|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Atopijski dermatitis
6.12.2008 19:45:56   
ANITA D.
Danes sem dobila odločbo ,dodatek za nego otroka zavrnjen.Ta mala ima atopijski dermatitis, alergijo na KM,jajce,lešniki,mačja dlaka(vse zdravstveno dokazano s testi).V odločbi so mi navedli DEKLICA JE ALERGIČNA NA KM IN JAJCE,NE PA NA VEČJO ŠTEVILO OSNONH ŽIVIL,NADOMESTEK ZA MLEKO-PREGOMIN,PREJEMA BREZPLAČNO NA RECEPT.Na podlagi drugega odstavka 81.člena ZSDP zanj ne pripada.Sem šla mal pogledat na uradni list ,zakon o starševskem dodatku in sem našla člene po katerih mi pripada dodatek za nego,se bom pritožila.Atopijski dermatitis pod seznam hudih boleznih(kriteriji za opredelitevotrok,ki potrebujejo posebno nego in varstvo 6.člen uradni list rs št.97-01).Bom sporočila kakšen razplet bo.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Atopijski dermatitis
6.12.2008 22:32:50   
malecka
Sam nekaj me zanima, kako pa se ta atopijski dermatitis pozna pri vas. Ker je mojemu malemu pred tremi lepi bla postavljena ta diagnoza( zelooo suha koža- fleki) Danes pa je tak kot bi imel "luskavico" ( živordeči fleki po nogah 5x10cm) Morem ga naročit k zdravniku....A je tud možno, da je na kaj alergičen pa sploh ne vem...user posted image

_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu ANITA D.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Atopijski dermatitis
6.12.2008 22:47:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: malecka

.A je tud možno, da je na kaj alergičen pa sploh ne vem...user posted image


Seveda. Zahtevaj napotnico za alergologa. Sploh če to traja že lep čas. Čudno, da niste že prej šli, ko je bilo začetek vsega tega.user posted image

(odgovor članu malecka)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Atopijski dermatitis
6.12.2008 22:48:56   
ANITA D.
so kot fleki,kot majhna koprivica,ful srbi po obrazu,za ušesi,na pregibah(prsti,za koleni) to dijagnozo je dobila pri 2 mescih.Možno je da je alergija,lahko so tudi drugi dejavniki vreme,sonce,jok,vročina ,.....
Za dermatologa se čaka kar nekaj časa,če je nujno te vzamejo takoj.Priporočam tudi alerologa.
Lp.

(odgovor članu malecka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Atopijski dermatitis
6.12.2008 23:10:02   
malecka
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

IZVIRNO SPOROČILO: malecka

.A je tud možno, da je na kaj alergičen pa sploh ne vem...user posted image


Seveda. Zahtevaj napotnico za alergologa. Sploh če to traja že lep čas. Čudno, da niste že prej šli, ko je bilo začetek vsega tega.user posted image



Ma naša pediatrinja, kadar ga pogleda, pravi da to ni nič hudega( po mojem je pa fuul hudo). Ko pa ga nekdo vidi v vrtcu, bazenu, ... se pa čudijo in stran obračajo user posted image ( dobesedno)

Ma ne vem, sem se v petek fiksno odločila, da pokličem  in ga naročim...( je bila grda reakcija neke mamice ob pogledu na mojega malega user posted image )


_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Atopijski dermatitis
6.12.2008 23:18:47   
ANITA D.
atopijski dermatitis da diagnozo dermatolog ne pa pedijater,priporočam da greš čim prej če je hudo,nekaj me zanima če ima tvoj srbečico pa če skom jo ublažiš?

(odgovor članu malecka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Atopijski dermatitis
6.12.2008 23:38:59   
malecka
Ja sej smo že bili pri dermatologu. Tam nam je bilo rečeno, da posebnega zdravila ni razem vlažilne kreme....


Jaz ga po vsakem tuširanju namažem z olivnim oljem. In mu zelo pomiri kožo, ker drugače ga zelo srbi. Če pa se hoče popraskat...pol pa peče in user posted image


_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu ANITA D.)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Atopijski dermatitis
6.12.2008 23:42:24   
ANITA D.
Jaz imam sirup cleritine da oblači mal srbenje,jutri bom pa še napisala kateri kremi imam za ta malo.
Lp

(odgovor članu malecka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Atopijski dermatitis
6.12.2008 23:52:11   
malecka
IZVIRNO SPOROČILO: ANITA D.

sirup cleritine da oblači mal srbenje





A to jemlje vsak dan?


_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu ANITA D.)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Atopijski dermatitis
7.12.2008 0:09:40   
ANITA D.
ne samo občasno ko se ji koža poslabša ji dam da manj srbi.
lp

(odgovor članu malecka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Atopijski dermatitis
19.10.2009 13:19:27   
ANITA D.
Javljam se skoraj po enem letu.Razplet takrat mi v drugo niso odobrili,povedali so mi da če bodo izvidi pozitivni-alergija na KM,jajca,lešnike in AD naj dam ponovno vlogo.Letos junija sve imele s ta malo kontrolo pri alerologu,kožnih testov niso mogli naredit ker je bila koža tako prizadeta,da so ji samo krvne teste naredili,in je bilo spet vse pozitivno in hud AD,tako da so nas takoj poslali na otroško derm. in sve ostale en teden na zdravljenju.Konec avgusta sem dala ponovno vlogo za dodatek za nego in sem dobila odobrjeno za eno leto.Tako da ne obupat pa dajat vlogo za dod. za nego.Samo toliko da sem se oglasila da boste vedle.

_____________________________

04.09.2006 ob 19.10 uri se je nama pridružila Ines,
10.05.2010 ob 13.42 uri pa še Maša , 21.04.2011 ob 22.06 pa še ta zadnji član Denis

(odgovor članu ANITA D.)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Atopijski dermatitis
5.11.2009 13:27:24   
smej
Je možno, da gre pri otroku za atopijski dermatitis, če ima samo en flek? Moj sin ima en flek že par tednov, ga mažem z bepanthenom, pa ne izgine. Včasih tudi opazim da se praska. Drugje po telesu nima nobenih sprememb.

(odgovor članu ANITA D.)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Atopijski dermatitis
7.11.2009 20:18:44   
valerija77
Moj sin je imel pred skoraj 4 leti diagnozo atopijski dermatitis, pa niti vedela nisem da je možno dobiti dodatek. Bil pa je tudi alergičen na beljak. Tudi mi smo morali dajati pregomin. Je imel pa kr hudo obliko. Suho kožo je imel po ličkih in prsih in si je vse spraskal do krvi. Iz ušes mu je koža kr stran visela. Imeli smo tudi Claritine sirup in hladilno mazilo z olivnim oljem. To mazilo smo dobivali na recept. Se pa dermatitis vsako leto kaže na drugem delu telesa. Najprej je imel na ličkih in prsih, naslednje leto na vratu. Potem pa je izginil in ga tudi več nima. 

(odgovor članu smej)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Atopijski dermatitis
12.11.2009 14:07:27   
Neni13
Jaz tudi nisem vedela, da je možno dobiti dodatek za nego.
Mi imamo nedokazano alergijo na jajca in KM. Krvni testi so bili vsi negativni. Če pa slučajno poje kaj od tega, pa dobi živi flek v ličku, na notranji strani rokice in na nogi. :(
S časoma se posuši, nato ga zelo srbi. Kakšnih 14 dni traja, da se stanje normalizira. :(
Mi mažem, ko se posuši z Eucerinom 12 Omega, je prav za dermatitis.

(odgovor članu valerija77)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Atopijski dermatitis
2.12.2009 10:15:50   
malecka
IZVIRNO SPOROČILO: valerija77

Moj sin je imel pred skoraj 4 leti diagnozo atopijski dermatitis, pa niti vedela nisem da je možno dobiti dodatek. Bil pa je tudi alergičen na beljak. Tudi mi smo morali dajati pregomin. Je imel pa kr hudo obliko. Suho kožo je imel po ličkih in prsih in si je vse spraskal do krvi. Iz ušes mu je koža kr stran visela. Imeli smo tudi Claritine sirup in hladilno mazilo z olivnim oljem. To mazilo smo dobivali na recept. Se pa dermatitis vsako leto kaže na drugem delu telesa. Najprej je imel na ličkih in prsih, naslednje leto na vratu. Potem pa je izginil in ga tudi več nima. 


Valerija o kakšnem dodatku ti govoriš?


_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu valerija77)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Atopijski dermatitis
2.12.2009 10:21:04   
malecka
aha sem mal prečekirala in ugotovila, no nam se je stanju tud "pomirilo" če bi lahko temu tako rekli...

Držimo se nekih pravil, zračenje premrzovanje.... odganjanje mačk... mazanje. sicer pa bomo zdaj 5 let dopolnili in upam da se bo to potuhnilouser posted image


_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu malecka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Atopijski dermatitis
22.12.2009 22:07:18   
sanelaa
IZVIRNO SPOROČILO: smej

Je možno, da gre pri otroku za atopijski dermatitis, če ima samo en flek? Moj sin ima en flek že par tednov, ga mažem z bepanthenom, pa ne izgine. Včasih tudi opazim da se praska. Drugje po telesu nima nobenih sprememb.


seveda je možno.

Tako je bilo pri nas, konstantno suha koža na obrazu, ki kar ni in ni izginila. Potem smo šli delat teste, krvne in kožne, se je potrdila najprej alergija na beljak in lecitin, potem pa nam je še dermatolog poleg tega diagnosticiral AD.
Smo uporabljali kar nekaj krem, kar nekaj muk smo dali čez, dokler nismo odkrili pravo, čudežno kremo.

Predlagam da gresta do pediatrinja pa naj ga mogoče za začetek pošlje v laboratorij, mu vzamejo kri in pošljejo na preiskave.

(odgovor članu smej)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Atopijski dermatitis
8.1.2010 10:56:23   
Katrin
http://www.ringaraja.net/forum/Atopi%C4%8Dni_dermatitis/m_1985105/tm.htm

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu ANITA D.)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
Telo po porodu: Štiri resnice in ena laž
O spremembah, ki jih pusti nosečnost na telesu ženske se veliko govori. Ženske predvsem zanima, kako jih lahko omilijo o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?