|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   PUSTILA BOM SLUŽBO!?
5.8.2009 18:32:46   
SURF
Trenutno sem v porodniški vse tja do januarja.S partnerjem se odločava,da bom za nekaj časa ostala doma in pustila sedanjo službo.(in se kasneje mogoče zaposlila v svoji stroki).
Zelo bi bila vesela,če mi svetujete..zanima me do česa sem potem upravičena kot oseba,ki je sama pustila službo?
Hvala že v naprej.

l.p.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: PUSTILA BOM SLUŽBO!?
5.8.2009 18:34:00   
Anonimen
ce ima moz dovolj veliko placo, do nicesar. malo bojo vecji otroski dodatki, pa mislim , da to vse.

(odgovor članu SURF)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: PUSTILA BOM SLUŽBO!?
5.8.2009 18:57:16   
ZmajTolovaj
Jaz ti svetujem, da počakaš še nekaj časa, ker čisto možno, da boš pa komaj čakala vrnitev v službo - januar je še kar daleč ... Drugače pa z Zavoda za zaposlovanje nisi upravičena, od drugod pa ne vem. 

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: PUSTILA BOM SLUŽBO!?
5.8.2009 19:42:54   
kajalin*
Do ničesar iz zavoda,lej če ima tvoj dovolj veliko plačo potem daj,otroških bo pa kakih 20 eur več.Če vam znese,srečnouser posted image

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: PUSTILA BOM SLUŽBO!?
5.8.2009 19:56:36   
Anonimen
ce ima moz dovolj veliko placo, do nicesar. malo bojo vecji otroski dodatki, pa mislim , da to vse.


ja, kar vse bo to. mogoce kaj nizji razred za vrtec, ampak spet odvisno od place moza.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: PUSTILA BOM SLUŽBO!?
5.8.2009 20:00:15   
pf
Opravičena res nisi do ničesar drugega kot višje otroške dobiš. Da ti ne bo potem žal, če slučajno ne bo kar nove službe, ko si jo boš zahotela. Jaz sem včeraj začela delati po porodniški in ti povem, da je super. Mi ne pride na pamet, da bi pustila, pa bi tudi moj raje videl, da bi bila doma z miško in njim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: PUSTILA BOM SLUŽBO!?
5.8.2009 20:10:20   
Maleal
Kje še je januar,kak si lahko sigurna,da boš še sploh kdaj dobila službo,saj to ni tak lahko,kot da bi kamen pobral na cesti.

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu pf)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: PUSTILA BOM SLUŽBO!?
5.8.2009 20:24:42   
Splišni
Mislim, da ti občina plača obvezno zdravstveno zavarovanje. Vsaj v Kr je tako. Samo res pa ne vem, a je treba za to na Zavodu biti prijavljen ali ne.

S ni za otroške doklade tudi tako, da moraš biti v primeru brezposelnosti na Zavodu za zaposlovanjje kot iskalec zaposlitve prijavljen, da jih sploh dobiš? Se spomnim, da smo pri nas imeli enkrat to težavo, ko mož  ni bil prijavljen in se je morat iti prav prijaviti, da sem doklade dobila.

< Sporočilo je popravil Splišni -- 5.8.2009 20:26:35 >

(odgovor članu Maleal)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: PUSTILA BOM SLUŽBO!?
5.8.2009 20:29:11   
Naja31
Nisi upravicena do nicesar.
Se pa strinjam da v trenutnih casih, ko smo lahko srecni da sluzbe sploh imamo, to ni najbolj pametna ideja. Razen ce moz tako dobro zasluzi ampak jaz sem mnenja da zenska nikoli ne sme biti 100% financno odvisna od partnerja.
Sicer je pa januar se dalec in ti bo monotonija porodniskega dopusta mogoce zacela presedati. Jaz sem po obeh porodniskah komaj cakala da grem delat.

(odgovor članu Maleal)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: PUSTILA BOM SLUŽBO!?
5.8.2009 21:20:41   
urška
pojdi raje delat za 4 ure do otrokovega tretjega leta. mislim da ni ravno pametno kar službo pustit.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: PUSTILA BOM SLUŽBO!?
5.8.2009 22:06:43   
SURF
hmmm...
vprašanje je še odprto...
ja,tudi o polovičnem delovnem času sem razmišljala...


(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: PUSTILA BOM SLUŽBO!?
5.8.2009 22:29:02   
piule
če ti seveda delodajalec,odobri 4 urni delavnik.....

(odgovor članu SURF)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: PUSTILA BOM SLUŽBO!?
5.8.2009 22:47:40   
mojca345
danes je težko dobit službo in se je treba držat tiste k je imamo....tisti, k imajo pa plače nad 2000 eur od navadnih smrtnikov, so pa bolj redki.... večji ko bo otrok, večji bodo stroški...otročka data v kako privatno varstvo v manjši skupinici, ker treba je razmišljat na potrebe otroka. otrok rabi družbo, da se socializira, naveže nove stike in prične razvijati svojo osebnost. mislim, da otorčku ne bi kaj prida ponudila, če bi ga/jo cele dneve imela za sebe, brez otroške družbe....

drugače pa jaz vidim na obrazih mamicah, da so prav srečne ko otroka oddajo, da si vzamejo tudi kaj časa za sebe, predvsem pa da gredo v službo in še na kaj drugega mislijo.

dorb je za premislit kaj boš naredila.... recesijo dele šele odplačujemo... sam ne pozabit na sebe, pravim jaz...sej otroka imaš rad je del sebe, ampak tudi ti imaš svojo pot in ne je pozabit razvijat in se izpopolnjevat...

_____________________________

Hanika, čakava TE. Tvoja starša.

(odgovor članu piule)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: PUSTILA BOM SLUŽBO!?
5.8.2009 22:48:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: piule

če ti seveda delodajalec,odobri 4 urni delavnik.....


To je pravica starsev, ne volja delodajalca.

(odgovor članu piule)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: PUSTILA BOM SLUŽBO!?
5.8.2009 22:54:04   
pezbar
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Mislim, da ti občina plača obvezno zdravstveno zavarovanje. Vsaj v Kr je tako. Samo res pa ne vem, a je treba za to na Zavodu biti prijavljen ali ne.

S ni za otroške doklade tudi tako, da moraš biti v primeru brezposelnosti na Zavodu za zaposlovanjje kot iskalec zaposlitve prijavljen, da jih sploh dobiš? Se spomnim, da smo pri nas imeli enkrat to težavo, ko mož  ni bil prijavljen in se je morat iti prav prijaviti, da sem doklade dobila.

Pri nas smo dobili odločbo za otroški dodatek brez večjih problemov, čeprav moj nima redne službe niti ni prijavljen na Zavodu za zaposlovanje. Jih je pa zanimalo, koliko zasluži, ker so tudi na osnovi njegovih prihodkov (študentsko delo, honorarji) določali višino otroškega dodatka. Enako je bilo na občini pri vlogi za znižanje plačila vrtca.
Imamo pa en drug problem: ker on nima redne službe, jaz ne dobim bolniške za tamalega (razen če vsakič posebej, ko mali zboli, dobimo pisno potrdilo njegovega delodajalca, da je tiste dni res delal) ...

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: PUSTILA BOM SLUŽBO!?
6.8.2009 7:47:08   
Anonimen
Mislim, da ti občina plača obvezno zdravstveno zavarovanje. Vsaj v Kr je tako. Samo res pa ne vem, a je treba za to na Zavodu biti prijavljen ali ne.

meni, ko je potekla podpora iz zavoda za zaposlovanje, mi niti obveznega zdravstvenega niso placali. grem jst lepo flegma na pregled,  mesec nazaj. se prej pa sem sla na zavod za zdravstveno nekaj vprasat. in mi tam rece zenska....ja pikeeeec, pa sj ti sploh nisi zavarovana.....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image OSNOVNO!!!!!
pa sem rekla, ja kako nisem, saj sem na zavodu prijavljena. je rekla, da se je spremenilo. in da naj se po mozu zavarujem drugace pa samoplačnisko. potem pa mi je na brzino uredila samoplacnisko, ker sem cla cez 1 teden itak na porodnisko. da sem vsaj na pregled sla!

(odgovor članu pezbar)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: PUSTILA BOM SLUŽBO!?
6.8.2009 16:10:20   
ZmajTolovaj
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: piule

če ti seveda delodajalec,odobri 4 urni delavnik.....


To je pravica starsev, ne volja delodajalca.


točno to


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: PUSTILA BOM SLUŽBO!?
6.8.2009 18:00:25   
piule
jajjjja kje je problem pol pa lahk kar knjižico dobiš,,,,pravicauser posted image user posted image user posted image dajmo no kje živite.....če ti delodajalec odobri lahko delaš,čene pa ne....to točno sama vem....itak majo delpdajalci škarje in platno v rokah....dajte mal poslušat kaj se dogaja no....

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: PUSTILA BOM SLUŽBO!?
6.8.2009 22:08:22   
arabela*
jaz sem jo tudi pustila...bom po porodniški kar doma ostala...

Skratka 6.mesecev ne dobiš ničesar..oz ti ne pripada socialna popora,se pa lahko normalno takoj na zavod prijaviš.
pa OD se ti bo malo zvišal,ko boš javila spremembo..

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu SURF)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: PUSTILA BOM SLUŽBO!?
6.8.2009 22:15:51   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: mojca345

danes je težko dobit službo in se je treba držat tiste k je imamo....tisti, k imajo pa plače nad 2000 eur od navadnih smrtnikov, so pa bolj redki.... večji ko bo otrok, večji bodo stroški...otročka data v kako privatno varstvo v manjši skupinici, ker treba je razmišljat na potrebe otroka. otrok rabi družbo, da se socializira, naveže nove stike in prične razvijati svojo osebnost. mislim, da otorčku ne bi kaj prida ponudila, če bi ga/jo cele dneve imela za sebe, brez otroške družbe....

drugače pa jaz vidim na obrazih mamicah, da so prav srečne ko otroka oddajo, da si vzamejo tudi kaj časa za sebe, predvsem pa da gredo v službo in še na kaj drugega mislijo.

dorb je za premislit kaj boš naredila.... recesijo dele šele odplačujemo... sam ne pozabit na sebe, pravim jaz...sej otroka imaš rad je del sebe, ampak tudi ti imaš svojo pot in ne je pozabit razvijat in se izpopolnjevat...



tukaj bi samo eno stvar dodala....
fajn je delat,če je to v meji normale..jaz npr.bi imela tak delovnik po porodniški,da bi delala vsak dan do pol desete zvečer...ker dopoldanse smene bi bile tak redkost...pa vse vikende in praznike..Otrok sploh ne bi videla...jaz sem glede moje odločitve tudi od marsikoga slišala kar konkretne obsodbe,vendar mi ni žal...otroci zrastejo 123...in mi na misel ne pade,da se ne bi nič videli..ne vem..to je od človeka do človeka čist različno,kako študira.

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu mojca345)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: PUSTILA BOM SLUŽBO!?
6.8.2009 22:43:59   
ZmajTolovaj
IZVIRNO SPOROČILO: piule

jajjjja kje je problem pol pa lahk kar knjižico dobiš,,,,pravicauser posted image user posted image user posted image dajmo no kje živite.....če ti delodajalec odobri lahko delaš,čene pa ne....to točno sama vem....itak majo delpdajalci škarje in platno v rokah....dajte mal poslušat kaj se dogaja no....


Dogaja se tisto, kar si ljudje dovolijo. Pravico imaš določeno, pa pika.
KLIK




_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu piule)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: PUSTILA BOM SLUŽBO!?
6.8.2009 23:31:25   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: pezbar

Imamo pa en drug problem: ker on nima redne službe, jaz ne dobim bolniške za tamalega (razen če vsakič posebej, ko mali zboli, dobimo pisno potrdilo njegovega delodajalca, da je tiste dni res delal) ...


POnavadi noben zdravnik ne komplicira, čeprav je po zakonu res tako, mislim noben te tega posebej ne vpraša... razen, razen seveda Čukovauser posted image user posted image . Ona živi za birokracijo. Zapisuje, zapisuje, romane.... le da to ni bistvo zdravljenja. Žal.

(odgovor članu pezbar)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: PUSTILA BOM SLUŽBO!?
7.8.2009 10:05:19   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: pezbar

Imamo pa en drug problem: ker on nima redne službe, jaz ne dobim bolniške za tamalega (razen če vsakič posebej, ko mali zboli, dobimo pisno potrdilo njegovega delodajalca, da je tiste dni res delal) ...


POnavadi noben zdravnik ne komplicira, čeprav je po zakonu res tako, mislim noben te tega posebej ne vpraša... razen, razen seveda Čukovauser posted image user posted image . Ona živi za birokracijo. Zapisuje, zapisuje, romane.... le da to ni bistvo zdravljenja. Žal.


mislim, da je tukaj bolj problem zavarovalnice, kot tega, da bi zdravnik kompliciral.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: PUSTILA BOM SLUŽBO!?
7.8.2009 11:50:57   
Lenck
Če sama pustiš službo, načeloma nisi upravičena do ničesar bistvenega, če ima tvoj mož zaposlitev.

Na Zavodu za zaposlovanje si sicer lahko prijavljena, ampak ne dobiš podpore, ker si sama pustila službo (glede tega nisem čisto 100 %, ampak menim, da je tako - jaz je nisem imela, ker sem prekratek čas bila zaposlena).

Na CSD nisi uporavičena do pomoči vsaj 6 mesecev, ker si sama pustila službo; po tem času pa samo, če ima partner ekstremno nizke dohodke in te "ne more preživljati".

Na občini nisi upravičena do osnovnega zdravstvenega zavarovanja, če ima partner vsaj minimalno plačo in tako presegate cenzus, ki je okoli 170 € na osebo. Zavarovanje si moraš bodisi plačati sama, bodisi si ga urediti preko moža.

Otroški dodatki pa lahko, da se ti bodo povečali, glede na finančno stanje družine.


Pišem iz lastne izkušnje, lani jeseni sem pustila službo.

_____________________________

Svet je takšen, kakršnega vidiš. In vidiš ga tako, kot ga želiš videti.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: PUSTILA BOM SLUŽBO!?
7.8.2009 11:57:30   
Čebel@
pretehtaj + in -........podpiram te,koker koli se boš odločilauser posted image .....jaz bi šla za 4 ure,pustiš jo lahko še glih takouser posted image

(odgovor članu Lenck)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




kam rodit
binabina

kam bi odšla rodit

LJUBLJANA (36%)

MARIBOR (18%)

PTUJ (7%)

CELJE (12%)

POSTOJNA (17%)

SLOVENJ GRADEC (10%)


Število vseh glasov: 267

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!