|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dojenček in dva psa v hiši...
31.12.2008 8:15:25   
kattix
Joj punce dejte mi malo priskočit na pomoč prosim.
Z mojim dragim se trudiva na user posted image . To je prvi mesec torej prvi poiskus:) Bomo videli čeprav ne mislim da bo v prvo uspelo.
Sej vem da je zadnji dan v letu..ampak sem ne delu pa si čas s tem forumom krajšam:)

U glavnem:
ima katera izkušnjo da ima doma fanta, dva psa samca ki ubogata ko se jima zalušta in še otroka. Vse v istem
stanovanju;))  Kako vam uspeva??? Kako se psi obnašajo do dojenčkov in otrok, kako sta kužka oziroma en sam sprejeli
da ste prinesli novega člana, je bilo kaj ljubosumja. Izkušnje z bolhami..kaj naredite če jih pes ima in je v istem stanovanju,dlake, čistoča...KAKO????? kako peljati dojenčka na sprehod in zraven še dva psa.
No malo se pripravljam čeprav vem da imam še kar nekaj časa. Malo me tudi firbec matra pa zanimajo me vaše izkušnje.
Da vidim kaj me čaka;)
Joj . Imam fanta pa še dva kužka fantka.... torej tri fante...Si predstavljate da še fantka rodim;))) jezus kristus
Štiri tipe imet v bajti?;))user posted image user posted image user posted image  A je še katera v taki situaciji?

Zaenkrat se super držim s tremiuser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dojenček in dva psa v hiši...
31.12.2008 8:20:49   
Pikapolonica_
Jaz imam samo eno visočanstvo doma, pa sta z malim pravi tandem pri uničevanju. Naš peso ga naravnost obožuje, od prvega dne dalje (ko smo Jakoba pripeljali domov, se je poknil pred kinderbet in spal z njim naslednje 4ure -> verjetno je mislil, da ga mora zastražit in pazit pred mojo taščouser posted image user posted image user posted image ). Sedaj pri dveh letih je Jakob čist flikjen nanj -> ko gremo na sprehod, ga mora on peljat (pes je weimaranec, tako da to ni majhno bitjeuser posted image ), tace mu po sprehodu mora on umivat, on mu hoče dat hrano, da ne bi o tem, kakšna je dnevna po oreng norenju Tonija in Jakoba. Jaz ti ne morem dat zagotovila, da boste še naprej živeli normalno, ker pri nas živimo nenormalnouser posted image

< Sporočilo je popravil Pikapolonica_ -- 31.12.2008 8:22:07 >


_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu kattix)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dojenček in dva psa v hiši...
31.12.2008 8:28:47   
scorpiogirl
user posted image s fanti boš že popedenala, ni panike user posted image

kakšne pasme pa sta psička? nasploh so nekatere pasme bolj tolerantne do psov kot druge. mislim, da ne bi smel bit problem, drugače. pri nas imamo psa (sicer samo enega, je pa samček). ko je bil user posted image rojen, je bil pesjanar star šele eno leto, tako da je bil še čisto otročji. pa to res mislim popolnoma podivjan user posted image brez občutka, totalen divjak ... pa ni blo nikol problemov. je treba pazit, da ga ne prevrne (tudi zdaj včasih, ko tamali vstaja povsod - tudi ob psu -, ga lahko še prevrne, ker se v kaj zapiči in skoči), pa lizat po obrazu mu ne pustimo ...
za bolhe moraš pa tako ali tako poskrbet, da jih pes ne dobi. najboljše so une ampule, pa maš rešeno. mi imamo tud mačko, pa ni problemov z bolhami.
na sprehod ... spet odvisno, kolk sta psa velika pa močna. jst sama z vozičkom in psom (je premočan, če se mu zalušta ne ubogat) zelo težko grem na sprehod. če bi bil kakšen majhen psiček, pa pomoje ne bi blo težav. grem pa komot s kengurujčkom user posted image
aja, tudi, če pes brezpogojno uboga in je mucamaca pa oh in sploh, ne moreš pustit psa in dojenčka sama, ti pa greš iz sobe. user posted image

upam, da sem ti kaj pomagala user posted image lepo praznovanje, naj ti služba hitro mine ... pa čimprej uspešno in lepo user posted image


_____________________________

Ni nam dolgčas :)

(odgovor članu kattix)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dojenček in dva psa v hiši...
31.12.2008 8:29:07   
rija
če ne boš imela zadostne pomoči moža, ti ziher ne bo lahko. pa ne da imam s tem izkušnjeuser posted image  ampak ena forumovka je imela isto situacijo doma......ko boš sama z psi in otokom, zunaj bo lilo, ti pa jih boš morala peljati ven.....sploh, če stanuješ v bloku....


sicer pa sama naveza pes-dojenček načeloma ni problematična.

naš max obožuje mojega mulčka....je sicer od brata, ampak je več pri moji mami kot pri njemuser posted image  in max načeloma ne je kruha, ampak ko ga futra mulči, poje vse.....včeraj ravno je maznil pol milkeuser posted image  mulči pa obožuje maxa......kljub vsej ljubezni pa vlada med njima vzajemno strahospoštovanje.....

velika, velika ljubezenuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu kattix)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dojenček in dva psa v hiši...
31.12.2008 8:56:53   
kattix
No u glavnem . Moja dva smotančka sta....eden je mešanček s šarpejem drugi pa med lessijem in nemškim ovčrjem;))
Oba sta srednje rasti.
Živimo pa ne v bloku temveč v hiši z vrtom. Tako da bi bilo to na nek način olajševalno. Ko bo pa user posted image  pa imava z mojim v načrtu da bi
zagradila vrt pa bi pol samo vrata odprla v kriznih situacijah ko bi hotla ven. Ko bi bili pa vsi umirjeni pa na en sprehod.
Drugače pa sta moja dva sončka za božička dobila haltije tako da se zdej navajamo. Vlečeta ful manj kot prej tako da.... Upam na najboljše.
Skrbi me edino čistoča. Že zdej sesam vsak drugi dan . Čeprav ko sem mojega vprašala če bova lepo skrbela za čistočo ko bo user posted image  je reku. Ne tolko kot zdej..ampak 6 x tolko kot zdej...me je s tem potolažiluser posted image
Sicer pa imam še kakšno leto časa dokler bo moja user posted image  prijokala na svet,če bo vse ok. Pa če se bo kmalu prijelouser posted image
, tako da imam čas moja dva hudička user posted image user posted image  še malo postrojituser posted image . Če bo vse ok. Pa če se bo kmalu prijelouser posted image





(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dojenček in dva psa v hiši...
31.12.2008 9:06:26   
higuys
potem še dobro, da imamo psičko user posted image , da nisem edina punca pri hiši. Naša je sicer uradno v boxu ampak kaj ko nam je takoo lepo bit skupaj v stanovanju. Glede čistoče pa le tole: včasih ne vem kateri je bolj blaten , psička ali mali user posted image

(odgovor članu kattix)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dojenček in dva psa v hiši...
31.12.2008 9:41:49   
majči22
Imamo psičko noter.Naša je navajena na zgornjem hodniku spat in tam je večino dneva. Ko pride v dnevno gre samo en krog in nazaj gor v svoj prostor.
Nikoli pa ni bila navajena spati na sedežni in podobne stvari, tako da nimamo problemov zaenkrat s tem.
Edino sesamo večkratuser posted image user posted image


< Sporočilo je popravil majči22 -- 31.12.2008 9:42:01 >


_____________________________

Sploh ni težko doseči, kar si želiš,
samo želeti si moraš dovolj močno!!!

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dojenček in dva psa v hiši...
31.12.2008 11:43:41   
Hope2
Imamo psa manjše rasti in 1,5 mesečnikauser posted image . Če sem sama je malo težje, saj dojenček zahteva svoje in pes tudi, najhuje je ko je slabo vreme in dež, saj v eni roki povodec, v drugi voziček, za marelo pa zmanjka rokuser posted image . Te dni, ko je bil najhujši mraz pa sem šla raje k staršem, saj nisem hotela malčka zjutraj iz tople postelje vleč na ledeni sprehod, psu pa se je mudilouser posted image . Kar se tiče  pa prijateljstva pa je odvisno od vaših špsov. Naš je zaenkrat uvideven, če glih je prej bil veliko crkljan in razvajan. ZDaj edino ob vsakem dojenju pride k nama in moram še njega z eno roko čohat. Vstran ga nočem podit, niti veliko kregat, saj bi lahko privzgojili ljubosumlje. Pazim edino da malčka po obrazu in po rokicah ne liže. Če pa ga poliže po glavici (laskah) ali kje drugje pa ni panike. Zelo pazimo tudi kam odlagamo otroka, nabavili smo tudi stajico, da se malček igra not, saj ima naš kuža zelo rad igrače in bi malčku vzel, ali celo nehote skočil na malčka, samo da bi dobil igračo. Drugače pa sta prijatelja in močno upamo da tako ostane.

Prva dva tedna smo kupili razkužilo za roke in smo si po čohanju psa razkuževali roke. je bilo hitreje kot letanje v kopalnico in umivanje. Kasneje pa več nismo tako pretiravali z higieno. Malček je zdravuser posted image .

Stanovanja nič več ne pucamo, kot pa pred rojstvom. KO se bo pa plazil, pa bo sesalec bolj pel, če glih pes ne pušča tolk dlake, več je drugih smetk po tleh


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 31.12.2008 11:44:43 >

(odgovor članu majči22)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dojenček in dva psa v hiši...
31.12.2008 11:57:12   
blaža
No itak, da ti bojo vsi ki imajo doma psa ali še več psov in dojenčka oz. otroka povedali, da kako je to fajn,jaz ti pa svetujem takole.

Mi smo tudi imeli psa, ko je bil ta starejši majhen. Res zlat pes. Vseeno, jaz ne bi otroka in psa pustila nikoli, ma zares nikoli sama. Naj bo še tako prijazen in lušten pes, pa otroke ima rad,... Nikoli ne veš kaj se lahko zgodi. In v trenutku ti je pol žal, da se je zgodilo.

Od moje dobre kolegice hči, je, ko so bili na obisku, pes zagrabil za obraz in je šivana po sredini čela. Ta pes, je bil navajen otrok, vedno prijazen, nikoli ni nikogar ugriznil, družina, ki je imela psa je imela dva otroka, mojo kolegico in njeno deklico je pes poznal. Sredi otroške igre, se je to iznenada zgodilo. Še dobro, da se je vse dobro končalo. samo toliko v razmislek.

No to je samo moje mnenje, pa itak, da me bojo zdej vsi spljuvali ampak vseeno pazi. Pa ne mislim, da bi morala pse dat stran, sej so verjetno kot družinski člani. Vsaj pri nas je bilo tako , le da otroka in psa nisem nikoli puščala sama.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dojenček in dva psa v hiši...
31.12.2008 12:23:24   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Pa ne mislim, da bi morala pse dat stran, sej so verjetno kot družinski člani. Vsaj pri nas je bilo tako , le da otroka in psa nisem nikoli puščala sama.user posted image


To pa itak upam, da vsi vemo, da je osnovno pravilo, da otroka in psa nikoli ne smeš spusti izpred oči. Nikoli! In da če sta si na dosegu, moraš biti vedno na dosegu tudi ti!

Drugače pa, po stanovanju pri nas ni bilo nikoli problema, niti kar se tiče higiene. Jaz si nisem nikoli umila roke, če sem psa božala, vsaj ne da bi se spomnila. Ko smo prišpli s poronišnice, pa je kuža itak navalila na dojenčka, ga prevohala tisočkrat, tudi kakšen lubček je seveda padel. Ker je bil mož malo skeptičen, sem o sobivanju otroka in psa povprašala patronažno, samo toliko, da se je prepričal, ker je rekla, da ni lepšega, kot da otrok lahko živi z naravo od vsega začetka.

Bolj problem so sprehodi. Tu si pa jaz težko predstavljam dva psa in otročka. Jaz sem že enim bila včasih živčna in vsa prešvicana. Ker npr. za psom je treba drek pobral, otrok npr. potem, ko že hodi, itak da ne bo šel v smer, kjer je drek, pa še voziček moraš nekje pustiti, da drugih ne ovira. Ali pa ko prideš iz sprehoda. Otrok siten, lačen, vroče mu je, ko ga prebudiš in gor prineseš, se dere že na hodniku ... in kaj zdaj? Pes je umazan do amena. Kaj boš prej naredila? Otroka slekla ali psu tace imila, da ne bo vsega stanovanja potacal? Kako ga dati v banjo s tulečim razjarjenim dojenčkom v naročju? Malo malo liogistika baše, sigurno, sploh z dvema psoma. Amopak pač preguraš, kaj češ.user posted image

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dojenček in dva psa v hiši...
31.12.2008 12:25:26   
kattix
Da ne bo pomote...jaz niti pod razno ne dam moja dva kužija stran. To pa zato ker sta moja sončka in ju imam res rada in...Ma ni šanseuser posted image

Eden je z mano že 7 let in je z mano v dobrem in slabem. Včeraj mi je z balkona dol padu iz 2 metrov ker se je spotaknu ob moje nožice in... Ma ni šanse res..user posted image

Sej imam eno leto vsaj časa da jih navadim, da ne smeta na kavč pa na posteljo. Zadnjič sem gledala eno oddajo na discoveriju o prevzgoji bojnih psov. In če so oni uspeli tiste vzgojit
pa bom ja da še jst moja dva razvajenčka. Eden je pa itak šele 7 mesecev star tko da je še čas. Uni starček 7 let star je pa itak samo še v snu....spi noč in dan;))Ko pa gremo vn se v sekundi spremeni v user posted image . Ma sej vem kr neki paniko zganjam pa še niti user posted image  nisem.user posted image

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dojenček in dva psa v hiši...
31.12.2008 12:35:08   
kattix
je pa res da ne živimo v bloku. Z mojim imava lepo hišo z velikim vrtom, ki ga bova
med nosečnostjo zagradila tako da bo to pmoje res ful olajšalo vso stvar.
Je pa res..in tega se zavedam da bom mogla tudi na sprehodee it. In z user posted image  in z mojimi kužki.
Kako pa ...še ne vem... zato pa vas malo za mnenja sprašujemuser posted image

Itak pa mislim oziroma vem, da bo moj lubi kr dosti poskrbel za njiju. Že zdej jim nonstop tace briše...kaj šele bo ko bo bebica
ker je reku da bo kao 6 x čistejše kot je zdejuser posted image

Hranim jih jst sploh ne ker jim on 3 krat na dan skuha brikete,konzervo, pa kr neki vmeša not. Jst skuham golaž
pa mineštro on pa meni kr iz hladilnika krade in jimk on to vmeša notri v njihovo hrano da jima bo dobro. In on to tko z užitkom dela, da sem mu zdej kupla novo kuhalnico za pripravon njihove hrane.
Joj..ni da ni resuser posted image  upam da bo tudi ćez 30 let tako skrbel....no ja takrat mojih sončkov najbrž ne bo več...
Ampak itak bom šla nove v zavetišče iskat kot sem naredila z sedanjima ...


No pa naj še kdo reče, da bodoče mamice ne mislimo na vse težave in skrbi  ki jih  user posted image  prinese..č

(odgovor članu kattix)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: dojenček in dva psa v hiši...
31.12.2008 13:16:44   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni


To pa itak upam, da vsi vemo, da je osnovno pravilo, da otroka in psa nikoli ne smeš spusti izpred oči. Nikoli! In da če sta si na dosegu, moraš biti vedno na dosegu tudi ti!


[/quote

točno tako, meni je to nekaj najbolj samoumevnega

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: dojenček in dva psa v hiši...
31.12.2008 13:22:58   
Hope2
Imaš še eno možnost: obstajajo sprehajalci psov in jih pač najameš, al pa kakega študenta. To je primerih ko si sama, ko je slabo vreme, ko je otrok bolan.........
Drugače pa lahko imaš srečo, kot mi in malček ne joka, če je fejst oblečenuser posted image , tako imam jaz čas, da psa obrišem, ali mu umijem tačke in šele pol malčka spedenam.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: dojenček in dva psa v hiši...
31.12.2008 13:47:01   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2
Drugače pa lahko imaš srečo, kot mi in malček ne joka, če je fejst oblečenuser posted image , tako imam jaz čas, da psa obrišem, ali mu umijem tačke in šele pol malčka spedenam.



Čakaaaak, čakaaaaj, zdaj je še mičkeno. Potem, tam pri enih petih mesecih rataho besne gliste.user posted image

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: dojenček in dva psa v hiši...
31.12.2008 15:00:54   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2
Drugače pa lahko imaš srečo, kot mi in malček ne joka, če je fejst oblečenuser posted image , tako imam jaz čas, da psa obrišem, ali mu umijem tačke in šele pol malčka spedenam.



Čakaaaak, čakaaaaj, zdaj je še mičkeno. Potem, tam pri enih petih mesecih rataho besne gliste.user posted image


Zakaj si mogla to povedatuser posted image . Drugače bo pa takrat že bolj toplo in ne bo panikeuser posted image user posted image .

Kattix pa še en nasvet, ko bosta nabavljala voziček, si nabavta najlažjega po kg in takega ki je najbolj vodljiv (kolesa), da ga lahko z eno roko manevriraš

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: dojenček in dva psa v hiši...
31.12.2008 16:44:10   
kaya2007
mi imamo psa in 2 mačka, me je bilo tudi strah kako bo...pa so se vsi začeli ob tamali obnašati čisto drugače, so nežni in ne divjajo user posted image  tako da se je vse super izteklo!

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: dojenček in dva psa v hiši...
31.12.2008 16:59:03   
kattix
Hope2
Kattix pa še en nasvet, ko bosta nabavljala voziček, si nabavta najlažjega po kg in takega ki je najbolj vodljiv (kolesa), da ga lahko z eno roko manevriraš



Hvala za nasvet. Jst sm se pa že zaljublja v najtežji voziček in sicer hartan rs one. Ful mi je lep ker je velik in masiven;)))
Hmmm zdaj pa nisem več prepričanauser posted image



(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: dojenček in dva psa v hiši...
31.12.2008 18:21:13   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2
Drugače pa lahko imaš srečo, kot mi in malček ne joka, če je fejst oblečenuser posted image , tako imam jaz čas, da psa obrišem, ali mu umijem tačke in šele pol malčka spedenam.



Čakaaaak, čakaaaaj, zdaj je še mičkeno. Potem, tam pri enih petih mesecih rataho besne gliste.user posted image


Zakaj si mogla to povedatuser posted image . Drugače bo pa takrat že bolj toplo in ne bo panikeuser posted image user posted image .



Saj bo pa drugo leto.user posted image  Saj vmes so pa še druge radosti. V glavnem je z malim otrokom in psom zunaj kar veliko dela, notri je pa kul.

Pa če imaš hišo, je nepirmerno bolje, ker psi lahko zunaj počakajo.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: dojenček in dva psa v hiši...
1.1.2009 13:54:59   
Anonimen
Meni se pri dveh psih in dojenčku sprehodi, čistoča ipd. sploh ne zdijo nek hud problem. Jih že porihtaš, itak si celotno življenje zaradi otroka spremeniš in prilagodiš.

Problem se mi zdi avtoriteta. Psa, čeprav sta ljubljenčka in cartija,... sta vseeno psa. Dva moška psa - veliko testosterona in že samo po sebi imata zagotovo oblikovno krdelo - eden je močnejši, eden šibkejši. Na gospodarjih pa je zelo pomembna vloga, da sta oba gospodarja močnejša od obeh psov ter da tudi vlogo otroka temu prilagodita. Pa če se še tako čudno sliši - psičkoma mora biti od začetka jasno, da sta na koncu celotnega krdela.

Videla sem pri kolegih, kako je bilo, ker nobeden od družine ni imel avtoritete nad psom. Dokler so bili sami, je šlo. Tudi ko so dobili dojančka, je še šlo. Ko je malčica začela hoditi, se je začelo. Ona bi se s psom igrala, on si jo je hotel podrediti. In jo podrl po tleh. In naslednjič in naslednjič. Starši bi morali psu dopovedat, da je njegov rang pod otrokom. Ker pa svoje avtoritete niso znali vzpostaviti, so bili na koncu prisiljeni psa oddati.

Voziček pa res, najlažji in s kolesi, ki se vrtijo 360°. Pratičnost je pomembnejša kot lepota user posted image .

(odgovor članu Mišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: dojenček in dva psa v hiši...
1.1.2009 18:19:57   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2
Drugače pa lahko imaš srečo, kot mi in malček ne joka, če je fejst oblečenuser posted image , tako imam jaz čas, da psa obrišem, ali mu umijem tačke in šele pol malčka spedenam.



Čakaaaak, čakaaaaj, zdaj je še mičkeno. Potem, tam pri enih petih mesecih rataho besne gliste.user posted image


Zakaj si mogla to povedatuser posted image . Drugače bo pa takrat že bolj toplo in ne bo panikeuser posted image user posted image .



Saj bo pa drugo leto.user posted image  Saj vmes so pa še druge radosti. V glavnem je z malim otrokom in psom zunaj kar veliko dela, notri je pa kul.

Pa če imaš hišo, je nepirmerno bolje, ker psi lahko zunaj počakajo.


Drugo leto pa lahko že oba vsakega v eno roko vzamem, šibam v kopalnico, dam psa v banjo, grem malčka slečt, pol pa še psa umijemuser posted image . Pes zna pridno čakat v banji, dokler voda ne tečeuser posted image .

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: dojenček in dva psa v hiši...
2.1.2009 11:44:42   
sanosan
Meni se tudi ne zdi noben problem imet psa in user posted image . Sploh, če imate hišo, kajti to pride prav takrat, ko res ne moreš sama z user posted image  peljat psa na sprehod. Drugače pa kar se čistoče tiče, pač malo bolj pogosto pometeš ali obrišeš tla pa je. Dobro je psa navadit na nek red pred prihodom user posted image , da ne bo kasneje zaradi tega kakšnega ljubosumja. Če imata tvoja dva user posted image  kakšne napake v obnašanju ali kakšne slabe navade, je dobro da sedaj to odpraviš in hkrati poskušaš uvest rutino pa sprehodih, ki jo boš izvajala po prihodu user posted image , da se lahko psa in ti navadita na njo.

Jaz imam samo enega psa, pa zato dva otroka (razlika med otrokoma je dve leti). Pes ve, kaj lahko in kaj ne sme, imam pa tudi to srečo, da je izredno ubogljiv. Tako da smo bili na sprehodih večinoma spuščeni. Pri drugem otroku pa sem v primeru sprehodov večkrat uporabljala tudi trak za nošenje user posted image , saj sem zaradi tega imela obe roki prosti in sem tako z eno roko lahko držala starejšega otroka za roko, z drugo pa po potrebi povodec.

Vse se da, če se hoče. Pa čim manj kompliciranja.

lp

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: dojenček in dva psa v hiši...
2.1.2009 18:34:01   
kattix
Hvala za take odgovore. No moja dva kužija že zdaj navajamo, da ne spita več na kavču in na najini postelji. Morem rečt da kar napredujemo. Sicer vsake toliko pogledujeta gor in če ne gledam že trdno spita gor kot dva angelčka. Starejši kuža se je že navadu da ne spi več na postelji ta mali pa vsake toliko še uštuli svojo ritko med najine glaveuser posted image .
Drugače pa so tace vedno prve na vrsti ko pridemo iz sprehoda. Velik lepo čaka mali pa se zmrduje, češ kaj mi pa po tacah šlatate.

Morem rečt da sta v roku enega meseca( odkar sva se odločila delat na user posted image ) veliko napredovala, še posebej ta mali. Tako da se nimam kaj pritoževat. V enem mesecu smo veliko naredili. Problem vidim v tem ker eden izmed njih ful cvili pa laja ko pride kdo domov ali če koga sliši zunaj. Pa mali ga je zdej začel posnemat. Sem pribala z vodo da jih špricam pa ne deluje dobro. Ima katera kakšen nasvet kako se tega znebit oziroma kako psa naučiti da ne laja in cvili.??
Ker vem da bi to znalo predstavljat velik problem ko bo  user posted image . Če bo spala se bo zbudila zaradi lajanja in tako dalje....

Papa

(odgovor članu sanosan)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: dojenček in dva psa v hiši...
2.1.2009 19:10:55   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: kattix
roblem vidim v tem ker eden izmed njih ful cvili pa laja ko pride kdo domov ali če koga sliši zunaj. Pa mali ga je zdej začel posnemat. Sem pribala z vodo da jih špricam pa ne deluje dobro. Ima katera kakšen nasvet kako se tega znebit oziroma kako psa naučiti da ne laja in cvili.??
Ker vem da bi to znalo predstavljat velik problem ko bo  user posted image . Če bo spala se bo zbudila zaradi lajanja in tako dalje....

Papa


Uf naš je enak, sam da koga vidi čez okno, če kdo zvoni, če kaj zunaj zaropota.... laja ko zmešan. Zaenkrat malček še ne trza, četudi je buden (zgleda je navajen tega zvoka, ker če je kak drug glasen zvok pa trzne), spi pa itak še ful trdno. Kako bo ko bo večji in spanec ne bo tak trden pa se bojim pomislit.

(odgovor članu kattix)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: dojenček in dva psa v hiši...
2.1.2009 20:19:35   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: kattix
roblem vidim v tem ker eden izmed njih ful cvili pa laja ko pride kdo domov ali če koga sliši zunaj. Pa mali ga je zdej začel posnemat. Sem pribala z vodo da jih špricam pa ne deluje dobro. Ima katera kakšen nasvet kako se tega znebit oziroma kako psa naučiti da ne laja in cvili.??
Ker vem da bi to znalo predstavljat velik problem ko bo  user posted image . Če bo spala se bo zbudila zaradi lajanja in tako dalje....

Papa


Uf naš je enak, sam da koga vidi čez okno, če kdo zvoni, če kaj zunaj zaropota.... laja ko zmešan. Zaenkrat malček še ne trza, četudi je buden (zgleda je navajen tega zvoka, ker če je kak drug glasen zvok pa trzne), spi pa itak še ful trdno. Kako bo ko bo večji in spanec ne bo tak trden pa se bojim pomislit.



Nič ne bo, saj bo v spbi, kjer ne bo psa, spal. Moj otrok ima najbolj erahel spanec na svetuuser posted image , pa se ni zbudil. Tako da noč bat.

Samo če imaš ti zdaj en mesec starega otročka, potem naslednje leto tak čas še ne bo hodil. Pa tudi potem, ko bo, ga težko pustiš samega ta čas, ko psa rihtaš v kopalnici. O.K., saj ga daš v stajico, ampak se dere ... kar pomeni, da hitiš, kar pomeni, da si malo živčen ... No, vsaj pri meni je bilo tako. Meni je bila ta logistika najhujša. Pri vsem ostalem ni problema, psa obvladam, otroka tudi.user posted image

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Je za otroka res najboljši najvišji zaščit...
Je za otroka zares najboljša zaščitna krema za sončenje z najvišjim zaščitnim faktorjem? V članku preveri, kako izbrati ...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?