|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ali lahko ponovno zamrznem?
24.6.2009 14:40:18   
muška
zamznjeno sem imela večjo količino bologneze omake, ki sem jo danes uporabila v lasagni. Ampak, ker je tega nastalo veliko in nismo vsega pojedli, lahko zdaj to lasagno ponovno zamrznem? Kaj pravite?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ali lahko ponovno zamrznem?
24.6.2009 14:51:00   
abi
Jaz, odmrznjenih živil ne zamrznem več.

_____________________________

Vse dobro,
* a b i *

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ali lahko ponovno zamrznem?
24.6.2009 15:13:25   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: abi

Jaz, odmrznjenih živil ne zamrznem več.


Isto.

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu abi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ali lahko ponovno zamrznem?
24.6.2009 15:24:24   
kjava
Kar zamrzni, pa čimprej porabi. Sem enkrat govorila z eno, ki dela na higieni živil, kako je s tem, pa je rekla, da sama rajši da še enkrat nazaj zamrznit, kot da bi pacala po hladilniku. Le na hranilni vrednosti izgubi, če večkrat tajaš in zamrzuješ.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ali lahko ponovno zamrznem?
24.6.2009 15:33:31   
Tanja55
Mislim, da kamot zamrznes in kot je rekla Kjava cim prej potem porabi. Namrec omako si vmes ponovno prevrela a ne? mislim, v lazanji se je skuhala, tko da mislim, da lahko zdej se enkrat zamrznes, ker je bla vmes toplotno obdelana.

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ali lahko ponovno zamrznem?
24.6.2009 16:34:31   
Anonimen
Bog ne daj, da meso še enkrat zamrznež, ko si ga že enkrat odmrznila.

(odgovor članu Tanja55)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ali lahko ponovno zamrznem?
24.6.2009 17:03:40   
Felicita
zamrznjenih stvari se ne sme zmrzovat nazaj V PRIMERU da niso bile vmes toplotno obdelane. če jih toplotno obdelaš (torej omaka - skuhano in potem še lazanja - pečeno) je enako, kot bi štartala s svežim mesom.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ali lahko ponovno zamrznem?
24.6.2009 17:44:23   
Hope2
Imam enake informacije od strokovnjakov kot kjava. Če odmrznjeno meso primerno toplotno obdelaš lahko nazaj zamrzneš

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ali lahko ponovno zamrznem?
24.6.2009 17:44:56   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: mtv

Bog ne daj, da meso še enkrat zamrznež, ko si ga že enkrat odmrznila.


In kaj ji bo, jo bo bog vzeluser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ali lahko ponovno zamrznem?
24.6.2009 18:49:43   
kjava

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: mtv

Bog ne daj, da meso še enkrat zamrznež, ko si ga že enkrat odmrznila.


In kaj ji bo, jo bo bog vzeluser posted image



Mene tud zanima tole no, pa kaj je tok groznega na tem ponovnem zamrzovanju user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ali lahko ponovno zamrznem?
24.6.2009 22:37:17   
Balonchy
Po moje ni panike... Sam probi čimprej porabit... user posted image

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ali lahko ponovno zamrznem?
25.6.2009 13:55:09   
Anonimen
Preberi si, še posebno podarek na koncu. Pa hvala za prijaznost. Vsak ima svoje mnenje, nekateri se potrudimo in najdemo še strokovno mnenje. Pa bog ne bo nič dal in naredil, to je tudi res, ja. Pa prijetno kuho. user posted image user posted image user posted image

http://www.zzv-lj.si/index.php?page=static&item=291&get_treerot=42

(odgovor članu Balonchy)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ali lahko ponovno zamrznem?
25.6.2009 14:26:55   
Felicita
mtv ti si pa brihtna da ti kr škodi. kje tuki piše da zmrznjenih živil, ki so bila po odtajanju toplotno obdelana ne smeš zmrznit nazaj? resno, prosila bi citat.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ali lahko ponovno zamrznem?
25.6.2009 14:52:53   
Primoza
Ne. Pojesti je treba v 24 urah po odmrznitvi.

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ali lahko ponovno zamrznem?
25.6.2009 15:07:42   
Primoza
Pri toplotni obdelavi se dejansko znebiš bakterij, vendar pa so prbolem njihovi metbolni produkti, ki lahko pri segrevanju spremenijo kemično sestavo in "postanejo" bolj strupeni. Surovo meso, ki je bilo zamrznjeno lahko sicer še enkrat zamrzneš po toplotni obdelavi, vendar ne več kot enkrat. Za druge vrste hrane pa spet velja drugače.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ali lahko ponovno zamrznem?
25.6.2009 17:11:31   
Felicita
Primoza, po eni strani maš prov, po drugi pa bakterijski toksini začnejo nastajat v trenutku, ko se katerkoli (ne samo odmrznjeno) živilo ohladi na sobno temperaturo - zato je npr riž, ki je skuhan in puščen izven hladilnika mnogo bolj nevaren kot npr tole, o čemer sprašuje avtorica teme.
poleg tega je večina bakterijskih toksinov vsaj delno termolabilnih in sicer v minus, ne v plus. tako npr lahko strup pojačaš z gretjem in omiliš z zmrzovanjem (potem maš pa še druge, npr botulin, ki so termolabilni v vse smeri).

če pa govoriš o encimskih produktih (npr razne oksidaze in lipaze) so spet termolabilne in če npr nastajajo v času zmrzovanja (lipaze so znane da zdržijo do -40) jih na +100 definitivno uničiš. se pa strinjam da ni dobro odmrznit-obdelat-zamrznit-odmrznit-obdelat-zamrznit... če drugega ne, z vsakim zmrzovanjem zgubiš precejšen del prehrambene vrednosti živila, da o samem izgledu zadev niti ne govorim.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ali lahko ponovno zamrznem?
25.6.2009 17:51:12   
Primoza
No, ja osebno bi tale izdelek iz mletega mesa pripravljen iz kdovečesa, ki je bil kupljen kdovekdaj, ki je pripotoval iz trgovine, iz katerega se je naredila omaka, se zmrznila, odtajala za lazanjo, ki se je spet spekla, pa hranila verjetno nekaj časa v kuhinji, potem v jedinici, pa potem verjetno še v hladilniku kar vrgel stran.

Verjetno imaš kot očitna strokovnjakinja iz živilske tehnologije in biokemije prav, vendar pa je ena stvar pravilno rokovanje v živilskem obratu ali pa takole v gospodinjstvu.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ali lahko ponovno zamrznem?
25.6.2009 18:08:55   
Felicita
no sej ta zadeva je zdej upam že ali v želodcih/smeteh ali pa v skrinji, če še ni, gre samo še v smeti lahko user posted image
ja, se strinjam, neki je hasap, neki je domača higiena... mislm sej ane, ko zveš kaj vse delaš (lahko) narobe v svoji kuhnji tudi zveš da bi mogu bit že vsaj 10x mrtu oz. vsaj resno zastrupljen user posted image zato je vseen najboljš po občutku in kmečki pameti delat, pa ne verjet vsemu kar so nas mame in babice učile user posted image


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ali lahko ponovno zamrznem?
25.6.2009 20:17:33   
mala zirafa
Sporoči, če ste bruhali.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ali lahko ponovno zamrznem?
22.8.2009 11:35:30   
scorpiogirl
bom kar tule nadaljevala user posted image

a lahko zamrznjene ribe, odtajam, popečem in spet zamrznem?

vse imam namreč v zamrzovalniku pakirano v porcijah za dva. ker je mož v bolnišnici, kuham samo zase (in za tamalega tisto malo, kar poje), tako da imam absolutno preveliko količino za enega user posted image

je bolje, da vse ribe spečem (rdeče postrvi) pa eno porcijo zmrznem ali pa spečem eno porcijo, polovica me pa do jutri počaka v hladilniku pa jutri pojem? ker mi ostane samo še, da pokličem taščo na kosilo, ker rib res ne bi metala stran user posted image


_____________________________

Ni nam dolgčas :)

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ali lahko ponovno zamrznem?
22.8.2009 12:38:46   
blaža
Moj mož bi rekel: več kot drisko , ne moreš dobit.user posted image

Ma jaz bi tudi raje porabla oz če je sila naredi jutri golaž pa polento, ta čas pa shrani v hladilniku.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu scorpiogirl)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ali lahko ponovno zamrznem?
22.8.2009 14:49:15   
SINEJA
Rib nikoli ni dobro odtajat in nato ponovno zamrznit.

(odgovor članu scorpiogirl)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ali lahko ponovno zamrznem?
22.8.2009 16:12:38   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Moj mož bi rekel: več kot drisko , ne moreš dobit.user posted image

Ma jaz bi tudi raje porabla oz če je sila naredi jutri golaž pa polento, ta čas pa shrani v hladilniku.


Kaj pa vem, naša bejba je od odmrznjeno, zamrznjene, odmznjene hrane (beri sladoleda na hrvaškem) pred leti dobila salmonelo + še neke druge bakterije al kaj že, ker je več kot samo driskanje in bruhanje, je res ena groza od groze, kolk jo je izmučilo, da o bivanju v bolnici ne govorim.... Zato jaz ne zmrzujem nečesa, kar je bilo odmrznjeno, razen če gre za ornk toplotno obdelavo in za ne preveč riskantne reči. Ribe in faširno pa se mi zdijo mal sumljive pri odtajevanju.

Jaz bi spekla obe ribi, potem bi pa iz ostanka, se pravi iz druge ribe naredila ribji namaz, ga dala v hladilnik in ga zjutraj pojedla za zajtrk.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ali lahko ponovno zamrznem?
23.8.2009 22:32:34   
muška
IZVIRNO SPOROČILO: mala zirafa

Sporoči, če ste bruhali.


nismo

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kravje mleko za dojenčka: da ali ne?
Čeprav je bilo že veliko povedanega in zapisanega, a še vedno tema o kravjem mleku za dojenčke odpira marsikatere polemi...
8 najboljših zdravih zajtrkov za nosečnico
Če ste brez idej, kaj bi si pripravili za zajtrk, da bi bilo zdravo in bi koristilo vam in vašemu razvijajočemu se otrok...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?