|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: vrtec za februarske otroke
11.6.2009 21:27:08   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: Sončni žarek

IZVIRNO SPOROČILO: tojeto1

Kva pa naj jaz rečem, k sem rodila konec aprila in mojo vlogo sploh ne bodo obravnavali, ker sem kao zamudila 8 dni. Halooo! Če sem pa rodila po 15. aprilu.
No, tko da ''lahko dobim'' vrtec šele septembra 2010, pa še dodatnih 10 točk mi ne pripada za zavrnitev otroka, ker ga niso obravnavali.
DISKRIMINACIJA!!
Jaz pa moram v službo marca 2010. Kam naj dam otroka??



Jaz pa sem sina vpisala pred rojstvom user posted image user posted image user posted image Smo imeli 15.1. že vpis in sem kar oddala vlogo s svojimi podatki......Rodila 19.1. (jim takoj sporočila ime, priimek) in je sprejet....ga čaka mesto do januarja 2010.....

Če ga takrat nebi vpisala, pa nebi dobili vrtca....


Sprejet je bil zato, ker izpolnjuje pogoje, ne zato, ker si pred rojstvom oddala  vlogo.

_____________________________

So what....

(odgovor članu Sončni žarek)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: vrtec za februarske otroke
11.6.2009 21:30:53   
Sončni žarek
user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Sončni žarek -- 11.6.2009 21:34:37 >

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: vrtec za februarske otroke
11.6.2009 21:32:46   
Sončni žarek
IZVIRNO SPOROČILO: mlea

IZVIRNO SPOROČILO: Sončni žarek

IZVIRNO SPOROČILO: tojeto1

Kva pa naj jaz rečem, k sem rodila konec aprila in mojo vlogo sploh ne bodo obravnavali, ker sem kao zamudila 8 dni. Halooo! Če sem pa rodila po 15. aprilu.
No, tko da ''lahko dobim'' vrtec šele septembra 2010, pa še dodatnih 10 točk mi ne pripada za zavrnitev otroka, ker ga niso obravnavali.
DISKRIMINACIJA!!
Jaz pa moram v službo marca 2010. Kam naj dam otroka??



Jaz pa sem sina vpisala pred rojstvom user posted image user posted image user posted image Smo imeli 15.1. že vpis in sem kar oddala vlogo s svojimi podatki......Rodila 19.1. (jim takoj sporočila ime, priimek) in je sprejet....ga čaka mesto do januarja 2010.....

Če ga takrat nebi vpisala, pa nebi dobili vrtca....


Sprejet je bil zato, ker izpolnjuje pogoje, ne zato, ker si pred rojstvom oddala  vlogo.


pa saj nisem napisala, da je bil sprejet zato, ker sem vlogo oddala pred rojstvom user posted image user posted image user posted image     dobro preberi moj post.......

sem samo odgovorila tojeto1, ki je zamudila vpisni rok, ker je rodila šele po vpisu.......

< Sporočilo je popravil Sončni žarek -- 11.6.2009 21:34:09 >

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: vrtec za februarske otroke
11.6.2009 21:48:12   
Onasiss
Sej znam brat in napisala si "če ga takrat ne bi vpisala, pa ne bi dobili vrtca...". Vpisi v vrtce so u glavnem potekali do konec marca.user posted image  

_____________________________

So what....

(odgovor članu Sončni žarek)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: vrtec za februarske otroke
11.6.2009 22:16:24   
Sončni žarek
IZVIRNO SPOROČILO: mlea

Sej znam brat in napisala si "če ga takrat ne bi vpisala, pa ne bi dobili vrtca...". Vpisi v vrtce so u glavnem potekali do konec marca.user posted image  


Seveda ne, ker kot prvo bi zamudila vpis in ker je vrtec poln.......

Vpisi pa potekajo očitno različno.....Pri nas je bil 15. in 16.1.2009 .....Pri nekaterih tam do 15.4.2009....

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: vrtec za februarske otroke
12.6.2009 10:56:30   
sazi
OK, punce, ne se kregatuser posted image .
Dejstvo je, da se v nekaterih (zelo redkih) vrtcih da vpisati še nerojenega otroka, v večini vrtcev pa ne in si potem res omejen na tisti (vsaj za MOL) 31.3. Če rodiš kasneje, zamudiš vse možnosti do naslednjega septembra, pa še dodatnih točk nimaš. Razen v izjemnih primerih se zgodi, da te potem vzamejo sredi leta, če se jih toliko izpiše oz. odpove mesto v čakalni vrsti.

(odgovor članu Sončni žarek)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: vrtec za februarske otroke
12.6.2009 11:02:30   
Anonimen
men pa ni jasno, kok ste sploh lohk vpisale, sej je pa ja po zakonu, da more bit otrok star 11 mesecev, da ga sploh lohk vpišeš? včasih ni blo tko, si vpisal, pa plačeval rezervacijo in si mel zagotovljeno mesto, zdej se pa to ne da več, otrok more bit star 11m za vpis in ne samo za vstop. očitno nekateri vrtci kr mal mim zakona delajouser posted image
moj je tud januarski, vlogo sem sicer oddala, sam obravnavali ga pa niso, ga bodo decembre, če bo kakšno mesto fraj...tko da tud nimam pojma kaj in kako bo...

(odgovor članu sazi)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: vrtec za februarske otroke
12.6.2009 12:09:40   
krokos
Najino vlogo so pa kar strgali in pred nama vrgli v koš, češ da ga lahko samo evidenčno vpišejo - tk da naše vloge sploh ne bodo obravnavali.
Očitno je v vsakem vrtcu drugače.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: vrtec za februarske otroke
12.6.2009 12:42:08   
lotoska
Krokos to pa je odnos, da jih ni sram. Če bi mojo vlogo strgala, bi jo pred mano zlepla, pa prepisala, pa še opravičla bi se za nadutost. Mislim...

(odgovor članu krokos)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: vrtec za februarske otroke
13.6.2009 23:58:33   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

men pa ni jasno, kok ste sploh lohk vpisale, sej je pa ja po zakonu, da more bit otrok star 11 mesecev, da ga sploh lohk vpišeš? včasih ni blo tko, si vpisal, pa plačeval rezervacijo in si mel zagotovljeno mesto, zdej se pa to ne da več, otrok more bit star 11m za vpis in ne samo za vstop. očitno nekateri vrtci kr mal mim zakona delajouser posted image
moj je tud januarski, vlogo sem sicer oddala, sam obravnavali ga pa niso, ga bodo decembre, če bo kakšno mesto fraj...tko da tud nimam pojma kaj in kako bo...


To pa ne vem, kje v zakonu si ti to našla. Res je, da otrok ne more v vrtec, če še ni dopolnil 11 mesecev, vpiše se ga pa lahko prej. Jaz sem vlogo za hčerko dala pri njenih dveh tednih, pogodbo podpisala pri njenih dveh mesecih, v vrtec gre pa, ko bo stara dobrih 11 mesecev, ko mi izteče porodniška - in to ni mimo nobenega zakona.

Tisto o strgani vlogi je pa pa čista katastrofa. Kako si lahko privoščijo tak odnos!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: vrtec za februarske otroke
15.6.2009 8:42:46   
Anonimen
tule maš kr na začetku, je pa nekje še pravilnik, sam se mi ne da zdej iskat. vpis je zakonsko mogoč z 11. meseci, prej pa ne.

(odgovor članu sazi)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: vrtec za februarske otroke
15.6.2009 9:28:49   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

tule maš kr na začetku, je pa nekje še pravilnik, sam se mi ne da zdej iskat. vpis je zakonsko mogoč z 11. meseci, prej pa ne.

ulla80-ti so tole precej drugače razlagaš. Mišljeno je, da gre otrok lahko v vrtec skozi vse leto in gre lahko v vrtec, ko dopolni starost 11. mesecev. Vpiše se ga pa prej oz. do takrat ko potekajo vpisi v vrtce.

Kva za kaj pa misliš, da so jaslične skupine kjer imajo otroke, ki še hodt ne znajo.

_____________________________

So what....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: vrtec za februarske otroke
15.6.2009 9:54:25   
sonce21
Vidim, da nisem edina s težavami okoli vrtca. Zanima me, če je katera pisala pritožbo, kaj je v njej napisala. Saj okvirno že vem kaj bom napisala, ampak zbiram še ideje, da bo pritožba dobila "težo"!

lp

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: vrtec za februarske otroke
15.6.2009 9:56:40   
Anonimen
ulla80-ti so tole precej drugače razlagaš. Mišljeno je, da gre otrok lahko v vrtec skozi vse leto in gre lahko v vrtec, ko dopolni starost 11. mesecev. Vpiše se ga pa prej oz. do takrat ko potekajo vpisi v vrtce.

Kva za kaj pa misliš, da so jaslične skupine kjer imajo otroke, ki še hodt ne znajo.


ma ne...prej je blo tko, ja...si vpisal mlajšega otroka, pa si plačval neko rezervacijo, z 11m je pa dejansko šou notri...zdej so pa spremenili zakon in ga tud vpisat ne morš prej kot z 11meseci....vlogo samo vzamejo danje evidenčno voden, obravnavajo ga pa potem, ko dopolni 11 m. tako bojo našga obravnavali decembra, če bo kako mesto prosto. vloge pa evidenčno vodijo zato, da vejo kolk teh vpisov še bo čez lero, da vejo kolk oddelkov oblikovat. pri nas je trenutno 9 takih otrok, tko da mogoč bo oblikovan še en oddelek jasli, če na pač lahko samo upam na kak izpis čez zimouser posted image
sem mela tanov pravilnik v rokah, kjer točno in lepo piše, da ne moreš vpisat otroka, mlajšega od 11m.  pa to so 2008 spremenil, k sem že pri uli mela blazne probleme, ker se mi je čez noč cela štala nardila in sem mogla en mesec pred koncem porodniške na šiht, tko da sem tamalo in vpisala in dala v vrtec z 10muser posted image in so mi šli totalno na roko(pa še izpisi so bli čez poletje kao, tko da so bla prosta mesta), pa še takrat je rekla ravnateljivca da bo pač probala, ker je zakon čist nov in verjetno se še ne bo noben v to vtikoval.

(odgovor članu Onasiss)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: vrtec za februarske otroke
15.6.2009 10:12:26   
Onasiss
ulla80-iz katere občine prihajaš??

_____________________________

So what....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: vrtec za februarske otroke
15.6.2009 22:18:46   
sazi

...zdej so pa spremenili zakon in ga tud vpisat ne morš prej kot z 11meseci....

Sem šla gledat zakon, pa nikjer tega ne najdem. Saj tudi ni logično. Npr. v našem vrtcu so vpisi v maju. Torej se noben otrok, ki bi od maja dalje dopolnil 11 mesecev, ne bi mogel vpisati v vrtec, pa čeprav bi bil septembra star že 14 mesecev? Razumljivo, da otrok ne more VSTOPITI v vrtec z manj kot 11imi meseci, ampak vpiše se ga pa lahko prej - sploh se lahko prej odda vlogo in ni logične razlage, zakaj se takih vlog ne bi obravnavalo. Če je otrok rojen februarja, mamica potrebuje varstvo z januarjem prihodnje leto, to je v prihajajočem šolskem letu, čemur so namenjeni vpisi v maju in se vloge mora obravnavat. V našem vrtcu je (se mi zdi) vsako leto skupina, ki se polni od septembra dalje - torej veliko otrok še niti septembra ne dopolni 11 mesecev, ampak pred vstopom v vrtec pa. Je pa to, da so mlajši odločilno pri komisiji, ki da takemu otroku manj točk. In mesto ima otrok od takrat dalje, kot je to zapisano v vlogi in kasneje v pogodbi in se prej ne plačuje nobena rezervacija.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?