|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   'naravni' porod
3.4.2005 22:31:02   
polona2
Ja, saj večkrat preberem, kako prijetna izkušnja zna biti, mi ni niti malo žal, da ne bom nikoli izvedela, ajd!

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   'naravni' porod
3.4.2005 22:34:42   
babylove
joj, kokošnjak :ups:

Splišni, točno to sem babico vprašala in je rekla, da če bi mi dali takoj, bi se cel proces odpiranja ustavil; češ da je treba počakat določeno fazo angažiranja glaavice v kanal, da se lahko potem kljub administraciji EA porod normalno nadaljuje.

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   'naravni' porod
4.4.2005 10:12:42   
Blink1
No no no...:hudicek:

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   'naravni' porod
4.4.2005 14:00:13   
babylove
Ja saj ravno v tem je finta, Maja - vse smo se morale potrudit pri porodu. Ampak nekateri mislijo, da z EA rodiš, kot da bi šel na kavo, in da je CR pa sploh najenostavnejši možni porod. Ne vidijo pa, da je pred doziranjem EA (včasih celo po...) bolečina prisotna, in da porodnice s CR še tedne po porodu trpijo zaradi bolečin. In zato sem jezna.

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   'naravni' porod
4.4.2005 16:53:22   
pravljica
se mi zdi brezveze debatirat o bolečinah z ali brez EA...vsaka jih občuti drugače...jaz se bol bojim tistega katetra kot celega poroda, pa sem že enkrat rodila, tako da vem kako to gre...že tu, ko se pogovarjam s kolegicami, vidim kako smo si različne...ena vse "straši" z bolečinami, druge pa raje mene poslušajo, ker če bi baje njo poslušale ne bi nikol rodile :)
tisti, ki je zraven mene rojevala, bi pa takrat najraj osebno ene tri EA v hrbet stisnila, tako se je drla...no, in tega se tud najbolj spomnim z mojega poroda, zanimivo a ne :hudicek:
aja, mene je pa najbol bolela medenica, ker sem se lahko 11 ur samo z boka na bok obračala...drugo mi pa ni blo take sile

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   'naravni' porod
4.4.2005 17:22:25   
rozi81
Joj punce kej vam pa je! Pa sej je vseen kako ste rodile pa kako še boste! Bolečine vsaka drugač prenaša.
Sej ne morm verjet no ja mene je pa medved ugriznu, pa avto zbil pa z motorjem sem mela prometno pa vse fuuuuul boli.:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-
Se greste kot kera več zdrži!:zmeden::zmeden:

Smešn je tale pogovor! Porod ne more bit nenaravni ker naši otročki morjo jit ven zdej pa al z EA al s CR al pa brez vsega.
Ene se odločijo tako ene tako. Sama zase pa že vsaka ve do kere meje zdrži.
Ne se sekirat če katera tako reče pač se zasmejiš in je. Škoda živcev.

Jaz osebno sem se odločila da bom rodila brez EA pol bomo pa vidl kako in kaj bo. Umrla od bolečin sigurno ne bom, ker še nobena ni.
Vsaka ima pa možnost izbiranja kako bo rodila tako da punce po želji.


Joj kok sm se nasmejala.:)-:)-:)-:)-:)-


Ful ste dobre.:sloncek::sloncek::sloncek::sloncek:


LP S:nosecka:

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   'naravni' porod
4.4.2005 18:07:55   
Blink1
:bravo:Rozi:bravo:

Ej...babylove...a tebe po EA res nič ni bolelo?????? mene je bolelo kot hudič:hudicek:

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   'naravni' porod
4.4.2005 18:14:41   
babylove
Ninika&Neja, če ne bi tolko kablov z mene viselo, bi komot na kavo šla :)-!

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   'naravni' porod
4.4.2005 20:09:18   
Blink1
O hudiča....pol pa pri nas ne znajo:zmeden2: Mene je fuuuullll bolelo:(:( Kako to??? Nič jasno:zmeden2:

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   'naravni' porod
4.4.2005 20:16:40   
polona2
Kaj pa te je bolelo :zmeden:? Jaz namreč ne poznam nobene, ki je rodila z EA, da bi rekla, da jo je kaj bolelo :zmeden:? Edinole moja sorodnica je dobila tisto tri-dnevni glavobol, to je pa tudi vse, a mi lahko odgovoriš?

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   'naravni' porod
4.4.2005 20:17:00   
Blink1
ej....še kar sem paf... A sploh nisi čutla popadkov, al kaj????Kak si pa vedla, kdaj potiskat?

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   'naravni' porod
4.4.2005 21:00:52   
puncica
Ampak jst pa ne vem v čem je fora da potem dajajo EA, če pa še vedno boli:zmeden::zmeden2:

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   'naravni' porod
4.4.2005 21:06:47   
Blink1
Ja hudiča punce:zmeden2: Jaz sem imela normalne popadke...Fuuuullll je bolelo. Da je babica rekla, še dobro da si dobila EA, ker drugače ne vem kako bi bilo:zmeden2: Sem bila kar vesela da je bilo vsega konec. :ups:

Pa Frutka je tudi rekla (je dobila EA v SG), da jo je bolelo dovolj...če bi še bolj, bi bilo prehudo.

No, bolečine so bile v spodnjem delu trebuha. Normalni popadki na 1 minuto...ful intenzivni. Res pa da sem dobila umetne. Iztisa nisem čutila.


(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   'naravni' porod
4.4.2005 21:24:55   
kofetek2010
aja, a zdaj pa že z EA boli? :ups: Potem pa ne bom rodila, bom šla nekam kjer bom magari plačala CR, samo, da ne bo še enkrat tako nehumano bolelo! :zmeden2:

lp
:nosecka:jana73

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   'naravni' porod
4.4.2005 21:28:05   
Anonimen
Ojoj, Jana73, a veš kako nehumano je mene po CR bolelo? Nikoli več ne grem rodit! Aja, ups, ti si nosečka...

(odgovor članu babylove)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   'naravni' porod
4.4.2005 21:33:02   
kofetek2010
Osem let sem potrebovala, da sem se otresla strahu in hvala bogu je medicina napredovala ;)
In komaj sem friška nosečka me že spet vse mine! :ups:

eh, eh, eh - saj je mož rekel, da bo šel namesto mene rodit, če bo treba :)-:)-:)-

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   'naravni' porod
4.4.2005 21:35:33   
Seven*
Hehe. Jana73, bomo prezivele!! Jaz sem se menda na koncu tako zivalsko zadrla, da je moj dragi rekel, da je mislil, da me koljejo. :)-:)-:)-:)- Zaradi Vakuuma je moral namrec cakat zunaj. Se bomo pac drli kot zivali..:)-:)-:)- Najhujse je pa to, da bi se enkrat rodila brez EA. Je pa vse odvisno od tega kako bo potekal porod.

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   'naravni' porod
4.4.2005 21:41:41   
babylove
EA NE BOLI!!! Boli vse do administracije EA, potem pa nič več. Če po dozi EA še zmeraj boli, potem ni bila pravilno dozirana. Itak ostane kateter notri ravno s tem namenom, da se lahko anestezija dodaja po potrebi. Zakaj vam doze niso povečali, pa jaz ne vem. Mene osebno od začetka učinkovanja EA dalje ni bolelo nič, pa sem imela tudi umetne popadke. Popadke sem čutila kot nekakšen val, ki pride in gre, ne znam drugače opisat.

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   'naravni' porod
4.4.2005 21:44:32   
kofetek2010
jaz se nisem drla, ker nisem imela več moči :ups:

Pa še nekaj - nisem ponosna na to, ampak pove dovolj o moji utrujenosti, izčrpanosti in bolečinah - ko sta mi dve babici pomagali, da sem sina izstisnila na ta svet, sem se samo nazaj vlegla in obležala. In ena babica mi je rekla: "A ga ne boste niti pogledali?"

hudo, ne? :ups:

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   'naravni' porod
4.4.2005 23:05:44   
polona2
Vse je odvisno od doziranja, jaz nisem čutila bolečin, vendar sem vedela za čisto vsak popadek, bi lahko rekla, da je bilo podobno kot pri Babylove,, ko pa se je doza iztekla, me je zopet začelo boleti in sem prosila Erika, da je po celem krilu porodnišnice iskal nekoga, da mi ponovno spusti dozo, ko sem jo dobila, je bilo spet vse po starem, čez 15 minut sem rodila in sem iztis čutila, povsem neboleč, ampak popolnoma intenziven, noge sem čutila cel čas,
je pa tudi moja najboljša prijateljica rodila z EA, v porodno je prišla popolnoma zaprta, brez popadkov, že nekaj dni čez rok, so ji dali umetne popadke in EA in je bila v porodni kar nekaj čez 10 ur, ona pa ni čutila ničesar, nobenih popadkov in ne iztisa.

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   'naravni' porod
5.4.2005 8:03:09   
Blink1
Hja....potem pa to pri meni ni delovalo:hudicek::hudicek: Ker so bili popadki ful močni...lahko mojega dragega vprašate, ki je bil že kar obupan:zmeden:

No, še hvala bogu, da je bilo tako hitro konec.:zmeden:

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   'naravni' porod
5.4.2005 8:06:46   
ZARA
Kako ni delovalo,ne razumem??
Kako so ti pa pol vstavil EA!!?? Cudaki...

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   'naravni' porod
5.4.2005 9:08:06   
Blink1
Ne vem....Gospa je vstavila kateter...Še klela je zraven, ker ni mogla prav nacilat (sem se že zvijala od popadkov). Mogoče pa res ni prav trofla....Samo vseeno sem imela omrtvičeno vse spodaj, iztisa nisem čutila, šivanja tudi ne. Mogoče pa je bila doza premala:hudicek:

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 48
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?