|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pregrada
14.8.2009 11:49:01   
golobica82
v sredo sem imela laparo in histero. G mi je odstranila 1 cm pregrade in prešpikala jajčnike (oz.vsaj mislim, da jajčnike), ker sta bila oba PCO.Jajcevodi so lepo prehodni, endometrioze na srečo ni.
Kaj mislite, koliko lahko vpliva 1 cm pregrade na zanositev in koliko PCO? Koliko časa naj bi imel "učinek" PCO?
Pa še to..jaz imam po operaciji še vedno zeloo napihnjen trebuh. Imata tudi ve kakšne izkušnje  s tem? Po kolikem času napihnjenost izpuhti?
Hvala in lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pregrada
14.8.2009 14:39:30   
limonita
Jaz sem imela po operaciji napihnjen trebuh kar kakšen teden do 10 dni. Je bilo pa vsak dan bolje.

Sicer pa mislim, da dela večje težave PCO kot pa pregrada. Sedaj ko so oboje "poservisirali" bo po moje kr kmalu na vidiku user posted image user posted image .

(odgovor članu golobica82)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pregrada
14.8.2009 18:35:09   
golobica82
ooo limonita iz tvojih ust v božja ušesa. :)

(odgovor članu limonita)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pregrada
26.8.2009 18:39:36   
Anonimen
glede na to da imaš pregrado odstranjeno je zanositev, predvsem pa donositev bistveno bolj verjetnejša. 2ss v 8t pred odstranitvijo 2,5 cm pregrade. sedaj sem 25t noseča in je vse ok. zanosila sem takoj v prvem ciklu po operaciji, kar je baje kr uspeh... sicer je po besedah zdravnika ki me je operiral čudno, da sem kljub tako veliki pregradi lahko 2x zanosila.
hkrati je bila operirana še ena punca, ki je imela 3cm veliko, ona pa ni mogla zanosit... tako da zgleda da je čist odvisno. mislim pa da bi sedaj moglo zagrabit in boš kmalu mamica:) vso srečo

(odgovor članu golobica82)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pregrada
28.8.2009 15:59:30   
golobica82
Anonimen upam, da res!!!
ČEstitke za user posted image !!! Uživaj v teh čarobnih trenutkih....

aja pa mal za foro - sem tako malo zapolnjevala čas na netu, dokler mi ne nekaj zlouda, pa sem naredila en kao kviz na facebooku - kaj se ti bo zgodilo v tem letu -  no rezultat je bil - you are gonna bo pregnant :) sem se kar nasmejala..bi bila res fajn fora ne :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pregrada
31.8.2009 19:33:16   
frupka
ej!

jaz imam tudi pregrado ki meri 5.1mm in mi je moj izbrani ginekolog rekel, da je sploh ni potrebno odstranit, ker je majhna. Sedaj mi ni več nič jasno...bo mi jo morali odstranit????


(odgovor članu golobica82)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pregrada
31.8.2009 20:16:01   
Anonimen
glede na to, da je velika oz majhna 5 mm, mislim, da ni potrebe po odstranitvi. odstranitev se priporoča, če je pregrada večja od 1 cm. 

(odgovor članu frupka)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pregrada
31.8.2009 20:43:04   
golobica82
Moja sodelavka je imela 3 mm pregrade in je normalno zanosila v prvo, ampak je 2 x mela SS v 5 in 7 tednu. Po odstranitvi pregrade je normalno donosila. Kolegiva je imela dobra 2 cm pregrade in je normalno zanosila in tudi donosila..no le ležat je morala...
Srečno vsem nam!user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pregrada
1.9.2009 17:22:38   
Anonimen
Punce in kako so vam ugotovili, da imete pregrado? Na navadnem pregledu ali ker vam že dalj časa ni uspelo zanositi? Ker sem čez mesec dni sama naročena na pregled in me zanima, če morem sama povprašati da to preveri ali kak to gre,...

Golobica82-želim ti da čimprej zveš veselo novičko. user posted image

(odgovor članu golobica82)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pregrada
1.9.2009 17:55:50   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

glede na to da imaš pregrado odstranjeno je zanositev, predvsem pa donositev bistveno bolj verjetnejša. 2ss v 8t pred odstranitvijo 2,5 cm pregrade. sedaj sem 25t noseča in je vse ok. zanosila sem takoj v prvem ciklu po operaciji, kar je baje kr uspeh... sicer je po besedah zdravnika ki me je operiral čudno, da sem kljub tako veliki pregradi lahko 2x zanosila.
hkrati je bila operirana še ena punca, ki je imela 3cm veliko, ona pa ni mogla zanosit... tako da zgleda da je čist odvisno. mislim pa da bi sedaj moglo zagrabit in boš kmalu mamica:) vso srečo


Jaz sem zanosila 5x s pregrado, veliko čez pol maternice (nekje 3-4cm!). Vsakič sem zanosila hitro, od tega sem trikrat imela ss. So mi tudi rekli, da je čudno, da sem dva otroka sploh normalno donosila, da nista bil azahirana in da sta se obrnila z glavo dol.

Pregrado so mi našli šele pri histeroskopiji, ki pa sem jo imela zaradi čisto drugega razloga (sum na zlepljenje maternice po zadnji abraziji); ni se je videlo na nobenem UZ, tudi dan pred posegom ne. Po odstranitvi sem zanosila v četrtem ciklusu, ampak kot reče, težav z zanositvijo že prej nisem imela, le z donositvijo.

Pa seveda srečno vsem, ki čakate...



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pregrada
16.9.2009 20:48:38   
Čuna
Decembra 2008 sem zagledala user posted image user posted image in bila vsa presrečna. Nato sem imela v 7 tednu ssuser posted image . Komaj sem se pobrala. Pa sem na enem izmed pregledov full spraševala ginekologa o vzrokih, preprečevanju....skratka čisto sem bila obupana. Ponudil mi je pregled, da pogleda, če imam pregrado. Pa se nisem zmenila veliko za to. Nato sva  z možem veselouser posted image in ni in ni uspelo. V avgustu sem se odločila za pregled. Na ultrazvoku se je videla pregrada. Bila sem na diagnostični histeroskopiji, ki je bila hkrati operativna in odstranili so jo.
Nisem rabila jest nobenih table...kdaj lahko zanosim?
Kakšne so kaj vaše izkušnje...ali ste hitro zanosile?

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pregrada
17.9.2009 8:46:25   
ursa30
priporočljivo je počakati eno user posted image , nato pa lahko poskušaš zanositi, tako je meni svetoval moj zdravnik, ki me je operiral, nekateri pa svetujejo, naj se počaka tri mesece. nisi dobila nobenih navodil, koliko časa moraš počakati??

jaz sem imela histeroskopijo (odstranitev pregrade) novembra lani, vendar mi še vedno ni uspelo zanositi, tako da me čez malo več kot 14 dni čaka ša laparoskopija.

(odgovor članu Čuna)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pregrada
17.9.2009 12:45:38   
tweety83
Sama sem imela pregrado in Pco in oboje so mi operativno "popravili" in sem nato po dveh ciklusih normalno zanosila, prej pa skoraj dve leti nisem mogla. Tak da po moje ima to dvoje kar velik vpliv. Kar se pa tiče napihnjenosti trebuha - je vsak dan po operaciji boljše in v roku 14 dni izgine.
Edino kar sem jaz opazila da sem prej imela vedno raven trebuh kot deska potem pa se je začela nalagati maščoba na njem. Zdaj pa imam itak noseščniški trebušček,tak da ni panike.user posted image

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: pregrada
17.9.2009 12:57:31   
Čuna
Pregled imam komaj v oktobru, torej en mesec od operacije. Na viziti je bil zdravnik zelo skop z informacijami. Nič drugega mi ne preostane, kot da počakam.
Mislim da ni problema, ker nisem jedla hormonskih tablet za stanjševanje sluznice.
ursa30, ...si imela pred histeroskopijo kakšen ss?

(odgovor članu tweety83)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: pregrada
23.9.2009 13:53:16   
markojca
Jaz sem imela lani operacijo-odstranitev pregrade v materničnem vratu, endometriozni levi jajčnik in vodno cisto v desnem jajčniku. Po operaciji sem okrevala 14 dni in nisem imela nobenih komplikacij. To bi naj kao bilo sedaj vse ok, vendar sem imela prejšnji teden UZ maternice (v času ovulacije) in sedaj si ne vem razložiti, kaj pomeni zapisano v izvidu....bi bila hvaležna če bi mi znala katera razložit:
- uterus AVF 63x31x29, miometrij homogen, endometrij 6mm C, cavum minimalno septiran-meri 5mm in v ovarijih antralni folikli. Nimam pojma kaj to pomeni in bojim se, da ni spet kaj narobe, ker sem šele na začetku postopka in ne bi rada, da bi se mi vse vkup zavleklo., zato prosim za pojasnilo, če kera ve.

HVALA že vnaprej......user posted image

(odgovor članu Čuna)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: pregrada
23.9.2009 18:16:18   
Čuna
Obrni se na forum dr. Pušenjaka in ga povprašaj. Hitro odgovori in to zelo dobro.

(odgovor članu markojca)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: pregrada
24.9.2009 11:06:35   
markojca
Hvala Čuna.

(odgovor članu Čuna)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: pregrada
25.9.2009 12:27:14   
meTuljcica88
Hei..Meni je moja G dnes tudi ugotovila neko prirojeno npako, ki jo je treba operativno odstarnit. Pa me zanima kako to gre. Bom pa baje morala uporabljat zaščito nekje dva meseca user posted image Poleg tega mi je pa še rekla da ni obvezno pristat na operacijo, da lahko probam zanositi tudi brez tega če mi bo uspelo. A je to res?

(odgovor članu markojca)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: pregrada
25.9.2009 13:51:05   
markojca
Ja, metuljčica88 tu je zdaj vprašanje za kako prirojeno napako gre....če gre za pregrado je boljše da jo daš operirat, ker kolikor sem jaz prebrala po forumih je manj možnosti da zanosiš s pregrado in zraven tega še velik riziko, kajti lahko pride spont.splava, če pa slučajno zanosiš pa ni nujno da se bo otrok razvijal tako kot treba--ne vem no, to se vsaka sama odloči. Ko je meni G ugotovila da imam pregrado v mat.vratu in endometriozo v jajčniku me je kar naročila na operacijo.

(odgovor članu meTuljcica88)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: pregrada
25.9.2009 20:07:07   
golobica82
Pri meni na izvidu piše, da je bila prirojena napaka pregrada. Če ti je rekla, da ni potrebno pristati na operacijo in da je vseeno možna zanositev je to to (vsaj po mojem).
JAz sem imela danes kontrolo po  laparo in histero, pa mi je rekla, da gremo še 3 cikluse klomifena in če še ne bo nič IVF...čist sem potrta, je bilo tako težko mi to slišat, pa čeprav je zelo lepo, sočutno in prijazno povedala. Že cel dan sem v solzah....

(odgovor članu markojca)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: pregrada
28.9.2009 10:22:44   
meTuljcica88
Hm....jaz sem se zaupala svoji mami in mi je odsvetovala operacijo.. ker so pri njej tudi ugotovili to napako pa je vseeno porodila tri čudovite deklice (kot pravi ona) user posted image bom počakala pa če ne bo šlo se bom odločila za to. Do takrat pa bom sam upala da bo user posted image

(odgovor članu golobica82)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: pregrada
6.10.2009 16:01:59   
zaljubljena23
Tudi meni so v času N odkrili pregrado...Sicer se moja N ni končala dobro, ker je šlo za IMN, ampak vseeno sem šla na nadaljne preiskave, ki so pokazale, da imam 8 mm veliko pregrado...Vseeno sva se z mojim odločila za OP, ker berem kar veliko informacij na netu, kaj lahko vse prinese sama pregrada v času N...Hkrati pa še mi bodo pogledali prehodnost jajcevodov zaradi IMN...

Aja, sem hotela povedati, da so moji kolegici tudi odkrili pregrado po prvem SS in so ji dejali, da ni velika in da OP ni potrebna. Ponovno je zanosila in spet SS...in odločila se je, da temu naredi konec...Šla je na OP pregrade, kjer je doživela presenečnje.Pregrada navsezadnje ni bila tako majhna kot so govorili.


_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu golobica82)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.




plačilo nepremičnin


koliko mesečno plačujete za najem stanovanja/hiše oziroma mesečni obrok kredita?

300-400€ (60%)

400-500€ (14%)

500-600€ (9%)

600-700€ (10%)

več (7%)


Število vseh glasov: 201

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!