|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 20:16:30   
caillou
IZVIRNO SPOROČILO: Pika Zoja

Aja alternativa no2: najdi si moža, ki je državljan ZDAuser posted image


Aja, kamikaza bo pa samo izbeglica v Amerika?


_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 20:18:18   
Pika Zoja
IZVIRNO SPOROČILO: caillou

IZVIRNO SPOROČILO: Pika Zoja

Aja alternativa no2: najdi si moža, ki je državljan ZDAuser posted image


Aja, kamikaza bo pa samo izbeglica v Amerika?



Kdo je kamikaza?user posted image

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 20:19:18   
marjetica23

IZVIRNO SPOROČILO: Pika Zoja

Aja alternativa no2: najdi si moža, ki je državljan ZDAuser posted image

user posted image

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 20:19:44   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Pika Zoja
A na loterijo si se vpisala?

A na Viso? Ne še. Kaj mi bo viza zdaj, če pa še nimam denarja. user posted image

Kamikaza je pa moj v.d. mož. user posted image

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 20:21:35   
tintin
Nimam informacij o cenah, ampak imam dve tesni prijateljici, ki živita v ZDA (sta američanki). Mislim, da bi obe takoj zamenjali življenje v ZDa za življenje v Evropi.Nobena ne živi slabo, ena ima svoje stanovanje, druga hišo. Obe sta zaposleni, obe imata končan college. Od tega ena dela dve službi, praktično je v službi 16 ur na dan, vsak dan. Druga dela troizmensko delo v psihiatrični bolnici kot psihologinja. Življenje v ZDA je drago (ok poceni je junk food, obleke... - to je pa tudi vse), vrtca za otroke si ne more nobena od njiju privoščit, ker je dober daycare strašno drag. Velik strošek je tudi imeti nepremičnino v lasti, da ne omenjamo zdr. zavarovanj. Ko sem bila pri eni od kolegic na obisku pred parimi leti, sva se pogovarjali, da si ne more privoščit zobarja, ker je predrago ipd. Da ne govorim o tem, da non stop dela, tudi njena mama pri 70 letih še vedno dela, da lahko preživi.

Jaz osebno brez odličnega znanja angleščine in odlične izobrazbe (vsaj končan faks, če ne več, seveda na kaki od "in" smeri) nikakor ne bi rinila v ZDA. Ker imajo ljudi, ki so polpismeni že brez priseljencev zadosti (mehičani, kubanci, razni j američani) in ni tako easy službe dobit....Sploh pa Amerika ni neko zlato, jaz sem bila razočarana, pa sem jo včasih tudi kovala v nebo (ko sem bila najstnica).

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 20:23:52   
Kerensa*
Daycare, ja. Sicer ni v planu, da bi ga še potrebovala. Rekla sem 3 leta, ker takrat starejši sin zaključi OŠ, mlajši bi pa ravno začel. Kako pa je s šolstvom - javnim?

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 20:24:32   
Pika Zoja
Kerensa ne mešat green card in delovne vize, ker dejansko to ni eno in isto.
In ja, Green card Lottery imam v mislihuser posted image
Z delovno viso nikoli in nikdar ne postaneš državljan ZDA, ko pa enkrat imaš green card (če greš ustaljen postopek 3leta delovne vize, 3 leta podaljšanja, oziroma malo prej lahko zaprosiš za green card, torej minimalno 5let do green card) pa poleg teh 5let do pridobitve green carda še naslednjih 5let in  pa lahko zaprosiš za državljanstvo.user posted image Uizi... Če pa se poročiš in dobiš green card pa lahko po 3letih zaprosiš za državljanstvouser posted image

Imaš pa en plus. Si belka (predvidevam) - no ti so malo manj problematičniuser posted image user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 20:25:08   
Pupsika
Kerensa, od moje zelo dobre prijateljice, fant dela in živi v ZDA.
Nedavno je zaprosil za Green card.
Lahko povprašam kako in kaj.

< Sporočilo je popravil Pupsika -- 24.2.2009 20:26:04 >


_____________________________

You know you`re awesome when people you don`t even know hate you.


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 20:25:18   
tintin
Javno šolstvo obstaja seveda, ampak samo s high schoolom nisi nič. Za College pa rabiš denar, veliko denarja.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 20:26:09   
Pika Zoja
Aja, zakaj ti to govorim - če nimaš delovne vize si lahko v ZDA 90dni. Če dobiš delovno vizo in če jo izgubiš - greš nazaj v Slovenijo, verjemi miuser posted image
Ko si 1x državljan pa seveda ne potrebuješ več delovne vizeuser posted image

Zdravstvo in zavarovanje - imajo 3 levele zdravstvenega zavarovanja: enojno, dvojno in trojno. Koliko se to mesečno plačuje, ne vem.


< Sporočilo je popravil Pika Zoja -- 24.2.2009 20:27:59 >

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 20:27:54   
Kerensa*
Vem. Nimam namena nelegalno ostati tam. user posted image  Zato pa že zdaj brskam za vse.

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 20:33:09   
Pika Zoja
Ok, beri iz mojih ustnic user posted image - delovne vize ne dobiš, če nimaš prej zagotovljenega dela (razen študentov) Viza, ki jo potrebuješ se imenuje h1b - in če nimaš sponzorja = delodajalec, ne moreš zaprosit za izdajo te vize. Legalno te nihče ne more vzeti v službo brez vize. Amen.
Upam, da sem bila zdaj razumljiva.
Ni alternative.Razen Green Card lottery - tam pa je tako - moraš imeti srečouser posted image


< Sporočilo je popravil Pika Zoja -- 24.2.2009 20:34:28 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 20:35:29   
Sibil_
JAz imam sestro gor, v Utahu. In hodi že kar nekaj let gor, no letos je izjavila, da ji je za vsa leta žal kaj je sploh hodila tja. Dela tri službe in edino kar si je privoščila je šola za masiranje, tako da ima zdaj to narejeno. Ne privarčuje ničesar.

Gor je šla z že urejeno zaposlitvijo, tako da so ji oni zrihtali vizo. Je pa tudi morala do Mexica po treh mesecih, ker ji je potekla viza.Aja, je šlo tja več slovencev, večina se jih je vrnila, so pa to učitelji smučanja po večini. In če imaš veze dobiš zaposlitev, ker imamo evropejci boljši renome kot delovna sila, smo bolj zanesljivi itd. od recimo mehičanov in j.američanov.Aja - veza za zaposlitev bi ti zelo olajšala zadeve...

Vglavnem - ni glih žurka tam, jaz vem da tja res ne bi šla, NY me mika samo za šoping in sightseeing, drugače ne.user posted image

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 20:36:53   
Kerensa*
Pa saj sem te razumela user posted image . Edino tega še ne razumem, kako si bom vnaprej našla službo preko Interneta. user posted image  In koji klinac me bo sploh čakal. user posted image

Eh... kjer je volja, tam je pot, a ne?

A vmes, med 90imi dnevi, se pa ne da zaprosit za bivalno vizo (med turističnim obiskom) in potem lepo tam počakat, da ti jo odobrijo (če si vmes najdeš šiht)? Da pa lastništvo nepremičnine nič ne pomaga pri pridobivanju vize, sem pa že ugotovila. user posted image

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 20:38:25   
Pika Zoja
Sibil, se pravi vedno po preteku 90dni grejo v Mehiko in počakajo tisto legalno mejo za nov vstop? So potrpežljivi, jauser posted image user posted image
Zdaj si pa predstavljaj, da to izvajaš z familijo?

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 20:38:42   
Anonimen
Ni alternative.Razen Green Card lottery - tam pa je tako - moraš imeti srečouser posted image


A to je tako kot na lotu, da te izžrebajo za GC?

(odgovor članu Pika Zoja)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 20:39:41   
Anonimen
Sibil, se pravi vedno po preteku 90dni grejo v Mehiko in počakajo tisto legalno mejo za nov vstop? So potrpežljivi, jauser posted image user posted image
Zdaj si pa predstavljaj, da to izvajaš z familijo?


Se malo Mehike vidis.
Vsaj ne rabis dopusta planirat user posted image .

(odgovor članu Pika Zoja)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 20:40:09   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Pika Zoja
Zdaj si pa predstavljaj, da to izvajaš z familijo?

Nope, Mehika me pa ne zanima. user posted image

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 20:42:46   
Pika Zoja
Kerensa, recimo, kako si oni to predstavljajo:
Ti iščeš službo. Dobiš razgovor - razgovor za službo lahko opraviš s turistično vizo (pač greš na job interview). Če reče delodajalec, ok, zaprosi za tvojo vizo. Ko immigration services odobri, ti delodajalec pošlje te papirje, greš na ameriško ambasado, kjer ti vizo dajo v pasuš. Šele potem lahko on tebe legalno zaposli.

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 20:43:57   
Kerensa*
Japajade. Za vsak razgovor naj posebej letim tja al kaj? Ja od kod mi pa denar za to? user posted image

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 20:45:45   
Anonimen
Kerensa, ti si cist nora s svojimi idejami user posted image .
Ceprav premaknes se pa tudi vedno nekam, to ti pa moram priznat.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 20:46:25   
Kerensa*
Kako to misliš - premaknem?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 20:46:34   
Pika Zoja
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Ni alternative.Razen Green Card lottery - tam pa je tako - moraš imeti srečouser posted image


A to je tako kot na lotu, da te izžrebajo za GC?


Ja tako, samo da tukaj sodelujejo vsi mehičani, arabci, afričani, indijci, evropejci, rusi, kitajci in ostali, ki si želijo zgolj iti v Ameriko, kot Kerensa...user posted image
Več o tem pa tukaj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 20:47:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Pika Zoja

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Ni alternative.Razen Green Card lottery - tam pa je tako - moraš imeti srečouser posted image


A to je tako kot na lotu, da te izžrebajo za GC?


Ja tako, samo da tukaj sodelujejo vsi mehičani, arabci, afričani, indijci, evropejci, rusi, kitajci in ostali, ki si želijo zgolj iti v Ameriko, kot Kerensa...user posted image
Več o tem pa tukaj.



Aha, merci :).
Preden grem brat user posted image ; ce sem izžrebana in GC ne izkoristim, a so kaksne posledice....ce mogoce ves?

(odgovor članu Pika Zoja)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 20:48:19   
Pika Zoja
Kaj jaz vem. Dobiš pa zastonj letalsko karto. Samo ne vem, če je povratnauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?