|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   4 letniki
26.1.2009 12:49:10   
kajalin*
Pozdravljene,mene pa zanima kaj počnejo vaši štiriletniki,ker se mi zdi da današnji otroci kar prehitevajo čas...Moja Lin piše po nareku,šteje20-dalje...črkuje besede,pesmic zna itak cel kup...No,ker je trenutno najbolj imenitno pisanje bi ona ves čas sedela za mizo in reševala križanke(duhec,...),koliko časa namenite svojim otrokom da zraven njih sedite?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 4 letniki
26.1.2009 12:56:59   
bskrle
4-letnica sama olupi  6 krompirjev, striže si nohte na roki in nogi, zna spanirati meso, naredila je prve korake z drsalkami, je zelo samostojna, sama si pospravi posteljo.



(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 4 letniki
26.1.2009 12:58:19   
bskrle
Časa prav za njo je malo. Vse stvari počneta/počnemo skupaj  s sestrico, starejšo  ali mlajšo.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 4 letniki
26.1.2009 13:02:31   
kajalin*
Resno,dovoliš ji da striže nohte?Moja je šla lansko sezono na smučke,od spomladi rola,na drsalke pa je šla letošnjo zimo...

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 4 letniki
26.1.2009 13:06:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*

Pozdravljene,mene pa zanima kaj počnejo vaši štiriletniki,ker se mi zdi da današnji otroci kar prehitevajo čas...Moja Lin piše po nareku,šteje20-dalje...črkuje besede,pesmic zna itak cel kup...No,ker je trenutno najbolj imenitno pisanje bi ona ves čas sedela za mizo in reševala križanke(duhec,...),koliko časa namenite svojim otrokom da zraven njih sedite?


A vi to resno ali kaj user posted image user posted image

(odgovor članu kajalin*)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 4 letniki
26.1.2009 13:09:14   
kajalin*
Kaj če resno?Js sm resno vprašala,ja.Pa resnično upam,da ne bojo zopet same pripombe tak k je tuki v navadi=(

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 4 letniki
26.1.2009 13:13:42   
Sibil_
IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*

Pozdravljene,mene pa zanima kaj počnejo vaši štiriletniki,ker se mi zdi da današnji otroci kar prehitevajo čas...Moja Lin piše po nareku,šteje20-dalje...črkuje besede,pesmic zna itak cel kup...No,ker je trenutno najbolj imenitno pisanje bi ona ves čas sedela za mizo in reševala križanke(duhec,...),koliko časa namenite svojim otrokom da zraven njih sedite?


Moj Patrik pa najraje študira svetovne enciklopedije, debatira o politiki - trenutno je tema o ameriškem predsedniku, itak pa si opere in zlika vse sam, sam še službo mu najdem pa bo.

Ah ja....user posted image

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 4 letniki
26.1.2009 13:15:36   
Anonimen
Jaz imam nedonošenko (rojena 29.teden) in zgoraj navedenega ne obvlada (zdaj 25.1. bi morala biti stara 4 leta, če bi se rodila po PDP).

Piše črko za črko po nareku. Bere velike črke, vendar jih ne zna povezati v besede, zna šteti do 30-40 z vmesnimi napakami, ... Ve napisati svoje ime, dedi, babi, ati, mama, imena vzgojiteljic, veliko bereve, rada posluša pesmice, obožuje telovadbo, si sama prižge računalnik in zažene internet - vse nastavljeno. Ugasne računalnik. Rada riše.

Niti slučajno ne ve rezat nohtov, škarje sicer obvlada. Da bi lupila krompir ni šans, si kaj nareže na krožniku. Ve, kaj gre npr. v palačinke ampak jih niti slučajno ne ve pripraviti, ker ne ve mešat tako kot treba. Panirat zrezke nima pojma, ker ne paniramo.


(odgovor članu kajalin*)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 4 letniki
26.1.2009 13:18:15   
CUKRČEK
IZVIRNO SPOROČILO: Bojana26

IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*

Pozdravljene,mene pa zanima kaj počnejo vaši štiriletniki,ker se mi zdi da današnji otroci kar prehitevajo čas...Moja Lin piše po nareku,šteje20-dalje...črkuje besede,pesmic zna itak cel kup...No,ker je trenutno najbolj imenitno pisanje bi ona ves čas sedela za mizo in reševala križanke(duhec,...),koliko časa namenite svojim otrokom da zraven njih sedite?


A vi to resno ali kaj user posted image user posted image


Tudi jaz se to sprašujemuser posted image

Rekla bom samo to......pustimo otrokom otroštvo.

< Sporočilo je popravil CUKRČEK -- 26.1.2009 13:19:02 >


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 4 letniki
26.1.2009 13:20:26   
Volga
Pa ne vem, kaj se toliko čudite. Pač je punca nadarjena za določene stvari. Jaz sem pri štirih letih in tri mesece brala tekoče male tiskane črke. Brala sem časopise, pa me ni nihče forsiral. Pač je moja starejša sestra hiodila takrat v prvi razred in jo je mama učila brati, pa sem zraven še jaz pobrala. In sem brala prej kot ona user posted image  To je bila huda. Pisala sem tudi nekje vzporedno z branje, računati pa še danes ne znam. Kaj čem.

Če sem pa krompir lupila pri štirih letih, se pa res ne spomnim, po moje mi ga ni bilo treba, ga pa danes kljub vsemu znam. user posted image

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 4 letniki
26.1.2009 13:25:26   
kajalin*
No evo,takih pripomb sm se bala.Pa ka Ckrček ti narediš v primeru,da te otrok sprašuje stvari ali da hoče pisati,brati,mu rečeš imej otroštvo in pojdi kocke zlagat?Sploh ne vem,če imaš otroke in koliko so stari,ampak otroku moraš pokazati,kar si želi?sm js nenormalna mama al kaj?
Bojana ti razumeš in dajaš otroku kar ga zanima-očitno.Ne škarje nož,ne pride v poštev,naša rada pere solato,pomaga kuhati tako,da z mojo pomočjo kaj skupaj zmeša...kontrolira pecivo skozi steklo če je že zlatorumeno,...Normalno se mi zdi da otroka vključiš v vsakdanje življenje,naučiš ga smučati,ker sam smučaš...Lin uživa v tem,nikakor jo ne silim v nič!

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 4 letniki
26.1.2009 13:29:16   
kjava
Moj se je rodil ob roku, star je 4,5 let in od jeseni, ko je začel hoditi v vrtec, se je naučil veliko pesmic. Drugač se pa niti podpisati ne zna, ker mu ni v interesu, da bi se naučil.

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 4 letniki
26.1.2009 13:29:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*


Bojana ti razumeš in dajaš otroku kar ga zanima-očitno.Ne škarje nož,ne pride v poštev,naša rada pere solato,pomaga kuhati tako,da z mojo pomočjo kaj skupaj zmeša...kontrolira pecivo skozi steklo če je že zlatorumeno,...Normalno se mi zdi da otroka vključiš v vsakdanje življenje,naučiš ga smučati,ker sam smučaš...Lin uživa v tem,nikakor jo ne silim v nič!


Vidiš to dela moja tudi vse. Sve včeraj delali mafine. Solato rada čisti oziroma trga, ker jo tudi jaz trgam. Prve škarje sem ji kupila pri leto in pol (je levak), nož vedno pri roki. Pa tudi pralni stroj mi pomaga napolnit, pomivalni stroj spraznit, ve kam se da tableta,.....

Nič od tega pa ne dela samostojno.

(odgovor članu kajalin*)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 4 letniki
26.1.2009 13:29:48   
CUKRČEK
IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*

Sploh ne vem,če imaš otroke in koliko so stari



Ja, imam otroke....tri otroke. Hči je stara 4,5 let, dvojčka pa 1,5 let.

Ajd, v redu če je tvoje dete res tako pametno. Poznam pa mnoge, ki svoje otroke ful forsirajo, da se le lahko potem mamice hvalijo kaj vse njihov otrok zna.


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 4 letniki
26.1.2009 13:31:01   
kjava
Aja, na smučarskem tečaju je bil dva tedna nazaj. Pravi, da se je naučil smučat. Ne vem, mu še ni uspelo pokazati, če res.

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 4 letniki
26.1.2009 13:33:03   
CUKRČEK
Sice rpa naša 4,5 letnica ful rada pomaga v kuhinji pri kuhanju in pečenju. Pa rada skrbi za živali. Piše tudi nekatere črke in se že skoraj sama podpiše. Vendar ne pozna vseh črk. Križanke rešuje tako, da pač vpisuje v okenčka črke po želji...katerih se takrat spomni.
Pesmic pa tudi ful veliko zna.


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 4 letniki
26.1.2009 14:00:41   
lukec
Naš je poznal vse črke, preden je dopolonil tri leta, hlače si pa še zmeraj narobe obleče, po nareku še ne piše. Tudi križank še ne rešuje, ker ne zna brati, me pa stisne k sebi in reče: "Mami rad te mam."

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 4 letniki
26.1.2009 14:59:01   
bskrle
Sama sem mnenja, da je otroke treba naučiti praktičnih stvari, za pisanje  in branje pa bo čas v šoli. 

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 4 letniki
26.1.2009 15:07:57   
kajalin*
No vsi niso za vse,midve skupaj gledava sličice in potem po nareku vpisuje v kvadratke zdi se ji ful zabavno,ne forsiram,pa vem da je veliko štiriletnikov ki pišejo.Zavezati si čevlje zna že kako leto,ampak ne ubuje si jih prav,hahaha pa kaj čem?Ko bo bo...Ne forsiram svojga otroka drugega k umivanje in zobe čohanje!=)

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 4 letniki
26.1.2009 15:22:07   
Gina
U matr, so pa tile vaši otroci res pravi mali geniji. Meni se je zdel naš zgoden, ko pri štirih in pol piše velike tiskanke, pa sestavlja enozložne besede pri zapisu in branju samostojno, več kot enozložnih pa ni sposoben skup spravit, ampak saj je to ogromno. To je v bistvu čist sigurno zelo zgodaj, tako da če nekdo čist tekoče bere in piše ter obvlada glasovno analizo v nulo, je res hudo v to smer nadarjen. Če primerjam v prvem razredu zna recimo polovica otrok kar zna naš ta mali, pa morda ena četrtina kar zna vaša lin. To pomeni, da je dve leti bolj zgodnja, kar je pri tej starosti ena tretjina vsega življenja.

Drugače se pa naš najraje igra z avtomobilčki, sestavlja karkoli že, od kock do železnice, razstavlja kar se da razstavit, posluša pesmice in pravljice, barva, riše, ter piše, pa zelo rad ima kakšne nalepke za pravilno nalepit in labirinte, pa dopolnjevanke in take zadeve. Čisto sam spanira zrezke, ker je meni to bljak, njemu pa uživancija prve sorte, pa sam olupi par krompirjev. Ni še bil na smučeh, niti na rolerjih, se pa rad vozi s kolesom, po moje bo letos brez koleščkov. Ne boji se vode, rad se tunka. Sam se stušira, umije, obriše in obleče. Sam zna zložiti posodo iz pomivalca. Pomaga pri kuhi pri pranju solate in pri oblikovanju npr. svaljkov, cmokov...kompletno sam obloži torto, nareže breskve iz konzerve, obvlada škarje res zelo dobro, zreže vse po črti. Ne mara pospravljanja, temu se izogiba, če se le da. Zelo rad se pogovarja, poje in pleše. Naredi preval. A bo dovolj?user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: 4 letniki
26.1.2009 15:32:00   
kajalin*
Ne vem Gina to veš sama,če je dovolj.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: 4 letniki
26.1.2009 15:32:10   
nuala
Moj 4 letnik verjetno pozna kaksno crko, saj so se jih zaceli ucit v vrtcu.
Domnevam tudi, da pozna stevilke do 10, nasteti jih sicer zna v anglescini, grscini in slovenscini, vendar nisem prepricana, da ve katera je katera.
Rad gleda slikanice in si zraven izmisljuje zgodbe. Rad sestavlja sestavljanke. Zelo dober je v nogometu in tenisu, ocitno bo sportnik ker vidim, da inteligenten ocitno ni...



_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: 4 letniki
26.1.2009 16:52:42   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*

Moja Lin piše po nareku,šteje20-dalje...črkuje besede,pesmic zna itak cel kup...No,ker je trenutno najbolj imenitno pisanje bi ona ves čas sedela za mizo in reševala križanke(duhec,...),koliko časa namenite svojim otrokom da zraven njih sedite?



A to pomeni, da če ji narekuješ, naj napiše npr. "Včeraj je bila nedelja", napiše to brez kakršnekoli pomoči?


Moj je sicer star skoraj pet, pa mu razen nekaj črk in pesmic še ne gre.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: 4 letniki
26.1.2009 16:56:20   
kajalin*
Narekujem ji počasi,poudarjam črke,zdaj že tudi sama čprkuje in piše,ja.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: 4 letniki
26.1.2009 16:59:03   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Volga
računati pa še danes ne znam. Kaj čem.

Kako pa v službi gledajo na to? user posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?