|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: merjenje bazalne tem. - spet
30.6.2009 20:56:02   
S*
IZVIRNO SPOROČILO: soncica12

še moje vprašanje. včeraj sem imela bolečine v jajčniku,zvečer sem si izmerila temperaturo-36,5. danes popoldne pa je 37,2. sicer po bolečini predvidevam, da je bila ovulacija včeraj? je možno da danes še zanosim? tokrat sem prvič poskusila z merjenjem temperatureuser posted image


Če si želiš pri določanju O pomagati z merjenjem bazalne temperature, si jo moraš vedno merit zjutraj, še preden vstaneš, če se le da vedno ob enakem času.

(odgovor članu soncica12)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: merjenje bazalne tem. - spet
1.7.2009 14:27:57   
Anonimen
Hej hej :)

Jaz sem tudi prejšnji mesec začela spoznavat svoj cikel :)
Sicer sem bila malček nepozorna in sem si temperaturo merla pod pazduho user posted image mladost je norost kaj čmo..
No potem sem si pa prebrala to temo in sem res res hvaležna tisti uporabnici, ki je posredovala link http://www.fertilityfriend.com ker sem se ta mesec ravnala zgolj po tej spletni strani.

V glavnem res je super! Vsak dan lepo zapišeš temperaturo, čas ko si jo izmeriš, kakšen je beli tok in kakšen je maternični vrat in stvar ti nariše grafek in zračuna ovulacijo ter možnosti za zanositev glede na tempiranost spolnih odnosov. Pa ne samo to, še vse dodatne znake počutja spremlja..
Res je super...user posted image user posted image user posted image

zraven pa dobiš še vsak dan en e-mail kjer ti  vse obrazložijo o ženskem menstrualnem ciklu, o znakih, ki te opozarjajo na plodnost, o belem toko čez pa čez in o materničnem vratu.. user posted image

V glavnem v 15 dneh sem postala tak ekspert, da se sama sebi čudim kako mi nekoč ni blo nič jasno user posted image
in mislim da nama je že v prvo uspelo naredit user posted image
bomo videli čez par dni, zaenkrat so znaki idealni user posted image user posted image

Toplo priporočam!
Lepo se imejte punce in veliko user posted image želim!!

(odgovor članu S*)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: merjenje bazalne tem. - spet
1.7.2009 17:42:53   
Majčka*
Punce mene pa zanima koliko dni pred menstruacijo bazalna temperatura pade??a je to tudi odvisno od vsake posameznice...meni npr enkrat že 5 dni pred user posted image pade, enkrat 2 dni prej...kako je s tem?


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: merjenje bazalne tem. - spet
1.7.2009 17:49:53   
Anonimen
ovulacija se zgodi na dan padca temperature.

(odgovor članu Majčka*)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: merjenje bazalne tem. - spet
1.7.2009 17:51:26   
Anonimen
aja sori sem mislila da sprašuješ za ovulacijo ne menstruacijo user posted image
pade od 3 do 2 dni pred menstruacijo.


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: merjenje bazalne tem. - spet
1.7.2009 19:11:15   
rinamali
Meni pa temperatura pade zmeraj na dan menstruacije in nič prej. Zjutraj izmerim temperaturo in do poldneva že dobim menstruacijo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: merjenje bazalne tem. - spet
2.7.2009 8:20:04   
Anonimen
meni pa zdej nekaj ni jasno...zej sem 5 dni zapored imela temperaturo 37°...in danes 36.8. Nič drastičnega, saj je moja povprečna bazalna T=36,66. In grem zjutraj lulat..in divje rdeča kri! Kar ene par kapljic ena za drugo..sem mogla uporabit tampon..user posted image

kako je to možno??? Moja bazalna temperatura se sploh ni še spustila! In čas za menstruacijo je še prekleto daleč, saj sem v lutealni fazi šele 7 dni.. OK to bi bilo že vse  v redu in prav če bi moja lutealna faza trajala 7 dni..ampak bega me to, da se moja temperatura sploh ni spustila in da ni nikjer običajnih znakov menstruacije (boli ko hudič)...

(odgovor članu rinamali)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: merjenje bazalne tem. - spet
2.7.2009 13:48:58   
rinamali
Jaz bi rekla, da je to vgnezditvena krvavitev(čeprav ne bi smela bit tako močna), ker ob vgnezditvi tudi temperatura običajno malo pade. Če ne gre za neko res močno krvavitev, bi to lahko bilo to! Srečno!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: merjenje bazalne tem. - spet
2.7.2009 14:13:16   
Anonimen
joj rinamali jaz upam da imaš prav...
iz tvojih ust v božja ušesa.. user posted image

krvavitve sedaj ni več..tako da upam da je res..čeprav ni bil ravno mali roza flekec
kot to opisujejo druge, ampak ok, zaenkrat bom še optimistka
in zagovarjam trditev, da je vsaka punca malo drugačna user posted image

(odgovor članu rinamali)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: merjenje bazalne tem. - spet
2.7.2009 14:48:45   
rinamali
Če se ti je to zgodilo prvič, tako med ciklusom, potem lahko resnično upaš. Po moje se vse ujema- 7.dan, padec temperature in rahla krvavitev. Resnično ti želim, da ti je uspelo!
Jaz sem skoz v opazovanju teh znakov, ampak se pri meni ne zgodi nič od tega, kar bi nakazovalo na možno nosečnost.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: merjenje bazalne tem. - spet
2.7.2009 16:41:14   
Getreal
ja vem kako je to...malček te zašpika v križu in si že vsa v luftu..alpa se ti malo zavrti..bognedaj da ti je kdaj slabo, pol je pa že kar 99%.. si že kar definitivno noseča user posted image jz to doživljam že kar nekaj mesecev, ja..
zdaj sm pa rekla da sploh ne bom gledala na to, ampak se bom zadeve lotila čisto znanstveno, z merjenjem temperature in da pač ne bom več zapravljala denarja za vse prezgodnje teste, ki sem jih nardila zarad neučakanosti.

Sem pa brala da pri nekaterih ni niti najmanjših znakov nikoli, tako da mislim da
se nimaš kaj sekirat user posted image mogoče ti je pa že uspelo in niti ne veš!

nam pa tudi upam...

(odgovor članu rinamali)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: merjenje bazalne tem. - spet
3.7.2009 16:59:32   
Njumi
IZVIRNO SPOROČILO: sunprincess

Mene pa zanima zakaj si potem sploh meriti temperaturo, če zveš za ovulacijo šele, ko je mimo?user posted image


Če naravno metodo načrtovanja družine uporabljaš tudi kot 'zaščito' pred zanositvijo - pardon izrazu, ne najdem boljšega.


_____________________________

Ljudje velikokrat opazijo le tisto, kar njihovo prepričanje podpira.
Danes je čisto lep dan! :)

(odgovor članu sunprincess)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: merjenje bazalne tem. - spet
3.7.2009 21:42:26   
kitka1
Če želite izvedeti kaj več o merjenju bazalne temperature, si preberite malo tole debato:

http://www.ringaraja.net/forum/m_1671445/mpage_1/key_bazalna%252Ctemperatura/tm.htm#1674286

in še tukaj: http://med.over.net/forum5/read.php?67,4610158,4610379,quote=1

Drugače pa... Bazalna se reče zato, ker gre za 'osnovno' telesno temperaturo zjutraj po najmanj 4-5 urah počitka, še preden vstanemo (vsaka fizična aktivnost že lahko vpliva na dvig temperature, tudi odhod na WC). Prav tako vpliva na BT alkohol...

Najlažje (najbolj praktično) jo je meriti oralno (po moje :), vendar je potrebno imeti primeren digitalni termometer. Večina ni dovolj občutljiva. Jaz sem preiskala kar precej trgovin in lekarn, na koncu sem dobila pravi mali računalnik: citizen CT915 (zgleda takole, stane okoli 50 €, imajo ga npr. v e-naturi), namenjen prav merjenju bazalne temperature in to oralno.

Gre za pravi mali računalnik, ki si zapomni 120 zadnjih temperatur in ti celo riše graf. Jaz sem temperature sicer vnašala v fertility friend, ki ti tudi riše grafe in še kaj. Lahko nastaviš tudi budilko na njem (da te npr. zbudi vsako jutro ob isti uri, kar je najbolj zanesljivo). Merilec si daš pod jezik, potem pa meri celih 5 minut na dve decimalki natančno (navadni termometri na eno, pa še to ne najbolj natančno - in to je premalo). Jaz sem običajno vmes kar zaspala nazaj. Ko zmeri, začne piskati in merilec pospraviš, temperaturo pa pogledaš (ali izpišeš) kadarkoli kasneje - ni se ti treba navsezgodaj zjutraj obremenjevati še s tem.

Upam, da sem kateri pomagala...



< Sporočilo je popravil kitka1 -- 3.7.2009 21:44:02 >

(odgovor članu Njumi)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: merjenje bazalne tem. - spet
5.7.2009 15:43:34   
violet
Živjo!

Vidim, da se ravno pogovarjate o merjenju bazalne temperature in bi tut jst mal vskočila s par mojimi vprašanji.
Jst sem imela takole:
36.2, 36.2, 36.3, 36.4, 36.4, 36.3, 36.2, 36.3, 36.3, 36.3 (a je tu ovulacija), 36.7, 36.5, 36.7, 36.6, 36.8, 36.6, 36.7, 36.8
Sem prijavljena na fertilityfriend.com in mi je zračunal na 20. dan cikla ovulacijo, a je to pravilno? Danes naj bi prišla user posted image , pa je še vedno ni. Kot vidite, imam pa že 8 dni visoko temperaturo (če se to sploh smatra za visoko temperaturo k tko niha), a je to dober znak, da sem zanosila? A katera ve kolk časa mora bit temperatura visoka, da se potrdi nosečnost?
Upam, da nisem preveč zamorila z mojimi vprašanji. Si šele prvi mesec merim bt, pa kljub temu da je velik napisanega o tem, sem še vedno mal zmedena.
Pozdravček, violet.

(odgovor članu kitka1)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: merjenje bazalne tem. - spet
6.7.2009 2:26:53   
kitka1
Violet, ti kar nadaljuj z merjenjem. Samo en ciklus ti namreč pove bolj malo. Vsaj 3 cikluse si je potrebno meriti, da dobimo nek vzorec. Tudi fertility friend ga upošteva.

Glede ovulacije je pa težko reči. Zapisala si samo 16 temperatur in mi ni jasno, kako naj bi torej imela ovulacijo 20. dan. Razen, če si nisi merila vsak dan in tega nisi zapisala. Načelno bi bila lahko ovulacija tam, kjer sprašuješ, ker dvig temperature za približno pol stopinje že lahko to potrdi. Sicer pa so majhna nihanja normalna. SPloh pa je vse odvisno od natančnosti merjenja.

Kot sem že rekla: čim bolj natančno si jo meri nekaj ciklusov, pa se bo verjetno pokazal tvoj vzorec. Ali si zanosila, je torej precej težko sklepati kar iz prvega ciklusa. Temperatura, ki ne pade takrat, ko pričakujemo menstruacijo, je lahko eden od (dobrih) znakov zanositve. Največ pa pove nosečniški test...

Drugače pa naj bi od ovulacije do menstruacije minilo najmanj 12 dni. Kar je manj, lahko kaže že na lutheal phase defect oziroma prezgodnji propad rumenega telesca, ki izloča hormon, potreben za debelitev sluznice v maternici (nujno potrebno za vgnezditev zarodka). V tem primeru pride do prezgodnjega luščenja sluznice (menstruacija) in z njo vred zarodka (tudi, če se je ta vgnezdil).

Do vgnezditve zarodka pride okoli 8.-10. dne po ovulaciji. Če imaš torej temperaturo višjo že 8 dni, potrpi še približno 6 dni, potem pa lahko že narediš urinski test (če seveda ne dobiš menstruacije). Temperatura dan ali dva pred menstruacijo (če ni prišlo do vgnezditve) postopno pade.

(odgovor članu violet)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: merjenje bazalne tem. - spet
3.8.2009 16:39:16   
Mia007
IZVIRNO SPOROČILO: soncica12

še moje vprašanje. včeraj sem imela bolečine v jajčniku,zvečer sem si izmerila temperaturo-36,5. danes popoldne pa je 37,2. sicer po bolečini predvidevam, da je bila ovulacija včeraj? je možno da danes še zanosim? tokrat sem prvič poskusila z merjenjem temperatureuser posted image


Ojla.

Temperaturo si vedno  meriš zjutraj preden ustaneš iz postelje, nikakor ne popoldne in bilo kdaj čez dan... Pravi rezultat ovulacije ti da rezultatk tako, da si meriš vsaki dan  čimbolj ob isti uri zjutraj preden vstaneš iz postelje.


LP

(odgovor članu soncica12)
Neposredna povezava do sporočila: 41
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?