|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako pripravim krompirček za 6 mesečnico
25.2.2009 12:37:39   
veveričica
Čao punce.kako pripravim pire za 6 mesečno pupo.ali ji lahko dodam v krompir navadno mleko
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako pripravim krompirček za 6 mesečnico
25.2.2009 12:39:41   
minca_n
kolikor jaz vem bi ga naj naredila z adaptiranim mlekom, vsaj tako so meni rekli, ker je kravje mleko baje velik alergik

_____________________________

20.8.2008 sva dobila največje bogastvo: ob 14:58 Zoja 1400g, 39 cm in 15.23 Nia 1550g, 39,5cm

(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako pripravim krompirček za 6 mesečnico
25.2.2009 12:44:26   
andrejkam
Jaz sem mu pire naredila z malo kisle smetane, ko je že jedel mlečne izdelke, prej pa sem ga samo zmešala z drugo zelenjavo. AM nisem nikoli uporabljala, KM mu pa še pri 10,5 m ne dam.

(odgovor članu minca_n)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako pripravim krompirček za 6 mesečnico
25.2.2009 13:00:56   
veveričica
Ali ji pri 6 mesecih lahko dam smetano  ali jogurt pa kakšen topljen sirček

(odgovor članu andrejkam)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako pripravim krompirček za 6 mesečnico
25.2.2009 13:36:15   
srki
Ja če ji ne smeš dati mleka, potem ji tudi sirčka in poobnih zadev ne smeš dati, saj so iz kravjega mleka, iz adaptiranih jih še nisem videla.

Drugače pa mu pire pripravim s kravjim mlekom, lahko pa tudi samo z malo masla ali margarine. To je pa res dovoljeno, vsaj na zloženkah tako piše.

(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako pripravim krompirček za 6 mesečnico
25.2.2009 14:02:02   
nia5
IZVIRNO SPOROČILO: srki

Ja če ji ne smeš dati mleka, potem ji tudi sirčka in poobnih zadev ne smeš dati, saj so iz kravjega mleka, iz adaptiranih jih še nisem videla.

Drugače pa mu pire pripravim s kravjim mlekom, lahko pa tudi samo z malo masla ali margarine. To je pa res dovoljeno, vsaj na zloženkah tako piše.



To odebeljeno ni res, naj ne bi dajali do enega leta KM, vendar mlečne izdelke pa, ne vem točno zakaj, mislim da zato ker so že nekako toplotno obdelani (ne me vlečt za jezikuser posted image ), v glavnem lahko mlečne izdelke kot so skuta, jogurt...


_____________________________

21.05.2008 nama je življenje za vedno polepšala najina pikica Nia.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako pripravim krompirček za 6 mesečnico
25.2.2009 15:09:26   
AnciM
ker so že nekako toplotno obdelani (ne me vlečt za jezikuser posted image ), v glavnem lahko mlečne izdelke kot so skuta, jogurt...


To pa zagotovo ne bo držalo! Jogurt nastane z bakterijami, skuta pa s kisanjem. Vsaj tako ju jaz doma naredim in sta takšna kot bi ju kupil v trgovini.


_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako pripravim krompirček za 6 mesečnico
25.2.2009 18:17:52   
kat007
po mojih podatkih mlečne izdelke lahko daš pred 1 letim, ker nastanejo s fermetacijo mleka... torej ni isto kot KM, ki je dovoljen po 1 letu... za mlečne izdelke sicer kroži več teorij (po 6 mes, po 7 mes, po 9 mec, po 10 mes...) tko da.. kot se mama odloči.. jaz se še nisem user posted image
pirejcke pa jaz za enkrat (stari smo 6 mes) delam s svojim izčrpanim mlekom.. dala sem ji pa tudi že 1/2 male žličke domačega olivnega olja na 150 g zelenjave...

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako pripravim krompirček za 6 mesečnico
25.2.2009 18:24:21   
MATEJKA_
moja je tudi stara 6,5 mesecev in smo začeli z Gh pred 10 dnevi. kropir si zmečkam ali zmiksam in dam zraven košček masla ali nekaj kapljic repičnega olja. če pa hočeš dodati mleko, dodaj adaptirano (aptamil, milumil ipd.), nekatere pa dajejo celo svoje...

(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako pripravim krompirček za 6 mesečnico
25.2.2009 18:31:09   
josephine27
jaz sem mu pire s KM prvič dala pred enim tednom, ima pa 9m.

_____________________________



(odgovor članu MATEJKA_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako pripravim krompirček za 6 mesečnico
25.2.2009 19:47:22   
Taanikaa
pire sem vedno delala s am,pred kakim tednom,po obisku patronažne pa sem začela delati pire s Km navadnim k je za prekuhat 3,5,ne alpskim,alpsko naj bi prišlo v račun pri enem letu,s tem da jogurte,skutke,pudinge smo začeli pri 6,5 mesecih..zdaj je star naš mali 8,5 mesecev

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako pripravim krompirček za 6 mesečnico
25.2.2009 20:09:13   
srki
Christy, katero pa, če ne alpsko?

(odgovor članu Taanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako pripravim krompirček za 6 mesečnico
25.2.2009 20:10:38   
Taanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: srki

Christy, katero pa, če ne alpsko?



v mojem hladilniku je trenutno tuševo mleko 3,5user posted image ,pa samo par dni ima rok uporabe.

< Sporočilo je popravil christy -- 25.2.2009 20:13:26 >

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kako pripravim krompirček za 6 mesečnico
25.2.2009 20:13:47   
Naja31
Mlečni izdelki po 7.mesecu, KM po 1.letu.

(odgovor članu Taanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kako pripravim krompirček za 6 mesečnico
25.2.2009 20:15:56   
benika
v mojem hladilniku je trenutno tuševo mleko 3,5user posted image ,pa samo par dni ima rok uporabe.


Sej kratek rok uporabe ima (skoraj) vsako odprto mleko. Alpsko mleko, Tuševo mleko, Mercatorjevo mleko....vse je isto, samo ime je drugo.

< Sporočilo je popravil benika -- 25.2.2009 20:16:02 >

(odgovor članu Taanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kako pripravim krompirček za 6 mesečnico
25.2.2009 20:21:03   
Taanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: benika

v mojem hladilniku je trenutno tuševo mleko 3,5user posted image ,pa samo par dni ima rok uporabe.


Sej kratek rok uporabe ima (skoraj) vsako odprto mleko. Alpsko mleko, Tuševo mleko, Mercatorjevo mleko....vse je isto, samo ime je drugo.



jst če A mleko odprem imam v hladilniku kr nekaj časa,medtem ko ima to mleko lih 5 al 6 dni rok trajanja,je razlika v roku trajanja

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kako pripravim krompirček za 6 mesečnico
25.2.2009 20:39:49   
BERLINGO
Sveže mleko

< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 26.2.2009 15:42:38 >

(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kako pripravim krompirček za 6 mesečnico
26.2.2009 10:31:13   
nia5
Najboljše je sveže mleko ja, od kakega kmeta in ga pol prekuhaš. Pa treba je bit pozoren, če je mleko (in ostali mlečni izdelki) homogenizirano. Priporoča se le pasterizirano, pa saj je že bilo marsikje govora o tem homogeniziranem mleku.

_____________________________

21.05.2008 nama je življenje za vedno polepšala najina pikica Nia.

(odgovor članu BERLINGO)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kako pripravim krompirček za 6 mesečnico
27.2.2009 19:22:02   
maja24
IZVIRNO SPOROČILO: veveričica

Ali ji pri 6 mesecih lahko dam smetano  ali jogurt pa kakšen topljen sirček


Ja

_____________________________

Ela čebela


(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Otroška imena: 20 najpopularnejših herojsk...
Preverite izbor 20 najpopularnejših herojskih imen za male superjunake in superjunakinje. Ob vsakem imenu boste našli tu...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?