|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zamenjati ginekologa
2.6.2005 13:27:21   
Meggi

Kakšne izkušnje ste imele pri prestavitvi h drugemu ginekologu-inji?

Kaj težav, vprašanj,...?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Zamenjati ginekologa
2.6.2005 13:30:44   
tea01
Meggi, jaz sem ginekologa zamenjala po 15. letih. Prvi pregled je bil samoplačniški, podpisala sem samo pristopno izjavo, pogoj za zamenjavo ginekologa je ta, da mora preteči vsaj eno leto.

Čez nekaj časa sem ugotovila, da nova ginekologinja ful sodeluje z mojo staro ginekologinjo.

Nobenih vprašanj, težav, itd,......

To so moje izkušnje.

Srečno!

Tea01

(odgovor članu Meggi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Zamenjati ginekologa
2.6.2005 13:37:54   
*Neja*
Ne vem, zakaj bi imela težave. To je tvoja svobodna odločitev. Če ti pri enemu kaj ne paše, greš pač drugam. Jaz sem pri "stari" G morala samo napisat na nek seznam ime in priimek, letnico rojstva in ime novoizbranega G. Potem oni sami kartoteko pošljejo na nov naslov. Pri "ta novemu" G pa sem ob prvem pregledu podpisala izjavo o izbiri zdravnika (tak zelen obrazec, ki ga samo podpišeš). Je pa res, da me je bilo ful strah, da bo "ta stara" G kaj komplicirala in me spraševala vprašanja kot so:"Zakaj ste se pa tako odločili, a tu ni v redu..." itd. Pol mi je pa moj :love: rekel, da naj ne bom nora in da me tega sploh nima pravice spraševat. Kar je konc koncev tud res. In sem bla ful pripravljena, da ji bom to tud rekla, sam je bla tolk uvidevna, da me po razlogu niti ni vprašala.

Še enkrat pa poudarjam: to je tvoja osebna odločitev.

Pa pa

(odgovor članu Meggi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Zamenjati ginekologa
2.6.2005 13:49:18   
Meggi

Ali je to res - da mora preteč eno leto. Zakaj pa?

Jaz k " ta stari" sploh ne bi več šla, kaj šele podpisovala.

Ne morem verjet!

(odgovor članu Meggi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Zamenjati ginekologa
2.6.2005 13:52:18   
Lunca1
To je isto kot tvoj osebni zdravnik. Če hočeš menjat prej kot v enem letu moraš imeti res dober razlog.

(odgovor članu Meggi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Zamenjati ginekologa
2.6.2005 13:55:00   
Meggi
Ali mogoče to res kje piše- grem kar brskat.

(odgovor članu Meggi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Zamenjati ginekologa
2.6.2005 14:00:21   
chips
Jaz sem se hotla prestaviti k drugi G. Ampak ker sem bila noseča 8. tednov in sem naredila prvi pregled že pri starem G. so mi pri novem G rekli da ker si zdravniki radi skačejo v ˝zelje˝ je boljše da ostanem tam kjer sem.In sem še vedno pri tem tečnežu ki je skoz tiho.Vstopim v ambulanto,me vpraša kakšno je počutje in jaz mu razložim in potem je vse tiho.Reče pripravite se na pregled,se grem v kabino pripravit pridem ven me pregleda reče vse normalno ,grem nazaj.Napiše v kartoteko nič mi nikoli ne razloži če ga pa vprašam mu je pa kr težko odgovorit.
Brezveze kje sem ga kej našla???:)-
Sploh nimam veselja it k njemu.

(odgovor članu Meggi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Zamenjati ginekologa
2.6.2005 14:15:22   
Eja_1
Živ!
Jaz sem zamenjala G po slabi izkušnjami s sestrama, ki sta tam delali. V 1. nosečnosti sem imela probleme in SS, pa me nista hoteli naročit, sta rekli, da je to normalno, da ni nujno... po SS in operativnem posegu se je to še stopnjevalo (nisem mogla pridet do G, da bi mi zaključila bolniško in pregledala kljub odpustnemu pismu iz bolnice ipd.)... pa so mi rekli (kolegice, mama), da naj razmislim... da G ni nič kriva, da ima take sestre, samo zamenjala sem vseeno... sedaj imam novega G (moškega), nič problemov, tudi s sestrami ne, čeprav je veliko bolj zaseden od prejšnje G (ženske)... sem 2. noseča (v 21t), G je zelo pozoren, bolj kot prejšnji, vse mi razloži, si vzame čas, je bolj pozoren, naredi tudi kakšen UV več glede na prejšnjo nosečnost... dogovorila sva se, da ne bom na bolniški, dokler se bom dobro počutila, čeprav bi to glede na 1. nosečnost lahko izsilila, a mi ni v interesu...
Mi pa ni nihče težil glede zamenjave, sem poklicala sestro kpri novem G, povedala in razložila, me je naročila, sem prišla, podpisala novo izjavo, pa je bilo...
Edino kar je bilo, da je bila pri NS sestra od 1. G in je nekaj gundrala in komentirala, pa da mi niso hoteli dat materinske knjižice od 1. nosečnosti (so mi jo sestre od 1. G vzele ko sem zaključila bolniško po SS)...
se počutim bolj varno, zaupam G in sestram, pa še novi G je bolniški G (dela v bolnišnici vse posege), medtem ko je bila prva G samo ambulantna v zdravstvenem domu...
Upam, da sem ti pomagala

(odgovor članu Meggi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Zamenjati ginekologa
2.6.2005 14:24:07   
tea01
Jst stari ginekologinji sploh nisem šla. K sem poklicala sestro za pregled je bila tako neprijazna, da sem kr pop,... (se je nabiralo še od prejšnjega pregleda, ko me zdravnica ni želela sprejeti v svoji ordinaciji, ampak mi je diagnozo prebrala kar pri pisalni mizi sestre, in sicer, da imam zamašene jajčnike, defektno maternico, skratka, da bom ful težko zanosila oz. sploh imela otroke)in takoj naslednji dan sem že bila naročena pri novi ginekologinji. Pri stari nisem nič urejala. Nobenega papirja ali karkoli drugega.

Zdravnika lahko zamenjaš takoj, pogoj je edino, da moraš biti pri starem vsaj eno leto. Zakaj, sem pa na žalost pozabila. Ampak mislim, da ne bo problem če pokličeš v ambulanto nove g. in jih vprašaš.

Chips, te pa občudujem, da še naprej hodiš h takemu zdravniku. Si pa res potrpežljiva.


Tea01

(odgovor članu Meggi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Zamenjati ginekologa
2.6.2005 14:24:15   
tea01
Jst stari ginekologinji sploh nisem šla. K sem poklicala sestro za pregled je bila tako neprijazna, da sem kr pop,... (se je nabiralo še od prejšnjega pregleda, ko me zdravnica ni želela sprejeti v svoji ordinaciji, ampak mi je diagnozo prebrala kar pri pisalni mizi sestre, in sicer, da imam zamašene jajčnike, defektno maternico, skratka, da bom ful težko zanosila oz. sploh imela otroke)in takoj naslednji dan sem že bila naročena pri novi ginekologinji. Pri stari nisem nič urejala. Nobenega papirja ali karkoli drugega.

Zdravnika lahko zamenjaš takoj, pogoj je edino, da moraš biti pri starem vsaj eno leto. Zakaj, sem pa na žalost pozabila. Ampak mislim, da ne bo problem če pokličeš v ambulanto nove g. in jih vprašaš.

Chips, te pa občudujem, da še naprej hodiš h takemu zdravniku. Si pa res potrpežljiva.


Tea01

(odgovor članu Meggi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Zamenjati ginekologa
2.6.2005 14:32:33   
tina_klementina
Ti samo kopiram en moj star odgovor:
Odg: razočarana nad pregledom [24.3.05 ob 14:33] [Odgovori]
Sama sem ravnokar zamenjala ginekologinjo. In to prej kot v enem letu odkar sem podpisala izjavo pri njej. Bilo ni nobenih komplikacij, pri novi ginekologinji sem samo podpisala novo izjavo in prinesla kopijo kartoteke prejšnje ginekologinje (to ti je po zakonu dolžna dati).
O menjavi sem komunicirala tudi z g. Rutarjem z ZZZS, ki mi je odgovoril takole:

Pravica do izbire kot tudi zamenjave osebnega zdravnika je natančno opisana
na naši spletni strani
http://www.zzzs.si/zzzs/internet/zzzs.nsf/o/1D31F8DE2E4E2A38C1256E8B004F2DC7

Če od zadnje izbire še ni preteklo eno leto boste zamenjavo opravili na isti
način, kot če bi jo po enem letu, tj. da boste pri novem ginekologu
podpisali izjavo o izbiri, razlika je samo ta, da morate na tej izjavi
navesti razloge za zamenjavo. Če bi zamenjavo opravili po enem letu pa vam
teh razlogov ni potrebno navesti.

No, mene o razlogih za menjavo ni spraševal nihče. Če sem malo zlobna, mogoče zato, ker so samo povprašali pri komu sem bila prej. In jim je bilo verjetno takoj vse jasno.



(odgovor članu Meggi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Zamenjati ginekologa
2.6.2005 14:51:29   
Meggi
Hvala Tina Klementina. Se mi je zdej - res nenormalno. Če veš da oseba ni taka kot si zaslužiš pričakuješ. sory pol pa naj bo sama.

Ob petkih jo sploh ni- ima izobraževanjem, seminarje (lori glori), sestra po 4, esecih nosečnosti še ni ugotovila katero krvno skupino imam ( me kliče zato domov, da pogledam v prejšno materinsko od prvega poroda), sevceda sem a dala že par flaš krvi.

Zanima me glede ultrazvokov na koliko časa vam delajo, kdaj date kri,....

(odgovor članu Meggi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?