|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   1 ali 2 dojki???
20.6.2009 10:30:47   
PC Baby
Mojega 2 mesece starega sinka dojim pri vsakem podoju a obe dojki. o pa sem to povedala P je kar malo čukasto pogledala in rekla: a še vedno?!

Kako pa ve? a ste toliko stare malčke dojile vsakič samo na eno dojko? meni se namreč zdi da po eni ostane še lačen... user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 1 ali 2 dojki???
20.6.2009 10:37:32   
žab*ca
Ravnaj se po svojem občutku oz.kakor ti otrok zahteva in pusti mnenje pediatrinje saj zna ista pediatrinja dajati vsaki mamici drugačen nasvet(vsaj naša).
Jaz sem včasih samo iz ene včasih iz obeh,sem pa vedno naslednji obrok začele iz tiste iz katere sem predhodno nehala.No sedaj pri 7mesecih pa res ponavadi dojim samo iz ene na podoj.
Srečno.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 1 ali 2 dojki???
20.6.2009 10:38:18   
Jančika_
V bistvu se niti ne spomnim. Ker mi je bilo važno samo, da se je najedel, pa če je bilo to iz ene ali iz dveh. Ne vem, zakaj bi bilo eno ali drugo kakršenkoli problemuser posted image .

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 1 ali 2 dojki???
20.6.2009 12:40:23   
pikolina66
no, meni je pa P pri 5m rekla, ''upam, da ne ponujate samo na eni strani...''....in še zdaj včasih na obeh (10m)...ne poslušaj nikogar, samo otroka opazuj, a je sit in koliko časa...

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 1 ali 2 dojki???
20.6.2009 12:43:47   
Hope2
1 mesec sem se spraševala kako dojiti ali samo na eni ali na obeh, ali začeti na tisti, kjer si nazadnje..... se sekirala, če prav delam, se bala da ne bom fasala mastitisa, da bo otrok dobil premalo/preveč mastnega ali vodenega mleka. Potem sem vse skupaj pozabila in se predala svojemu občutku in potrebam malčka. Dojila sem ga na eni joški in naslednji podoj na drugi, nič nisem menjavala v enem podoju in tako nam je obema pasalo, otrok se je najedel na eni joški, jaz pa nisem rabila telovadit in slačit obe zizikiuser posted image . Moja P hvala bogu ne komplicira in se ne spušča v take stvari, glavno da je otrok zdrav in se normalno rediuser posted image

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 20.6.2009 12:45:30 >

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 1 ali 2 dojki???
20.6.2009 12:46:03   
pikolina66
moj pa se ni najedel dovolj na eni, tako da ponavadi sem kar menjala strani in za vsak podoj ponudila obe, če ne je hotel čez eno uro nazaj jest

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
20.6.2009 12:54:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu pikolina66)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 1 ali 2 dojki???
20.6.2009 16:45:20   
Najaa
Jaz dojim kakor ji paše. Ponavadi se sam iz ene ne naje, zato ji dam obe. Naslednjič nadaljujem tam, kjer sem prejšnjič končala.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 1 ali 2 dojki???
20.6.2009 18:40:46   
PC Baby
No, hvala za odgovore.  Se mi je zdelo da ne more biti nič tako groznega če ga dojim z obeh ... user posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 1 ali 2 dojki???
23.6.2009 20:30:42   
lidija***
PC Baby- tudi jaz sem vedno ponujala pri podoju obe dojki.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 1 ali 2 dojki???
27.6.2009 11:04:27   
neisha80
Pri mojem user posted image je bilo čisto odvisno,včasih je popil iz obeh,včasih mu je bila dovolj ena.Nisem se nikoli obremenjevala s tem.

(odgovor članu lidija***)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 1 ali 2 dojki???
2.7.2009 14:49:27   
jancika
Tudi jaz sem v podobni dilemi.
Do pred kratkim, ko smo imeli prvo posvetovalnico (hčerka je stara 7 tednov), sem dojila samo na eni strani. Pediatrinja pa mi je svetovala, da ker nekje po 6 tednu dojenčki zahtevajo več in ker ponoči spimo tudi po 8 ur, naj ob vsakem podoju ponudim obe, na vsaki 10 min. Sicer se mi bo začelo dogajati, da bo mleka vedno manj.  Je to res??? Sedaj vedno ostaja kar precej mleka v obeh. Že do sedaj, ko sem dojila iz ene, mi je ponavadi še vedno ostajalo, razen proti večeru. Prosim za mnenje. Ne bi rada, da bi mleka zmanjkalo in da bi morala dodajat po flaški.

Pa še en problem imam. Ker bi naša mala skos vlekla, redkokdaj se sama ustavi, da je sita, razen ko na zizi zaspi, sem ji do sedaj pustila, da vleče med 5-10 minut. P pa je rekla, da bi naj vlekli po 10 min na vsaki. Počasi sem začela to prakticirat in kaj se dogaja. Po vsakem hranjenju bruhamo. Sedaj ne vem, ali naj pustim, da vleče dokler vleče (če res rabi več) ali jo enostavno prekinem po določenem času. Večinoma je tako, da najprej malo cmivka, kao da je še lačna, pa cmoka, če ji dam dudo jo vleče kot da še sploh ni jedla, ampak po parih minutah skapira, se umiri in je mir spet za ca. 3 ure. Kaj mi svetujete?
lp

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 1 ali 2 dojki???
2.7.2009 15:15:32   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: jancika

Tudi jaz sem v podobni dilemi.
Do pred kratkim, ko smo imeli prvo posvetovalnico (hčerka je stara 7 tednov), sem dojila samo na eni strani. Pediatrinja pa mi je svetovala, da ker nekje po 6 tednu dojenčki zahtevajo več in ker ponoči spimo tudi po 8 ur, naj ob vsakem podoju ponudim obe, na vsaki 10 min. Sicer se mi bo začelo dogajati, da bo mleka vedno manj.  Je to res??? Sedaj vedno ostaja kar precej mleka v obeh. Že do sedaj, ko sem dojila iz ene, mi je ponavadi še vedno ostajalo, razen proti večeru. Prosim za mnenje. Ne bi rada, da bi mleka zmanjkalo in da bi morala dodajat po flaški.

Pa še en problem imam. Ker bi naša mala skos vlekla, redkokdaj se sama ustavi, da je sita, razen ko na zizi zaspi, sem ji do sedaj pustila, da vleče med 5-10 minut. P pa je rekla, da bi naj vlekli po 10 min na vsaki. Počasi sem začela to prakticirat in kaj se dogaja. Po vsakem hranjenju bruhamo. Sedaj ne vem, ali naj pustim, da vleče dokler vleče (če res rabi več) ali jo enostavno prekinem po določenem času. Večinoma je tako, da najprej malo cmivka, kao da je še lačna, pa cmoka, če ji dam dudo jo vleče kot da še sploh ni jedla, ampak po parih minutah skapira, se umiri in je mir spet za ca. 3 ure. Kaj mi svetujete?
lp


Večkrat pristaviš, več mleka bo. Torej tebi ne bo zmanjkalo zato, ker boš dojila na obeh, ampak bo še več mleka, saj boš imela več podojev. Ampak paziti moraš, da n ebopodoj na eni strani tolk kratek, da bo otrok spil samo vodeno mleko,potem ga prestaviš na drugo joško pa bo spet tam dobil samo vodeno. Najprej teče vodeno, da se odžeja, pol pa bolj mastno, da se nasiti.

Jaz nisem nikoli poslušala pediatrinje ali patronažne in jih vzela za smrtno resno glede dojenja. Poslušaj svojga otroka. Vsak je drugačen. Pravijo otroka dojit na 3 ure, halooooo, pa saj ni robot, dojila sme ga ko je hotel, pa če je to bilo na 10 minut ali na 2 uri.Na 3 se nisva skoraj nikoli, razen ponoči. Pustila sem ga, da je pil kokr je hotel, če se je crklal, sem ga odstavila. Se pa ne spomnim, da bi mi sploh kdaj bil na joški po 2o minut. Največ 10 minut. Pa je zrasel v fajn fantiča.

(odgovor članu jancika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 1 ali 2 dojki???
2.7.2009 21:04:13   
hothien
Če je tudi iz druge, prav. Sicer zadostuje ena, ampak bolj pogosto, včasih na tri ure, včasih pa na 10 minut.

_____________________________

Do I look like I give a shit?

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 1 ali 2 dojki???
3.7.2009 19:26:03   
tubby
No mene tudi nekaj zanima. katero dojko ponudite če je npr. pije večkrat?
Tako naprimer da se doji lepo na obeh, konačam na levi potem pa se čez nekaj časa samo malo podoji ga dam spet na levo in kje naslednjič začnem? spet na levi?

meni se dejansko dogaja da imam mleka dovolj če se trudim dojiti na obeh-vedno žal ne rata-ker dojenček noče iz druge. Ampak vsaj večino podojev probam tako. sem se že po glavi tolkla zakaj mam dan an mleka ful drug dan pa komaj da gre... če dojim na obeh pol ga je pa dost. sej na drugi lih tok da potegne pa je dost.

ma katera tud tako izkušnjo?

(odgovor članu hothien)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?