|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: norice stotič
12.1.2009 21:51:15   
CUKRČEK
Pri nas so imeli norice vsi trije hkrati....takrat triletnica in pol leta stara dvojčka. Dobila sem klaritin , a ga nisem nikoli uporabila. Sem jihnpa mazala z mlekov Slezenovca od Justa in jim je očitno kar pomagalo, da jih ni toliko srbelo.

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu ksenjak)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: norice stotič
12.1.2009 21:53:31   
CUKRČEK
IZVIRNO SPOROČILO: ksenjak

Jaz naše tudi ne bi rada veliko pod vodo nastavljala, razen če bo res hudo.


 

Priporočljivo je, da se norice čimmanj moči. Torej lahko otroka čist na hitro potuširaš...toliko da ga osvežiš. Pa čist narahlo obrisat. Da se krastice ne odmočijo in ne nastanejo brazgotine.


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu ksenjak)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: norice stotič
12.1.2009 21:57:51   
Naja31
Moj starejši sin jih ravno ima. Mažemo z Poxclin peno in losijonom od Aventa. Poxclin se mi zdi,da mu ne pomaga preveč. Dobili smo Flonidan. NA srečo se pikice že sušijo,  je bilo kar hudo.
Zdaj čakamo norice še pri mlajšem.... 

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: norice stotič
15.1.2009 19:33:50   
Pikicapokica6
Mene pa zanima, kolk časa otrok ne sme iti v vrtec? Mi jih ravno prebolevamo,  danes je 2. dan in je kar hudo, predvsem jo kuha vročina. Mažemo s tekočim pudrom in imamo še Claritine.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: norice stotič
16.1.2009 7:50:33   
Nenny
IZVIRNO SPOROČILO: Pikicapokica6

Mene pa zanima, kolk časa otrok ne sme iti v vrtec? Mi jih ravno prebolevamo,  danes je 2. dan in je kar hudo, predvsem jo kuha vročina. Mažemo s tekočim pudrom in imamo še Claritine.


5 dni po tem, ko nastane zadnja norica, je otrok še kužen!!!



Vem pa zagotovo, da nekateri starši tega sploh ne vedo in vozijo otroke z noricami v velike nakupovalne centre . IN jaz se čudim, le kje smo jih dobili.....!!!!(nismo v vrtcu). Moj mali jih je pravkar  prebolel pri 2 letih, je pa bla res katastofalna oblika.....zdaj so minili 4 tedni on ima še take kraste....da je kar grozno pogledat.

Dobil je claritin sirup, pa s peno Poxclin sem probala, pa ni nič koristilo....jih je blo preveč in v prehudi obliki.

po vrhu vsega je pa še po 2 tednih noric dobil hudo vročino...."zapleti pri noricah" so rekli.... tako da pazite na malčke...

(odgovor članu Pikicapokica6)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: norice stotič
16.1.2009 8:42:37   
Pikicapokica6
Ojojuser posted image  Tolk časauser posted image  Oooooo groza, jaz sem pa mislna, da je to v parih dneh koncuser posted image  Naša malčica je tolk boga, da je joj. So se ji nardile čisto pri luliki in prav v ritki, tako da tako milo joka, ko mora lulat ali kakat. Pleničke sploh ne dam gor, na wc-ju smo vsake 10 minut. Res je hudo. Pa pri očesu in v ušesu, na ustnici, da ne more niti jesti. Res je boga. S tem, da ima že tretji dan 39 vročine. Revček je, jaz sem pa mislna, da taki malčki lažje prenesejo take otroške bolezni kot že malo večji otroci....

(odgovor članu Nenny)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: norice stotič
16.1.2009 10:13:40   
Nenny
Tudi jaz sem bila prepričana, da je tako. Ampak ni....pa še jaz jih nisem prebolela...in že malo zgleda, da sem jim ušla...Upam da..

(odgovor članu Pikicapokica6)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: norice stotič
16.1.2009 10:28:32   
Petr_a
10 dni ne sme v vrtec.Doma je pa najboljše da je še kakšen mesec če je možno,ker norice zelo oslabijo imunski sistem in potem otrok vse pobere.Glede na to da je zda čas vioz,grip,bi ga jaz še lep čas imela doma.

najboljše je da otrok norice preboli čimprej,ker jih lažje prebolijo.
Zapleti so seveda lahko ,so pa redki.Pogostejši so pri starejših i jih zelo težje prebolijo

(odgovor članu Nenny)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: norice stotič
19.1.2009 12:44:12   
rumena
Priporočam PoxClin hladilno peno, po njej se tudi enkrat ni praskalauser posted image .

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: norice stotič
21.1.2009 9:36:13   
ksenjak
No, naj poročam, kako je bilo.

Dobila prvo frišno 9.1., danes šla prvič v vrtec, včeraj prvič na sprehod. Skratka, se kar vleče. Kot je pa že ena predhodnja napisala, se pa res splača otroka še malo doma imet, ker se hitro spet kaj nalezejo a jaz na žalost te možnosti nimam. Pa tudi Kiara je bila že čisto nervozna doma.

Skratka, naj povem, da sem od kolegic dobila dve stvari za mazat, in sicer od ene Avene od druge pa Fenistil gel (to mi je bilo zelo čudno a je za to dobila bel recept pri zdravniku). Namazala sem jo samo dvakrat zvečer in je bilo zjutraj mogoče malo bolje, tako da sem se odločila, da je ne mažem več. Tudi sirup sem ji dala samo dvakrat, ker se mi zdi, da ni nič kaj pomagalo. Največ noric je imela po obrazu in pa seveda pod pleničko in s tistimi smo imeli kar nekaj težav. Jo je zelo peklo, ko je lulala ali kakala. Enkrat na dan sem jo tuširala in moram reči, da ji ni pasalo, sem jo pa par dni pač malo več crkljala, ponoči imela pri sebi (3 noči) in potem se je stanje normaliziralo.

Danes ima sicer še kar nekaj krastic, saj je bilo par noric kar ubijalskih, srbi jo pa še vedno malo po glavi.

Lp

(odgovor članu rumena)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: norice stotič
26.1.2009 21:50:15   
baja*
Ko sem vas brala, sem dobila tak občutek, da naj bi se, če se le da, izognili uporabi sirupa Claritin. Zakaj pa? Al sem vas narobe razumela?

In zakaj se več ne maže izpuščajev, tako kot včasih?

(odgovor članu ksenjak)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: norice stotič
27.1.2009 8:22:02   
ksenjak
Za Claritin ne vem, zakaj se ga ne bi smelo uporabljati. Jaz sem samo napisala, da pri naši ni bilo nobenega efekta od njega in ji ga potem nisem več dajala.
Mazalo pa naj se ne bi zaradi dodatnih možnih bakterijskih okužb. Vsaj tako so meni na infekcijski rekli.

Lp

(odgovor članu baja*)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: norice stotič
27.1.2009 11:05:05   
baja*
aha, hvala ksenjauser posted image

(odgovor članu ksenjak)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: norice stotič
4.2.2009 10:35:40   
soni
A so imeli vaši malčki že pred prvimi pikicami kaj vročine?
lp

(odgovor članu baja*)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: norice stotič
4.2.2009 11:47:33   
lilka
PoxClin hladilna pena je nam zelo pomagala, se sploh ni praskala, pa Flonidan sirup sem ji dajala, oboje mi je svetovala P.

Vročine pa ni imela več kot 37,2.

< Sporočilo je popravil lilka -- 4.2.2009 11:48:03 >


_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu soni)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: norice stotič
4.2.2009 12:06:51   
end1
moj skoraj petmesečnik jih je dobil v petek. Prva pikica in pol vedno več, pa tem. ni mel, sem bla kar vesela, ker je tamala imela dva dni ful visoko. No pa je prišel pondeljk in zvečer je mel vročino do 38,5 bogi in še danes jo ima. Upam, da bo jutri boljše.

(odgovor članu lilka)
Neposredna povezava do sporočila: 41
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?