju otroka, tvojo porodniško pa na tvoji csd.


_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu akin)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: začasno prebivališče in dojenček
13.11.2008 22:45:32   
pezbar
Za vrtec se večinoma spet gleda da je vsaj EDEN od staršev prijavljen v željeni občini, oziroma novorojenec (pri nama je za oboje moral biti vsaj en od naju prijavljen).


Ne drži, vsaj v mojem primeru ne. Ko sem oddajala vlogo za vrtec v občini Domžale, so mi razložili, da gledajo, če je OTROK prijavljen v njihovi občini in ne eden ali drugi starš.

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: začasno prebivališče in dojenček
14.11.2008 14:05:36   
akin
Obema najlepša hvala za odgovor!
V vsakem primeru torej ni nobeno merilo prav bivališče matere (razen seveda za porodniško in podobne stvari, ki jih urejam sama zase). Ali očka ali otrok ali oba, to mi v vsakem primeru ustreza, samo da ni vse odvisno le od mame.  Nekje sem namreč pri pregledovanju nekih obrazcev zasledila (ne spomnim se več točkno za kaj), da je bilo potrebno vpisati prav prebivališče matere, po očetu niso sploh nič spraševali. No, me veseli, če smo se modernizirali in oče ni več diskriminiran pri takih stvareh!

(odgovor članu pezbar)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: začasno prebivališče in dojenček
14.11.2008 19:07:55   
birdy
IZVIRNO SPOROČILO: pezbar

Za vrtec se večinoma spet gleda da je vsaj EDEN od staršev prijavljen v željeni občini, oziroma novorojenec (pri nama je za oboje moral biti vsaj en od naju prijavljen).


Ne drži, vsaj v mojem primeru ne. Ko sem oddajala vlogo za vrtec v občini Domžale, so mi razložili, da gledajo, če je OTROK prijavljen v njihovi občini in ne eden ali drugi starš.


Pezbar, sej ubistvu sem že jst mal neumno napisala. Sej če je otrok prijavljen v občini X je ziher tudi eden od staršev prijavljen, ima stalno bivališče v občini X. Ker otrok je lahko prijavljen na stalnem bivališču enega od staršev, ne more pa bit nekje čist drugje.
Aja, zdej sem šele dober prebrala, sory... Ne vem kako je z Domžalami (kljub temu da smo kar dolgo tam živeli), mi smo vlogo oddajala v Medvodah in je blo važno da je eden od staršev.

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu pezbar)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?