|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ali 2.letniki pojejo vse obroke sami????
2.12.2008 11:59:31   
lilka
Naša 19M je samo sama, že dolgo se ne pusti dofilatuser posted image

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu igranje)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: ali 2.letniki pojejo vse obroke sami????
2.12.2008 12:09:53   
liliana
Naša pri 19 mesecih poje sama prvih 5 ali 6 žlic, potem se ji pa več ne ljubi in jo naprej pitamo.......

(odgovor članu lilka)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: ali 2.letniki pojejo vse obroke sami????
2.12.2008 13:26:25   
krfjolca
IZVIRNO SPOROČILO: igranje

najbolj me čudijo mamice ki so na porodniški z drugim otrokom prvega (ki naprimer še 3 leta ni star) pa imajo v vrtcu
tiste par let ki so nam namenjena z našimi malčki pa še takrat jih dajo od sebe če se le da




No, jaz moram pa tole pokomentirat. Moj mali bo ob rojstvu bratca/sestrice star slabi 2 leti in pol. Sicer ni v vrtcu, je pa v varstvu pri tašči, kjer se čuva več otrok. Če mene vprašaš, je za starejšega otroka kvečjemu koristno, da je v vrtcu, med vrstniki, v družbi otrok, kjer se nanori, naigra in tudi kaj nauči. Če bo moj drugi user posted image  samo pol tako naporen in jokav, kot je bil prvi, bi se mi starejši zelo smilil, če bi bil doma, saj od mene ne bi imel popolnoma nič. Tako da bo moj tudi v "vrtcu", res pa samo do popoldanskega spanja, ne do poznih popoldanskih ur (kar že zdaj ni, ker imam kar ok delovni čas).

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu igranje)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: ali 2.letniki pojejo vse obroke sami????
2.12.2008 13:33:17   
viv_
IZVIRNO SPOROČILO: igranje
se mi zdi da zadnja leta je rata prou modern da mora bit v vrtcu
najbolj me čudijo mamice ki so na porodniški z drugim otrokom prvega (ki naprimer še 3 leta ni star) pa imajo v vrtcu
tiste par let ki so nam namenjena z našimi malčki pa še takrat jih dajo od sebe če se le da


Evo, ena taka... Pa sej na to temo sem se že parkrat razpisala:

- razlike med prvo in drugo je 2 leti in 10 mesecev
- prvorojena je razen 10 dni na začetku vseskozi hodila v vrtec ker:
1. rada hodi in bi ji bila to skoraj kazen - dobi sestrico ona pa sedaj zaradi nje ne sme v vrtec, med prijateljčke...
2. če sem imela za prvo 24 ur časa na dan imam lahko tudi za drugo 12 ur časa na dan
3. dopoldan sem bila z dojenčico vsak dan z vozičkom zunaj vsaj 3 ure, starejša 3 ure v kosu takrat ni mogla hodit
4. velikokrat sem bila zunaj z drugimi mamicami, kar bi starejšo dolgočasilo, pač bi capljala za nami

Ni, da bi dal otroka od sebe, ampak zakaj bi moral biti prihod novega družinskega člana, ki je že tako ali tako šok / sprememba za prvega otroka, še večja sprememba, kot je to potrebno...

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu igranje)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: ali 2.letniki pojejo vse obroke sami????
2.12.2008 13:53:26   
veselje07
vsak po svoje...tudi jaz bi ga imela rajš doma pri sebi....pa bi bili veliko skupaj...saj greš v družbo...je več takih mamic ki imajo doma oba otroka

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: ali 2.letniki pojejo vse obroke sami????
2.12.2008 14:05:41   
najina pikica*
nš je star 2leti in pol načeloma je sam vndar še pridejo dnevi ko se mu ne ljubi,takrat pa ga pač popitamo user posted image je pa čist odvisno več nas je za mizo bolj ima veseljo držat žlico ali pa vilco in jest sam,verjetno ker nas ostale vidi.če sva sama pa kokr kdaj!
je pa verjetno res odvisno maj od tega kako navadiš svojga sončka,kdaj mu ponudiš žlico,da jo sam uporablja in pa tudi od otročka samga eni eksperimentirajo prej eni se pa pustijo še mal crkljat...

(odgovor članu veselje07)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: ali 2.letniki pojejo vse obroke sami????
2.12.2008 19:29:15   
Ronči
Pri 13 se več ni pustila hranit, razen juhice. Ima 16 mesecev in se hrani sama, tudi juhice.

Je pa dober jedec in jo hrana zelo zanima.

_____________________________

You can't fix stupid.

(odgovor članu najina pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: ali 2.letniki pojejo vse obroke sami????
3.12.2008 13:06:58   
Žaži
Pri enem letu je jedel z vilico, napičiti sem mu pomagala jaz, v usta je pa šibalo ko šus, kmalu se je naučil še sam napičiti, pač večkrat in enkrat le rata da kaj gor ostane. Nato sva začela z žlico, jo je kar en čas narobe obračal in si tik pred usti vse v naročje zliluser posted image .
Sedaj pri 15 mesecih poje cel obrok sam, sploh ne dovoli da ga kdo hrani, edino pri juhici mu moram še malo žlico pridržati, ker jo še vedno rad obrneuser posted image
Tudi pije samo še iz kozarca in to steklenega, noče plastik, hoče isto kot mamiuser posted image

Poje pa čisto zarlično, ko ga nekaj prime poje skoraj mojo porcijo in me na rit vrže, ampak naslednji dan pa morda samo 5 nese v usta in je konec. Vidim pa po njemu da ga je dovolj skupaj, in da panike da bi bil lačenuser posted image user posted image

(odgovor članu Ronči)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: ali 2.letniki pojejo vse obroke sami????
3.12.2008 13:57:35   
naja78
ojla!

naj dodam da se mi že od kar(par dni,saj sem napisala da mamo problemčke),ko ga res ne hranimo oz.mu ne poskušamo hrano dajat sami,tudi juho,in vse "tekoče" zadeve,res silno izboljšalo.
vse je sam.user posted image zajtrk,malico,kosilo,malico in zopet večerjo.in mislim,da smo kar ok nardil.
je pa res da eni so strašno prilagodljivi in pustijo da ga starši še malo pohranijo,no naš ni.in opažam,da tudi žlico bolj obvlada in vilco tud.

lp

(odgovor članu Žaži)
Neposredna povezava do sporočila: 34
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Daj babici en`ga poljubčka ...
S takšnim navodilom ju pravzaprav čisto "povozim" in navajam na toleranco za zlorabo. Da bo tisti na drugi strani zado...
To storite, ko se otrok grdo obnaša
Kaj storiti, ko se otrok grdo obnaša? Ga kaznovati? Kričati nanj? Ne, strokovnjaki pravijo, da je v takšnih primerih naj...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?