|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 8:33:01   
Pika Zoja
Kerensa, če nimaš vsaj neko obdobje ameriško kreditno kartico, potem o kreditih v ZDA niti sanjat ne moreš, ker oni se namreč v večini zanašajo na poslovanje s kreditnimi karticami v preteklosti. Ja, čudno, ja, vendar tako je.

Zdravstvo - sem ti napisala, da imaš zdravstveno zavarovanje, nekako tako, kot enojno, dvojno, trojno -> računaj pa nekje 300dolarjev na mesec za enojno. Trojno je kot pri nas osnovno + dodatno. Vendar mislim, da tukaj pa že govorimo zopet o dest tisoč $ letne premije.

Zasebne šole so drage. Cene? pojma nimam. ampak pomojem ni malo, če začnejo šparat že ob otrokovem rojstvuuser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 8:33:46   
Pika Zoja
Aja, pa še to. Tudi davke imajo trojneuser posted image

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   [Brisano sporočilo]
25.2.2009 8:35:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Pika Zoja)
  Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 8:35:57   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Pika Zoja
Aja, pa še to. Tudi davke imajo trojneuser posted image

Kakor sem videla, obresti tudi. user posted image

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 8:36:51   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: kind lady
Še vprašanje ene zdolgočasene gospodinje user posted image user posted image Zanima me, kam se boš vrnila, če v Ameriki ne uspe?

Ja v Ljubljano, kam pa naj grem?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   [Brisano sporočilo]
25.2.2009 8:38:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 8:39:10   
higuys
V gugl odtipkaj

social security

social insurance

welfare

medical insurance

imaš en kup linkov, pojasnil.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 8:40:56   
Kerensa*
Al' najem, al' pa taščino stanovanje. Al' pa njena hiša na Plitvicah, v skrajni sili. Na cesti ne bi bila, to je ziher. Če me pa Kamikaza da na čevelj zaradi norih idej user posted image , potem pa... no, o tem bom pa takrat razmišljala, ko in če se bo zgodilo. Škoda časa in živcev zdaj. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 8:41:13   
principessablu
pozdravljena,popolnoma razumem tvojo željo oziroma odločitev in te podpiram,ker najbrž si ne želiš spraševati na smrtni postelji zakaj tega in onega nisi storila,no pa da ti opišem mojo izkušnjo,...pri 20 šla v Španijo živet,prodala vse kar sem imela,se ločila od partnerja v Sloveniji-šel s sosedo..imela nekaj denarja cca.20.000 evrov,najela flet za pol leta,uživala,ostala brez denarja,začela delat na črno-tako kot vi ostali tujci-vozila taxi s svojim avtom,oddajala flet-dolga zgodba,vglavnem zaslužla dost denarja..nato sem se zaljubila v italijana in šla živet v Rim in to pri 21.nisem imela pojma o vizah,no pa za začetek sem si zrihtala 3 mesečno-turistično,nato sem se vpisala v šolo-dante alghieri,da se naučim jezika in tako dobila vizo za 2 lez-študentsko in tako delala v enem fensi lokalu in postala vodja,nakar sem v 1 dnevu pustila službo,tipa flet,ostala brez vsega in nato sem s prijateljem-italijanom odprla firmo in imela trgovino z oblekami,dobila delovno vizo za 5 let,res je pa da sem se **** iz enega urada do drugega in že skoraj obupala,vendar mi je uspelo in isto bi naredila za ameriko,razlika je samo ta de se ne bi več **** z vizami,ampak bi takoj odprla firmo,potrebuješ cca. 10.000 evrov,ki jih itak dol vzameš,pa kako vezico in to je to...jst pravm samo enkrat se živi,in recesija je povsod,tako da je čist vseeno kje životariš..vso srečo Kerensa,se zelo vidim v tvoji zgodbi,kot da bi sbe brala,držim pesti...

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 8:42:49   
Kerensa*
Ja, Higuys, saj sem že naredila nekaj podobnega, pa nisem nič pametnega odkrila. Samo en link (ki sem si ga pozabila shraniti user posted image ), kjer je bila tabela s cenami od 9$/mesec (za otroka) do 130$/mesec (za odraslega) - pa če sem prav videla, je bila to osnova (torej kakor pri nas OZZ, brez DZZ). Nimam pa pojma, od katere zavarovalnice je bilo. Ker tam so menda vse zavarovalnice komercialne in imajo tako različne cene, kakor pri nas kofetki po lokalih.

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 8:43:15   
Pika Zoja
IZVIRNO SPOROČILO: principessablu

pozdravljena,popolnoma razumem tvojo željo oziroma odločitev in te podpiram,ker najbrž si ne želiš spraševati na smrtni postelji zakaj tega in onega nisi storila,no pa da ti opišem mojo izkušnjo,...pri 20 šla v Španijo živet,prodala vse kar sem imela,se ločila od partnerja v Sloveniji-šel s sosedo..imela nekaj denarja cca.20.000 evrov,najela flet za pol leta,uživala,ostala brez denarja,začela delat na črno-tako kot vi ostali tujci-vozila taxi s svojim avtom,oddajala flet-dolga zgodba,vglavnem zaslužla dost denarja..nato sem se zaljubila v italijana in šla živet v Rim in to pri 21.nisem imela pojma o vizah,no pa za začetek sem si zrihtala 3 mesečno-turistično,nato sem se vpisala v šolo-dante alghieri,da se naučim jezika in tako dobila vizo za 2 lez-študentsko in tako delala v enem fensi lokalu in postala vodja,nakar sem v 1 dnevu pustila službo,tipa flet,ostala brez vsega in nato sem s prijateljem-italijanom odprla firmo in imela trgovino z oblekami,dobila delovno vizo za 5 let,res je pa da sem se **** iz enega urada do drugega in že skoraj obupala,vendar mi je uspelo in isto bi naredila za ameriko,razlika je samo ta de se ne bi več **** z vizami,ampak bi takoj odprla firmo,potrebuješ cca. 10.000 evrov,ki jih itak dol vzameš,pa kako vezico in to je to...jst pravm samo enkrat se živi,in recesija je povsod,tako da je čist vseeno kje životariš..vso srečo Kerensa,se zelo vidim v tvoji zgodbi,kot da bi sbe brala,držim pesti...



Dream on... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 8:46:23   
principessablu
nevem,kaj je tukaj smešnega...meni prav nič

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 8:46:24   
Pika Zoja
http://www.cek.ef.uni-lj.si/u_diplome/kostajnsek1205.pdf

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 8:47:13   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: principessablu
pozdravljena,popolnoma razumem tvojo željo oziroma odločitev in te podpiram,ker najbrž si ne želiš spraševati na smrtni postelji zakaj tega in onega nisi storila,no pa da ti opišem mojo izkušnjo,...pri 20 šla v Španijo živet,prodala vse kar sem imela,se ločila od partnerja v Sloveniji-šel s sosedo..imela nekaj denarja cca.20.000 evrov,najela flet za pol leta,uživala,ostala brez denarja,začela delat na črno-tako kot vi ostali tujci-vozila taxi s svojim avtom,oddajala flet-dolga zgodba,vglavnem zaslužla dost denarja..nato sem se zaljubila v italijana in šla živet v Rim in to pri 21.nisem imela pojma o vizah,no pa za začetek sem si zrihtala 3 mesečno-turistično,nato sem se vpisala v šolo-dante alghieri,da se naučim jezika in tako dobila vizo za 2 lez-študentsko in tako delala v enem fensi lokalu in postala vodja,nakar sem v 1 dnevu pustila službo,tipa flet,ostala brez vsega in nato sem s prijateljem-italijanom odprla firmo in imela trgovino z oblekami,dobila delovno vizo za 5 let,res je pa da sem se **** iz enega urada do drugega in že skoraj obupala,vendar mi je uspelo in isto bi naredila za ameriko,razlika je samo ta de se ne bi več **** z vizami,ampak bi takoj odprla firmo,potrebuješ cca. 10.000 evrov,ki jih itak dol vzameš,pa kako vezico in to je to...jst pravm samo enkrat se živi,in recesija je povsod,tako da je čist vseeno kje životariš..vso srečo Kerensa,se zelo vidim v tvoji zgodbi,kot da bi sbe brala,držim pesti...

Ti si šele usekana, ej, majketi user posted image user posted image .

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 8:48:44   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Pika Zoja

http://www.cek.ef.uni-lj.si/u_diplome/kostajnsek1205.pdf

To sem pa včeraj zvečer v postelji brala, ja. Saj ni tako hudo slišati, no. Pač je plačljivo, Bog pomagaj - kakor večina vsega. Če ne, se bomo pa v Medicaid (al' kaj je že) ušvercali user posted image .

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 8:51:12   
higuys
Kerensa...

mah nič.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 8:52:05   
principessablu
ja nimaš kej,to je sam en del moje zgodbe,ki se pa nadaljuje,in ja imam mnogo želja,ki so odvisne samo od mene..in vse nameravam uresničiti,sedaj sem 3 leta v sloveniji in imam skoraj 2 leti staro punčko in prečudovitega moža,problem je smo eden,prepročati ga,da gremo...pač zgleda da vsega u lifi ne moremo imet-družine pa še tujine,samo jaz se ne vdam,tok časa bom težila,dokler ga ne prepričam...

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 8:54:22   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: principessablu
imam prečudovitega moža,problem je smo eden,prepročati ga,da gremo

Yep, s tem imam pa tudi jaz nekaj problemov. Ampak me Kamikaza že toliko pozna, da ve, da ko si nekaj zapičim v glavo, da je bolje, da najde nek kompromis z mano, še sprejemljiv zanj, kakor pa, da protestira user posted image . Jaz sem na kompromis pripravljena, tako, da... edina varianta, ki jo je do sedaj predlagal, je San Francisco namesto NY. We'll see. Ne dam jaz tega NY kar tako. user posted image

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 8:58:32   
principessablu
ja meni je že čisto vseeno kam bi šli,meni je pa edina stvar,ki mi je pomembna,da je toplo,to je vse kar si želim,sej po moje bi tud moj šel,če ne bi imel posla tukaj in mu ga je ežko pustiti,kar razumem,tko da jaz sem mu pa tako rekla,počakam nekaj časa,če bo šel bo,če ne greve s hčerko same,ker vedno sem bla jaz ki semsledila moškim,pa naj je še enkrat v življenju kdo sledi meni,če me ma tako rad a ne..user posted image user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 9:02:14   
Kerensa*
Kamikazo je strah neznanega, to sem opazila. Celo življenje je v LJ, od "sveta" je pa videl nekaj Hrvaške, dokler nisva midva prišla skupaj in sem ga zvlekla vsaj v Italijo in Avstrijo. OK, saj tudi jaz nisem bila še takorekoč nikjer, ampak sem pa prišla vsaj do sredine italijanskega škornja user posted image .

Ko te nekam vleče, te nekam vleče, pa pika. In čisto zares si ne mislim na smrtni postelji očitat, da nisem niti poskusila. Poskusila bom, če pa ne bo tako, kakor si želim, pa še vedno lahko pridem nazaj v SLO, bogatejša za eno fajn izkušnjo. Če pa to ni nekaj vredno, gre pa res lahko vse skupaj v... penis. user posted image

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 9:07:55   
principessablu
ja sej ljudje se bojimo neznenega,vendar si jaz to razlagam drugače..strah obstaja takrat,ko se treba soočit z njim in meni je prav fajn ta občutek,na nek način adrenalin,ko neveš kaj te čaka...mislim da so večinoma krivi filmi zaradi katerih se ljudje bojimo in mislimo da je to tako...tako kot npr. CSI miami nadaljevanka prikazuje miami kot mesto umorov in zločinov,pa sploh ni tako,jih je dosti,samo to ne pomeni,da se počutiš ogroženega,ko hodiš po cesti..vse je preveč napihnjeno,če v nekaj verjameš,si komunikativna,iznajdljiva v primerih ko nekaj potrebuješ-tudi prilagodlijva,potem te nič ne more ustaviti,služb je povsod na tone,samo začet je trba na dnu,potem pa počasi rateš in rasteš-osebnostno pa še finančno,aja pa še neki,tujc ti bo prej pomagal in prisluhnil,kot lastni brat,sesta,mama,oče prijatelj...

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   [Brisano sporočilo]
25.2.2009 9:10:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 9:11:34   
Rožica I
  Ko sem sedaj brala PrincesoBlu, in tebe že par dni, sem se spomnila sebe user posted image . Avanturistka total..., ...ideje ne za ta svet..., itak se vse da, zakaj ne.., skratka takrat sem bila stara 20 let in ves svet mi je ležal pred nogami user posted image . Tako sem jaz to videla. In doživljala.
  In ko sem čez kakšnih 7 let konkretno telebnila z oblakov na tla, sem bila nekaj časa v temi. Kaj v temi, mrk je to bil user posted image , se mi zdi. No, potem sem se odločila, da si izpolnim še eno željo. Da se vpišem na faks. Najprej pa naredim še maturo user posted image . Nič lepšega kot z 10 letnim zaostankom dudlat srednjšolsko matematiko user posted image .. No, potem sem vmes zanosila, hvala dobri sreči user posted image , se zresnila na hitro in ugotovila, da lahko pobegneš na konec sveta, pa ni koristi, če ne najdeš sam v sebi miru user posted image .    

Skratka, Kerensa, sedaj se selit na drug konec, zato, da si izpolnil mladostniško željo, zraven pa še vlečt otroke... Ma, dej ga srat user posted image ! Če te tako tisti € viška žuli, pojdi na kakšno potovanje 2 ali 3- tedensko potovanje pa basta. 

No, tole je pa moje skromno mnenjce user posted image .

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 9:12:02   
Kerensa*
Tale stopnja kriminala v ZDA (ki je RES visoka), tudi mene malo bega, ker sem pač navajena na SLO (kjer moraš imeti že res "srečo", da se ti karkoli zgodi), ampak sem ta rizik pripravljena vzeti v zakup. Nimam v planu selitve v Bronx ali Harlem (pa še ta dva sta v filmih prikazana bistveno drugače), niti nimam namena početi ničesar, pri čemer bi namerno izpostavljala svojo glavo. Še vedno sta tukaj dva otroka, za katera moram skrbeti, dokler se ne osamosvojita. Tega se pa zavedam, zato pač raziskujem vse, kar naj bi bilo treba. Jutri ne grem nikamor (najbrž user posted image ), tako, da tole (selitev) zagotovo ne bo popolnoma nepremišljeno.

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 9:15:45   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I
Nič lepšega kot z 10 letnim zaostankom dudlat srednjšolsko matematiko user posted image

Pssst... to mene še čaka - s 15-letnim zaostankom user posted image ... malo še počakaj, pa boš videla, kako bom (najbrž) maturitetni tečaj delala na RR. user posted image

Aja, pa to (ZDA) ni mladostniška želja. Mladostniška želja je bila, da postanem astronavtka user posted image . In ker je bila to samo mladostniška želja, je zdaj ni več. ZDA pa je želja, ki traja od mladostništva. Zdaj je samo počasi res že čas, da jo začnem uresničevati.

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?