|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
2.5.2009 11:51:37   
babyface
Mi smo bili lani zavrnjeni, letos pa smo sprejeti. Dali pa smo v dva vrtca Trnovo in Dr. France Prešeren. mogoče katera pozna vrtec Dr. France Prešeren, kako je tam?

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
2.5.2009 12:15:39   
babyface
Lansko leto smo bili zavrnjeni.Letos smo dali vlogo v dva vrtca Trnovo in Dr. France Prešeren in bili v Prešerna na srečo sprejeti. Mogoče katera pozna ta vrtec enota Vrtača, kako je tam?

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
2.5.2009 20:23:45   
Rahelca
Tudi jaz sem dobila zavrnjeno odločbo za vrtec. Dvojčka sta na 5. in 6. čakalnem mestu. V tem vrtcu pa že imam 3.5 leti staro punčko. Sama sem jankoviću že pisala mejl. V svojem imenu in imenu vseh ostalih mamic. Ne vem, kako mi bo zneslo peljati otroke v dva vrtca (itak sem prošnjo oddala v samo en vrtec), ko pa so otroci lahko v vrtcu 9 ur, moj delavnik pa je 8 ur ali celo več.
Se pa strinjam, da se dobimo pri Jankoviću. Sem vidla že odprt nov forum.

(odgovor članu babyface)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
3.5.2009 9:42:47   
mami 3
Ali lahko posreduješ županov email naslov oz. kje si ga dobila? Jaz bi mu tudi pisala. Če ne bomo opozorili na stisko, se ne bo premaknilo nič. V vrtcu so mi rekli, da bodo vse prijave sicer še v maju "dajali v skupno evidenco" in se bo šele tedaj vedelo, koliko je dejansko otrok preveč (ali je številka res 2.500 ali samo 1.000). Če pa po 15. maju ne bo nobene akcije MOL, vsaj tiskovne konference, kjer bo stanje (in rešitve) predstavljeno, bi morale spodbuditi medije, da o problemu začnejo pisati.

V Ljubljani je potencialnega prostora dovolj: prazna je policijska postaja v Mostah (igrišče bi se uredilo med bližnjimi bloki), prazna je policijska postaja v Polju (zelenja okoli je dovolj), prazni (in razpadajoči) so objekti znotraj ograje vojašnice Moste Polje (in ker so na na robu površine vojašnice, bi se prav gotovo dalo narediti ločen dostop), dovolj prostora je v Rojah, blizu Strojanovih... manjka samo volja.

(odgovor članu Rahelca)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
3.5.2009 10:53:44   
Onasiss
Vedno se najde rešitev, LE VOLJA mora bit. Je pa res, da je potrebno vedet kaj je prioriteta v Ljubljani, v Sloveniji: otroci, mladi ali stadion...

Jankovićev mail se najde tukaj: http://www.ljubljana.si/si/mescani/pobude_mescanov/srecanje_zupanom/default.html

_____________________________

So what....

(odgovor članu mami 3)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
3.5.2009 14:25:17   
kgobec1
Mi smo tudi dobili negativen odg, smo na 18. mestu - v Lj.Glede 10.člena za vrtce - ko boste podpisovale in pisala za MOL, mi javite. Aja, če katero zanima glede točkovnika, naj mi javi. Ji bom vse razložila.

(odgovor članu viator)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
3.5.2009 19:25:50   
nora

IZVIRNO SPOROČILO: kgobec1

Mi smo tudi dobili negativen odg, smo na 18. mestu - v Lj.Glede 10.člena za vrtce - ko boste podpisovale in pisala za MOL, mi javite. Aja, če katero zanima glede točkovnika, naj mi javi. Ji bom vse razložila.


kdobec, a si ti tudi dobila odgovor po priporočeni pošti?

(odgovor članu kgobec1)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
3.5.2009 19:34:28   
buči
Kar groza me je, koliko otrok je zavrnjenih. Sicer sploh ne vem, kako nam je uspelo, da smo vrtec dobili, saj so jih sprejeli le 57, zavrnjenih pa je bilo kar 245 otrok v prvi starostni skupini. res je, da imamo v vrtcu že enega otroka, da sem vlogo dala lansko leto februarja (takoj, ko je bil rojen), ampak mi pa ni jasno, kako je lahko zadnji otrok, ki je pri nas sprejet, rojen junija 2008. Kaj pa vsi ostali? Kaj je z Jankovičevo obljubo vrtce za vse?!? Če boste potrebovale kakšen glas več pri prostestu, sem takoj zraven. Zdi se mi namreč, da se družinam godi velika krivica!

_____________________________

TDAT - štirje prestopniki!

(odgovor članu nora)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
3.5.2009 20:17:00   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: nora


IZVIRNO SPOROČILO: kgobec1

Mi smo tudi dobili negativen odg, smo na 18. mestu - v Lj.Glede 10.člena za vrtce - ko boste podpisovale in pisala za MOL, mi javite. Aja, če katero zanima glede točkovnika, naj mi javi. Ji bom vse razložila.

kdobec, a si ti tudi dobila odgovor po priporočeni pošti?


Smo vsi dobili po priporočenii pošti.

_____________________________

So what....

(odgovor članu nora)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
5.5.2009 13:27:08   
mel79
Tudi mi smo dobili že 3 zavrnjene odločbe. Zadnja izgleda najbolj obetavna?, 23. mesto na čakalni lestvici. Me je pa na tej odločbi še nekaj zmotilo. Imeli smo 63 točk, kar je že zadoščalo za sprejem letnika 2008 (smo septembrski, pa nismo prišli noter), za letnik 2007 pa je zadoščalo 61 točk. To mi nekako ne gre skupaj. A ni smisel točkovanja v tem, da je sprejet nekdo z več točkami?? In če ima otrok 61 točk, to očitno pomeni, da ni izpolnjen eden izmed osnovnih treh pogojev user posted image (bivališče v MOL, najbližji vrtec, starost). Mi katera, prosim, lahko to razloži.

lp, mel79 

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
5.5.2009 13:54:13   
Onasiss
Če ti po pravici povem je pri tem novem sistemu narobe to, ker se dvakrat upošteva en in isti kriterij in sicer tisti za starost otroka, ko bo sprejet v vrtec. Men to ni jasno.

_____________________________

So what....

(odgovor članu mel79)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   [Brisano sporočilo]
5.5.2009 14:22:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Onasiss)
  Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
5.5.2009 14:31:42   
XNINČEKX
Ne obupaj. Šesta na čakalni listi lahko pomeni, da je v enem tednu v vrtcu. Veliko jih odda po pet prošenj in ko v enem vrtcu dobijo prostor so pač v štirih še na čakalni listi vendar ne potrebujejo prostora.
Jaz mislim, da bi do septembra morala dobiti. Sicer pa mislim, da morajo zdaj za otroke do meseca marca ali februarja čuvati mesto od septembra. Pri meni, dve leti nazaj še ni bilo takouser posted image . Ne obupaj, predvsem pa bodi tečna in sprašuj in jamraj in boš definitivno noter

lp

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
5.5.2009 14:33:41   
bačko
Oh mi smo šele na 209 čakalnem mestu!V ljubljani!

(odgovor članu XNINČEKX)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
5.5.2009 14:51:43   
mel79
IZVIRNO SPOROČILO: mlea

Če ti po pravici povem je pri tem novem sistemu narobe to, ker se dvakrat upošteva en in isti kriterij in sicer tisti za starost otroka, ko bo sprejet v vrtec. Men to ni jasno.


Kje pa to piše? Berem novi odlok, pa nič ne vidim, da bi pisalo kaj o dvojnih kriterijihuser posted image  


IZVIRNO SPOROČILO: bačko

Oh mi smo šele na 209 čakalnem mestu!V ljubljani!


in to v najbljžjem vrtcuuser posted image


< Sporočilo je popravil mel79 -- 5.5.2009 14:52:55 >

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
5.5.2009 15:39:04   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: XNINČEKX

Ne obupaj. Šesta na čakalni listi lahko pomeni, da je v enem tednu v vrtcu. Veliko jih odda po pet prošenj in ko v enem vrtcu dobijo prostor so pač v štirih še na čakalni listi vendar ne potrebujejo prostora.
Jaz mislim, da bi do septembra morala dobiti. Sicer pa mislim, da morajo zdaj za otroke do meseca marca ali februarja čuvati mesto od septembra. Pri meni, dve leti nazaj še ni bilo takouser posted image . Ne obupaj, predvsem pa bodi tečna in sprašuj in jamraj in boš definitivno noter

lp


Hvala, ne bom obupala in se bom borila tudi za druge otročke.  Županu pa sem že poslala mail. Upam na pozitiven odgovor. Vam sporočim kako se bo izteklo vse skupaj.

_____________________________

So what....

(odgovor članu XNINČEKX)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
5.5.2009 15:41:41   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: mel79

IZVIRNO SPOROČILO: mlea

Če ti po pravici povem je pri tem novem sistemu narobe to, ker se dvakrat upošteva en in isti kriterij in sicer tisti za starost otroka, ko bo sprejet v vrtec. Men to ni jasno.


Kje pa to piše? Berem novi odlok, pa nič ne vidim, da bi pisalo kaj o dvojnih kriterijihuser posted image  


IZVIRNO SPOROČILO: bačko

Oh mi smo šele na 209 čakalnem mestu!V ljubljani!


in to v najbljžjem vrtcuuser posted image


Ne dvojni kriterij, pač pa kriterij po katerem je točkovana vloga, kjer je pod točko 9 točkovanje otrok glede na starost vstopa v vrtec, in drugič se ta isti kriterij upošteva na prednsotni listi za vstop v vrtec. To sem jaz mislila.

_____________________________

So what....

(odgovor članu mel79)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
5.5.2009 15:48:22   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: MILLEENA

Po mojem vsi ti pravilniki in odloki zadeve še bolj zakomplicirajo. Recimo v našem vrtcu je po starem pravilniku prineslo točke bodisi bližina vrtca stalnemu bivališču, bodisi bližina službe, ostal točkovalnik je bil že prej zelo podoben sedanjemu... In sedaj so vrtci ob neposredni bližini novih naselij še bolj natrpani... želje staršev pa manj upoštevane in s tem morda še večja gneča po mestu...

So pa na MOL spet čisto šokirani, ker so bili prepričani, da se bo zadeva letos malce umirila. Upajmo na najbolje.


Ja pri ta starem je nekaj točk prinesla tudi bližina vrtca, sedaj pa samo bližina bivanju.

Ne razumem, pa kako so lahko šokirani, saj se ve koliko nas je vsako leto več. Sploh pa se zadeva ne bo umirila, ker ima ta drug otrok vrtec zastonj in vsi tisti, katere so prvo leto oz. do drugega leta starosti, čuvali stari starši, vpisali tudi te otroke v vrtec.

_____________________________

So what....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
5.5.2009 16:34:16   
resnično srečna
ne ne...starost se ne šteje dvakrat...je ali ali...saj ti lepo piše...tisti, ki so nad 1 letom imajo več točk kot tisti, ki bodo septembra napolnili 11 mesecev...

kar se tiče pa tega da so šokirani...po mojem so letos v vrtec sprejeti le tisti, ki so ostali od lani brez mesta in pa seveda tisti, ki imajo že brata ali sestro v vrtcu ali pa ima družina več kot 2 vzdrževana člana...

kar se pa tiče števila točk za starejše in za jaslične...v drugo starostno obdobje jih načeloma sprejmejo več...zato tudi manjše število točk...

za jasli pa pač zvisiš...naša je bila aprila stara 1 leto...pa vseeno nismo dobili...

v glavnem v zadnjih letih sta jih povozila dva dejavnika: baby boom in pa brezplačen vrtec za 2 otroka...

****t ga na to bi morali računati...




_____________________________

She
May be the face I can't forget.
A trace of pleasure or regret
May be my treasure or the price I have to pay.
She may be the song that summer sings.
May be the chill that autumn brings.
May be a hundred different things
Within the measur

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
5.5.2009 21:25:21   
Ladybug_2007
Hej, punce, v glavnem pišete, da ste zavrnjene in na čakalni listi okoli 60. mesta. Pa, saj to pomeni, da imate zaradi dvojnih vlog dobre možnosti za vpis. Jaz sem šele na 275. mestu, v Ciciban pa jih sprejmejo le 110. Torej pojma nimam, najbrž res ne bomo dobili prostora. Zdaj pa ne vem, kaj narediti, ker sama dvojne vloge nisem dala.
Morda katera ve, kdaj se izkaže prava slika - koliko vpisanih otrok odpade? Morda katera ve, za kak nov vrtec ali oddelek za 1. starostno skupino na severnem delu LJ?

Danes je imel Jankovič oz. MOL tiskovno, pa so rekli, da sploh niso vsa mesta v lj vrtcih zasedena. Tako sploh ne razumem, kako je toliko zavrnitev.

Na otrokoskopu je seznam zasebnih vrtec, ampak menda ni popoln. Je kje kak boljši?

Hvala za odgovore.

Zaskrbljena mamica.

(odgovor članu resnično srečna)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
6.5.2009 9:39:45   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: resnično srečna

ne ne...starost se ne šteje dvakrat...je ali ali...saj ti lepo piše...tisti, ki so nad 1 letom imajo več točk kot tisti, ki bodo septembra napolnili 11 mesecev...



Tole s tem kriterijem gre takole, bom citirala, kar iz odločbe, ki smo jo dobili:

............V kolikor ima vaš otrok enako število točk, kot jih je zadoščalo za sprejem otrok v vrtec, je bil na podlagi 3. odstavka 22. člena Odloka o sprejemu otrok v vrtec upoštevan dodatni krriterij o starosti otroka, kjer ima prednost pri sprjemu starejši otrok. ....................................


3.  odstavek 22. člena Odloka o sprejemu otrok v vrtec----
Č
e več otrok doseže enako število točk, komisija pri določitvi prednostnega vrstnega reda upošteva dodatni kriterij starost otroka. Prednost ima starejši otrok.

Kar hočem povedat, da se je pri točkovanju že upoštevala starost otroka (9. točka iz kriterija o točkovanju) Iz tega torej sledi, da starejši otroci  dobijo več točk in posledično imajo zbranih več točk, ampak če je pa preveč otrok se upošteva kriterij, da imajo starejši otroci prednost, kar jih spet, da višje pri sprejemu v vrtec.



_____________________________

So what....

(odgovor članu resnično srečna)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
6.5.2009 16:30:37   
resnično srečna
ja ja...zdej razumem kaj si mislila...samo meni se to zdi normalno...tisti, ki je bil lani zavrnjen...tako dobi 100% možnost, daletos ni...oz vsaj večjo možnost...drugače lahko do male šole čaka na vrsto he he...

glede seznama vrtcev jih imaš na strani od MOLa...

izkazalo se pa bo kje in koliko je prostega, ko bodo vsi podpisali pogodbe...te so pravi konec maja oz. začetek junija...


_____________________________

She
May be the face I can't forget.
A trace of pleasure or regret
May be my treasure or the price I have to pay.
She may be the song that summer sings.
May be the chill that autumn brings.
May be a hundred different things
Within the measur

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 72
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?