|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prekuhavanje vode
24.1.2009 22:03:40   
pob@linček
kdaj ste nehale prekuhavat vodo,ce sploh, za naprimer AM,cajcek.....

_____________________________

mami in oci je najlepsi poklic za celo zivljenje
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prekuhavanje vode
24.1.2009 22:17:07   
kristinaj
to tudi mene zanima...pri taveliki sem nehala šele pri 5m, ker sem bila od 3 do 5 m v tujini pa si nisem ravno upala.....

slišala sem da nekje pri 3m...upam, da bo katera to pritrdila...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu pob@linček)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
24.1.2009 22:26:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kristinaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prekuhavanje vode
24.1.2009 22:42:08   
botrca
Jaz mu še zdaj prekuhavam, sem se nekako navadilauser posted image . Star pa je 13 mesecev. Čez dan pa pije flaširano vodo.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prekuhavanje vode
25.1.2009 12:32:58   
nia5
Jaz jo še vedno prekuhavam, stara pa je 8m, razmišljam pa da bi prešaltala na flaširano.

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prekuhavanje vode
25.1.2009 14:16:19   
CUKRČEK
Nikoli prekuhavala vode. Naša voda je čist OK in ni bilo potrebe.

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu pob@linček)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prekuhavanje vode
25.1.2009 16:32:54   
AnciM
Enako kot Cukrček. Vodo sem prekuhala samo enkrat, ko sem prišla iz porodnišnice in nikoli več. Živim na podeželju, kjer imamo super vodo.

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prekuhavanje vode
25.1.2009 16:37:55   
lotty4
O blagor vam, ki se lahko zanesete na ćisto vodo, mi jo mormo še zmer  prekuhavat, pa je naša stara že 13 mesecev. Kadar pa je močnejše deževje pa jo kupujemo, ker tako zaudarja da je res ne moreš piti. Žal!

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prekuhavanje vode
25.1.2009 19:57:00   
pob@linček
Kdaj povesuser posted image No mi smo tud z vasi pol bom pa kr nehalauser posted image LP

_____________________________

mami in oci je najlepsi poklic za celo zivljenje

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prekuhavanje vode
25.1.2009 21:53:14   
zarjica
Ja od kdaj pa je na vasi boljša voda kot v mestu? Mi smo tudi na vasi, imamo blaženi mir, travniki in polja okrog nas...in polja se polivajo s škropivi in kemijo, da je groza...seveda vse to veselo teče v podtalnico...take vode pa  že ne bom pila, kaj sele detece...No, samo toliko v razmislek.

(odgovor članu pob@linček)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: prekuhavanje vode
25.1.2009 21:59:44   
Janice1
IZVIRNO SPOROČILO: zarjica

Ja od kdaj pa je na vasi boljša voda kot v mestu? Mi smo tudi na vasi, imamo blaženi mir, travniki in polja okrog nas...in polja se polivajo s škropivi in kemijo, da je groza...seveda vse to veselo teče v podtalnico...take vode pa  že ne bom pila, kaj sele detece...No, samo toliko v razmislek.


Se podpišem pod to! Haloouser posted image  kje pa živite dečve? Pol ko pa bo otroka zvijalo al pa bo imel alergije se boste pa spraševale od kod pa to? Definitvno še prekuhavam, pa je star 9 mesecev.

(odgovor članu zarjica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: prekuhavanje vode
25.1.2009 22:08:09   
CUKRČEK
IZVIRNO SPOROČILO: Janice1

IZVIRNO SPOROČILO: zarjica

Ja od kdaj pa je na vasi boljša voda kot v mestu? Mi smo tudi na vasi, imamo blaženi mir, travniki in polja okrog nas...in polja se polivajo s škropivi in kemijo, da je groza...seveda vse to veselo teče v podtalnico...take vode pa  že ne bom pila, kaj sele detece...No, samo toliko v razmislek.


Se podpišem pod to! Haloouser posted image  kje pa živite dečve? Pol ko pa bo otroka zvijalo al pa bo imel alergije se boste pa spraševale od kod pa to? Definitvno še prekuhavam, pa je star 9 mesecev.


Pol pa "prekuhaj" še zrak, ki ga diha....ker je le-ta daleč od čistega in zdravega.


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Janice1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: prekuhavanje vode
25.1.2009 22:12:24   
Janice1
ne bom prekuhavala zraka, ampak do 1. leta sigurno pa, ker potem se mu prebavila že toliko razvijejo, da je bolj odporen. Zakaj bi mu morala obremenjavat želodček že zdaj?user posted image

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: prekuhavanje vode
25.1.2009 22:23:10   
CUKRČEK
Samo še eno mnenje iz moje strani. Jaz izhajam iz tega, kako so včasih živeli. Pa ne, da bi zdaj živela kot v pamtiveku, ampak...
Tudi včasih so otroci imeli enako razvita prebavila ob isti starosti. Oz. so bili otroci isti kot danes. Pa so jih mamice(ker je bilo pač "nemoderno"dojenje), že od malega hranile z pravim kravjim mlekom "izpod krave". Pa je bilo veliko manj bolezni, alergij, krčev...
Da bi danes dala mamica 1 dan staremu novorojenčku domače kravje mleko v flaško, bi ga ji nemara vzela socijalna služba. Ker je danes pač taka propaganda. Da sploh ne omenjamo, kaj vse je v Aptamilu in ostalem "umetnem" mleku.....pa je to vse oh in sploh. Mislim, da vso to umetno življenje dela alergije in povzročajo težave, ki jih imajo današnji otroci.
Pač prehrambena industrija od tega živi in to je pač treba propagirat. Četudi v škodo. Da ne omenjam vseh afer z melaninom in ostalimi strupi, za katere smo nedolgo nazaj izvedeli. KAj vse pojejo otroci, pa je vse OK, ker je pač le to "zdravo" oz. moderno.

In seveda mamice hočemo za naše otroke vse najboljše. In seveda vse delamo po svojih najboljših močeh za naše otročke, da bodo zdravi in zadovoljni. Narobe pa je to, da vse prepogosto podlegamo reklamam in delamo to, kar nam mediji "vtepajo v glavo" na vsakem koraku.
In vsemanj uporabljamo zdravo pamet.

Ne vem no, ampak meni se še vedno zdi bolj zdravo kravje mleko (tudi Alpsko, četudi je že 100x predelano), kot pa naprimer Aptamil, v katerem je še 100 in 1 umetna zadeva več.

Parv tako glede vode. Ajd, saj nekaj strupenega res pobijemo z prekuhavanjem. To bi najbrž tudi jaz počela, če bi vedela, da je naša voda onesnažena(vem pa, da imamo eno najbolj čistih voda v Sloveniji....preverjeno).
Toda v današnjem "strupenem" svetu moramo otročke tudi navadit na ta "strupeni" način življenja. Ne pa da ga zavijamo v vato.Potem pa ko je star eno leto in zaužije nekaj "normalnega in ne prekuhanega", ga pa zadane . Od alergij naprej oz. neprenašanja raznih stvari.


Včaih po Tv vidimo kakšne posnetke ciganov. Joj prejoj. Otroci bosi, umazani tako, da ne veš kje imajo rit in kje glavo. Pa so vsi zdravi. KAkšne alergije neki. Pa pijejo vodo neprekuhano oz. je dobra tudi taka, v kateri kaj plavauser posted image Pa jim nič ne manjka. So bolj zdravi kot kako mestno fino specajnano dete, ki je  in pije samo hiper sterilizirano in bio. In kdo je potem čuden?!?

Se mi zdi, da dandanes folk preveč komplicira. In kompliciranje naredi veliko več težav, kot pa  sproščeno življenje.



Sicer pa, kot sem že rekla, vse mamice delamo tako kot mislimo da je za našega otroka najboljše. In prav je tako.......tako vaše prekuhavanje kot moje/naše neprekuhavanjeuser posted image

< Sporočilo je popravil CUKRČEK -- 25.1.2009 22:37:07 >


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Janice1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: prekuhavanje vode
25.1.2009 22:23:20   
lindy
Zdaj pri 6 mesecih ne prekuhavam več. Mi je pa petronažna rekla, da je boljša voda iz pipe kot pa iz flaše, pa ne vem zakaj!

_____________________________

Moja mala Manca je moja največja sreča!

(odgovor članu Janice1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: prekuhavanje vode
25.1.2009 22:28:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: CUKRČEK

Samo še eno mnenje iz moje strani. Jaz izhajam iz tega, kako so včasih živeli. Pa ne, da bi zdaj živela kot v pamtiveku, ampak...
Tudi včasih so otroci imeli enako razvita prebavila ob isti starosti. Oz. so bili otroci isti kot danes. Pa so jih mamice(ker je bilo pač "nemoderno"dojenje), že od malega hranile z pravim kravjim mlekom "izpod krave". Pa je bilo veliko manj bolezni, alergij, krčev...
Da bi danes dala mamica 1 dan staremu novorojenčku domače kravje mleko v flaško, bi ga ji nemara vzela socijalna služba. Ker je danes pač taka propaganda. Da sploh ne omenjamo, kaj vse je v Aptamilu in ostalem "umetnem" mleku.....pa je to vse oh in sploh. Mislim, da vso to umetno življenje dela alergije in povzročajo težave, ki jih imajo današnji otroci.
Pač prehrambena industrija od tega živi in to je pač treba propagirat. Četudi v škodo. Da ne omenjam vseh afer z melaninom in ostalimi strupi, za katere smo nedolgo nazaj izvedeli. KAj vse pojejo otroci, pa je vse OK, ker je pač le to "zdravo" oz. moderno.

In seveda mamice hočemo za naše otroke vse najboljše.



user posted image user posted image user posted image user posted image dodala bi samo to, da ni nujno, da ni šlo v starih časih za "nemoderno dojenje", naše mame so šle delat pri 5-6 mesecu starosti otroka. In kaj naj bi mu dale otroku za jest? Šnicel? nene, kravje mleko.Pa smo zrasli!

(odgovor članu CUKRČEK)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: prekuhavanje vode
25.1.2009 22:38:30   
CUKRČEK
IZVIRNO SPOROČILO: lindy

Zdaj pri 6 mesecih ne prekuhavam več. Mi je pa petronažna rekla, da je boljša voda iz pipe kot pa iz flaše, pa ne vem zakaj!


Zato, ker je flaširana voda mrtva voda. Brez vsega.


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu lindy)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: prekuhavanje vode
25.1.2009 22:47:08   
CUKRČEK
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

IZVIRNO SPOROČILO: CUKRČEK

Samo še eno mnenje iz moje strani. Jaz izhajam iz tega, kako so včasih živeli. Pa ne, da bi zdaj živela kot v pamtiveku, ampak...
Tudi včasih so otroci imeli enako razvita prebavila ob isti starosti. Oz. so bili otroci isti kot danes. Pa so jih mamice(ker je bilo pač "nemoderno"dojenje), že od malega hranile z pravim kravjim mlekom "izpod krave". Pa je bilo veliko manj bolezni, alergij, krčev...
Da bi danes dala mamica 1 dan staremu novorojenčku domače kravje mleko v flaško, bi ga ji nemara vzela socijalna služba. Ker je danes pač taka propaganda. Da sploh ne omenjamo, kaj vse je v Aptamilu in ostalem "umetnem" mleku.....pa je to vse oh in sploh. Mislim, da vso to umetno življenje dela alergije in povzročajo težave, ki jih imajo današnji otroci.
Pač prehrambena industrija od tega živi in to je pač treba propagirat. Četudi v škodo. Da ne omenjam vseh afer z melaninom in ostalimi strupi, za katere smo nedolgo nazaj izvedeli. KAj vse pojejo otroci, pa je vse OK, ker je pač le to "zdravo" oz. moderno.

In seveda mamice hočemo za naše otroke vse najboljše.



user posted image user posted image user posted image user posted image dodala bi samo to, da ni nujno, da ni šlo v starih časih za "nemoderno dojenje", naše mame so šle delat pri 5-6 mesecu starosti otroka. In kaj naj bi mu dale otroku za jest? Šnicel? nene, kravje mleko.Pa smo zrasli!



Dejstvo je, da takrat ni bilo dojenje tako propagirano. Dojile so pač tiste mamice, ki so same to nekako želele oz. so s tem rešile en finančni problem( ni bilo treba zapravit za mleko oz. so domače mleko raje spili drugi, ki jih je bilo vedno dovolj).
Pa takratne mamice so ponavadi ful garale po kmetijah in drugje, da so lahko preživele družine. In dojenje bi bilo samo izguba časa. Je bilo hitreje v flaško natočit mleko, otroka položit na posteljo, mu flaško založit z odejo inje otrok sam  pil. One pa so medtem lahko delale.

Danes je pa dojenje ful pomembno oz. te že preden rodiš vsi bombandirajo z dojenjem. Kar je seveda super. Tudi sama sem vse tri dojila....ta veliko 6 mesecev, dvojčke celo 10m. So čisto drugi časi in tudi materinstvo je drugače obravnavano.



_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: prekuhavanje vode
25.1.2009 22:54:43   
Petr_a
Kaj pa vem.Do cca 10 meseca

(odgovor članu pob@linček)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: prekuhavanje vode
25.1.2009 23:00:55   
Petr_a
cukrček a misliš da je bilo včasih manj alergij,krčevuser posted image
ja veš da,včasih sploh niso vedeli kaj je to alergija in če je otroka zvijalo,ja ga pač je kajne,se niso obremenjavali s tem.
kakšna propaganda prosim te lepo

mogoče pozabljaš da niso vsi otroci enaki,da so eni občutljivi in da bi resno lahko zboleli,tvoj pa recimo ne,ker je bolj odporen?


A cigani so zdravi?
veš da jih je kar polno po zdr. domov,tako da niso čisto nič bolj zdravi

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   [Brisano sporočilo]
25.1.2009 23:45:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu CUKRČEK)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: prekuhavanje vode
26.1.2009 8:39:07   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: CUKRČEK


Včaih po Tv vidimo kakšne posnetke ciganov. Joj prejoj. Otroci bosi, umazani tako, da ne veš kje imajo rit in kje glavo. Pa so vsi zdravi. KAkšne alergije neki. Pa pijejo vodo neprekuhano oz. je dobra tudi taka, v kateri kaj plavauser posted image Pa jim nič ne manjka. So bolj zdravi kot kako mestno fino specajnano dete, ki je  in pije samo hiper sterilizirano in bio. In kdo je potem čuden?!?



Dobro, da vidiš cigane za par sekund po TV, da lahko komentirašuser posted image . Hodila sem z njimi v šolo, gledala vsak dan in vsaj ti naši cigani so bili non stop bolani, pa naj je bilo poletje ali zima, smrkali so skoz, non stop driskali in kot je ena napisala, ja so velikokrat po zdravstvenih domovih. Da ne govorimo kaka je njihova umrljivost, koliko let dosežejo, koliko malih otrok in dojenčkov umre.

Še odgovor na vprašanje. Star je 2,5 meseca, prekuhavam ustekleničeno, saj smo se vselili v novo hišo in voda iz cevi še smrdi in je not pesek. Prekuhavala bom do vsaj 4-5 meseca, potem pa se bom dalje odločila. V sterilu ne živimo in ne kompliciramo glede čistoče, ampak z vodo pa nimam dobrih izkušenj. Tiste, ki pravite, da ste na podeželju in je voda super. Zelo lepo, jaz sem bila na podeželju in je voda zanič, vsi smo počasi zbolevali, saj je zajetje v okolici njiv, kjer vozijo gnojnici in špricajo, tak da ni vse podeželje eko, bio in natur. user posted image

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 26.1.2009 8:45:05 >

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: prekuhavanje vode
26.1.2009 8:59:16   
patricijap
Verjetno že nekatere veste to kar bom napisala,   a ker sem profesionalno deformiranauser posted image me morem mimo tega da napišem nekaj dejstev o prekuhavanju in kvaliteti vode, ki bodo morda komu koristila.

-prvo in najvažnejše; s prekuhavanjem uničimo samo morebitne škodljive mikrobe nikakor pa ne kakšnih kemijskih škodljivih snovi (kot npr. pesticidi, nitrati, težke kovine...) ti če so v vodi v njej ostanejo tudi po prekuhavanju user posted image

-če veste da je vaša vodovodna  voda problematična glede kemijske kvalitete (pesticidi, nitrati, nitriti...) je vsekakor bolje uporabljati flaširano  vodo za naše user posted image  in jo za novorojenčke še prekuhati

-bela oborina ki nastane pri prekuhavanju so naravno prisotni karbonati kar je normalno in ni zdravju škodljivo ("bog varuj" piti vodo ki je destilirana -torej brez bilo kakšnih mineralov)

-če  kupujete flaširano  vodo pazite na naslednje;
        -če vodo kupujete, pazite da ima  še kar najdalj do izteka roka uporabe in ni skladiščena kje na soncu ali toploti, ker se namreč ob nepravilnem skladiščenju lahko v vodo izločajo neželjene spojine  iz plastenke-še posebej pri slabi kvaliteti plastenk (sicer v minimalnih količinah a vseeno) (običajno so roki trajanja 1 leto, torej naj bo čim bolj sveže napolnjena)
        -po kvaliteti je najboljša izvirska ali naravna mineralna voda -seveda negazirana, saj mora preden pride na trg izpolnjevati najstrožje kriterije (ne sme vsebovati nobenih škodljivih snovi npr. pesticidi, nitrati, nitriti....) tudi dodajati se ji ne sme nobenih kemikalij da bi ostala tudi  mikrobiološko ok


-če uporabljate vodovodno, torej iz pipe  pa pazite na tole;
       -zjutraj ali če je dalj časa ne  uporabljate (npr. čez vikend vas ni doma) jo pred ponovno uporabo pustite  teči iz pipe kakšne 2- 3 minute, ob daljšem stanju se v njej namreč lahko tvorijo nitriti ki so za novorojenčke lahko  še posebej nevarni in pa nevarne spojine ki lahko nastajajo zaradi kloriranja vode (tam kjer se pač klorira-večinoma pa se itak vsepovsod)
       -uporaba raznih filtrov, ki naj bi odstranjevali pesticide ipdr... in jih prodajajo razni kvazi strokovnjaki so lahko še bolj nevarni, saj  zaradi mase ki je v njih in ni dobro ali  konstruirana ali čiščena in dezinficirana - pesticide sicer odstrani po drugi strani  pa se v njih  ustvarja nitrit, ki je kot sem že napisala za user posted image zelo škodljiv


Se opravičujem če sem kateri s tem zatežila user posted image  a če se že pogovarjamo o kvaliteti vode pač nisem mogla mimo tega. Nisem želela komplicirati a to so pač dejstva in včasih je dobro da jih poznamo da nas ravno vsak "dobronamerni strokovnjak" ne pripelje žejnega čez vodo.user posted image   

Sama  delam na tem področju in imam tudi sama user posted image . Zdaj se polno dojiva, v  začetku  pa še nisem imela dovolj mleka in sem vodo kupovala in jo prekuhala, pač pri nas vodo ful klorirajo in nisem želela da moj sonček to pije.  


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: prekuhavanje vode
26.1.2009 11:16:22   
Muklla
Glede vode. Mi smo v laboratoriju naredili analizo vode iz pipe in vode iz aparata (tisto, ki si jo v lončke nalivaš) in je bila voda iz pipe bolj čista. Tako da....

Jo pa jst tudi prekuhavam, ampak bom verjetno prenehala.

(odgovor članu patricijap)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: prekuhavanje vode
26.1.2009 11:40:01   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Muklla

Glede vode. Mi smo v laboratoriju naredili analizo vode iz pipe in vode iz aparata (tisto, ki si jo v lončke nalivaš) in je bila voda iz pipe bolj čista. Tako da....

Jo pa jst tudi prekuhavam, ampak bom verjetno prenehala.


No, no, na to se ni za zanašat,saj ni vsaka voda iz pipe enaka in ne vsaka iz flaše

(odgovor članu Muklla)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako otroku izberemo priimek?
Priimek otroka morata starša izbrati sporazumno in ga najkasneje v 30-tih dneh po rojstvu prijaviti na katerikoli upravn...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?