|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   alarm za dojenje
6.8.2009 21:56:27   
Anonimen
pozdravček!

zanima me, kdaj se odločite, da boste podojile otroka:

1. ko začne jokati?
2. ko se komaj zbudi in še v spanju išče joško?
3. ko morate na pot ali ven pa mu ponudite, da se ne bi začel jokati ravno ko bi se usedli v avto ali zapeljali iz hiše, bloka,...?
4. ko je čas za to (na uro!)?

pri meni menjajoče se veljajo prvi trije.
hvala za odgovore:))
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: alarm za dojenje
6.8.2009 22:01:53   
tasa_m
Pozdravljena.
Jaz našo podojim,ko začne jokat in vem, da je čas za dojenje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: alarm za dojenje
6.8.2009 22:07:52   
veronikab
k.tja - moj mali je star 3 mesece in ga dojim, ko on to hoče. Ne oziram se na čas. Včasih je to tudi cartanje, pa si mislim, da so to itak najlepši trenutki, ki jih sedaj imava in da bo ta čas še kako hitro minil.
Da odgovorim malce natančneje:

1. ko začne jokati?
Ne vedno, saj sem ga sedaj pogruntala, da jokati začne tudi, ko ga npr. pestovam in ga odložim. Pol ga poskušam zamotiti s kakšno igračko ali pa ga spet dvignem.

2. ko se komaj zbudi in še v spanju išče joško?
U, ja. To pa definitivno ponoči. Če se le da, mu ne dovolim, da bi se popolnoma zbudil, saj v polsnu lepše sesa, pa tudi lažje zaspi nazaj.user posted image

3. ko morate na pot ali ven pa mu ponudite, da se ne bi začel jokati ravno ko bi se usedli v avto ali zapeljali iz hiše, bloka,...?
Ja, vedno preden gemo na pot, se podojimo in previjemo, da ne bi že za naslednjim vogalom ail jok in stok.

4. ko je čas za to (na uro!)?
Pri nama to nikoli ni bilo na sporedu.

Dojenje na 3 ali pa 4 ure, nama enostavno ne gre. Sicer pa tudi mi odrasli nismo lačni na 3 ure, a ne? Jaz poslušam svojega otroka in ga hranim po potrebi.

_____________________________

Najina sreča Jakob Bela se je rodil 27. 4. 2009.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: alarm za dojenje
6.8.2009 22:10:43   
Dali*
zanima me, kdaj se odločite, da boste podojile otroka:


...takrat ko on to želi, ne glede na čas, uro, prostor...

...ko je vroče je to bolj pogosto, tudi zobki so mogoče že na vidiku in se ponoči zbudi tudi do 5 x pa ga podojim...

on rula...



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: alarm za dojenje
6.8.2009 22:28:14   
Najaa
Čist odvisno. Čez dan vem približno, kdaj bo lakota in poznam že njeno prošnjo za jest. user posted image Ponoči je ne pustim, da bi zajokala, torej ko išče dojko. Če kam greva in se približuje ura za jest, ji kar dam.
Moja je kar navajena na uro jest, ampak če ji kdaj še ne paše, je ne silim, ampak počakam, da sama "reče".

(odgovor članu Dali*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: alarm za dojenje
6.8.2009 22:53:23   
petrazg
K.tja... Jaz mojega podojim takrat, ko vem, da joka zato, ker je lačen oz. išče joško. Niti velikokrat ne zajoka pred hranjenjem, ker sva se sedaj že ornk spoznala in kar dobro poznava eden drugega user posted image

Edino izjemoma, če slučajno zjutraj (ko se prvič zbudi) spi v moji postelji, ima joško na razpolago in jo takoj dobi... Takrat potegne samo parkrat in spiva naprej, drugače se pa vsi skupaj zbudimo, ker zažene vik in krik... ne glede na to kdaj je jedel... se tako samo malo pocarta...

Dojenje na uro... v pediatrični so me skoraj ob živce spravile sestre, ker smo morali jesti točno na 3 ure. user posted image user posted image user posted image Doma teka nismo nikoli prakticirali...

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: alarm za dojenje
6.8.2009 22:59:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: petrazg

Takrat potegne samo parkrat in spiva naprej, drugače se pa vsi skupaj zbudimo, ker zažene vik in krik... ne glede na to kdaj je jedel... se tako samo malo pocarta...



user posted image  to mi je pa znano!

ampak pri nas je tudi vik in krik, ko ima dovolj spanja - ima pa prej tisti pogled "da me slučajno ne boš več silila spati!"user posted image  ampak to je že druga tema,...

(odgovor članu petrazg)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: alarm za dojenje
7.8.2009 15:45:07   
nebo
Mi se dojimo strogo na 2 do 3 ure, ker me je ful strah, da bi fasala kak mastitis...ne vem no, smo komaj na začetku, moj dečko je star 9 dni, sesa ful, ampak fora je ta, da ga včasih vmes, ko bi se morala podojit ne morem zbuditi in potem ga silim jest v spanju, in kaj se mi zgodi, seveda pobljuva ven, joške mi itak ne sprazni in potem razmišljam, ali si jo naj izčrpam (jojo verjetno raje ne, da ne bo še več mleka), ali mu naj ponudim nato to joško ali drugo????

Skratka ogromno nekih vprašanj imam??

Kaj narediti z joško, ki jo otrok sicer malo sprazni ampak ne pa popolno, saj jaz imam občutek, da imam vedno še nekaj noter!!!

Res me je namreč strah tega mastitisa!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: alarm za dojenje
7.8.2009 16:20:52   
Najaa
Ma ne ga zbujat zarad hranjenja. Izčrpaj si toliko, da te ne bo tiščalo.
Če imaš po dojenju občutek, da je še notri, nič hudega. Pač ni vsega pojedel.

(odgovor članu nebo)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: alarm za dojenje
7.8.2009 23:56:20   
Anonimen
nebo, če se ti bo dozdevalo, da ti prsi otrdevajo (da bodo postale kot kamen) in ti mleko samo ne izteče ven, poskusi z masažo pod "vročim" tušem... v kolikor še vedno ne bo pomagalo, obstaja pršilo za nos Syntocinon (ne vem točno, kako se napiše), ki odlično odmaši... predpišejo (recept potrebuješ) ti ga pa v porodnišnici.
drugače pa pristavi na tisto stran, ki je bolj polna, med samim dojenjem pa zamenjaj (s tem da vmes podereš kupček... dobi spet prostor za novo mleko).

drugače pa se ti bo začelo mleko samo uravnavati (povpraševanje-ponudba) enkrat boš imela malo več, drugič malo manj,... če boš črpala, ga boš imela še več,... ponavadi ga imaš popoldne manj in lahko takrat nadomestiš z izčrpanim mlekom...

< Sporočilo je popravil k.tja -- 7.8.2009 23:58:40 >

(odgovor članu nebo)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Telo po porodu: Štiri resnice in ena laž
O spremembah, ki jih pusti nosečnost na telesu ženske se veliko govori. Ženske predvsem zanima, kako jih lahko omilijo o...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?