|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: privat varstvo s tujim jezikom - NI OGLAS...
10.6.2009 20:41:42   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55
Nekaj drugega je, ce je otrok iz doma, kjer sta starsa dvojezicna---potem je to krasna izbira za starsa, saj otrok v takem varstvu tudi govori dva jezika. Drugo je, ce otrok to izkusi samo kot kratkorocno spremembno, na katero se lahko relativno hitro navadi, vendar sem skepticna do tega: iz preprostega razloga, da otroci so razlicni, enim to pase, drugim ne, eni so takoj dojemljivi eni ne, nekaterim ustreza en nacin podajanja, drugim drug...ogromno je prilagajanja s strani vzgojiteljice potem, ce se ze lotis taksnega nacina. Gotovo pa samo pesmice, pravljice in podobno ne bodo dovolj. Poucevanje v tako zgodnjih letih zahteva ogromno dodatnega izobrazevanja--razumevanja psiholoskega razvoja otroka, njegovega dojemanja tujejezicnosti/tuje kulture in pa kako te informacije sprejemajo mozgani. Govorim o tem, da bi ucitelj to moral vedet, ne otrok, da ne bo pomote...otrok dela stvari nezavedno, samo ucitelj bi moral vedet kaksne bodo "posledice" njegovega poucevanja (torej, da ve kaj lahko pricakuje od otrok in kaj ne, cesa so sposobni v doloceni starostni skupini). Verjemi, to se slisi lazje kot v praksi je.

Pa brez zamere, to je samo moje mnenje...veliko uspeha zelim.


Se strinjam, ker se tudi materinščine ne učijo samo preko pesmic in pravljic. Tujega jezika je malčka potrebno učiti na enak način kot materinščine... Je pa sigurno samo preko pesmic in pravljic bolje kot nič. Mene je dedek učil v bistvu samo šteti italijansko, pa mi je bil kasneje ta jezik zelo blizu, sem se ga hitro relativno dobro naučila in mislim, da precej zaradi tistih dedkovih številk in stavkov. Otroci so itak kot gobe in vse vsrkajo, pa če je to tuj jezik ali kakšne slovenske besede, ki jih morda nikoli ne bodo potrebovali - jaz recimo vem od ata vse mogoče izraze iz vinogradništva, ker sem bila pač prisotna v vinogradu kot otrok, pa se mi ni zdelo, da me s tem obremenjuje, ampak se mi je zdelo povsem normalno. Če bi me takrat učil pa kaj angleških besed, bi se mi pa samo fino zdelo, pa še zelo koristno. Bi kasneje imela veliko manj dela.


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: privat varstvo s tujim jezikom - NI OGLAS...
10.6.2009 22:54:48   
hillmagic
Če bi bil vrtec z angleškim program kje v bližini bi svojo deklico tukaj tja vpisala. Tudi zato ker z možem govoriva v angleščini in bi se punca naučila kaj, kar ji oči in mami ne data ( mislim na pesmice in pravljice ali igrice v angleščini) Tako da če imaš tako možnost jo vzemi kot dobrodošlo.

_____________________________

Vse je za nekaj dobro :))

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Varstvo s tujim jezikom - mnjenje
11.6.2009 7:14:12   
roberta
če bi šlo za vrtec oz. lahko tudi privat varstvo, kjer je varuška tujejezična, bi otroka takoj dala v varstvo tja. ampak samo pod pogojem, da to ni "tečaj jezika" v smislu, da se jih tam ne poučuje jezika, ampak se ga enostavno uporbalja v vsakodnevnih priložnostih. torej, da bi vzgojitelj pač govoril v svojem jeziku, otrok pa bi tako spontano pobiral od njega besede.

za načrtno učenje, torej učenje kot ga na primer poznamo v šoli, na tečajih, pa je po mojem mnenju predšolsko otrok premajhen.

(odgovor članu 5ra_28)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: privat varstvo s tujim jezikom - NI OGLAS...
11.6.2009 8:16:51   
katja_p
Še moje mnenje:

Js sm načeloma zelo za take zadeve, ker sm si rekla, da bom tudi sama doma poskušala pri tamali zgodaj začet s tujim jezikom. V mojem primeru z nemščino, ker sem to študirala. Ne bom sicer forsirala, ampak le toliko, da bova kak večer brali nemške pravljice, poslušali kakšno nemško uspavanko ali pesmico in jo prepevali ...

Se mi pa zdi takole varstvo kul: js bi dala v varstvo, če bi bilo varstvo lepo slovensko, vmes pa kaka urica ali dve poudarka na jeziku, oz. pesmice, igrice, slikanice ...
Otroci so itak tako dojemljivi, da bodo zelo hitro prešaltali, se ne bodo motili ... če pa se jih še dobro zmotivira z. so jim igre všeč, ni dvoma, da si ne bi kaj zapomnili.

Ne bi pa najbrž dala samo za popoldne, ker se mi pa to zdi že potem bolj kot "dodaten krožek".

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: privat varstvo s tujim jezikom - NI OGLAS...
11.6.2009 8:22:31   
5ra_28

Hvala za vsa mnejnja...
Pa še enkrat povdarjam...popoldan ne mislim na dodatno varstvo ali krožek,ampak varsvto, ki se izvaja popoldan zaradi popoldanskih služb staršev v primeru, kjer so dopoldan otroci s starši doma. Me je zanimalo, koliko vas je takšnih ki delate tudi popoldan (eden od staršev ali oba na določene dneve).

Nadaljna mnjenja dobrodošla.user posted image

_____________________________

Končno smo trije:)

(odgovor članu katja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: privat varstvo s tujim jezikom - NI OGLAS...
11.6.2009 14:28:34   
mateyka
kaj pa vem - naša nima angleščine vsak dan, ko očija ni zraven. tako da bi lahko rekli, da je podobno pogosto kot "popoldansko" varstvo user posted image  pri nas govoriva z možem angleško med sabo in jaz z njo občasne dneve angleško, pa določene risanke gleda angleške (tukaj mislim, tudi tiste izobraževalne risanke na baby channelu, ki v angleščini kažejo in izgovarjajo različne zelenjave, sadje, predmete.. ji je zanimivo in skupaj imenujeva stvari user posted image ). trenutno ima slovenščine več, ker očija ni veliko tukaj, da bi jo intezivno poslušala, bo pa v prihodnje lahko drugače, ko bo njen očka več doma.
no, ne vem če ti to kaj pomaga - povem pa vseeno user posted image

(odgovor članu 5ra_28)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Varstvo s tujim jezikom - mnjenje
11.6.2009 21:24:09   
Sončni žarek
IZVIRNO SPOROČILO: 5ra_28

Zanima me mnenje, koliko staršev bi bilo pripravljenih dati svojega otroka v privat varstvo s poučevanjem angleškega ali nemškega jezika? (bodisi namesto vrtca, ali vse dni na teden ali recimo 2-3x na teden) ali pa le občasno popoldan (recimo če starši delajo popoldan ali pa imajo kakšne obeznosti, hobije itd).
Gre za predšolske otroke, lahko že zelo zgodaj. Zanima me vaše mnjenje.
Hvala za morebitne odgovore, mnjenja ali kritike.


Otroka bi z veseljem dala v varstvo 2-3na teden po par ur (veliko raje kot v vrtec).....pa tudi samo popoldne-ker večino takrat delam........samo brez poučevanja tujega jezika-vsaj zaenkrat-stara je 22mesecev.....

na žalost pa v naši okolici te možnosti ni....

(odgovor članu 5ra_28)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: privat varstvo s tujim jezikom - NI OGLAS...
11.6.2009 21:25:33   
Sončni žarek
IZVIRNO SPOROČILO: 5ra_28


Hvala za vsa mnejnja...
Pa še enkrat povdarjam...popoldan ne mislim na dodatno varstvo ali krožek,ampak varsvto, ki se izvaja popoldan zaradi popoldanskih služb staršev v primeru, kjer so dopoldan otroci s starši doma. Me je zanimalo, koliko vas je takšnih ki delate tudi popoldan (eden od staršev ali oba na določene dneve).

Nadaljna mnjenja dobrodošla.user posted image


meni bi tole čist ustrezalo user posted image user posted image user posted image ampak ne vsak dan......2-3 tedensko.....tam med 14 in 19 uro.....

(odgovor članu 5ra_28)
Neposredna povezava do sporočila: 33
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?