|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pomfri v pečici
2.4.2009 18:07:48   
livia
Pri eni družini sem davno nazaj videla, da so pipravili zmrznjen pomfri kar v pečici. Ideja se mi sploh ne zdi slaba, saj se dela vse skupaj brez olja.
Zanima me, če je kdo to že izvedel? Ko sem gledala ovitek tega krompirja ni nikjer navedene možnosti, da ga lahko spečeš v pečici. Kako se ga pripravi? Na peka papirju? Koliko časa pečete in na koliko stopinj?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pomfri v pečici
2.4.2009 18:13:49   
ZvezdicaZaspanka
Se ga da spečt v pečici, ja. Jaz sicer zmrznjenega še nisem. Drugače ga pa daš na peki papir in na cca 230. Pečeš pa dokler ni lepo zapečen. Mislim pa da več kot 15 - 20  min sigurno ne. 

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pomfri v pečici
2.4.2009 18:29:55   
cukr07
Jaz sem pekla tudi že zmrznjeni pomfri v pečici. Sem ga dala na peki papir in pekla na 220° približno 20-25 minut. Sej vidiš po barvi in občutku kdaj je pečen. Meni je zelo všeč, ker ni masten tako kot pri peki v olju.

_____________________________

"Če hočete, da bodo vaši otroci pametni, jim pripovedujte pravljice! Če hočete, da bi bili še bolj pametni, jim povejte še več pravljic." Einstein

(odgovor članu ZvezdicaZaspanka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pomfri v pečici
2.4.2009 18:38:56   
titania
Bofrost ima pomfri, ki ima prav označeno, da ga lahka pečeš v pečici. Za ostale nevem...
Pečeš ga pa mislim, da okol 200°C enih 20 min, tko kot so ti že gor napisaleuser posted image
Men osebno je ful bolj dober...

(odgovor članu cukr07)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pomfri v pečici
2.4.2009 18:40:34   
barbara b
IZVIRNO SPOROČILO: cukr07

Jaz sem pekla tudi že zmrznjeni pomfri v pečici. Sem ga dala na peki papir in pekla na 220° približno 20-25 minut. Sej vidiš po barvi in občutku kdaj je pečen. Meni je zelo všeč, ker ni masten tako kot pri peki v olju.


Točno tako tudi jaz delam.  user posted image
Je dober in ni nič masten.


_____________________________

Ne sprašuj in ne bodo ti lagali.

(odgovor članu cukr07)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pomfri v pečici
2.4.2009 19:16:47   
honey
Zmrznjen pomfri je že na pol ocvrt v olju. Tako da povsem nemasten sigurno ni. Sicer ga jaz bolj poredko naredim, ampak ko ga, ga ocvrem v olju. Drugače je isto, kot da bi jedla navaden pečen krompir iz pečice.


_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu barbara b)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pomfri v pečici
2.4.2009 20:25:20   
lelaval
IZVIRNO SPOROČILO: cukr07

Jaz sem pekla tudi že zmrznjeni pomfri v pečici. Sem ga dala na peki papir in pekla na 220° približno 20-25 minut. Sej vidiš po barvi in občutku kdaj je pečen. Meni je zelo všeč, ker ni masten tako kot pri peki v olju.



Točno tako tudi jaz delam. user posted image
Je dober in ni nič masten.


jaz tudi. In otroci tudi pravijo, da je boljši na tak način pripravljen.
Ravno danes sem si ga tako naredila


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu barbara b)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pomfri v pečici
2.4.2009 20:31:50   
Naja31
Jaz sem kupila prav posebnega za pečico. Spar ga ima.
Meni je tudi super,ker potem ni velike količine olja po cvrenju. Pa manj masten je.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pomfri v pečici
2.4.2009 22:24:50   
barika
Jaz delam isto, ampak v mikrovalovki, brez vsega, na pladenj in po 15 minutah je gotovo.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pomfri v pečici
3.4.2009 9:45:56   
Ekaz
Mi ga nikoli ne cvremo v olju. Vedno na peki papir in res samo par kapljic olja pokapam, poslim in to je to. V pečico dam kar zamrznjenega. Čas in temperatura pa sta odvisna od krompirčka: eni so narezani ful na tanko, eni so debelejši. Jaz kar enega poskusim in vidim. Vmes malo premešam.

Na isti način delam tudi s svežim krompirjem. Ga narežem podobno kot ponfri (nekoliko debelejše) in se ful dobro speče.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pomfri v pečici
3.4.2009 12:27:05   
pokica_
Mi ga tako delamo že nekaj let, pa smo se vsi lepo navadli na takega. Je fino hrustljavo pečen in še celo brez olja.
Kupujem pa tistega v Hoferju 2.5kg, ga naložim v pekač na peki papir, dam ventilacijsko pečico na 220 in pečem 20min, oz. dokler ni zlato-rjavo pečen.
Tako smo se navadili na takle pomfri, da mi je kr čudno kje drugje jest tistega ocvrtega v olju. user posted image  Mi ne ustreza več.

Drugače sem pa enkrat nekje brala o pomfriju pečenem v pečici, kjer je pisalo, da imajo 3 take porcije pomfrija enako kalorično vrednost kot ena porcija ocvrtega v olju.
Tako da razlika je očitna; 3 : 1 user posted image



_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pomfri v pečici
3.4.2009 13:03:59   
livia
Super, hvala vsem. Ga grem danes kupit in bo jutri za južno. user posted image

(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pomfri v pečici
3.4.2009 19:11:25   
svita
Jaz sem danes naredila zamrznjen krompir v pečici na peki papirju. Pekla sem v ventilatorski pečici na 180C, 15minut. Bil je super in še bolj hrustljav kot bi ga pekla na olju.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: pomfri v pečici
3.4.2009 19:21:28   
svita
Ups ne 15 ampak 25minut

(odgovor članu svita)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: pomfri v pečici
9.4.2009 8:08:25   
nežka
Mi to počnemo že kar nekaj časa. Spodaj položim peki papir in pečem v pečici, nič ne pokapam z oljem. In to katerega koli, ne le tiste, za katere piše, da so za peko v pečici. In ko ga pečenega poberem na krožnik, ne boste verjele, koliko maščobe ostane na peki papirju.

(odgovor članu svita)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Gluten oziroma žitarice uvajajte postopoma
Marsikateri starš je v dilemi, kako zgodaj lahko žita, ki vsebujejo gluten ponudi svojemu otroku, ki se na gosto hrano š...
3 odlične jedi za doječo mamico
Za mamice, ki dojijo velja, da to kar same pojedo, poje tudi njihov dojenček. V želji, da dojenček ne bi imel težav s pr...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?