|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   mož se noče učiti slovenščino
24.2.2009 15:00:28   
veveričica
sem slovenka poročena z bosancem in imava 6 mesečno hčerko.vse lepo in prav če nebi  biv on tako trmast in  noče se učiti slovenščine.svetujte mi kako naj ga pripravim do tega da se uči.sploh  otroka nevem kako misli učit.moje mnenje je da mora znati slovensko in on jo bo s tem samo begal.ali ima katera podobne izkušnje
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: mož se noče učiti slovenščino
24.2.2009 15:16:33   
Anonimen
1. Ce zivite v Sloveniji in ni zaposlen na Bosanski ambasadi je precej neodgovorno in nespametno, da ne recem nesramno ce se ne zeli niti toliko asimilirati v okolje v katerem prebiva, da se niti jezika ne zeli nauciti.

Prisiliti ga ne mores, posledice ( ce naprimer ne bo dobil zaposlitve ali kaj podobnega ) pa boste nosili vsi.

Za mene osebno je pac kot sem rekla tako ravnanje neumno. Se je pa treba tudi vprasati kaksne moznosti ucenja se mu nudijo in ali se morda kdo norca dela iz njega ko se trudi in mu je po domace povedano vse " dol padlo" ?

2.Glede otrok pa. Pri nas doma redno uporabljamo tri jezike in vsi otroci govorijo in bodo govorili vse tri tekoce, pa se kaksnega zraven po lastni izbiri oziroma solskem programu. Vec znas vec veljas.
In tako kot je pomemben materin jezik je pomemben ocetov jezik in s tem otrok ne bo nic zbegan ampak prej v prednosti saj bo znal vec.
Osebno od moza zahtevam da z otroci govori samo arabsko med tem ko jaz z njimi strogo govorim samo slovensko.

in pod

3. cisto majcena pripomba glede na to, da ti slovenski jezik veliko pomeni. Lepo bi bilo ce bi uporabljala veliko zacetnico in pa predvsem biv se pise z l - bil...user posted image  Pa brez zamere za to pod tocko tri...

(odgovor članu veveričica)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: mož se noče učiti slovenščino
24.2.2009 15:23:57   
veveričica
user posted image čao **** to pišem tko na brzino in mislim da me vse razumete.ne kje  nič ti ne zamerim in hvala za tvoje mnenje.veš mogoče sem sama kriva ker ko sva se spoznala sem se jaz tako prilagajala da sem govorila bosansko.in tako je kot si napisala  zdaj je v službi kjer delajo sami njegovi ampak ima doma pogoje da se uči  popolne nihče mu se niti ne posmehuje.ja službo išče in žalost je da nebo mogev zato dobiti službo ker se ne potrudi še vedno pa nevem kako naj ga prepričam da se uči  ps hvala za komentar v zvezi z otrokom nisem vedela da se bo otrok  obenem naučiv oba jezika

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
24.2.2009 15:32:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu veveričica)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: mož se noče učiti slovenščino
24.2.2009 15:37:14   
Greenie
Jah to se pa dogaja tudi zaradi tega, ker mi Slovenci preveč podpiramo pripadnike južnih narodov z njihovim jezikom. Npr. če nas nekdo ustavi in nas po bosansko začne spraševati, mu po bosansko odgovarjamo ipd.

Jaz ravno zaradi tega vedno v odgovoru uporabljam slovenski jezik. Ljudem, za katere pa vem, da že dolgo živijo v Sloveniji (npr. določeni sosedje), pa rečem Prosim? Ne razumem... (kar je tudi res, saj sem mlajša generacija, v šoli nisem imela nobenega od južnih jezikov, na hrvaško na morje ne hodim, južnih tv ne gledam ...)

Me izredno moti to, ko vidim Angleže, Američane, Ruse .... ko po nekaj mesecih življenja pri nas že kar lepo govorijo slovensko, pa je njim verjetno naš jezik dosti težji kot npr. bosancem.

Kot je dejala predhodnica, doma pač govorite kot govorite, je pa zaradi službe in družbe od njega zelo nespametno in nesramno, da se noče naučiti Slovensko. Kako ga boš prepričala, ti pa ne znam svetovati, morda res tako, da mu omeniš to odgovornostj (služba, otrok ..).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: mož se noče učiti slovenščino
24.2.2009 15:37:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

user posted image user posted image  Kaj pa , če bi šla skupaj na tečaj slovenščine? user posted image user posted image


Si mi vzela z jezika.user posted image user posted image

Ne vem ali se kdo sali in je tema provokacija? Ali prav berem??

Saj sama tudi nisem slavist samo po teh dveh postih me pa tezko prepricas, da jih je napisala slovenka.user posted image ( pa spet prosim ne se jezit ce se moim )

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: mož se noče učiti slovenščino
24.2.2009 15:40:28   
čipka
Lahkk rečem le, da če bo vztrajal pri svojem, je res en egoist! Jaz bi se z njim lepo pogovorila, da bi bilo pa res lepo, če bi znal tam pa tam kakšno besedo!
Iz mojega primera ti lahko rečem le

1.) moja babica je hrvatica,poročila se je s slovencem, kjer živi v Slo. že 50 let. Govori tekoče Slovensko odkar pomnim, celo ve skoraj več slovensko kot jaz in če ne še več.user posted image

2.)moj stric-od mamičine sestre mož je bosanec-v Slo. živi in dela 28 let in ne zna 5 slovenskih besed in lahko ti rečem, da ga (tudi zaradi tega) nobeden ne mara kaj preveč. Nit se ne trudi govoriti slovensko. Njegova hči je do 6 leta govorila skoraj vedno srbo-hrvaščino, dokler ni šla v šolo in se tam učila "več" slovenščine. Njena mati pa kot praviš ti, se je vedno prilagajala njemu in je že rekla, da je naredila sama hudo napako, ker mu je popuščala oz. mu še vedno.




_____________________________

my little babygirl - moja največja sreča
-

(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: mož se noče učiti slovenščino
24.2.2009 15:40:49   
Greenie
No saj če Veveričica večino časa govori bosansko je verjetno razumljivo, da ga tudi v slovenščini kdaj kiksne, sploh pa na forumu. Saj tukaj nas večina piše na hitro, po domače, brez ločil, e-jev, j-jev in podobnega. Hitro kot v pogovoru, kajne?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: mož se noče učiti slovenščino
24.2.2009 15:43:32   
čipka
Ne vem ali se kdo sali in je tema provokacija?


Imamo enake misli očitno. Meni se tudi zdi čudno, da "slovenka" ne pozna sklanjatve, pik in vejic...user posted image


_____________________________

my little babygirl - moja največja sreča
-

(odgovor članu čipka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: mož se noče učiti slovenščino
24.2.2009 15:43:41   
t5t6
Mene pa zanima, če bi bil problem enak, če bi tvoj mož govoril angleško ali pa francosko... Otroku čisto nič ne bo škodili, če bo govoril oba jezika in tudi zmedel se ne bo, ti govori z otrokom slovensko, on naj govori bosansko. Problem nastane verjetno bolj zaradi službe in družabnih stikov, tam bi pa bilo prav, da se potrudi govoriti slovensko, če seveda imate namen ostati v Sloveniji. Ko gre on npr sam v trgovino se potrudi govoriti slovensko ali ne?

Tudi ideja, da se skupaj učita se mi zdi super, predvsem pa se bo največ naučil iz vsakodnevnega življenja, pogovori, televizija, ti ga lahko sproti popravljaš, to pa mu bo uspelo samo, če slovenščine ne zavrača in če se je želi naučiti.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: mož se noče učiti slovenščino
24.2.2009 15:52:58   
alička
IZVIRNO SPOROČILO: veveričica

user posted image čao **** to pišem tko na brzino in mislim da me vse razumete.ne kje  nič ti ne zamerim in hvala za tvoje mnenje.veš mogoče sem sama kriva ker ko sva se spoznala sem se jaz tako prilagajala da sem govorila bosansko.in tako je kot si napisala  zdaj je v službi kjer delajo sami njegovi ampak ima doma pogoje da se uči  popolne nihče mu se niti ne posmehuje.ja službo išče in žalost je da nebo mogev zato dobiti službo ker se ne potrudi še vedno pa nevem kako naj ga prepričam da se uči  ps hvala za komentar v zvezi z otrokom nisem vedela da se bo otrok  obenem naučiv oba jezika


mogel
naučil 
user posted image

Vejica je pa itak španka vas...

< Sporočilo je popravil alička -- 24.2.2009 15:53:38 >

(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: mož se noče učiti slovenščino
24.2.2009 15:57:30   
Freycha
mislim, da bi se morala oba malo potruditi, kar se tele slovenščine tiče, ker je tudi tvoja katastrofalna.......

mogoče mu bo pa lažje, ko se jo bosta oba učila user posted image

(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: mož se noče učiti slovenščino
24.2.2009 15:59:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Greenie

No saj če Veveričica večino časa govori bosansko je verjetno razumljivo, da ga tudi v slovenščini kdaj kiksne, sploh pa na forumu. Saj tukaj nas večina piše na hitro, po domače, brez ločil, e-jev, j-jev in podobnega. Hitro kot v pogovoru, kajne?


Na misel, da je provokacija me ni potegnilo samo zaradi pravopisnih napak ampak ker tukaj pise da je slovenka porocena z.... in da je moz, na drugi temi pa ista uporabnica pise da ima fanta ki je pravoslavne vere...

Kaj je sedaj fant ali moz??

Morda gre za napako v naglici morda pa gre za provokacijo ala riba, kokosova palmica in ne vem kaj se...

(odgovor članu Greenie)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: mož se noče učiti slovenščino
24.2.2009 16:11:59   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: Greenie

No saj če Veveričica večino časa govori bosansko je verjetno razumljivo, da ga tudi v slovenščini kdaj kiksne, sploh pa na forumu. Saj tukaj nas večina piše na hitro, po domače, brez ločil, e-jev, j-jev in podobnega. Hitro kot v pogovoru, kajne?


oprosti, jaz pa tega ne razumem...... ljudje, ki po 40.let živijo v tujini (recimo Avstralija, Amerika, itd...) govorijo in pišejo lepše slovensko, kot je sedaj napisala veveričica...... materni jezik je materni jezik in to bi bilo potrebno ohranjati ne glede na vse..... Zato je meni to zelo slab izgovor. Kako bo pa ona skrbela, da bodo otroci govorili slovensko, če še sama kao ne zna več?

A ni čudno, mi se takoj drugih jezikov naučimo, drugi se pa našega nočejo user posted image

(odgovor članu Greenie)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: mož se noče učiti slovenščino
24.2.2009 16:20:51   
Lenck
Eno je nepripravljenost se učiti, drugo pa je uporaba v zasebnem življenju. Prvo bo verjetno bolj ovira zanjo kot karkoli drugega, v drugem pa moram reči, da se mi zdi prav, da uporablja svoj jezik. In vajin otrok zato ne bo nič prikrajšan, niti zmeden, še manj pa bi imel zato kake težave - kvečjemu bo bolj prilagodljiv in se bo lažje učil tudi druge jezike. Lahko pa pričakujeta določene stopnje, ko bo prevladoval en ali drug jezik. Ne skrbi pa, nezavedno bo osvojil oba jezika, brez težav. Če dvomiš, poišči literaturo o dvojezičnih družinah in otrocih.

Kot sem napisala, edini problem je njegova splošna nepripravljenost, zaradi katere bo lahko imel težave. Ampak kar se tega tiče, mora razdelati sam, ti le premisli, zakaj se noče - ker na splošno ni prilagodljiv, se trmasto oklepa družine in kulture, ne da bi bil pripravljen vsaj videti svojo, ali pa sicer ni tak? In to zato, ker je to pomembno tudi v vajinem odnosu in v družini, ki jo imata.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: mož se noče učiti slovenščino
24.2.2009 16:28:47   
Anonimen
samo eno pripombo imam, če živi v Sloveniji naj se nauči slovensko, ker pol pride pa do tega da Bosanci živijo v Sloveniji imajo slovensko državljanstvo govoriti pa ne znajo slovenskouser posted image halo če živiš v neki državi se prilagodiš njihovemu režimu in živiš z njimi, to pomeni da se navadiš njihovega jezika!!!

moje mnenje, ker me moti da mi Slovenci se prilagajamo vsakemu tujcu, kaj pa tujci naj se začnejo prilagajat nam!!!!!

(odgovor članu Lenck)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: mož se noče učiti slovenščino
24.2.2009 16:35:06   
Anonimen
še nekaj, kaj se dogaja doma za zaprtimi vrati me prav nič ne briga, ko pa nekdo pride na javno mesto in ti nekaj začne govoriti v obraz, kako naj jaz vem, da mi ne grozi da me bo ubil, če pa ga ne razumem, ne govorim o turistih, govorim o ljudeh, ki v Sloveniji živijo že dalj časa!

pa brez zamere!!!!!!!!!!!!!!!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: mož se noče učiti slovenščino
24.2.2009 16:37:13   
Lenck
Za pridobitev državljanstva je potrebno opravljati izpit slovenščine, torej načeloma težko govoriš o tem, da nekdo pridobi državljanstvo, pa ne zna jezika. Prav tako ne smeš posploševati. Dostikrat "polnokrvni" Slovenci in Slovenke nič bolje ne govorijo (knjižno-pogovorne, recimo) slovenščine kot kdo izza Kolpe in bi jih torej bilo tudi potrebno poslati na tečaj.

Poznavanje jezika je koristno, ZAHTEVANJE ASIMILACIJE pa je že nekoliko neprijazen, nestrpen pojem. Dokler seveda vsi živimo tako, da ne ogrožamo drugega. In ker nekdo, ki ne govori slovensko, verjetno ne bo niti dobil službe, kjer bi imel stik s strankami, ne vem, zakaj bi kogarkoli ogrožalo, če govori drug jezik. Razen, če ima kdo alergijo na vse drugačno.
Nikogar ne moti, če veleposlaniki tujih držav pri nas ne govorijo slovensko, ali pač? So pač dovolj velike ribe, da si to lahko privoščijo.

p. s. Če te moti, da se Slovenci prilagajamo/jo/te drugim, obratno pa ne, se ne jezi nad drugimi in jih ne skušaj spreminjati. Je izredno neefektivno in edina posledica bo trosenje jeze okolo. Spreminjaj sebe, ne drugih.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: mož se noče učiti slovenščino
24.2.2009 16:48:46   
Anonimen
jaz sem in se spreminjam, je pa zadeva v tem da delam v trgovini in so ljudje ki živijo v slo. že od nevem kdaj in ko pride do mene na blagajno in me začne spraševati stvari v svojem jeziku, kako hudiča ga pa naj razumem če pa ne znam njihovega jezika, in potem se še kakšen najde in mi reče da naj se jaz naučim njegovega jezika, jok brate odpade, on je prišel v Slovenijo in ne obratno zato pravim naj na javnih mestih govorijo slovensko!

nimam prav nič proti če pridejo v Slovenijo in se naučijo slovensko, imam kar nekaj prijateljev in prijateljic ki se super razumemo pa čeprav so iz druge strani Kolpe, (kot si se ti izrazila), sam oni se trudijo in govorijo Slovensko tako da jih ostali razumemo, nekateri so pa na žalost taki da se tudi potruditi nočejo!

pa še enkrat: BREZ ZAMERE, PROSIM!

lenck: očitno sem ti na žulj stopilauser posted image user posted image ni bilo tako mišljenouser posted image

(odgovor članu Lenck)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: mož se noče učiti slovenščino
24.2.2009 16:57:14   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: Greenie

Jah to se pa dogaja tudi zaradi tega, ker mi Slovenci preveč podpiramo pripadnike južnih narodov z njihovim jezikom. Npr. če nas nekdo ustavi in nas po bosansko začne spraševati, mu po bosansko odgovarjamo ipd.



Uf, ja, eni se ful trudijo. Jaz ne, pa čeprav živim praktično sred Bosne. Verjetno prav zato ne user posted image  Če mi njih razumemo, ne štekam, zakaj ne bi oni nas.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Greenie)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: mož se noče učiti slovenščino
24.2.2009 17:13:40   
Lenck

IZVIRNO SPOROČILO: Cveka30

jaz sem in se spreminjam, je pa zadeva v tem da delam v trgovini in so ljudje ki živijo v slo. že od nevem kdaj in ko pride do mene na blagajno in me začne spraševati stvari v svojem jeziku, kako hudiča ga pa naj razumem če pa ne znam njihovega jezika, in potem se še kakšen najde in mi reče da naj se jaz naučim njegovega jezika, jok brate odpade, on je prišel v Slovenijo in ne obratno zato pravim naj na javnih mestih govorijo slovensko!

nimam prav nič proti če pridejo v Slovenijo in se naučijo slovensko, imam kar nekaj prijateljev in prijateljic ki se super razumemo pa čeprav so iz druge strani Kolpe, (kot si se ti izrazila), sam oni se trudijo in govorijo Slovensko tako da jih ostali razumemo, nekateri so pa na žalost taki da se tudi potruditi nočejo!

pa še enkrat: BREZ ZAMERE, PROSIM!

lenck: očitno sem ti na žulj stopilauser posted image user posted image ni bilo tako mišljenouser posted image


Saj ne zamerim, in nisi mi stopila na žulj, in strinjam se, da je tule (okrepljeno v tvojem citatu) mera prekoračena.
Samo včasih se mi zdi, da se Slovenci čutimo/te strašno ogroženi od vsega drugačenga, tudi v primerih, ko se nas to sploh ne tiče, recimo pri zasebni rabi jezika, in pa, da imamo pogosto dvojna merila, ena za recimo angleško govoreče tujce, ki so pri nas po možnosti še v javni funkciji, druga pa za nekdaj "bratske narode", ali kako se je že reklo. Se pa strinjam, v javni sferi se pač moraš prilagoditi kraju, kjer si, kraj se tebi ne bo. In če se ne, imaš sam večje težave.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: mož se noče učiti slovenščino
24.2.2009 17:13:56   
muška
Veverička, v katerem jeziku pa se vidva pogovarjata?

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: mož se noče učiti slovenščino
24.2.2009 17:22:03   
gita10
Tudi midva sva se spoznala tako, da sva govorila Bosansko vendar moji govorijo z njim strogo Slovensko, z otrokom govori Slovensko, mene pa zna zanesti posebno  kadar mu moram povedati kakšno pikro mu je povem po njihovo da bi me ja dobro razumel. Jezika sta si zelo podobna in zato pride do "naglaska" vendar če se trudi mu nihče tega ne bo zameril če pa se ne bo bo sam imel probleme. Največ se pa bo naučil od otroka - moj sin ga ves čas opozarja na vsako njegovo napako, prav tako je dobro da ga pustiš samega z otrokom  in da otroku bere slovenske pravljice s tem trenira jezik. Največji problem Bosancev je ta, da pridejo v službe kjer so večinoma zaposleni samo oni, potem se družijo samo z "svojimi" in potem enostavno jezika ne zna.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: mož se noče učiti slovenščino
24.2.2009 17:28:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Lenck


IZVIRNO SPOROČILO: Cveka30

jaz sem in se spreminjam, je pa zadeva v tem da delam v trgovini in so ljudje ki živijo v slo. že od nevem kdaj in ko pride do mene na blagajno in me začne spraševati stvari v svojem jeziku, kako hudiča ga pa naj razumem če pa ne znam njihovega jezika, in potem se še kakšen najde in mi reče da naj se jaz naučim njegovega jezika, jok brate odpade, on je prišel v Slovenijo in ne obratno zato pravim naj na javnih mestih govorijo slovensko!

nimam prav nič proti če pridejo v Slovenijo in se naučijo slovensko, imam kar nekaj prijateljev in prijateljic ki se super razumemo pa čeprav so iz druge strani Kolpe, (kot si se ti izrazila), sam oni se trudijo in govorijo Slovensko tako da jih ostali razumemo, nekateri so pa na žalost taki da se tudi potruditi nočejo!

pa še enkrat: BREZ ZAMERE, PROSIM!

lenck: očitno sem ti na žulj stopilauser posted image user posted image ni bilo tako mišljenouser posted image


Saj ne zamerim, in nisi mi stopila na žulj, in strinjam se, da je tule (okrepljeno v tvojem citatu) mera prekoračena.
Samo včasih se mi zdi, da se Slovenci čutimo/te strašno ogroženi od vsega drugačenga, tudi v primerih, ko se nas to sploh ne tiče, recimo pri zasebni rabi jezika, in pa, da imamo pogosto dvojna merila, ena za recimo angleško govoreče tujce, ki so pri nas po možnosti še v javni funkciji, druga pa za nekdaj "bratske narode", ali kako se je že reklo. Se pa strinjam, v javni sferi se pač moraš prilagoditi kraju, kjer si, kraj se tebi ne bo. In če se ne, imaš sam večje težave.


no to se pa popolnoma strinjam!!!
res je da je angleški jezik mednarodni jezik in bi ga mogli znat vsi, saj se ga učimo že v osnovni šoli, je pa dejanska resnica da Slovenci na žalost ne spoštujemo dovolj svojega jezika, če se na severu prilagajamo Avstrijcem, na zahodu, Italijanom, na jugu Hrvatom in na vzhodu, Madžarom, to se mora nehat, naj se še tujci prilagajajo nam Slovencem! pa da ne bo pomote govorim glede jezika!!!

(odgovor članu Lenck)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: mož se noče učiti slovenščino
24.2.2009 17:34:44   
poli*
IZVIRNO SPOROČILO: Cveka30

samo eno pripombo imam, če živi v Sloveniji naj se nauči slovensko, ker pol pride pa do tega da Bosanci živijo v Sloveniji imajo slovensko državljanstvo govoriti pa ne znajo slovenskouser posted image halo če živiš v neki državi se prilagodiš njihovemu režimu in živiš z njimi, to pomeni da se navadiš njihovega jezika!!!

moje mnenje, ker me moti da mi Slovenci se prilagajamo vsakemu tujcu, kaj pa tujci naj se začnejo prilagajat nam!!!!!


Bravo, se povsem strinjam. Greenie je v svojem prvem postu tut zlo dobro napisala.

Kot študentka sem tudi jaz delala v trgovini in nekega dne so prišli 3 moški (verjetno bosanci)... in potem mi tip neki reče, pa ga seveda nisem razumela in sem rekla: "Prosim?" in potem on v mene :" Se reče molim." Takrat mi je pa dviglno vse ventile in sem mu povedala svoje user posted image .

Že nekaj let nazaj je bil na oddaji Tednik prispevek o nekem starejšem moškem, ki mu je pogorela streha... in v uvodu je novinarka povedala, da živi v Sloveniji že 40 let... ampak, ko je on govoril o svojih težavah, so se spodaj izpisovali podnapisi user posted image . no comment

se opravičujem, ker sem zašla iz uvodnega vprašanja, ampak to sem mogla povedat

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?