|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Izbira avtosedeža
1.5.2009 21:39:37   
MARTINŠČICA
Kakšne imate kaj izkušnje z nakupom avtosedeža za 1 leto starega otroka. A je pametneje kupiti sedež od 9 do 18 kg, ali od 9 do 36 kg. Imate 5 točkovni pas ali "mizico"? Kolebava med Britax Evolvo in Kiddy comfort pro (oba od 9 do 36 kg), ampak se bolj nagibava k slednjemu. Zanima me, kakšne izkušnje imate z njima. Pa še kje in za kolikšno ceno ste nabavili.

Hvala.

LP M

< Sporočilo je popravil Sibil RR -- 1.5.2009 21:57:55 >


_____________________________

200% MAMI
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: IZBIRA AVTOSEDEŽA
1.5.2009 21:41:41   
amaya
poleti se ti bo v Kiddyju skuhal...preveč stisnjen iz vseh smeri...pa računaj na packanje s čaji, piškoti,...

_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu MARTINŠČICA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: IZBIRA AVTOSEDEŽA
1.5.2009 21:45:51   
J.L.
IZVIRNO SPOROČILO: MARTINŠČICA

Kakšne imate kaj izkušnje z nakupom avtosedeža za 1 leto starega otroka. A je pametneje kupiti sedež od 9 do 18 kg, ali od 9 do 36 kg. Imate 5 točkovni pas ali "mizico"? Kolebava med Britax Evolvo in Kiddy comfort pro (oba od 9 do 36 kg), ampak se bolj nagibava k slednjemu. Zanima me, kakšne izkušnje imate z njima. Pa še kje in za kolikšno ceno ste nabavili.

Hvala.

LP M



mi se ravno odločamo za nakup avtosedeža, sicer nobenga od omenjenih, bomo pa vzeli tega za daljše obdobje (9-36kg). se pa da naš namontirat na sprednji sedež (ko bo otrok že vcečji in sme sedeti spredaj) kot samostojen.

(odgovor članu MARTINŠČICA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: IZBIRA AVTOSEDEŽA
1.5.2009 21:47:00   
kajajaka
MARTINŠČICA ti imaš pa danes veliko vprašanj user posted image

Mi imamo sedež Maxi Cosi Priori (9-18kg). Uporabljamo pa še lupinico, ker ima naša pikica kljub 10 mesecem le 7,5kg.

J.L. priporočajo, da se raje kupi najprej sedež 9-18 in nato 18-36, ker je razlika med 9kg in 36 kg otrokom velika in je manjši otrok bolj varen v sedežu, ki je bljižje njegovi konstrukciji oz. teži. >Poleg tega se sedeži do 36 kg ponavadi pripasajo z avtomobilskim pasom, ki obenem drži sedež in otroka, tisti 9-18 pa imajo še dodatne v sedež vgrajene pasove, ki se otroku bolj prilegajo.

Seveda pa se vsak sam odloči...

< Sporočilo je popravil kajajaka -- 1.5.2009 21:50:58 >

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: IZBIRA AVTOSEDEŽA
1.5.2009 21:53:02   
kajajaka
še to J.L.
Kolikor vem, sme otrok sedeti spredaj šele pri 12 letih. Razen lupinica, ampak v tem primeru se mora izključiti airbag.

Pa brez zamere J.L. user posted image

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: IZBIRA AVTOSEDEŽA
1.5.2009 22:07:36   
J.L.
IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

MARTINŠČICA ti imaš pa danes veliko vprašanj user posted image

Mi imamo sedež Maxi Cosi Priori (9-18kg). Uporabljamo pa še lupinico, ker ima naša pikica kljub 10 mesecem le 7,5kg.

J.L. priporočajo, da se raje kupi najprej sedež 9-18 in nato 18-36, ker je razlika med 9kg in 36 kg otrokom velika in je manjši otrok bolj varen v sedežu, ki je bljižje njegovi konstrukciji oz. teži. >Poleg tega se sedeži do 36 kg ponavadi pripasajo z avtomobilskim pasom, ki obenem drži sedež in otroka, tisti 9-18 pa imajo še dodatne v sedež vgrajene pasove, ki se otroku bolj prilegajo.

Seveda pa se vsak sam odloči...


sem šla gledat kako je z pasovi na recaroju, pa so že vgrajeni. user posted image
je pa recaro znana firma, tako da verjamem, da je varnost pri njih na prvem mestu. user posted image

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: IZBIRA AVTOSEDEŽA
1.5.2009 22:08:42   
J.L.
IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

še to J.L.
Kolikor vem, sme otrok sedeti spredaj šele pri 12 letih. Razen lupinica, ampak v tem primeru se mora izključiti airbag.

Pa brez zamere J.L. user posted image



sem misla da je dovoljeno pri 10ih.


(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: IZBIRA AVTOSEDEŽA
2.5.2009 1:21:14   
ČebelicaMaja
Britax Evolva je super sedež, veliko boljši od Priorijev in Kingov (imamo oba), če bi jaz še enkrat izbirala, bi kupila Evolvo- je pa res, da niso nič kaj lepega designa...ima pa vse ostalo, pa še poleže se, kar je pri nas velikega pomena, saj miška v avtu kar dosti spi.

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: IZBIRA AVTOSEDEŽA
2.5.2009 10:44:26   
benika
pa še poleže se, kar je pri nas velikega pomena, saj miška v avtu kar dosti spi.


Sej se MC tud poleže, a se ne?

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: IZBIRA AVTOSEDEŽA
2.5.2009 13:03:14   
ČebelicaMaja
IZVIRNO SPOROČILO: benika

pa še poleže se, kar je pri nas velikega pomena, saj miška v avtu kar dosti spi.


Sej se MC tud poleže, a se ne?



se ja, pa še zdaleč ne toliko kot BE...pa Britax Evolva je sicer sedež 9-36kg, ampak je po testih zelo varen, pa udi zelo udoben je...slabo je edino to, da je tako drag- pri nas 245€user posted image

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: IZBIRA AVTOSEDEŽA
2.5.2009 13:10:32   
Klaudia
IZVIRNO SPOROČILO: ČebelicaMaja

IZVIRNO SPOROČILO: benika

pa še poleže se, kar je pri nas velikega pomena, saj miška v avtu kar dosti spi.


Sej se MC tud poleže, a se ne?



se ja, pa še zdaleč ne toliko kot BE...pa Britax Evolva je sicer sedež 9-36kg, ampak je po testih zelo varen, pa udi zelo udoben je...slabo je edino to, da je tako drag- pri nas 245€user posted image


Mi ga bomo naročili v angliji in zanj s pošznino vred dali 180€. In kupili bomo roza barvo, ki je v SLO in DE ni za kupit

user posted image

_____________________________

If your kids are giving you a headache, follow the directions on the aspirin bottle, especially the part that says "keep away from children."
Susan Savannah

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: IZBIRA AVTOSEDEŽA
2.5.2009 13:13:13   
Klaudia
IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka
Poleg tega se sedeži do 36 kg ponavadi pripasajo z avtomobilskim pasom, ki obenem drži sedež in otroka, tisti 9-18 pa imajo še dodatne v sedež vgrajene pasove, ki se otroku bolj prilegajo.


Tudi 9-36 ima pasove, šele ko je otrok toliko velik, da bi ga dal v večji sedež, jih odstraniš in ga pripasaš kot pri ostalih 15-36kg.

Daj se prej prepričaj, preden nekaj trdiš. Lahko pogledaš na sliki, ki sem jo prilepila en post višje

_____________________________

If your kids are giving you a headache, follow the directions on the aspirin bottle, especially the part that says "keep away from children."
Susan Savannah

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: IZBIRA AVTOSEDEŽA
2.5.2009 13:13:51   
botrca
Mi imamo Maxi Cosi Tobi, ki je od 9-18kg in smo ful zadovoljni. Kupi takega ki je od 9-18kg, ker tisti ki imajo od 9-36 niso primerni za tako majhne, sva gledala ko sva kupovala. Pa saj so do 4. leta.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu Klaudia)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: IZBIRA AVTOSEDEŽA
2.5.2009 13:14:56   
Klaudia
Pa še odgovor na začetno vprašanje.

Jaz sem definitvno za romer oz. britax. V Kiddyu je otrok preveč utesnjen. Smo tudi poskusili v BC pa se ni dobro izšlo user posted image

Evolvo plus, bomo naročili v angliji, kot sem že rekla. Če te zanima link do trgovine, povej, pa ti ga sporočim.

_____________________________

If your kids are giving you a headache, follow the directions on the aspirin bottle, especially the part that says "keep away from children."
Susan Savannah

(odgovor članu Klaudia)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: IZBIRA AVTOSEDEŽA
2.5.2009 16:02:35   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: J.L.

[


sem šla gledat kako je z pasovi na recaroju, pa so že vgrajeni. user posted image
je pa recaro znana firma, tako da verjamem, da je varnost pri njih na prvem mestu. user posted image



Ja, pri Recaro pa res nimaš kaj falit. Kolikor vem so daleč najboljši sedeži- pa menda so res tudi edini z vgrajenimi pasovi.
Varno vožnjo pa LP

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: IZBIRA AVTOSEDEŽA
3.5.2009 15:29:55   
tašy
Mi imamo romer 9-18 kg,ker je mali bolj lahke kategorije,smo v trgovini sprobali več sedežev,ampak se mi zdi,da je še najbolj pasal v tega.Z njim smo zelo zadovoljni,pa še material je tak,da ne vpija,zato ga samo obrišem z vlažno krpo .

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: IZBIRA AVTOSEDEŽA
3.5.2009 21:39:20   
skokica01

IZVIRNO SPOROČILO: Klaudia

IZVIRNO SPOROČILO: ČebelicaMaja

IZVIRNO SPOROČILO: benika

pa še poleže se, kar je pri nas velikega pomena, saj miška v avtu kar dosti spi.


Sej se MC tud poleže, a se ne?



se ja, pa še zdaleč ne toliko kot BE...pa Britax Evolva je sicer sedež 9-36kg, ampak je po testih zelo varen, pa udi zelo udoben je...slabo je edino to, da je tako drag- pri nas 245€user posted image


Mi ga bomo naročili v angliji in zanj s pošznino vred dali 180€. In kupili bomo roza barvo, ki je v SLO in DE ni za kupit

user posted image


Mi imamo točno tega in ga ne morem prehvalit!!! Zelo udoben sedež, prav nič utesnjujoč, pa še po testih je zeloooo dober. Če bi še enkrat kupovala se ne bi nikoli odločila za Recaro-ta, ki ga imamo sedaj v dveh avtih (v moževem in babičinem).
Kupili smo ga preko spleta in plačali 180 evrov s poštnino vred. Tudi roza. :))
V glavnem priporočam Britax Evolva!!!!

(odgovor članu Klaudia)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: IZBIRA AVTOSEDEŽA
3.5.2009 21:57:33   
anajmad

[V glavnem priporočam Britax Evolva!!!!
[/quote]
Se podpišem

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu skokica01)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: IZBIRA AVTOSEDEŽA
7.5.2009 21:30:08   
MARTINŠČICA
Najprej vsem hvala lepa za odgovore. Upala sem, da bo katera tudi kaj pokomentirala primerjavo med 5 točkovnem privezovanjem otrok v sedežu Evolva in varnejšem stabiliziranju z mizico v sedežu Kiddy. Koliko je pravzaprav res na tem? Varen vrat in hrbtenica se mi zdita res pomemben kriterij pri izbiri sedeža. Kolikor jaz razumem iz opisa na spletu, pri Evolvi v primeru (bog ne daj) hujšega trka otroku glava omahne naprej in nazaj, pri Kiddiyu pa otroku cel zgornji del pade na mizico in nazaj, kar se meni osebno zdi varneje, saj se cela hrbtenica usloči in potem poravna, pri 5 točkovnem privezovanju pa trpijo vratna vretenca, ki so pa zelo problematična. Kaj pa ve mislite?

LP M

_____________________________

200% MAMI

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: IZBIRA AVTOSEDEŽA
7.5.2009 22:05:03   
metka_zone
Imeli smo Kiddy life pro,ampak smo ga takoj nesli nazaj in po prodajalkinih besedah ne edini.Mali se je počutil grozno in v bistvu sedeža še zapreti nismo mogli,ker je dobesedno podivjal,saj se je počutil utesnjenega...Nato pa smo vzeli MC Tobi in smo naravnost navdušeni,saj je montaža v avto enostavna,mali se lahko giblje normalno,pa še poleti v vročini mu ni vroče.V Kiddy-ju bi pregorel od vročine!Ti pa svetujem,da Kiddy najprej preizkusiš,ampak jaz osebno ga ne bi nikdar več kupila,ne glede na vso varnost,ki jo ima v uporabi.

Lp

(odgovor članu MARTINŠČICA)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: IZBIRA AVTOSEDEŽA
7.5.2009 22:11:37   
pipic
najbolj zabavno mi je gledati komentarje od nekoga,ko sploh stvar ne preizkusiuser posted image

Imamo kiddya in smo zadovoljni
otrok se v njem nič ne poti bolj kot v drugih sedežih
Imeli smo trmarjenje v sedežu slab mesec in konec.
če bi gledala na to kaj otrok noče,potem ga ne bi peljala niti k P ,ko tam joka,niti k zobarju itd
otrok se navadi
otrok v njem ni nič utesnjen

(odgovor članu metka_zone)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: IZBIRA AVTOSEDEŽA
8.5.2009 4:14:39   
tinaaja
IZVIRNO SPOROČILO: pipic

najbolj zabavno mi je gledati komentarje od nekoga,ko sploh stvar ne preizkusiuser posted image

Imamo kiddya in smo zadovoljni
otrok se v njem nič ne poti bolj kot v drugih sedežih
Imeli smo trmarjenje v sedežu slab mesec in konec.
če bi gledala na to kaj otrok noče,potem ga ne bi peljala niti k P ,ko tam joka,niti k zobarju itd
otrok se navadi
otrok v njem ni nič utesnjen



se podpisem pod tole. tudi imamo kiddy life pro, ze parx pisala o tem. bunila se je 1x!!! pa je bila ornk delikaten otrok glede voznje v avtu. poti se nic vec kot v romerju. BC je imel pred kratkim akcijo,okoli 160e so bili..


_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu pipic)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: IZBIRA AVTOSEDEŽA
8.5.2009 5:25:00   
2.2.
kaj pa od 18-36? katerega priporočate?

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: IZBIRA AVTOSEDEŽA
8.5.2009 13:37:56   
2srcka
Midva tudi kupujeva avtosedež 9-36kg. Odločena sva (bila) za Kiddya Comfort pro (je po testih najboljši), zdaj ko pa tu berem, da se otrok poleti notri skuha (zaradi mizice), pa sem v dilemi, ali Kiddya ali Evolva. Nikjer nisem zasledila kako se je Evolva avtosedež odnesel na testih....katera ve?

Martinščica, ...5 točkovni varnostni pas ali mizica...mislim da kar se tiče poškodbe ni nobene razlike (nisem ziher samo moje razmišljanje), mislim da je kar se tiče poškodb problem takrat ko otrok omahne nazaj, kar pa ne glede na to ali ima za varovalo mizico ali pasove. Še vaši komentarji...

(odgovor članu 2.2.)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: IZBIRA AVTOSEDEŽA
8.5.2009 14:28:19   
loncica
Moje mnenje: imamo Kiddy comfort pro (9-36kg) in se meni zdi super sedež. Sicer je za drugi avto ampak vseeno. Meni je edina napaka, da se ga ne da med vožnjo dati v ležeč položaj, ampak bi moral avto ustaviti in spremeniti položaj. Mi to rešimo tako, da naklon spremenimo preden štartamo, če sumimo, da bo mali zaspal.

Pri meni pretehta varnost. Ker če pogledate spodnji link in novejše teste (kjer so točke in ne le plusi ali minusi) lahko vidite, da imata tako Maxi Cosi Tobi kot Britax Evolva oceno "le" zadovoljivo. Kiddy Comfort pro pa ima oceno dobro. Kuha se pa otrok itak v vsakem sedežu. Naš se je v Maxi cosijevi lupinici in v Maxi cosi priorifixu.


http://otrocarije.blogspot.com/2007/07/testi-avtosedeev.html

(odgovor članu 2srcka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj pa, če nočem biti "samo"...
Sem slaba mama? Prevec delam? Premalo dam sebe otrokom? Sem sebična, ker uživam še v toliko drugih stvareh in ne samo v ...
BLOG: Vsaj za dan žena bi mi lahko kupil š...
Vse to, po čemer ženske tako zelo hlepimo od svojih moških, si lahko in moramo dati tudi same. Tudi in še posebej na dan...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?