|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  187 188 [189] 190 191   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Aprilčice 2009
18.11.2008 15:48:18   
Pat74
Še nekaj inf. o noricah in zosterju:http://med.over.net/za_bolnike/bolezni_clanki/norice.php


(odgovor članu Cveta28)
Neposredna povezava do sporočila: 4701
   RE: Aprilčice 2009
18.11.2008 17:34:44   
Anonimen
Pozdravljene nosečke!

Sem se že sprijaznila, da vam pač ne morem slediti, ha. user posted image

Kile - Moj trebušček pridno raste, najbrž tudi kg, toda nimam tehtnice, tako da ne vem točno, bomo videli na pregledu 11. decembra, ko bom 20t. Takrat imam tudi morfologijo in upam, da naju ne preseneti kakšen dečko, ker sva se že čist "naštelala" na pupiko. Če bo pa fantek, pa bova seveda tudi presrečna, samo da je otroček zdrav.

Brcike - Nič še ne čutim, pa tako sem nestrpna! user posted image G mi je rekla, da je pri prvorojenkah normalno, da se prvi gibi začutijo tam okrog 20t, tako da še ne zganjam panike, toda vsake toliko prileti iz mene: Saj ji še bije srček, a ne? In potem moj vedno reče, da je prava kavbojka in da naj se ne sekiram. Me zna lepo potolažit. user posted image

Plenice - Kataka21 jaz svetujem Štorkljine pralne plenice, saj so edine od pralnih zares 100% bombažne, te od Racmana in Bumgenius pa imajo od zunaj še neko nepremočljivo umetno snov, tako da je pol isti šmorn, če vzameš za enkratno uporabo. Krfjolca in Piruri - pojdita na stran od Štorklje in si preberita, kaj vsebujejo plenice za enkratno uporabo, pa mi javita, če vaju faktor "komot" še vedno prepriča.

Občina - Zanima me,  če katera ve, ali lahko za pomoč od občine zaprosi tudi oče, ker sem sama prijavljena v Lj, moj pa v Celju in ker Lj nič ne da, bi potem poskusila izkoristiti Celje. Je to možno?

Porod in porodnišnica - Vidim, da nas bo kmalu 100, to pa bo res gužva. Jaz sem bila prejšnji teden v Kranjski porodnišnici, ker bi naj bili bolj odprti za naraven porod, pa sem prišla domov čisto pobita. Kot bi šla v bolnico na operacijo. In zdaj se naj sredi vseh tistih mašin in serijskih postopkov sprostim in predam porodni sili ... Bi kar najraje rodila doma. Vsekakor pa si bom izbrala babico, ki jo hočem prej spoznati, da ji bom lahko zaupala, da naveževa nek ženski stik. Če bi bilo možno, bi se teleportirala na Farmo k Ini May, med prvo porodno fazo šla na sprehod v gozd, se kopala v banji ... Slovenija je včasih res za leseno žlico ...

Voziček - Jupi, že imava voziček. user posted image Na Bolhi sem našla Quinija Speedy, samo s športnim delom, rabljen le pol leta, temno rdeč, cena 120 evrov. Dokupiva samo še košaro (imajo rabljene na bolhi za 80 evrov), pa sva kompletna za 200 evrov. Sem prav vesela, da ne komplicirava. Čez prvo čiščenje je že šel, pred porodom še enkrat, pa bomo našo malo deklico lahko peljali na prvi sprehod. Joj, komaj čakam. user posted image user posted image user posted image

Lepo se imejte, pa se kmalu slišimo, če ne prej, ko bom začutila prve brcike, pa upam, da pred pregledom morfologije. A jih je res čutiti le od spodaj, ali so lahko tudi kje pri popku oziroma ob strani? G mi je rekla, naj bom pozorna na čisto spodnji del pri sramni kosti, pa se mi včasih zdi, da kje drugje kaj čutim, pa da slučajno črevesnih plinov ne zamenjam za Elo, ha. user posted image

Čao,
NenaLena







(odgovor članu Pat74)
  Neposredna povezava do sporočila: 4702
   RE: Aprilčice 2009
18.11.2008 18:44:41   
mišk
Nena lena: Glede denarja od občin je tako, da ga dobiš od tiste občine, v ketri ima user posted image  stalno prebivališče. Torej če bo user posted image  stalno prebivališče v Ljubljani ne moreta nikjer drugje prosit za tisti prispevek. Žal.
Edino jst sem pa lani imela tako srečo, da sem po neumnosti dobila denar od dveh občin. Ker sem vse na socialni (za paket, porodniško,...) rihtala v svoji stari občini, so iz sociallne direktno moje podatke poslali na občino, od koder so mi nakazali brez vsakih prošenj, izpolnjevanj obrazcev ipd. Na tej občini, kjer smo vsi trije prijavljeni pa sem morala nest en kup nekih fotokopij, obrazcev, da so mi nakazali denar. Tako da sem slučajno dobila denar od obeh občin.user posted image  Nisem se nič pritoževala.user posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4703
   RE: Aprilčice 2009
18.11.2008 18:56:51   
jernejav
Voziček - jaz pa sem se sedaj odločila za Quinny buzz-a
user posted image  user posted image user posted image

_____________________________

Brez tebe življenje se prazno mi zdi
vsebino mu daješ edino le ti...

Anže je v najino življenje prijokal 28.3.2009

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 4704
   RE: Aprilčice 2009
18.11.2008 19:00:32   
sonček85
user posted image   APRILSKI SRČKI 2009 user posted image
user posted image  

PDP    IME(starost)        (št user posted image . ,št.user posted image )        PREGLEDI            SPOL


01.04.
metuljčica27             (št. 3 ,št. 1)                           
srečka82(26)            (št. 1, št . 0)                               user posted image   CE 
miška2006                
(št.2, št 1)                                  user posted image GO
02.04.
supermiška(28)         (št. 3, št. 1)           27.11 MF           LJ
malcekvita                  (št. 1,št. 0)           01.12MF,12.12LJ/PO
ladybird01(30)         (št.  2 ,št. 0)                                 user posted image
_malina_  (30)           ( št. 1,št. 0 )                          
03.04.
mojamalapikica(28)    (št. ?, št. ?)                          
PIruri(30)                    (št. 3 ,št. 1)                               user posted image PO
bibona   (29)                (št. 2, št. 1)                                user posted image
SuzyB                            (št. ?, št. ?)
balbina                       
  (št. ?, št. ?)                                    SG                      
04.04.   
mojcaprvič                    (št. ?, št. ?)                          
janja*                           (št. 5 ,št. 3)           09.12 MF     user posted image PO  
kataka21 (23)             (št. ?, št. ?)           19.11
 

05.04. 
april09                         (št. 3, št. 1)           25.11MF01.12 user posted image LJ
mala čebelica(27)      (št. 1, št. 0)                
Mici7(28let)               (št.  1,št. 0 )           17.11                      

Adelina                         (št. 3,št. 2)        
orhidejka                     (št.  1,št. 0)                                       MB     

06.04. /7.4
simonaa (29)              
(št.  1,št. 0)           27.11 MF     user posted image   LJ

07.04.
Anonimna.                   (št.   2, št. 1)                           
jernejav                      (št. 1, št.   0)        16.12.   user posted image /user posted image SG-JU       
urnebes(36)               (št. 2, št. 1)           21.11MF            Trst
Artičoka                       (št. 2 ,št. 1)          02.12.MF            KR  
jakanejc                       (št.  3,št. 2 ) 
tia12
                          
(št.  ?,št. ?  )    
 08.04.
katkica007                  (št. ?, št. ?)                             
bineti                            (št. ?, št. ?)   
ninca19                    
   (št. ?, št. ?)          26.11 MF                
09.04.
Nalini                           (št. 1, št. 0)                                    MS
10.04.
Cveta28 (28)             (št.  1,št. 0)            04.12               LJ
detelja                         (št. 2, št. 0)           02.12.             
linči 312                      (št. ?, št. ?)                                 

11.04.              
angelito (28)              (št. 1,št. 0 )            03.12MF           LJ
aljab                            (št. 2 ,št. 1)                                   
matt                             (št. 1, št. 0)          
19.11            
kimmii (31)                 (št. 1, št. 0)                                   
aprilcica09                   (št. 1, št. 0)                                     LJ                          
12.04.
poka1                          (št. 2 ,št. 1 )                                  
baltazarka                   (št. ? , št. ?)                                  
Bojana 29                    (št. 4 ,št. 1)            11.12MF          MB
diti(27)                       (št. 1 ,št. 0)             01.12MF          CE  
13.04.
tink@                            (št. 1 ,št. 0 )                                  NM         
14.04.
 vud                              (št. 2, št. 1)           25.11.              SG
zanchy                          (št. 3, št. 2)                                   
KaTkA24                       (št. ?, št. ?)                               user posted image
15.04.
mavika                         (št. 1 ,št. 0 )                                 
pat                                (št. 2,št. 1 )                                 
sobra(27)                   (št. 2, št. 0)           28.11.MF3.12   LJ 
ninaMM  (22)
             (št. 1,št. 0)            05.12MF           LJ      
16.04. 
krfjolca(25)                 (št. 2, št. 1)                                
lily32                            (št. 1 ,št. 0)                                 

17.04.
    
L & L(29)                     (št. 3,št. 2)                                user posted image KR
MAJLANA                      (št. ?, št. ?)                      
nmag  (39)                  (št. 5, št. 4)          09.12MF      user posted image LJ
*nana*                          (št. 3 ,št.1 )                                  SG
klavdyk                          (št.  2,št.1)
Tabletka dOr                 (št. 1,št. 0 )          03.12MF

18.04.
neučakana                    (št. 1, št. 0)                                 
blancica (34)               (št. 1, št. 0 )         24.11.             PO  
malapikica(36)            (št.  3 ,št. 1)         28.11.,8.12MFMS

čokoladica1                  (št. ? ,št. ?)                     
19.04.
uka7 (29)                     (št. 1, št. 0)           27.11 MF       LJ                          
zupancdam (26)           (št. 5,št. 1)           28.11        user posted image TRB
20.04.
lilica  (31)                    (št. 2, št. 1)                        
BrinaBA(32)                 (št. 3, št. 2)          09.12MF          LJ
Akina (25)                    (št. 1,št. 0)                   
tani22                           ( št. ?, št. ?)                                        

frutolina                        (št. 1, št. 0)          03.12.             

21.04. 
tojeto1(30)                     (št. 3, št. 2)                                   
22.04.
m.. tina (24)                 (št. 2, št. 0) 
PikaV                              (št.3,št.1 )                           user posted image              

23.04.
mlavla (25)                  (št. 2, št. 1)                                    
NenaLena                     (št. 1 , št. 0 )         11.12.      user posted image LJ             
RDEČA VRTNICA           (št. 2 , št. 0)     
24.04.
Sonček 85 user posted image (23)        (št. 1 ,št. 0)           25.11.,       CE
kunda  (29)                  (št. 1, št. ?)         
duda1                     
     (št.  3,št. 2 )            04.12        MB                     
25.04. 
pikaro                          (
št. 1 , št. 0)              28.11MF   MS
Pat74  (34)                 (št. 3,št. 2)              05.12.MF  PO
Patrica                          (št. ?,št. ?)
26.04.
anca(27)                       (št.  
1,št. 0)                           LJ         
zoja B                            ( št. 4 , št. 1)            18.11     LJ
olea                                (št. 1,št. 0)               09.12    LJ
27.04.
štorkljica                      (št.   2,št.  1)                                   
barboom                       (št.  ?,št.   ? )                                  
zaspanka84(24)           (št. 2, št. 1)                                                                           
anchika                           (št. 2 ,št. 1)              04.12 MF
rea27 (27)                     (št. 2,št. 0)              04.12NM/LJ                            
 
28.04.
narcisa (26)                   (št. 2,št. 1)              18.11 ZASAVJE

29.04..
mišk (26)                       (št. 2, št. 1)            25.11.BREŽ
30.04.
*junona* (24)               (št. 3,št. 0 )            24.11.,  CE
 1.5.                     
copka(28)                      (št. 2,št. ?)             18.12.MF     
xx.04.
ančula                             (št. ?, št.  ?) 
vesa13                           
  (št. ?, št.  ?)   

user posted image ZANIMIVOSTI V TEM TEDNUuser posted image

18.11
Zoja B
narcisa

19.11
matt
kataka21

21.11
urnebes MF


Trenutno imamo:


user posted image :11
user posted image :6
user posted image :79                    


TRENUTNO NAS JE: 96 nosečk 

OBJEMČKOMETER:
   8 
* avelina ,* Lupinca
,* malaMravljica
* joob ,*MALINČICA ,* Nogavica
* Nea_Teja * Tassika
**Mišika* sedaj marčevska
________________________________________________________
ZANIMIVE SPLETNE STRANI:

  • Punce če vas zanima kako naše pikice sedaj izgledajo, si oglejte tukaj:
user posted image PRVO TRIMESEČJE:
LINK           SLOVENSKO            MERE

user posted image DRUGO TRIMESEČJE:
LINK           SLOVENSKO            MERE

user posted image TRETJE TRIMESEČJE:
LINK           SLOVENSKO            MERE


  • Pa če še katero zanima kako je s pregledi in dokumenti v nosečnosti:
PREGLEDI                     DOKUMENTI, NOSEČNOST, PORODNIŠNICA

  • Še nekaj strani:
  NUHALNA SVETLINA      SEZNAMI ZA BODOČE MAMICE
 NOSEČNOST                  ŠOLA ZA STARŠE
NOSEČNIŠKI KALK.        VSE O NOSEČNOSTI
 MAMA.SI                       NUMEROLOŠKI IZRAČUN IMENA

  • Informativni izračun višine osnove starševskega nadomestila
 LINK                                 VODNIK PO PRAVICAH NOSEČNIC

  • nosečnost in delo
 TUKAJ                              TUKAJ
_______________________________________________________

Urejanje papirjev pred porodniškim dopustom
vloga S-1/1     priloga S-1
Urejanje očetovskega dopusta
vloga S-1/2        Potrebno je izpolniti še isto prilogo S-1 kot je zgoraj.
Kako do pomoči ob rojstvu otroka?
Priznanje očetovstva
Kako do otroškega dodatka?
Zdravstveno zavarovanje novorojenčka




< Sporočilo je popravil sonček85 -- 18.11.2008 19:15:17 >


_____________________________

Sem to kar sem;)
ALEKS 23.4.2009 <3
TIA 23.10.2012 <3

(odgovor članu sonček85)
Neposredna povezava do sporočila: 4705
   RE: Aprilčice 2009
18.11.2008 19:01:16   
sonček85
JA RES JE LEP ,user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sem to kar sem;)
ALEKS 23.4.2009 <3
TIA 23.10.2012 <3

(odgovor članu jernejav)
Neposredna povezava do sporočila: 4706
   RE: Aprilčice 2009
18.11.2008 19:55:04   
krfjolca
IZVIRNO SPOROČILO: NenaLena

Krfjolca in Piruri - pojdita na stran od Štorklje in si preberita, kaj vsebujejo plenice za enkratno uporabo, pa mi javita, če vaju faktor "komot" še vedno prepriča.



Boš povedala po 2. otroku, kaj ti beseda "komot" še pomeni. Že pamperske niso tako zelo komot, kot se "romantično gledano" zdi. Glej, jaz imam po 2 letih in nekaj dneh previjanja n-x na dan plenic vrh glave. Misel na to, da bom od aprila dalje, če mali še ne bo suh (kar nič ne kaže), previjala dve male sračkalice, potem pa vsaj 2 leti še eno, me že zdaj nič kaj dosti ne veseli. Tako da se na idejo, da bi si naredila še več dela s tem, lahko samo posmejim. Ob vsem ostalem delu z majhnim dojenčkom in še večjim bratcem, ki je že en sam zelo naporen, enostavno ta možnost odpade.user posted image O škodljivosti pampersk pa bi raje prebrala kak objektiven članek, ne Štorkljine strani, ki jasno propagira svoj izdelek. Bom raje "škodljivost" pampersk kompenzirala na drugih področjih, npr. tako, da ne bom pitala otroka z raznimi x-linoti, pa fruhcvergi in podobnimi umetnimi zadevami.

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4707
   RE: Aprilčice 2009
18.11.2008 20:10:16   
april09
user posted image  krfjolca - podpis. user posted image  

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 4708
   RE: Aprilčice 2009
18.11.2008 21:30:21   
*Junona*
Pozdravljene user posted image

Tiste, ki poslušate user posted image z AS: danes sem med malo daljšim poslušanjem zasledila aritmijo oz. srček je hitro utripal, nato je dvakrat ali trikrat počasneje utripnil in potem spet hitro naprej. AS uporabljam že 7 tednov, ampak sem danes prvič to zaznala. Kakšne imate ve izkušnje?

Pušenjak sicer pravi, da je to normalno, ampak me vseeno skrbi.


_____________________________

Tudi jaz sem mami.:))

(odgovor članu april09)
Neposredna povezava do sporočila: 4709
   RE: Aprilčice 2009
19.11.2008 7:49:08   
detelja
Junona naj te ne skbri..ko sem bila na zadnjem pregledu pa sve z gin. poslusali srcka je tudi bilo spremenjeno bitje-najprej ful hitro potem pa spet pocasnej pa spet hitro pa sem vpr. zakaj to, pa mi je odg., da nase bebice to poslusanje srcka moti in jih vznemirja, ker tudi oni slisijo ta hrup od zunaj kot me slisimo njihove srcke...pa rekla je, da bi se naj cim manj rabil AS, glih iz tega razloga...

nas sladkorcek pa tako pridno barca mamico...vcasih me zadane prav nekam tja k "rozici"user posted image , tko, da mislim, da mi bo ven na luknijco pomahaluser posted image zvecer, ko si vlezem pa ima pravi boks partyuser posted image

_____________________________

Najprej si bila pod mojim srcem, sedaj si v mojem srcu. Za vedno moja mala Pikica!!!!

15.4.2009 ob 13:22 je na Svet pokukala najina prečudovita hčerkica Maja!

(odgovor članu *Junona*)
Neposredna povezava do sporočila: 4710
   RE: Aprilčice 2009
19.11.2008 8:09:50   
sonček85
jo kako vam velja vsem ,ki že čutite bolj močne brce ,emni se pa zdi da zdle 2 dni nisem nič čutilauser posted image
zupancdam: VSE NAJ BOLJŠE

Ker danes praznuješ rojstni dan,
naj sreca k tebi se poda,
naj izpolni vse želje tvojega srca,
naj v srcu prijateljstvo živi
in naj bo ljubezen vodnik vseh poti!


user posted image


_____________________________

Sem to kar sem;)
ALEKS 23.4.2009 <3
TIA 23.10.2012 <3

(odgovor članu detelja)
Neposredna povezava do sporočila: 4711
   RE: Aprilčice 2009
19.11.2008 8:15:07   
Pat74
NenaLena upam, da ne zameriš, toda, ko boš imela več pleničarjev v hiši, zagotovo ne boš uporabljala bombažnih plenic, kar verjemi - pa ne gre za nobeno komodnost. Tudi sama sem bila pri prvi deklici tako "pametna", pa se ni nikakor izšlo, ker je bila izredno zahteven otrok in smo imeli tudi precejšnje težave s kolikami in spanjem. Saj ne rečem, lahko boš pri enem "sfolgala", toda 2 in več, tu se zadeva konča - razen, če si ne dobiš pomoč za gospodinjska opravila. Dobro, strinjam se, da pamperske in podobne plenice niso najbolj naravne in ekološke, ampak ekologija ima vedno 2 plati - tudi velika poraba vode in elektrike ni ekološka, zato bodimo dosledni, ko jo omenjamo. user posted image

Ne razumem te tudi, kaj imaš proti porodnišnicam, pa saj si lahko danes že skoraj vse izbereš (kje in kako boš rodila, narediš porodni načrt). Le zakaj je bila včasih smrtnost novorojenčkov in otročnic tako velika? user posted image

(odgovor članu detelja)
Neposredna povezava do sporočila: 4712
   RE: Aprilčice 2009
19.11.2008 8:16:51   
Pat74
Zupancdam tebi pa čudovit rojstni dan! user posted image user posted image

(odgovor članu Pat74)
Neposredna povezava do sporočila: 4713
   RE: Aprilčice 2009
19.11.2008 8:46:42   
lananai
IZVIRNO SPOROČILO: mišk

Nena lena: Glede denarja od občin je tako, da ga dobiš od tiste občine, v ketri ima user posted image  stalno prebivališče. Torej če bo user posted image  stalno prebivališče v Ljubljani ne moreta nikjer drugje prosit za tisti prispevek. Žal.
Edino jst sem pa lani imela tako srečo, da sem po neumnosti dobila denar od dveh občin. Ker sem vse na socialni (za paket, porodniško,...) rihtala v svoji stari občini, so iz sociallne direktno moje podatke poslali na občino, od koder so mi nakazali brez vsakih prošenj, izpolnjevanj obrazcev ipd. Na tej občini, kjer smo vsi trije prijavljeni pa sem morala nest en kup nekih fotokopij, obrazcev, da so mi nakazali denar. Tako da sem slučajno dobila denar od obeh občin.user posted image  Nisem se nič pritoževala.user posted image




Da malo vskočim k aprilčicam (sem drugače majčica)... Kje pa mora imeti otrok stalno prebivališče? Pri očetu, pri mami ali tam, kjer pač živi družina? Zgodi se namreč lahko, da so to trije različni naslovi...

NenaLena, vidva pa že kar vse na punčko govorita, hehe. Midva tudi na punčko skoraj bolj računava, pa si tega vseeno še ne upava. user posted image

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 4714
   RE: Aprilčice 2009
19.11.2008 8:57:14   
nmag
Zupancdam,vse najboljše za rojstni dan.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 4715
   RE: Aprilčice 2009
19.11.2008 8:59:04   
sonček85
ja ponavadi je otrok prijavljen pri mami

_____________________________

Sem to kar sem;)
ALEKS 23.4.2009 <3
TIA 23.10.2012 <3

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 4716
   RE: Aprilčice 2009
19.11.2008 9:10:33   
Cveta28
Sončno jutro vsem skupaj!
Zupancdam...HAPPY B-DAY 2U! Želim ti vse naj naj naj user posted image

Pralne pleničke...sem čula že za veliko za in proti komentarjev na to temo. Še najbolj pa verjamem mamicam, ki so jih uporabljale in potem zelo hitro prešaltale na pleničke za enkratno uporabo. Torej moj glas gre pamperskam in podobnim. Pa še nekaj v razmislek: ko nas obišče user posted image tudi uporabljamo vložke in tampone za enkratno uporabo in ne več tistih pralnih. Pa naša koža je tam doli ravno tolko občutljiva ot dojenčkova ritka user posted image user posted image user posted image

Brcike...sedaj ste me pa malce potolažile, ker jaz sem bila še včeraj prepričana, da še nisem čutila brcik sdaj pa zagotovo vem, da sem jih...ampak take ta prave, da me je kar zvijalo od bolečin...naš koderček je že sedaj po mamici in atiju, ko si nagajata user posted image

enkratno denarno nadomestilo s strani občine...pri nas v KR je tako, da dinarčke dobiš, če ima vsaj eden od staršev (mama ali oče) prijavljeno stalno prebivališče. Seveda je potem otroka potrebno prijaviti v to občino. Vse podrobnosti imajo objavljene na spletnih straneh. Mogoče imajo tako proceduro tudi druge občine. Jaz sem samo v dilemi koliko časa mora potem imeti user posted image tam prijavljeno prebivališče, ker midva s kodrom sva se dogovorila, da ga bova imela prijavljenega v LJ pri njemu.

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 4717
   RE: Aprilčice 2009
19.11.2008 9:28:11   
uka7
dobro jutro vsem skupaj!
saj vas malo spremljam, res pa je, da večinoma kar med delom, pa se v zadnjih dneh nisem uspela aktivno vključiti v debato ;)
brcike - da se še jaz malo pohvalim, skoraj sigurna sem, da v čutim bebiko v zadnjih dneh, kot nežno božanje in premikanje, tako proti večeru ko se umirim, juhuhu, je res en poseben občutek, ne še prav intenziven, ampak verjetno je to to?:)
naslov - ja, tudi to moram še urediti, sem še vedno bolj ali manj "na šverc" tu v Lj, zdaj imam sicer začasno, ampak sem zvedela da to ni dovolj (vem, da se otroka avtomatično prijavi na naslov, kjer ima mama stalno prebivališče, seveda lahko to kasneje spremeniš)....
o pleničkah in vozičkih pa po Novem Letu:)

lep dan še naprej

(odgovor članu Cveta28)
Neposredna povezava do sporočila: 4718
   RE: Aprilčice 2009
19.11.2008 9:32:35   
BrinaBA
Nena lena - sem že enkrat povedala nekaj na temo pralnih plenic - naj se vsaka sama odloči (jaz se pri tretjem sigurno ne bom). Sicer pa svet ni idealen in je veliko bolj škodljivo (otročku), razni sprehodi z fancy vazičkom v nakupovalnem središču ob nedeljah, kot pa pamperske na ritki... tako da ima vsaka medalja dve plati... tako da po želji.

Glede naravnega poroda pa se je pri nas pač potrebno spijaznit s situacijo, ki je na področju porodništva. Tiste porodnice, ki so najbolj zagrizene glede porodnih načrtov in predstav o porodu so običajno prvorodnice in dejstvo je, da nimajo pojma kako se bodo obnašale v dani situacije (pa brez zamere). Sama sem rodila obakrat naravno (kolikor je to mogoče), brez vseh dodatkov, rezanja presredka, protibolečinskih, v polsedečem položaju, drugič celo brez klistirja itd (ni bilo časa) v Ljubljanski porodnišnici ob neverjetni gužvi (3 smo rodile v 5 minutah, tako da ni bilo dovolj osebja - pri meni je bila samo 1 babica in mož) - in se to da... Sicer sem si želela čimbolj optimalnega poroda - ampak dejstvo je, da je sam porod izredno individualen in se določenih stvari pač ne da predvidet naprej (jaz si še pri tretjem ne delam posebnih utvar, kaj šele pri prvem) in da je osebje veliko bolj kvalificirano in strokovno podkovano za reševanje različnih situacij kot me same. Najboljši kompromis, ki ga boš verjetno tudi ti izkoristila je interen dogovor z babico, ki bo prisotna pri porodu (to sem izkoristila tudi jaz) in to je v dan slovenski situaciji in tvojim pričakovanjem verjetno najbolje.

nmag - kateri dan po HB si jim napisala mail?

Lep pozdrav vsem!

(odgovor članu Cveta28)
Neposredna povezava do sporočila: 4719
   RE: Aprilčice 2009
19.11.2008 9:33:39   
lananai
IZVIRNO SPOROČILO: sonček85

ja ponavadi je otrok prijavljen pri mami


Ja, ampak mama pa že več kot 1 leto živi na naslovu očeta in ima tam tudi začasno prebivališče. user posted image
Bi bilo pa kar malo smešno, da se otrok 1. ne bi pisal po meni, 2. ne bi imel istega naslova kot jst. Bi po moje morala s sabo nosit cel kup papirjev, ki bi dokazovali, da sem mu mama. Sicer pa, če se otrok piše drugače kot jst, a mi lahko npr. na meji (ali kje drugje) komplicirajo, če hočem z njim čez?

(odgovor članu sonček85)
Neposredna povezava do sporočila: 4720
   RE: Aprilčice 2009
19.11.2008 9:38:15   
sonček85
a tvoj bebi se bo pisal po očetu.No mislim ,da je večina otrok vedno po očetu ,če sta par ali pa ne,razen če katera ne ve kdo je oče.Moj otrok bo imel primek po očetu ,prijavljen bo pa na mojem naslovu ,saj je dragi prijavljen še kar doma in bo po moje še kako leto dve.

Če imaš pa začasno pri dragem pa ne vem ,bolje da povprašaš na občini ali pa na zavodu



< Sporočilo je popravil sonček85 -- 19.11.2008 9:42:23 >


_____________________________

Sem to kar sem;)
ALEKS 23.4.2009 <3
TIA 23.10.2012 <3

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 4721
   RE: Aprilčice 2009
19.11.2008 9:42:22   
uka7
ja, glede priimka je ponavadi tako, midva sva se nekako bolj odločila (skupaj, oz. je celo partner to predlagal, da bo izgledalo da jaz forsiram) da se bo pisal po meni, pa bolj iz "estetskih" vidikov...čeprav tega še noben ne ve (ne vem kakšna bo reakcija njegove družine)

(odgovor članu sonček85)
Neposredna povezava do sporočila: 4722
   RE: Aprilčice 2009
19.11.2008 9:44:52   
lananai
Ja, po očetu, ker se nameravava v bližnji prihodnosti itak poročit in bom tudi jst prevzela njegov priimek. user posted image
Drugače pa imava midva stalno prebivališče še vedno vsak na svojem domu. Nameravava it na svoje v par letih in se mi zdi brezveze, menjat za par let vse dokumente, da bi imela stalno prebivališče pri njemu doma. user posted image

(odgovor članu sonček85)
Neposredna povezava do sporočila: 4723
   RE: Aprilčice 2009
19.11.2008 9:47:46   
malapikica
Pozdravljen.
Moj dan se je začel zelo klavrno. So me zjutraj klicali od gin., ker je prišel rezultat ČHT in je pozitiven. Zdaj se moram pa na genetiki naročiti na amnio.
Bi samo vprašala tiste, ki ste to že imele, kako dolgo je treba čakat na to preiskavo in potem na rezultate.
Glede na to, da sem že sedaj v 19. tednu ne vem kako bo. Sem že premišljevala, da sploh ne bi šla. Težko je kakšne odločitve sprejemat tako pozno. Ne vem no.
Lep dan vsem.

(odgovor članu uka7)
Neposredna povezava do sporočila: 4724
   RE: Aprilčice 2009
19.11.2008 9:49:30   
sonček85
IZVIRNO SPOROČILO: lananai

Ja, po očetu, ker se nameravava v bližnji prihodnosti itak poročit in bom tudi jst prevzela njegov priimek. user posted image
Drugače pa imava midva stalno prebivališče še vedno vsak na svojem domu. Nameravava it na svoje v par letih in se mi zdi brezveze, menjat za par let vse dokumente, da bi imela stalno prebivališče pri njemu doma. user posted image
ja prav imaš,no potem bo po moje bolje če ga prijaviš tam k si za stalno prijavljena ,če boš lahko,res bo po moje bolje če povrašaš na zato primernem kraju.upam ,da bo čim bolje in da ne boš imela s tem problemov ,samo po moje boš lahko tam k si ti za stalno prijavljena.


_____________________________

Sem to kar sem;)
ALEKS 23.4.2009 <3
TIA 23.10.2012 <3

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 4725
Stran:   <<   < Prejšnja stran  187 188 [189] 190 191   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  187 188 [189] 190 191   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?