|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mami, kje je moj oči?
27.10.2008 19:22:06   
anja85
Kako povedati svojemu otroku, da ga očka ne mara, da se sploh ne briga za njega. Sicer je moja zgodba taka: S fantom sem bila srečno zaljubljena, bila sva skupaj leto in pol.Potem pa sem jaz po nesreči zanosila in me je fant pustil.Rekel je naj grem delat splav ali pa je med nama konec. No jaz sem se pač odločila za mojega otročička, kljub temu, da so moji odločitvi nasprotovali skoraj vsi. Govorili so mi: stara komaj 20 let, brez partnerja, brez šole in službe, da si tega ne morem privoščiti in da ne zmogla. Edina on vseh me je pri moji odločitvi podpirala moja mama.

Tako sem bila celo nosečnost sama, rodila sem brez problemov, sinčka ki mi pomeni vse.Ko sem rodila sem bivšega fanta poklicala, da mu povem, da sem rodila ampak tudi tel. ni dvignil. Poslala sem mu sms ampak ni bilo odgovora.
Tako da bivši otroka nikoli ni videl, se zanimal za njega, skratka nič od nič. Očetovstva prav tako ni podpisal, jaz pa ga nisem želela tožit.

Enkrat se je celo zgodilo da smo se naključno srečali, ko je videl mene in malega se je samo obrnil stran kot da me ne pozna.

Zdaj sem srečna mlada mamica, študiram, imam še eno leto do diplome, delam preko študetskega servisa in z malim živiva pri starših. Morem povedati da otroku ni nikoli primanjkovalo ljubezni in pozornosti, dobi vse kar si zaželi (seveda v mejah normale). Tudi vsi sorodniki, kateri so prej nasprotovali moji odločitvi, sedaj obužujejo mene in malega da zmoreva.

Do letošnjega septembra ni bil v vrtcu, ampak ga je čuval dedi,ki je v penziji. Skoraj nikoli prej nismo pred njim omenjali besede "oči", sedaj pa ko je v vrtcu najbrž večkrat sliši besedo očka. In tudi vidi otroke, ki jih pripelje očka in mamica skupaj. Najbrž ve da njemu nekaj manjka.

In sedaj me je že večkrat vprašal "mami, kje je moj oči". Ko me je prvič vpraš sem se obrnila stran, saj so mi po licih začele polzeti solze. Nč mu nisem odgovorila, pač pa sem preusmerila njegovo pozornost drugam.

Zdaj se je to že večkrat zgodila, zato me zanima, kaj bi ve odgovorile svojemu otroku, ko bi vas kaj takega vprašal. Saj jaz nevem kako mu primerno njegovim letom (1.decebra bo 3 leta)razložiti da nima očeta oziroma da ga očka ne mara in da mu je vseno za njega.

Sicer bi bilo najbrž najboljše da grem svetovalni delavki v vrtec in se z njo pogovorim ampak sem vseeno za nasvete  želala vprašati še vas.

Hvala za vse odgovoreuser posted image

_____________________________

Mamica!Nisem pticek,nisem veter, nisem soncek zlat, tvoj otrok sem ljuba mami in imam te srcno rad!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Mami, kje je moj oči?
27.10.2008 19:29:50   
glen
Sicer bi bilo najbrž najboljše da grem svetovalni delavki v vrtec in se z njo pogovorim


Pomoje je najbolje da res stopiš do socialne delavke v vrtcu, katera ti bo najbolje svetovala.

(odgovor članu anja85)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Mami, kje je moj oči?
27.10.2008 19:42:36   
ciciban
Ne govori otroku,da ga ocka ne mara!!!! Res ni lepo,da je tako ravnal,mogoce ni dorasel vsej zadevi..???.Poskusi otroku razlozit,da sta se z ockom odlocila,da je za vse najbolje,da zivita loceno!Da sta se prevec kregala....Ce se da,tudi ne govori nic slabega o njegovem ocetu,konec koncev je to le njegov oce.

(odgovor članu anja85)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Mami, kje je moj oči?
27.10.2008 19:55:09   
Naja30
Saj ni nikjer napisala, da otroku govori kaj takega. Besedi oče so se do vrtca izogibali.
Po moje otroku razloži, da njegov očka pač ne živi z vama. Seveda ne bo razumel, ampak najbolj pomembno je da ve, da ima tudi on očka nekje.
Res žalostno, take zgodbe.

(odgovor članu ciciban)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Mami, kje je moj oči?
27.10.2008 20:01:08   
tažana
Tudi jaz sem mnenja, da otroko ni potrebno govoriti, da ga oče ne mara user posted image . Raje mu povej, da si nista želela živeti skupaj (oziroma, da oče živi drugje).
Vidva pa živita pri babici in dediju in da se imate tako super da zaenkrat nikamor drugam nočeta iti.  user posted image

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Mami, kje je moj oči?
27.10.2008 20:04:48   
neli99
anja, to je res žalostna zgodba in pogumno si naredila da si se odločila za otroka. očitno pa tebe vse skupaj še zelo boli. mislim da ni prav da otroku o tem ne odgovarjaš, prav tako se strinjam da imajo predhodnice prav da mu ne govoriš da ga oči ne mara. una ideja: z očetom sva se tako odločila da je za naju bolje da greva narazen ... korektna in dobra za oba.

ja otrok bo imel težave s tem, in verjetno jezo, bolečino ... potreboval te bo da mu pomagaš skozi to. predvsem pa da ne mešaš svojih občutkov z njegovimi.

mogoče ti bo pa res kaka svetovalne delavka pomagala speljati ta pogovor, oziroma svetovati kako reagirati. drži se in pazi nase ... pa ne bit huda: ampak ti želim čimprej srečo v ljubezni ... očima marsikateri otrok čisto lepo sprejme za očka.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Mami, kje je moj oči?
27.10.2008 20:06:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ciciban

Ne govori otroku,da ga ocka ne mara!!!! Res ni lepo,da je tako ravnal,mogoce ni dorasel vsej zadevi..???.Poskusi otroku razlozit,da sta se z ockom odlocila,da je za vse najbolje,da zivita loceno!Da sta se prevec kregala....Ce se da,tudi ne govori nic slabega o njegovem ocetu,konec koncev je to le njegov oce.


zakaj bi mu pa to govorila ( da sta se veliko kregala in odločila da bosta živela narazen) če pa ni resuser posted image sicer je res težko in verjetno neprimerno otroku razlagat, da ga očka ne mara, samo tako žal je v tej situaciji. ampak otroku lagat da ima nekje očka, ki ga ima rad....user posted image ne vem, to se mi zdi še bolj kruto kot to, kar je oče naredil. ker potem ima otrok določena pričakovanja, saj če ga ima očka rad, bo pa ja prišel enkrat.
je pa težka tole...po moje je najboljše otroku razložiti nekako  da on nima očka, da se je pač mamica odločila sama imeti otročka. pač nekaj v tem stilu, na otroku razumljiv način. detajli se pa dodelujejo sproti, ko otrok odrašča in razume določene stvari. absolutno pa nebi lagala. in seveda tudi nebi o očetu govorila slabo, na način da bi se otrok zaradi tega počutil zavrženega. sicer sama najbolje poznaš svojega otroka in veš kako in koliko razume in na kak način mu lahko razložiš.


(odgovor članu ciciban)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Mami, kje je moj oči?
27.10.2008 20:08:34   
Anonimen
zakaj bi mu pa to govorila ( da sta se veliko kregala in odločila da bosta živela narazen) če pa ni res sicer je res težko in verjetno neprimerno otroku razlagat, da ga očka ne mara, samo tako žal je v tej situaciji. ampak otroku lagat da ima nekje očka, ki ga ima rad....


Se strinjam.
Za lazjo se bos samo zapletla in zaprla vrata.

Na tvojem mestu bi se posvetovala s socialno delavko.
Prav tako bi poskusila vzpostaviti stike z ocetom, vsaj preko CSD.
In uredila bi ocetovstvo, na lep ali manj lep nacin. Zdaj je od prvega soka minilo ze nekaj casa, in ti bo to lazje.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Mami, kje je moj oči?
27.10.2008 20:31:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II


Prav tako bi poskusila vzpostaviti stike z ocetom, vsaj preko CSD.
In uredila bi ocetovstvo, na lep ali manj lep nacin. Zdaj je od prvega soka minilo ze nekaj casa, in ti bo to lazje.


mah, jst pa ne vem če biuser posted image ker če noče, če mu ni....pa v končni fazi se je sama tako odločila, da bo otroka obdržala, kar je čisto ok..on pa je tud imel pravico do tega, da otroka noče...samo meni se nebi dalo s tem ubadat, če njemu ni, če on noče videvat otroka in imet stikov z njim, pač klinc ga naj gleda. pa pustmo tisto, da ima otrok pravico do očeta....če ga oče ne marauser posted image nekaj na silo, da se bo otrok ja bedno počutiluser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Mami, kje je moj oči?
27.10.2008 20:34:07   
Anonimen
če njemu ni, če on noče videvat otroka in imet stikov z njim


Takrat jih ni hotel, verjetno tudi zdaj ne.
Ampak ce hcerka sprasuje po njem....kaj pa vem, vsaj po uradni poti naj gre.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Mami, kje je moj oči?
27.10.2008 20:43:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

če njemu ni, če on noče videvat otroka in imet stikov z njim


Takrat jih ni hotel, verjetno tudi zdaj ne.
Ampak ce hcerka sprasuje po njem....kaj pa vem, vsaj po uradni poti naj gre.


to vsak zase ve, samo meni bi se nekak gravžalouser posted image kt da prosjačim zdej, zase in za otroka, da se on usmili in mu nakloni kako urico svojega časauser posted image če bi on pokazal interes, pol valjda...konckoncev mu je fotr...res je....samo prisilit preko nekih ustanov človeka, ki mu ni...men se zdi ponižujoče. ker če sem se jaz sama odločila obdržat otroka, pol sem ga sposobna sama vzgojit. in to na način, da zanj ne bo frustrirajoče.

< Sporočilo je popravil ulla80 -- 27.10.2008 20:44:15 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Mami, kje je moj oči?
27.10.2008 20:44:43   
Anonimen
samo prisilit preko nekih ustanov človeka, ki mu ni...


Saj ne pravim, da bi ga prisilila.
Bi pa poskusila.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Mami, kje je moj oči?
27.10.2008 20:46:27   
Anonimen
ker če sem se jaz sama odločila obdržat otroka, pol sem ga sposobna sama vzgojit. in to na način, da zanj ne bo frustrirajoče.


To vse stoji.
Samo otroka zanima, kje je oce. Mogoce bi pa ona zelela imeti stike. Kaj pa vem. No, jaz bi vsaj poskusila, tko na izi.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Mami, kje je moj oči?
27.10.2008 20:49:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

ker če sem se jaz sama odločila obdržat otroka, pol sem ga sposobna sama vzgojit. in to na način, da zanj ne bo frustrirajoče.


To vse stoji.
Samo otroka zanima, kje je oce. Mogoce bi pa ona zelela imeti stike. Kaj pa vem. No, jaz bi vsaj poskusila, tko na izi.


samo poskusiš tko, da ga pokličeš, mogoč na kak kofe pa vprašaš, se pomeniš. in vidiš kje si.  preko csd, na lep ali manj lep način pa men ni glih na iziuser posted image sam jst sem čudna, sej vem.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Mami, kje je moj oči?
27.10.2008 20:51:07   
Anonimen
preko csd, na lep ali manj lep način pa men ni glih na izi


Ne, mas prav user posted image .
Vsaj na izi nacin je vredno poskusit.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Mami, kje je moj oči?
27.10.2008 20:53:52   
Anonimen
no, zdej ko sma pršle do točke, da mam prov, pa lahko nehama smetituser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Mami, kje je moj oči?
27.10.2008 20:56:03   
ciciban
Jaz sem samo svetovala,da naj mu ne govori,da ga oce ne mara! Anja 85 namrec sprasuje,kako povedati otroku,da ga oce ne mara! Nisem pa tudi mislila tako hudo,da otroku laze,kako zelo sta se kregala-mogoce sem narobe napisala-pac,da se mu nekako pove,da nista bila za skupaj in sta se odlocila,da greta narazen!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Mami, kje je moj oči?
27.10.2008 21:05:03   
Pi-kica 1
Hm, sama sem bila pred leti v podobni situaciji, kot ti, oče se ravno tako ni zmenil za otroka, imela pa sem urejeno očetovstvo, ker sva se razšla nekaj mesecev po rojstvu otroka.
Tudi pri mojem sinu so se pojavljala podobna vprašanja, ki so sčasoma prešla že v prave travme. Ker sva že tako hodila k psihologinji zaradi drugih težav, sem jo vprašala za nasvet. Dejala mi je, naj otroku vedno povem po resnici vse, kar me bo vprašal, seveda njegovi starosti primerno. Če ga oče nima rad, mu je to bolje povedati, kot pa da živi z eno predstavo, kako očka nekje komaj čaka, da ga vidi, pa mu mamica to ne dovoli. Take predstave hitro zrastejo v malih glavicah.
Skratka, jaz sem se tega držala in mu tudi povedala, kar je vprašal. Ker je bilo prisotno tudi fizično nasilje, sem mu tudi to povedala, ko sem presodila, da je dovolj star.
Moraš pa zelo pazit, da mu vedno daš vedeti, da dete ni nič krivo, da ga oče ne mara.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Mami, kje je moj oči?
27.10.2008 21:33:59   
TIA22
Jaz sem mojemu lepo razložila da se je ati pač odločil da nebo živel z nama in da nama zaradi tega nič ne manjka. Da ne sme mislit da ga ati ne mara ampak da je treba spoštovati njegovo odločitev, če naju pač ne želi videti. Da zaradi tega pač ni slab ati ali pa karkoli. Povedala sem mu tudi, da ko bo velik, če bi ga rad videl ga bom peljla k njemu. naj si otrrok sam ustvari mnenje!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Mami, kje je moj oči?
27.10.2008 22:50:20   
tinkatonka
Zdaj se je to že večkrat zgodila, zato me zanima, kaj bi ve odgovorile svojemu otroku, ko bi vas kaj takega vprašal. Saj jaz nevem kako mu primerno njegovim letom (1.decebra bo 3 leta)razložiti da nima očeta oziroma da ga očka ne mara in da mu je vseno za njega.


verjamem, da si jezna na njegovega očeta, a ni prav, da mu rečeš, da ga oče ne mara in da mu je vseeno. Kot je rekla ciciban...poskusi otroku razlozit,da sta se z ockom prevec kregala in sta se odlocila, da zivita loceno!Ce se le da, ne govori nic slabega o njem. Predlagam, da stopis do otroskega psihologa, ki ti bo najbolje vedel svetovati kako reagirati tudi v prihodnje.

< Sporočilo je popravil tinkatonka -- 27.10.2008 22:51:33 >


_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu anja85)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Mami, kje je moj oči?
27.10.2008 22:57:48   
kaya2007
ok, res ni treba govoriti, da ga ne mara (tega niti ne vemo, kaj se dedcu plete po glavi, če sploh kaj)...da se je odločil, da ne bo imel stikov z njima mu pa lahko pove-saj to tudi je resnica! naj mu pač pove, da ljudje vvčasih niso dovolj "odrasli", da bi se odločili in skrbeli za otroke in da ja pač tak tudi njegov oče. mogoče bo pa nekoč bolj zrel in ga bo želel videti, nikoli se ne ve, naj pa na to raje ne računa.

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Mami, kje je moj oči?
28.10.2008 0:20:07   
urška
če te otrok vpraša: kje je moj oči?, mu seveda ne moreš odgovorit z: tvoj oče te ne mara. rečeš mu, da živi drugje, da pač vsi otroci z živijo s svojimi starši. in da s tem ni nič narobe ker obstaja več vrst družin in da sta samo otrok in mamica tudi družina.

nisem pristaš blatenja bivših partnerjev, ampak roko na srce, da ima tale moški rad svojega otroka?! od kje  ta občutek?

< Sporočilo je popravil urška -- 28.10.2008 0:26:21 >

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Mami, kje je moj oči?
28.10.2008 1:50:29   
Kerensa*
Jaz sem sinu povedala resnico - da je njegovemu očetu vseeno zanj in da ga ne zanima. Je pa res, da ni star 3 leta. Ko sva se z njegovim očetom razšla, je bil star 6 let, zdaj je pa star 11 let. Vse mu je jasno tudi brez mojih besed ali dejanj. Nikoli nisem razumela, zakaj naj mu lažem. Nikoli mu ne bi rekla, da ga ima njegov oče rad, vendar živi drugje in trenutno nima možnosti skrbeti zanj. Zakaj, če ni res? In če to vidi tudi otrok? 3-letnik pa tega še ne vidi in ne razume.

(odgovor članu anja85)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Mami, kje je moj oči?
28.10.2008 9:41:19   
princ_princeska
IZVIRNO SPOROČILO: Naja30

Saj ni nikjer napisala, da otroku govori kaj takega. Besedi oče so se do vrtca izogibali.
Po moje otroku razloži, da njegov očka pač ne živi z vama. Seveda ne bo razumel, ampak najbolj pomembno je da ve, da ima tudi on očka nekje.
Res žalostno, take zgodbe.


se popolnoma strinjam

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Mami, kje je moj oči?
28.10.2008 9:59:20   
blaža
Nisem vsega brala, mislim pa ,da bi mogoče uredila tudi to za preživnino. res, da si se sama odločila, da otroka obdržiš, vendar mora tudi tvoj bivši fant prevzet nase posledice oz. odgovornost, saj je bil tudi on zraven, ko si zanosila.

jaz bi se tudi posvetovala s kakšno strokovno osebo, ali psihologinjo v vrtcu ali kaj podobnega. sem razmišljala kaj bi jaz naredila, pa mi je prav tesno pri srcu, ker še sama ne vem in mi je vse skupaj žalostno.

Le pogumno naprej, saj si še mlada, misli na svojega otročka in vse drugo bo samo prišlo.user posted image

(odgovor članu princ_princeska)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?