|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prehrana nosečnic - kaj pa vam paše ;-)
11.11.2008 19:53:18   
Mala_princeska
V času nosečnosti moraš misliti na dva, posebno na nerojeno dete, kateremu moraš omogočiti vse vitamine in minerale za normalno rast in onemogočiti vsakršno okužbo, ki bi mu lahko škodila...
Vodič skozi zdravo prehrano
Nosečnost prinaša velike spremembe v tvoje življenje, zato boš najverjetneje spremenila svoje prehranjevalne navade, še posebno tiste nezdrave.
Jej več žitaric, dodaj zelenjavo in beljkovine, sadje, mlečne proizvode in končno samo občasno jej bolj mastno hrano.
Raznolika prehrana je zelo pomembna. To ti bo pomagalo zagotoviti zadosten dnevni vnos mineralov in viteminov.
Pij veliko vode! Zadostna količina tekočine prinaša mnogo prednosti, kot so preprečevanje prezgodnjega poroda, bolj zdravo nosečnost, bolj elastično kožo, manj težav z otekanjem in podobno...Sokovi sicer zavzemajo določeno mesto v prehrani, vendar naj bo kljub temu največji procent tekočine, ki jo popiješ voda.
Jej svežo hrano! Več hranljivih sestavin naj bo sveže nabranih ali vsaj svežih, ogibaj se tistih v konzervah.
Proteini so temelj vsake celice v telesu tvojega otroka. Nekatere raziskave so pokazale, da adekvaten vnos beljakovin (najmanj 75g dnevno), preprečuje mnoge težave.
Jej bolj pogosto, toda manjše obroke! Posebno v primeru, da te peče zgaga oz. te muči slabost.
Piši dnevnik o prehrani, če si pozabljiva. Mnogo lažje je zapisati, kot si zapomniti kaj si jedla, lahko pa dobiš nove ideje, ki bi jih veljalo vključiti v tvojo prehrano za časa nosečnosti.
Ne pozabi na tehtanje! Ne drži se diete brez posvetovanja z zdravnikom. Dobra prehrana tekom nosečnosti, bo tvoje kilograme spremenila v prednost, pa tudi lažje jih boš izgubila po porodu.
Namen uživanja vitaminov ni v temu, da zamenjajo hrano skozi katero bi te vitamine dobila. Lahko so samo dopolnilo k prehrani. Prevelike količine npr. vitamina A, lahko povzročijo komplikacije. Vsako vitaminsko nadomestilo pokaži zdravniku.
Junk food ali hitra hrana. Iluzorno je pričakovati, da se je v času nosečnosti ne boš niti dotaknila. Poskrbi le, da ne boš pretiravala. Če občasno poješ kaj sladkega ali se kdaj pa kdaj prenaješ, to nosečnosti ne bo škodilo. Toda v primeru, da se v nosečnosti odvadiš mastne, sladke hrane, lahko pridobiš dobro navado za prihodnost.
Morda boš v nosečnosti imela posebne potrebe in boš potrebovala nasvet nutricionista. To je lahko v primeru anemije, diabetesa, nosečnosti z dvojčki...


< Sporočilo je popravil Mala_princeska -- 11.11.2008 19:58:27 >


_____________________________

24.4.2004 Nina :-)
24.6.2009 je ati dobil najlepše darilo za RD - Manco :-)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prehrana nosečnic - kaj pa vam paše ;-)
11.11.2008 19:59:29   
Mala_princeska
Kaj vam paše trenutno v nosečnosti?

Meni sadje , kisle stvari......

Kaj pa najraje pijete?


_____________________________

24.4.2004 Nina :-)
24.6.2009 je ati dobil najlepše darilo za RD - Manco :-)

(odgovor članu Mala_princeska)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prehrana nosečnic - kaj pa vam paše ;-)
11.11.2008 20:21:12   
Goldy
Vodoooo, pa čaj!

Jem pa kislo oz. pijem tisti kis od kumaric (samo sem se že malo umirila)user posted image , drugače pa kaj vem, vsak dan me kaj drugega zagrabi. Tudi kakšna želja po pizzi, sladkem (ki ga prej sploh nisem jedla)...

(odgovor članu Mala_princeska)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prehrana nosečnic - kaj pa vam paše ;-)
11.11.2008 20:24:03   
fragola
pijem cedevito, pa limonado

jem pa različno kar mi paše v določenem trenutku, kakšen dan mi ne paše nič!

_____________________________

Upanje zadnje umre!

(odgovor članu Goldy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prehrana nosečnic - kaj pa vam paše ;-)
12.11.2008 9:23:38   
Blueeyes
od hrane mi še kar ne paše kislo ali sladko... zdej bi jedla samo riž in testenine na 100 načinov..

pijam pa cedevito, čaj ali pa vodo... okusno pa še odžeja

(odgovor članu fragola)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prehrana nosečnic - kaj pa vam paše ;-)
12.11.2008 9:53:47   
pomar*ANČA*
jaz nisem imela z hrano posebnih težav, edino pri hitri hrani sem se pazila. aja, pa včasih bi kar cedevito samo jedlauser posted image pa sladoled sem začela jesti.

spila sem pa največ cedevite ali vode.

(odgovor članu Blueeyes)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prehrana nosečnic - kaj pa vam paše ;-)
12.11.2008 10:27:09   
Lalica1
Od hrane mi ne paše nič oz. ničesar si ne zaželim. Jem pač, kar mama skuha ali kaj je pri roki.

Pijem pa na srečo najraje vodo brez okusa. Nekaj časa so se me držale gazirane pijače, vendar se nisem sekirala, ker mi je trenutno važno, da tekočino sploh spravim vase.

(odgovor članu pomar*ANČA*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prehrana nosečnic - kaj pa vam paše ;-)
12.11.2008 10:31:24   
KOKICA32
Nič se mi posebej ne lušta. Popijem pa velikooo čajev in navadne vode. Pa cedevita je bila poleti aktualna, še posebj, ker jo imajo sedaj tudi v gostilnah.user posted image

(odgovor članu Lalica1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prehrana nosečnic - kaj pa vam paše ;-)
13.11.2008 7:13:34   
nežka
Paše mi solata, veliko solate! Ne paše pa mi več sladko, pa sem sicer zelo sladkosneda user posted image !

(odgovor članu KOKICA32)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prehrana nosečnic - kaj pa vam paše ;-)
13.11.2008 13:49:20   
anchika
Pijem kar imamo doma od vode do sokov.
Kisle kumarice- bljak, sploh mi ne paše.
V prvi nosečnosti mi je ful pasala pašta na razne načine, zdaj pa nimam kakšne posebne želje. Sam da je dobro. rada imam špinačo in vse vrste zelenjave. Jem vse.

(odgovor članu nežka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prehrana nosečnic - kaj pa vam paše ;-)
13.11.2008 21:11:40   
daisyb
jaz tudi nimam nekih ekstra želja glede prehrane....prej sem vedno za zajtrk jedla muslije, zdaj pa mi obrača, ko jih samo vidim....zelenjave sploh ne jem..jem pa sadje in jogurte.

pijem pa mleko al pa 100 sokove....po vodi in čajih mi dela slabo..pa bi bilo najbrž bolje piti vodo. vodo spijem samo, ko sem res žejna..največ kaka dva kozarca pol pa mi je slabo po vodi...in se bojim, da ne pijem dovolj, ker nisem že pred nosečnosto spravla vase niti pol litra na dan....sploh ne morem.

sladkarije jem..mogoče mal manj, kot prej...mi paše čokolada lindt z lešniki....se poskušam držat, da pojem na dan le eno rebrce čokolade pa kak piškotek.....

včasih mi ful paše jest, včasih pa mi nič ne diši in ne morem dati dost vase...hitro se menjajo različne želje..zdaj sem posegla po čokolinu.

v glavnem....jem vse razen zelenjave...hitre hrane že prej nisem veliko uživala...izogibam se le suhih salam in surovih jajc.

lp,

daisyb

(odgovor članu anchika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prehrana nosečnic - kaj pa vam paše ;-)
14.11.2008 8:30:16   
katja_p
Ni nobene hrane, ki bi mi ful pasala in ni nobene, ki se mi je zdaj ne bi luštalo. Čist enako kot prej.

(odgovor članu daisyb)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prehrana nosečnic - kaj pa vam paše ;-)
22.11.2008 11:47:49   
pike
Meni tudi paše vse kar sem prej jedla. Pijem sokove in vodo ter tu in tam kak deci refoška mešanega z oro po kaki dobri pojedini.
Mi pa za zajterk tudi ful pašejo koruzni kosmiči z hladnim mlekom tega prej nisem jedla oz. se mi ni luštalo zdaj pa.
Kisle kumare se mi v celi nosečnosti sploh niso luštale.

Zdaj, zadnje tedne se mi tako biftek lušta, pdp imam 11.12.2008 in me zanima, če si bom pol kaka dva kosa kruha z biftekom lahko privoščila. Eni pravijo da ja drugi  spet, da ne.user posted image Bo pa takrat ravno odprta sezona za bifteke, ko so prazniki pred nami.

(odgovor članu katja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Prehrana nosečnic - kaj pa vam paše ;-)
22.11.2008 11:58:20   
julika
meni paše vse po malem.le mesa ne pojem več toliko kot prej.najraje pijem fosters clark.pa mandarin pojem zelo dost.pa tud gazirano pijem,samo v majhnih količinah.izogibam se hitri hrani (kebab,hamburger,le ene 3x sem bila v mcdonaldsu),tud v restavracijah ne jem trenutno.

(odgovor članu pike)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Prehrana nosečnic - kaj pa vam paše ;-)
26.11.2008 18:15:48   
lino
Pozdravljene.

Jaz jem vse, čeprav verjetno ne dovolj sadja in zelenjave...saj sem že malo zmedena (grozdje kao ne, pa rib in morskih sadežev,...). Ali obstaja sadje, ki ga ni priporočljivo jesti (razen grozdja???) in morda tudi kakšna zelenjava???
Lahko jem hrenovke, majonezo, delikatesne klobase???

Pa full se mi lušta biftek in pršut...vem da ne smem in ne bom.

Sicer pa bom v naslenjih mesecih bolj pazila...bom imela več časa za pripravo hrane.user posted image user posted image

l.p.

lino

(odgovor članu julika)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Prehrana nosečnic - kaj pa vam paše ;-)
1.12.2008 13:25:14   
.soncek.
Jaz jem vse, najbolj pa mi paše kislo zelje in kisla repa, to bi lahko vsak dan jedla, drugač pa sadje, obožujem mandarine, ko se zakadim v njih jih kr zmanjka, pa kak košček pršuta ti nima kaj škodit, le željo si poteši (ampak samo košček).
kar se pijače tiče pa vodo ful pijem, pa sok kje kakšen, čaj, vglavnem čokoade in sladkarije mi pa sploh ne pašejo, pa sem jih prej lahko ful pojedla.
glavno da je kislo....

(odgovor članu lino)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Prehrana nosečnic - kaj pa vam paše ;-)
3.12.2008 19:02:45   
bamoocham
Js mam fuuul rada kislo zelje (z bučnim oljem, segedin, jota...), ampak opažam, da me začne ful bolet trebuh po njem, me zapre al pa požene:)
Obožujem pa kisle kumarice:)

(odgovor članu .soncek.)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Prehrana nosečnic - kaj pa vam paše ;-)
3.12.2008 22:28:06   
moja biba
Hey hey!
Jst jem vse in še več stvari kot sem jih prej. Tudi ogromno zelenjeve in pa sadja. Zelo malo pa fast food hrana. Nič razen kakšen čips ali palčke.Prou smrdi mi. Pred nošečnostjo nisem imela toksoplasmoze in sem se na začetku zelo pazila pri suhem mesu, najljubšem tatarskemu bifteku,ipd. Potem pa sem en dan začela jesti vse, od bifteka do pršuta in vsega suhega. in to kolikor mi je pasalo.Prej tega nisem marala, sedaj pa vse obožujem. In tudi sedaj, ko že samo čakam kdaj se bo princeska odločila priti na svet, sem zdrava, brez toksoplasmoze, s super krvjo, polno vitamini in vsega kar je potrebno za naše sončke. Taka je moja izkušnja. Je pa rtes da nisem hotela jesti domačega suhega mesa, ker nekako mislim da nekako vse preverijo preden pride do trgovin.
papa 

(odgovor članu bamoocham)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?